افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

گام به گام تا استقلال مالی

توضیحات کوتاه :
استقلال مالی برای هر یک از ما معنا و مفهوم به خصوصی دارد اما به‌طور کلی به این معناست که شما بتوانید بدون اینکه پول کم بیاورید، به استانداردهای زندگی خود دست پیدا کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 4.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
گام به گام تا استقلال مالی

 

خلاصه ای از مقاله

 اگر شما هم به‌دنبال کسب‌درآمد و بهبود وضعیت خود هستید باید با برنامه پیش بروید. خیلی از چیزهایی که ما درباره چگونگی کسب‌درآمد یاد گرفته‌ایم، اشتباه است. در این مقاله ما به شما راه‌هایی را به صورت گام‌به‌گام آموزش می‌دهیم که به کمک آن بتوانید به استقلال‌مالی مورد نظر خود دست پیدا کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

دستیابی به استقلال مالی

استقلال مالی چیزی است که همه ما به‌دنبال آن هستیم. البته استقلال مالی برای هر یک از ما معنا و مفهوم به خصوصی دارد اما به‌طور کلی به این معناست که شما بتوانید بدون اینکه پول کم بیاورید، به استانداردهای زندگی خود دست پیدا کنید. بعضی‌ها آن را داشتن یک درآمد مشخص در ماه می‌بینند. برخی فکر می‌کنند اگر از دست بدهی‌ها و وام‌های خود خلاص شوند، به استقلال مالی رسیده‌اند. برخی دیگر نیز تصور می‌کنند با بازنشستگی زودتر از موعد می‌توانند به این مهم دست پیدا کنند. هیچ کس یک شبه پولدار نمی‌شود. بنابراین اگر شما هم به‌دنبال کسب‌درآمد و بهبود وضعیت خود هستید باید با برنامه پیش بروید. خیلی از چیزهایی که ما درباره چگونگی کسب‌درآمد یاد گرفته‌ایم، اشتباه است. در این راهنما ما به شما راه‌هایی را به صورت گام‌به‌گام آموزش می‌دهیم که به کمک آن بتوانید به استقلال‌مالی مورد نظر خود دست پیدا کنید.

 

چگونه با آمازون درآمد کسب نماییم

 

ابتدا تصویرسازی کنید، سپس برنامه ریزی داشته باشید

در نظر بگیرید که از دید شما استقلال مالی چیست و چگونه می‌توانید به آن دست پیدا کنید. پاسخ این سوال خیلی می‌تواند به شما در مسیرتان کمک کند. پس خوب به آن فکر کنید و جواب آنها را پیدا کنید. راه رسیدن به استقلال مالی در بیست سالگی با راه دستیابی به آن در پنجاه سالگی کاملا متفاوت است. از یک سو هر چقدر زمان بیشتری را برای صرفه‌جویی و سرمایه‌گذاری داشته باشید، می‌توانید به نتیجه بهتری نیز دست پیدا کنید. از سوی دیگر با بالا رفتن سن، فرد به تصویر واقع گرایانه‌تری از گزینه‌های پیش‌روی خود دست پیدا می‌کند.

بودجه بندی داشته باشید

رسیدن به یک استقلال مالی مناسب و مؤثر با داشتن یک بودجه‌بندی درست ممکن می‌شود. طی آن باید درآمدها و هزینه‌ها را دقیقاً محاسبه کرد و سپس تصمیم گرفت که چگونه از آنها در راستای رسیدن به هدف‌های خود استفاده نمود. شاید بتوان گفت که این کار مهم‌ترین وظیفه شما در زمینه رسیدن به استقلال مالی به شمار می‌رود.

برای خود هدفگذاری داشته باشید

بدون داشتن هدف، شما هیچ دلیلی پیش‌رو نخواهید داشت. به همین دلیل هم ترجیح می‌دهید بدون فکر و هدف، پول‌های خود را خرج کنید. پس سعی کنید هدفگذاری مناسبی داشته باشید و با توجه به آن برای رسیدن به یک شرایط مالی قابل قبول تلاش کنید.

 

مقاله پیشنهادی: 7 جنبه از زندگی که باید در آنها هدف گذاری کنید

استقلال مالی

 

کمتر از درآمدتان هزینه کنید

اکثر شما این قانون را شنیده‌اید و مطمئناً فکر می‌کنید که یکی از سخت‌ترین قوانینی که برای رسیدن به استقلال مالی وجود دارد، همین مورد است. شما می‌توانید هر هفته این کار را انجام دهید. مثلاً 10 تا 15 درصد از پولی که در دست دارید را در همان هفته ذخیره یا سرمایه‌گذاری کنید. شاید هم بتوانید مثل خیلی‌های دیگر این کار را به صورت ماهانه انجام بدهید. یعنی یک حساب بانکی برای خود باز کنید و هر ماه بخشی از حقوق خود را در صورت امکان در آنجا ذخیره کنید.

آینده‌نگر باشید

صندوق‌های قرض‌الحسنه هم بخشی از برنامه‌ریزی مالی به‌شمار می‌روند. به طور کلی منظور از این بخش این است که همیشه پولی را در جایی ذخیره کنید تا در صورت نیاز و در مواقع اضطراری بدانید که چنین موجودی را دارید. مثلاً ممکن است ماشین شما خراب شود و نیاز به تعمیرات اساسی داشته باشد. اگر شما چنین پولی را از قبل ذخیره کرده باشید، می‌توانید در چنین مواقعی با خیال راحت تنها به حل مشکل خود بپردازید. 

بدهی‌های خود را مدیریت کنید

داشتن بدهی بزرگ‌ترین معضل فعلی است. شما می‌توانید به یک دوست بدهکار باشید یا به بانک. فرقی هم نمی‌کند که میزان آن چقدر باشد. اگر می‌خواهید از نظر مالی دچار مشکل نشوید و به یک استقلال مالی مناسب برسید، باید روی این بخش دقت زیادی داشته باشید. نباید بدون فکر و برنامه‌ریزی وام بگیرید یا از کسی پول قرض کنید. باید برای تمام بدهی‌های خود برنامه داشته باشد و با فکر کارهای خود را پیش ببرید.

 

گام به گام تا استقلال مالی

 

دقت کنید که چه شغلی را انتخاب می‌کنید

به‌هیچ عنوان نیاز نیست که برای رسیدن به استقلال مالی از کاری که عاشق آن هستید دست بکشید. اما باید دقت هم داشته باشید که باید برای به‌دست آوردن استقلال خود درآمد کافی هم داشته باشید. پس شاید اگر بتوانید در حین انجام کار مورد علاقه خود کمی هم خلاقیت به خرج دهید، می‌توانید به ایده‌های بزرگ دست پیدا کنید. بدین ترتیب می‌توانید نتایج خیلی بهتری را به‌دست بیاورید.

سرمایه گذاری داشته باشید

یکی از راه‌های رسیدن به استقلال مالی سرمایه‌گذاری است. زمانی که شما بتوانید با مدیریت مالی درستی پیش بروید، می‌توانید بخشی از درآمد خود را ذخیره کنید. بعد از آن هم راه برای سرمایه‌گذاری برای شما باز می‌شود. البته باید در انتخاب جایی که برای سرمایه‌گذاری مناسب است، دقت زیادی داشته باشید. شاید بتوانید با یک فرد متبحر در این زمینه مشورت کنید.

همیشه تصویر روشنی از جایگاه اقتصادی خود داشته باشید

برنامه‌ریزی اقتصادی به2هیچ عنوان بدین معنا نیست که برای خود یک برنامه مناسب انتخاب کنید و آن را همیشه و در همه جا پیاده نمایید. زندگی و شرایط آن هر لحظه تغییر می‌کند. پس شما هم باید به اندازه کافی برای مطابقت با این تغییرات انعطاف‌پذیر باشید.

خرج‌های خود را مدیریت کنید

تفاوتی نمی‌کند که درآمد شما چقدر است. اگر شما بخواهید تمام آن را قبل از تمام شدن ماه خرج کنید، هیچ‌وقت نمی‌توانید شرایط مالی خود را بهتر کنید. نکته مهم این است که باید روی هزینه‌های خود کنترل داشته باشید و بخشی از درآمد خود را هم ذخیره نمایید. اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که در زمینه خرج کردن پول خیلی محتاط نیستید، همین الان برای تغییر این خصیصه در خود تلاش کنید.

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک های طلایی استقلال مالی

گام به گام تا استقلال مالی

 

مسئولیت پذیر باشید

سعی کنید در زندگی مسئولیت‌پذیر باشید. زمانی که یک فرد نسبت به زندگی خود یا اطرافیانش احساس مسئولیت داشته باشد، می‌داند که هر حرکت اشتباه مالی او می‌تواند افراد زیادی را تحت‌تأثیر خود قرار دهد. پس در نتیجه سنجیده‌تر عمل می‌کند و برای رسیدن به استقلال مالی تلاش بیشتری خواهد کرد.

درآمد خود را افزایش دهید

مشخص‌ترین راه برای دستیابی به استقلال مالی، افزایش درآمد است. شاید با خود بگویید که این گفته امری کاملاً واضح و مبرهن است اما اگر به‌دنبال رسیدن به یک شرایط مالی مناسب هستید، این گزینه بسیار ضروری به‌شمار می‌رود. این اتفاق می‌تواند مثلاً با افزایش حقوق یا شروع یک کسب‌وکار سودآور پیش بیاید.

سعی کنید همیشه در کسب و کار خود پیشرفت کنید

هیچ‌وقت به چیزی که هستید قانع نباشید و همیشه سعی کنید بهتر از قبل خود شوید. اگر کسب‌وکاری را آغاز کرده‌اید و در آن موفق شده‌اید، سعی کنید برای بهتر شدن در آن تلاش کنید. همیشه به‌دنبال پیشرفت در دو بعد شخصی و کاری باشید تا بتوانید به توانایی مالی بهتری دست پیدا کنید.

 

چگونه کسب و کار موفقی راه اندازی کنیم؟

 

خود را بیمه کنید

هیچکس دوست ندارد که بابت چنین چیزهایی پول بپردازد اما اگر این کار را انجام دهید، در زمانی که اتفاق ناگواری برایتان پیش آمد، بیمه هزینه‌ها را متقبل خواهد شد. بیمه تنها به معنای حفظ ماشین، خانه یا سلامتی شما نیست. در کنار تمام این موارد امنیت مالی شما را هم تضمین می‌کند. داشتن همه چیز بدون اینکه آنها را بیمه کرده باشید، مثل راه رفتن روی یک طناب است. هر اتفاقی می‌تواند باعث افتادن شما از روی آن شود.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/step-by-step-to-financial-independence
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط