تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونگی کسب ثروت توسط ثروتمندان بزرگ

توضیحات کوتاه :
آیا تا به حال به موضوع کسب ثروت فکر کرده‌اید؟  چرا همه افراد نمی‌توانند به یک اندازه بهره‌ای از آن داشته باشند؟ چرا ثروت در اختیار عده‌ای از افراد قرار گرفته است؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 2.6k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چگونگی کسب ثروت توسط ثروتمندان بزرگ

 

خلاصه ای از مقاله

 ثروت از رویاهایی است که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده است. شاید پاسخ به این سؤال که علم بهتر است یا ثروت، زمانی به‌طور یقین پاسخ روشنی داشت. اما در حال حاضر علاقه به کسب ثروت در افراد بسیاری دیده می‌شود. در طول تاریخ، برخی افراد پول و ثروت را نکوهش کرده و به باورهایی را در این خصوص دامن زده‌اند. در مقابل، باور افراد دیگری درست برعکس است و کسانی را موفق می‌دانند که پول را به خدمت خود در می‌آورند نه آنکه برای پول کار کنند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید

کسب ثروت

آیا تا به حال به موضوع کسب ثروت فکر کرده‌اید؟ ثروت از رویاهایی است که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده است. شاید پاسخ به این سؤال که علم بهتر است یا ثروت، زمانی به‌طور یقین پاسخ روشنی داشت. اما در حال حاضر علاقه به کسب ثروت در افراد بسیاری دیده می‌شود. در طول تاریخ، برخی افراد پول و ثروت را نکوهش کرده و به باورهایی را در این خصوص دامن زده‌اند. در مقابل، باور افراد دیگری درست برعکس است و کسانی را موفق می‌دانند که پول را به خدمت خود در می‌آورند نه آنکه برای پول کار کنند. نه تنها این جهان آنقدر با عظمت خلق شده است که هر کسی می‌تواند از آن بهره‌ای ببرد، بلکه انسان نیز ذاتاً به گونه‌ای آفریده شده است که با استفاده از مهارت و توانایی‌های خود می‌تواند در راه کسب ثروت گام بردارد. حال که هر دو فاکتور اساسی در اختیار همه افراد قرار دارد، یک سؤال مهم پیش می‌آید، چرا همه افراد نمی‌توانند به یک اندازه بهره‌ای از آن داشته باشند؟ چرا ثروت در اختیار عده‌ای از افراد قرار گرفته است؟ 

 

چگونگی کسب درآمد دلاری توسط ثروتمندان


در صورتی که به تاریخچه ثروتمندان بزرگ دنیا نگاهی بیندازیم، نکاتی برای ما روشن خواهد شد. همه آنها صرفاً با ارث پدری به این سرمایه هنگفت نرسیده‌اند. داشتن علم، تخصص و مهارت گرچه به آنها کمک کرده است اما تنها دلیل آنها نبوده است. یکی از این رموزی که خودنمایی می‌کند قانون جذب است. همه این افراد باور داشته‌اند که روزی به این ثروت خواهند رسید و بر اساس ذهنیات خود، هدف‌هایشان را تعیین کرده‌اند و در این مسیر گام برداشته‌اند.

 

مقاله پیشنهادی: کسب ثروت و آرامش

کسب ثروت

 

نمونه‌هایی از ثروتمندان بزرگ

وارن بافت

بافت در همان دوران مدرسه، فعالیت‌های آغازین خود را در بازار سرمایه شروع کرد و در سن یازده سالگی اولین سهام خود را خریداری نمود. البته بعداً اظهار داشت که باز هم دیر شروع کرده است. در دوران نوجوانی گرچه قصد داشت مستقیماً وارد بازار کار شود و تحصیلات دانشگاهی را دنبال نکند، اما با مخالفت‌های پدرش مواجه شد. کتاب " هزار راه برای کسب درآمد هزار دلاری" راه‌های جدیدی را در دنیای سرمایه‌گذاری برای او گشود. او در رشته مدیریت کسب‌وکار مدرک کارشناسی خود را اخذ نمود. بنای سرمایه‌گذاری و فعالیت در بورس خود را بر این گذاشت که سهام را به چشم کسب‌وکار نگاه کند و از نوسانات بازار به نفع خود استفاده نماید. او بر این باور بود که باید به دنبال حاشیه امنی برای خرید و فروش باشد.

جف بیزوس

بیزوس کارآفرین و سرمایه‌گذار آمریکایی کسب‌وکار خود را با فروش آنلاین کتاب‌های دست دوم در پارکینگ خانه خود شروع نمود. بزوس که یکی از ثروتمندان جهان به شمار می‌رود، اکنون در رقابت برای نخستین شرکت میلون دلاری است و ادعا می‌کند هدفش تنها تغییر بازار خرده‌فروشی در جهان نیست. او در دانشگاه پرینستون، رشته مهندسی علوم کامپیوتر را گذرانده است و در شرکت مالی در نیویورک مشغول به کار شده است. اما با توجهی که به رشد سریع اینترنت داشت شغل خود را رها نمود و آمازون دات کام را راه‌اندازی نمود. استراتژی‌های او بلندمدت و بر مشتری‌مداری متمرکز است. او بر این باور است که برای کسب پول و ثروت باید هزینه کرد. 

 لزوم کسب ثروت

ثروت به خودی خود نه خوب است و نه بد. آنچه مهم است روش کسب ثروت و نحوه خرج کردن آن است. درشرایط خانوادگی و اقتصادی افراد، تفاوت‌های فراوانی وجود دارد اما نمی‌توان این موارد را بهانه‌ای برای عدم کسب ثروت دانست. در صورتی که جزء آن دسته از افرادی هستید که به رشد مالی خود فکر می‌کنید، نکاتی وجود دارد که با انجام آن‌ها می‌توان روش کسب ثروت توسط ثروتمندان بزرگ را در پیش گرفت و به این هدف مهم دست یافت.

هوشمندانه در صدد کسب ثروت باشید

افراد بسیاری گمان می‌کنند باید به سختی کار کنند تا بتوانند درآمد خود را پس‌انداز و به ثروت تبدیل نمایند. این طرز تفکر کاملاً اشتباه است. سخت کار کردن تنها موجب می‌شود انرژی و توانایی‌های ما برای ادامه مسیر کاسته شود. افراد موفق به دنبال روش‌هایی هستند که با صرف انرژی کمتر، بیشترین نتایج را به دست آورند. از هوش و توانایی‌های خود بهره لازم را ببرید و به تجارب افراد دیگر توجه داشته باشید تا با کمک از آنها بتوانید روش‌های بهتر را بیابید.

سرمایه گذاری طولانی مدت

ثروتمندان بزرگ به سمت سرمایه‌گذاری‌هایی می‌روند که در طولانی‌مدت کارآیی و سوددهی خود را حفظ کنند. افراد معمولی سرمایه‌گذاری‌هایشان را بیشتر به صورت کوتاه‌مدت تنظیم می‌کنند و در صدد هستند نتایج آن را به وضوح مشاهده نمایند. اما گاهی زمان لازم است تا نتایج آنها به صورت قابل‌مشاهده، مشخص گردد.

 

مقاله پیشنهادی: کار، پس انداز و سرمایه گذاری سه عنصر موفقیت در کسب و کار

رازهای کسب ثروت

 

به حقوق ثابت ماهیانه اکتفا نکنید

بسیاری ازمردم به درآمدهای ثابت خود وابسته هستند، تمام هزینه‌هایشان را بر اساس این درآمد تنظیم می‌کنند و در صورتی که با هزینه‌های ناخواسته دیگری مواجه شوند قادر به تأمین آن هزینه‌ها نیستند. گاهی لازم است در کنار شغل‌ها و درآمدهای ثابتی که دارید به فکر مشاغل یا منابعی باشید که برای شما درآمد زایی داشته باشند. از جمله این موارد کسب‌وکارهای آنلاین است که فارغ از دو فاکتور زمان و مکان می‌باشند و نیاز نیست سر ساعت خاص یا با لباس رسمی خاصی سرکار خود حاضر شوید. در صورتی که کمی هوشمندانه عمل کنید، حتی موارد جزئی‌تر را می‌توانید به دیگران بسپارید. یکی از گزینه‌های دیگر، سرمایه‌گذاری در بازار بورس یا املاک و مستغلات است. البته این موارد گرچه نیازی به کار سخت بدنی ندارند اما افزون برشم اقتصادی بالا، باید تجربه و مهارت کافی را نیز در این خصوص داشته باشید.

انگیزه داشته باشید

در صورتی که در سر رویای ثروت دارید، انگیزه‌های شما نیز باید به همان اندازه بزرگ باشد تا دلیلی برای ادامه مسیر داشته باشید. برای کسب ثروت و پیمودن روند موفقیت در زندگی باید این توانایی را در خود پرورش دهیم که از حاشیه‌های امن زندگی خارج شویم و قابلیت‌های ریسک پذیری را در خود بالا ببریم. 

جذب ثروت

تلاش کنید به هر روش ممکن، ثروت را جذب کنید نه اینکه مانعی برای آن ایجاد کنید. گاه پیشنهاداتی به شما می‌شود که برای شما منافعی خواهد داشت، اما بدون توجه به پیامد، آن‌ها را خواسته یا ناخواسته رد می‌کنید. تصور کنید دوستی به شما پیشنهاد سرمایه‌گذاری در یک پروژه را می‌دهد. اما به دلایلی که شاید برای خود شما هم چندان قاطع نباشد، پیشنهاد دوست خود را رد می‌کنید و بعداً متوجه می‌شوید که اشتباه بزرگی را مرتکب شده‌اید و دیگر پشیمانی سودی ندارد.

رئیس خود باشید

راه میانبر برای رسیدن به موفقیت مالی، این است که رئیس خودتان باشید. چه چیزی بهتر از اینکه خود شخص با توجه به مهارت‌ها وتوانایی‌هایی که دارد تصمیم بگیرد، چه کاری را در چه زمانی انجام دهد. البته نباید فراموش کرد تیم سازی و مدیریت تیم در این راه بسیار اثرگذار خواهد بود. نباید همه مسئولیت‌ها را خودتان به گردن بگیرید اما با توجه به تخصص‌های افراد تیم، می‌توانید تقسیم کار داشته باشید.

ثروتمند شدن را در ذهن خود تصور کنید

گاه گمان می‌رود که افراد خوش‌شانس ثروتمند می‌شوند. شاید در برخی موارد شانس به کمک افراد بیاید اما همیشه اینطور نیست. همیشه این سؤال را از خود بپرسید که چرا من یکی از این افراد نباشم. هرچه رویاهای بزرگ‌تری را در سر بپرورانید، توقعاتی که از خودتان دارید نیز افزایش می‌یابد. در نتیجه مجبور خواهید شد برای برآورده کردن نیازها وخواسته های خود، تلاش بیشتری داشته باشید و در مسیر هدف‌هایتان گام بردارید.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-rich-persons-earn-money
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
صدرا گفته:
۰ | ۰

برای ثروتمند شدن ابتدا باید اصول مدیریت پول را یاد گرفت و با مدیریت خوب پس انداز نموده و سرمایه گذاری کرد.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما صدرا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از اینکه شما نیز هم مسیر ما هستید بسیار خوشحالیم و برای هر چه بهتر طی شدن مسیر پیشرفت از هیچ کمکی به شما دریغ نمی‌کنیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط