مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

10 کاری که زندگی شما را تا ابد تغییر خواهد داد | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
چالش‌هایی که در زندگی به وجود می‌آیند اجتناب ناپذیرند. بنابراین راهی نداریم جز آنکه با تغییر زندگی کنترل اوضاع را به دست بگیریم. با این راهکارهای شگفت‌انگیز تغییراتی سازنده ایجاد کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 4.3k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
10 کاری که زندگی شما را تا ابد تغییر خواهد داد | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

تغییر در زندگی هر شخصی رخ می دهد و نمی توان از آن اجتناب کرد. در چنین موقعیت هایی دو راه وجود دارد. یکی اینکه تغییر را پذیرفته که در این صورت بهترین نتیجه را خواهید گرفت و یا اینکه همه انرژی خود را صرف تغییر نکردن کنید که در این صورت با مشکلات فراوانی رو به رو خواهید شد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

راهکارهایی برای تغییر زندگی

ایجاد تغییر در زندگی، یکی از دغدغه‌های بیشتر افراد است. اما این فرآیند، خواه ناخواه همیشه در زندگی شما رخ می‌دهد و نمی‌توانید از آن دوری کنید، چون هر چه بیشتر در برابر آن مقاومت کنید، زندگی برای شما سخت‌تر خواهد شد.

همه ما هر روز در معرض تغییر و تأثیرات ناشی از آنها هستیم. این دگرگونی‌ها، اعم از این که بزرگ باشند یا کوچک، در هر مرحله‌ای از زندگی شما به وجود می‌آیند و هیچ راه گریزی از آنها نیست، چون در نهایت شما را پیدا خواهد کرد، به چالش کشیده و وادارتان می‌کند که درباره زندگیتان تجدید نظر کنید.

تغییرات در نتیجه یک بحران، انتخاب یا به صورت تصادفی به زندگی شما راه پیدا می‌کنند.

 

چگونه کسب و کار خود را مدیریت کنیم؟

 

در هر کدام از این موقعیت‌ها ناگزیر هستید میان تغییر کردن یا نکردن، یکی را انتخاب کنید. وقتی انتخاب می‌کنید که تغییر کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت تا این که کسی شما را وادار به این کار کند.

زیرا در حالت اول، فرصت‌های بیشتری برای بهتر کردن زندگی در اختیار شما قرار خواهد گرفت و بالطبع زندگی شادتری خواهید داشت. نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که در زندگی نمی‌توانید جلوی اتفاقات پیش‌بینی نشده از جمله بحران‌ها را بگیرید اما می‌توانید در مواجهه با آنها واکنش درستی از خود نشان دهید، در این صورت است که می‌توانید اوضاع را به خوبی کنترل کنید.

در این مقاله قصد داریم، 10 راهکار به شما معرفی کنیم که با انجام دادن آنها بتوانید تغییرات سازنده و پایداری در زندگی خود ایجاد کنید. 

1. به دنبال یافتن معنا در زندگی باشید

زمانی را صرف فکر کردن و یافتن پاسخی برای این سوالات کنید: چه مسائلی در زندگی شما مهم هستند و چرا؟ در زندگی به دنبال به دست آوردن چه چیزی هستید؟ چه رویاهایی دارید؟ چه مسائلی باعث خوشحالی شما می‌شوند؟

یافتن معنای زندگی، هدف و مسیر شما را برای زندگی مشخص می‌کند. اگر زندگی شما معنایی نداشه باشد، تمام عمرتان را بی‌هدف و بدون داشتن یک مسیر مشخص، طی خواهید کرد.

 

تغییر زندگی خود

 

2. رویاهای خود را تجسم کنید

همه ما وقتی کودک بودیم، همیشه در حال رویاپردازی و خیال‌بافی بودیم. یعنی در ذهنمان می‌توانستیم آینده‌ای که برای خود متصور بودیم را ببینیم. در آن زمان، باور داشتیم که هر کاری شدنی است.

اما با ورود به دوران بزرگسالی، توانایی خیال پردازیمان را از دست دادیم، در نتیجه رویاهای ما رنگ باختند و کم‌کم به این نتیجه رسیدیم که دست یافتن به آنها برای ما غیر ممکن است. بازگشتن به طرز فکر دوران کودکی، راه خوبی برای باورپذیر کردن رویاها و تصور آن است.

اگر هر روز سعی کنید که رویاهایتان را تجسم کنید، کم‌کم در نظرتان واقعی جلوه کرده و دست‌یابی به آنها دیگر دور از دسترس نخواهد بود.

3. برای رسیدن به رویاهایتان، هدف گذاری کنید

وقتی پی ببرید که در زندگی چه چیزهایی برایتان اهمیت دارد و زندگی رویایی‌تان چه شکلی است، باید دست به کار شده و اهداف بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت خود را مشخص کنید. وقتی بتوانید طبق این اهداف عمل کنید، می‌توانید به تحقق رویاهای خود امیدوار باشید.

توجه داشته باشید که در طول زندگی، ممکن است هدف‌هایتان تغییر کند. به همین خاطر باید در مورد هدف گذاری و عمل کردن به برنامه‌هایتان انعطاف پذیر باشید. زیرا زندگی دائماً در حال تغییر است و اهداف شما هم باید منعکس کننده این تغییرات باشد.

 

 تغییر

 

4. حسرت گذشته را نخورید

اگر همیشه بخواهید به خاطر گذشته و کارهایی که انجام داده‌ یا نداده‌اید، متأسف باشید، تمام وقت شما به پشیمانی می‌گذرد. در نتیجه، زمان حال و آینده خود را از دست می‌دهید. از آنجا که نمی‌توانید فرصت‌های از دست رفته گذشته را جبران کنید، پس دیگر باید از کنار آن بگذرید.

حسرت گذشته را خوردن، باعث عقب ماندن شما از زندگی می‌شود. اگر می‌خواهید از این حس رهایی پیدا کنید، تمرین «بادکنک» را انجام دهید. برای این منظور، هر تعداد بادکنک که می‌توانید را از هوا پر کنید و روی هر کدام از آنها، یکی از حسرت‌های خود را بنویسید و بعد بادکنک‌ها را در هوای آزاد رها کنید.

با هر بادکنکی که از زمین بلند می‌شود برای همیشه خداحافظی کنید. تمرین بادکنک، یکی از راه‌های ساده و کارآمدی است که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.

5. از منطقه امن خود خارج شوید

یکی از کارهایی که به تغییر زندگی شما کمک می‌کند این است که از منطقه امن خود خارج شوید. صحبت کردن در جمع، یکی از کارهایی است که بیشتر افراد از انجام دادن آن طفره می‌روند.

مثلاً اگر می‌خواهید در آینده در زمینه موضوعات انگیزشی سخنرانی کنید، باید ترس از حرف زدن در جمع را در خودتان از بین ببرید. به این منظور می‌توانید در کلاس‌هایی که با این هدف برگزار می‌شوند، شرکت کنید.

هرچند شاید اولین سخنرانی شما خوب نباشد، زانوهایتان از شدت هیجان به هم برخورد کند، بدنتان عرق کند یا نتوانید جلوی لرزش دستانتان را بگیرید اما همین که بتوانید سخنرانی را به پایان برسانید، خود دستاورد بزرگی به حساب می‌آید. اگر به همین شیوه ادامه دهید، کم‌کم مهارت شما در زمینه سخنرانی افزایش می‌یابد.

فهرستی از تمام کارهایی که دوست دارید انجام دهید اما از آن‌ها وحشت دارید را تهیه کنید و برای انجام دادنشان برنامه‌ریزی کنید. هیچ گاه از عملی کردن این کارها دست برندارید زیرا در غیر این صورت همیشه در منطقه امن خود باقی می‌مانید و به پیشرفت دست نمی‌یابید.

 

مقاله پیشنهادی: منطقه امن ذهنی چیست؟

کارهایی که زندگی شما را تا ابد تغییر خواهد داد

 

6. تعادل و توازن در زندگی را فراموش نکنید

سلامتی نیز مانند سایر حالت‌های انسان، دستخوش تغییر می‌شود. شرایط جسمی، هیجانی و روحی شما با افزایش سن، مدام در حال تغییر هستند. در این میان، کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که ذهن و بدن خود را به خوبی تغذیه کنیم.

داشتن یک سبک زندگی متعادل و سالم، شرایط را برای بهبود وضعیت جسمی و روحی شما فراهم می‌کند. ورزش کردن، بهترین راه برای دست‌یابی به یک نگرش مثبت و خوش‌بینانه است.

داشتن یک سبک زندگی سالم و متعادل که در آن به ورزش کردن اهمیت زیادی داده می‌شود، شرایط را برای داشتن یک زندگی شادتر همراه با احساس رضایت و موفقیت فراهم می‌کند.

 

تغییر در زندگی

 

7. با ترس‌های خود روبرو شوید

نادیده گرفتن ترس‌ها و امید به این که یک روز از بین بروند، کار راحتی است. اما متأسفانه همیشه، شرایط آنطور که ما می‌خواهیم پیش نمی‌رود. اگر به دنبال تغییر زندگی خود هستید، باید راه مسلط شدن بر آنها را یاد بگیرید، در این صورت آنها هیچ تسلطی بر شما نخواهند داشت.

ترس‌های ما، صرفاً افکاری هستند که واقعی نیستند اما وقتی به آنها پر و بال می‌دهیم، به این نتیجه می‌رسیم که حقیقت دارند.

ترس‌های ما در زندگی باعث می‌شوند که نتوانیم به تمام پتانسیل‌های خود پی‌ببریم. هر زمان که احساس نارضایتی، ناراحتی و ناکامی بر شما غلبه کرد، به این معنا است که ترس‌هایتان در حال کنترل کردن شما هستند.

اگر با ترس‌هایتان روبرو شوید، دیگر می‌توانید در مورد تغییر زندگیتان و رسیدن به شرایط مطلوب تصمیم بگیرید.

8. خودتان را همانطور که هستید بپذیرید

تنها کسی که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد، خودتان هستید. برای ایجاد چنین تغییری، لازم است که خودتان را دوست داشته باشید. اوقاتی در زندگی شما وجود دارد که ممکن است از طرف دیگران طرد شوید و با افرادی مواجه شوید که شما را آنطور که می‌خواهید، دوست نداشته باشند.

اگر خودتان را باور و دوست داشته باشید، می‌توانید به راه خود در مسیر پیشرفت ادامه دهید. در مقابل، اگر در خودتان احساس حقارت می‌کنید و دوست دارید به فرد بهتری تبدیل شوید، دچار احساس ناراحتی و نارضایتی خواهید شد.

پس شجاع باشید، خودتان را دوست داشته باشید، بلند شوید و کاری که دوست دارید انجام دهید و نگران فکری که دیگران در مورد شما می‌کنند یا این که اصلاً این کار درست است یا نه، نباشید.

اگر قلبتان به شما می‌گوید که این کار درست است، همان را انجام دهید و همان زندگی که دوست دارید را برای خود ایجاد کنید.

 

10 کاری که زندگی شما را تا ابد تغییر خواهد داد

 

9. اهمیت زندگی در زمان حال را فراموش نکنید

انگیزه ما برای تغییر زندگی، ناشی از میلی است که به شاد بودن داریم. اغلب اوقات، چنان خود را درگیر رسیدن به شادی و کامیابی می‌کنیم که لذت زندگی کردن در زمان حال را از دست می‌دهیم.

ما انسان‌ها، خوش‌بختی و شادی را برای آینده می‌خواهیم، به همین خاطر چنان خود را درگیر مشکلات می‌کنیم و نسبت به زمان حال، ابراز نارضایتی می‌کنیم که آن را از دست می‌دهیم.

نشستن روی نیمکت پارک، کنار شریک زندگیتان یا بهترین دوست‌تان و خوردن بستنی، شکرگزاری روزانه یا کمک به افراد نیازمند، همگی مصداق کارهایی هستند که می‌توانند به لحظه حال زندگی شما، شادی ببخشند.

این لحظات را هیچگاه از دست ندهید، چون آنها همان خوشبختی هستند که همیشه به دنبالشان بوده‌اید.

10. از یادگیری لذت ببرید

هر زمان که مطلب جدیدی را یاد می‌گیرد، سطح دانش شما و به تبع آن، میزان اعتماد به نفستان افزایش می‌یابد.

یادگیری، قدرت سازگاری و انعطاف پذیری شما را در مواجهه با موقعیت‌های جدید افزایش می‌دهد.

همچنین، سطح خلاقیت فکری شما را بالا می‌برد. به همین خاطر هنگام روبرو شدن با موقعیت‌های نا‌آشنا دچار هراس نخواهید شد. کتاب خواندن، یکی از بهترین راه‌های افزایش اطلاعات است. برای این که لذت یادگیری در شما از بین نرود، هیچ‌گاه از خواندن یا جست و جوی مطالب جدید غافل نشوید.

 

چگونه با فروش کالا در آمازون ثروتمند شویم؟

 

در این مقاله با 10کاری که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد، آشنا شدید. به کار گیری این راهکارها زمانی مفید خواهد بود که خودتان با تمام وجود خواستار ایجاد این تغییر باشید.

پی‌بردن به معنای زندگی، رویا پردازی کردن، داشتن هدف، حسرت نخوردن، مواجهه با ترس‌ها، در لحظه زندگی کردن و لذت بردن از زندگی از جمله کارهایی هستند که به تغییر دائمی زندگی شما کمک می‌کنند.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/ten-things-to-change-your-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
محمد گفته:
۰ | ۰

مطالب ارزشمند و کاربری بیان می کنید .
سپاس از مقاله های خوبتان

الهام اسماعیلی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۲

درود به شما محمد عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
الهام اسماعیلی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تشکر و تقدیر برای شما که همواره لطفتان را به ما ارزانی دارید. از ابراز لطف و رضایت شما بی نهایت تشکر می‌نماییم.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط