تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

جادوی نوشتن اهداف و آرزوها

توضیحات کوتاه :
نوشتن تعریف موفقیت نقش بسیار مهمی در زمینه دستیابی به موفقیت در زندگی ایفا می‌کند. شما در آن به صورت بصری یا روحی نیز شاهد موفقیت خود خواهید بود. توجه شما هنگام نوشتن خیلی بیشتر خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 5.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
جادوی نوشتن اهداف و آرزوها

 

خلاصه ای از مقاله

اهداف خود را واقعی‌تر روی کاغذ بیاورید. ذهن شما در این چرخه قرار خواهد گرفت که چه چیزی را دوست دارد و هنگام رسیدن به آنها چه احساسی خواهد داشت. از آنجا که ذهن نمی‌تواند میان آنچه تصور می‌کند و آنچه در واقعیت اتفاق می افتد، تمایز قائل شود، این باور را در خود پرورش می‌دهد که شما فرد موفقی هستید. در آینده شما بیشتر به سمت انتخاب‌هایی متمایل خواهید شد که حافظه موفق شدن را حمایت خواهد کرد. زیرا تلاش می‌کند شما را با آنچه در ذهن دارید، یکسان سازد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

جذب کردن اهداف از طریق نوشتن

در هنگام نوشتن تعریف موفقیت، پروسه‌ای اتفاق خواهد افتاد که شما در آن به صورت بصری یا روحی نیز شاهد موفقیت خود خواهید بود. توجه شما هنگام نوشتن بیشتر خواهد شد و تلاش می‌کنید برنامه ریزی بیشتری داشته باشید و اهداف خود را واقعی‌تر روی کاغذ بیاورید. آن‌ها را ارزیابی می‌کنید و در نهایت بر روی یک کاغذ می‌نویسید. ذهن شما در این چرخه قرار خواهد گرفت که چه چیزی را دوست دارد و هنگام رسیدن به آنها چه احساسی خواهد داشت.

از آنجا که ذهن نمی‌تواند میان آنچه تصور می‌کند و آنچه در واقعیت اتفاق می افتد، تمایز قائل شود، این باور را در خود پرورش می‌دهد که شما فرد موفقی هستید. در آینده شما بیشتر به سمت انتخاب‌هایی متمایل خواهید شد که حافظه موفق شدن را حمایت خواهد کرد. زیرا تلاش می‌کند شما را با آنچه در ذهن دارید، یکسان سازد.

 

مدیریت کسب و کار

 

شیوه نوشتن اهداف

مطالعات نشان می‌دهد که فرآیند نوشتن بیش از تایپ کردن اثرگذار خواهد بود. زیرا هنگام نوشتن حروف بر روی کاغذ، ذهن بیش از هنگامی که کلیدهای کیبورد فشرده می‌شوند، فعال خواهد شد. فرآیند دیگری که هنگام نوشتن رخ می‌دهد این است که برای سازماندهی و ارزیابی ذهنی لازم است  تصورات ذهنی خود را به شکل حروف، کلمه و جمله روی کاغذ بنویسید.

لازم است فرصت بیشتری را برای نوشتن اطلاعاتی که در ذهن دارید، صرف نمایید. هنگام نوشتن قسمت RAS مغز فعال می‌شود. این قسمت به پاک کردن ترافیک و مطالب اضافه‌ای که در مغز شما قرار گرفته است، مربوط می‌شود. مغز، سیگنالی را ارسال می‌کند که شما باید هم در زمان حال و هم در آینده، به آن توجه کنید. در نتیجه، آگاهی شما افزایش خواهد داشت و بعداً به نشانه‌هایی که در محیط اطراف شما جریان خواهند داشت و به موفقیت‌های شما مربوط خواهند شد، توجه بیشتری می‌کنید.

اثر نوشتن اهداف در تصمیم گیری

تعاریف مکتوب شما از موفقیت، زیربنایی خواهد شد تا در آینده هرگاه به موقعیت جدیدی برخورد کردید و تصمیم گیری برای شما سخت شد، بتوانید از آنها استفاده نمایید. تعریف یک فرد از موفقیت می‌تواند «کمک به دیگران برای موفق شدن باشد». بنابراین هر زمان تصمیم می‌گیرد کاری را انجام دهد، می‌تواند به تعریف خود از موفقیت رجوع کند و از خودش این سؤال را داشته باشد که آیا این کار موجب موفقیت و شادی دیگران خواهد شد؟ این کار زمانی که به لحاظ روحی حال خوبی نداشته باشید، روش خوب و کمک کننده‌ای خواهد بود. از این طریق می‌توانید مجدداً فکر کنید و پاسخ خود را دوباره بیان کنید و در نهایت بازخوردهای کمک کننده‌تری را ارائه نمایید.

در هنگام تصمیم گیری می‌توانید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. اگر بدانید در حال انجام چه کاری هستید، چرای خود را بدانید و بر این مسئله آگاه باشید کاری که انجام می‌دهید موجب موفقیت و شادی دیگران خواهد شد، شک و هراس شما قطعاً کاهش می‌یابد. شجاعت شما برای فعالیت و حرکت بیشتر خواهد شد، حتی زمانی که هدف شما غیر ممکن و یا دربرگیرنده ریسک باشد.

 

اهداف و آرزوها

 

آیا نوشتن اهداف باعث می شود به آنها برسیم؟

در صورتی که از موفقیت خود تعریفی مکتوب داشته باشید، می‌توانید اولویت‌های خود را نیز مشخص نمایید. هر زمان که یک روز کاری و پرمشغله را می‌خواهید شروع کنید، می‌توانید به نوشته‌های خود رجوع کنید. باید به انجام فعالیت‌هایی بپردازید که تعریف شما از موفقیت را پشتیبانی خواهد کرد. باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها فعالیت‌هایی را انجام دهید که حامی موفقیت‌های روز افزون شما خواهند بود. قطعاً باید کارهایی را انجام دهید که موجب افزایش انگیزه شما خواهند بود. تعریف مکتوب موفقیت، موجب خواهد شد بتوانید چالش‌های پیش رو را کنترل و هدایت کنید.

پس از آنکه شما تعریف خود را از موفقیت ارائه کردید، برای رسیدن به موفقیت با موانعی رو به رو خواهید شد. این موانع می‌تواند هر چیزی باشد، از جمله عادات قدیمی، انتظارات دوستان، همکاران یا اطرافیان خود، عدم اعتماد به نفس یا فقدان منابع. مواجهه با این چالش‌ها می‌تواند شما را از ادامه مسیر باز دارد. در این زمان باید به تعریف مکتوب خود رجوع کنید، سعی کنید این موانع را بردارید و راه‌های جدیدی را برای موفق شدن بیابید.

 

مقاله پیشنهادی: راه های رسیدن به اهداف زندگی

جادوی نوشتن اهداف

 

آیا باید اهداف خود را با دیگران به اشتراک بگذاریم؟

زمانی که تعریف خود از موفقیت را نوشتید، این تعریف را با دیگران به اشتراک بگذارید. تحقیقی که دکتر Gail Mathews از دانشگاه دامینیکن کالیفورنیا، انجام داده است، نشان می‌دهد که به اشتراک گذاشتن اهدافی که دارید با دوستان یا افراد قابل اعتمادی که می‌شناسید و ملاقات با این افراد در طول هر هفته، شانس شما را برای رسیدن به هدف بیشتر خواهد کرد. این مطلب در خصوص موفقیت نیز صحت خواهد داشت. به اشتراک گذاشتن تعریف شما از موفقیت با افراد و دوستانی که می‌شناسید و گفتگوهای مکرر در مورد پیشرفت‌های حاصل شده، فرصت‌های شما را برای موفقیت افزایش خواهد داد.

سرانجام با نوشتن تعریف موفقیت، یک ابزار ارزیابی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که در پایان روز می‌توانید از آن استفاده کنید. پایان هر روز، فرصتی را به خواندن مطالب خود اختصاص دهید و پیشرفت‌های خود را بررسی نمایید. می‌توانید با مرور قدم‌های کوچکی که برای هدف خود برداشته‌اید، احساس خوبی داشته باشید و به فکر روش‌های جدید و ناب برای مواجهه با چالش‌های پیش رو باشید.

فاکتورهای موفقیت

با توجه به منابع گوناگون، می‌توان تعاریف مختلفی برای موفقیت ارائه داد. بر مبنای هر یک از این تعاریف می‌توان فاکتورهایی را برای موفقیت مشخص نمود.

  • احساس رضایت که شامل رضامندی و تحقق اهداف می‌شود
  • ایجاد روابط مثبت و ساختن یک جهان بهتر
  • پیشرفت یا همان رسیدن به هدف
  • احساس شادی

 

magic-of-writting-goals

 

ارتباط موفقیت و احساس رضایت

زمانی که به بررسی و ارائه تعریفی از موفقیت می‌پردازیم، با مفهوم شادی، رضایت و تحقق اهداف، بسیار مواجه می‌شویم. اما در عمل، ما همیشه به دنبال فرصت دیگری برای انجام کارهای بیشتر هستیم. بر این باور هستیم که اگر بتوانیم از عهده چالش بعدی برآییم، در این صورت می‌توانیم، فردی شاد، راضی و خرسند باشیم.

نوشتن تعریف موفقیت به ما کمک خواهد کرد، اگر به دنبال رضایت هستیم باید به جای آنکه منتظر نقطه اوج بنشینیم، در طول روز زمانی را متوقف شویم و به خاطر به دست آوردن موفقیت‌های روزانه خود شکرگزاری کنیم.

نقش ارتباط با دیگران در ساخت انگیزه قوی

همه در پی آن هستیم که تغییری در جهان ایجاد کنیم، بنابراین عموماً در تعریف موفقیت ما، افراد دیگر نیز گنجانده می‌شوند. مفهومی که از دیگران در اینجا برداشت می‌شود، ایجاد روابط مثبت با دوستان و خانواده، مشارکت در اجتماع و کمک به بهتر کردن جهان را شامل می‌شود. انگیزه‌ای که از دیگران سرچشمه می‌گیرد، قوی‌تر از انگیزه شخصی خواهد بود.

مفهوم پیشرفت، که به معنای رسیدن و دست یابی به هدف است، در تعریف موفقیت جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. پیشرفت بخشی از موفقیت به شمار می‌رود و به معنای رسیدن به چیزی عینی و قابل اندازه گیری است. در صورتی که بتوانیم به هدف خود برسیم، مطمنئاً خوشحال‌تر خواهیم بود.

 

فروش در آمازون

 

ثروت سازی و موفقیت مالی

مفهوم کسب ثروت و ثبات مالی، زمانی خیلی دور از ذهن بود. شاید زمان گذشته در تعریفی که از موفقیت ارائه می‌شد، این مفهوم کاربردی نداشت. اما اکنون با توجه به آنچه در رفتار افراد و البته رسانه دیده می‌شود، کاملاً برعکس می‌باشد. کسب ثروت در تعاریف موفقیت، رتبه اول را به خود اختصاص می‌دهد و تنها دلیل موفقیت به شمار می‌رود. ثروت به عنوان راهی برای پایان به حساب می‌آید.

بسیاری از ما به دنبال کسب ثروت هستیم، چرا که بر این باوریم، موجب احساس رضایت، شادی و تحقق اهدافمان خواهد شد و همه موارد جزء اهداف نهایی ما به شمار خواهند رفت. احساس رضایت از عملکرد روزانه ما برای محقق نمودن رویاها یمان سرچشمه می‌گیرد، نه اینکه منتظر زمانی خاص در آینده باشیم.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/magic-of-writting-goals
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط