افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

منطقه امن ذهنی چیست؟

توضیحات کوتاه :
زمانی که شما هدف و رویای بزرگی در ذهن دارید و به معنای واقعی کلمه قصد دارید که به آن دست یابید، باید یاد بگیرید که منطقه امن ذهنی خود را از بین برده و فردی با شخصیت مستقل بسازید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

2.5

تعداد امتیازها: 4

  • 13k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
منطقه امن ذهنی چیست؟

 

خلاصه ای از مقاله

منطقه امن ذهنی، فضایی در ذهن شما است که خودتان آن را ایجاد کرده‌اید و در آن احساس امنیت و آرامش دارید. حاضر نیستید ریسک کنید و از این فضای امن خارج شوید و فرصت‌هایی که در انتظار شما هستند را تجربه کرده و شخصیت محکم، مستقل و قوی را برای خود بسازید. بنابراین اگر به دنبال آن هستید که رویای ذهنی خود را هر آنچه که هست محقق کنید باید از دایره امن ذهنی خود خارج شوید، مطمئن باشید که رویا و هدف شما خارج از این منطقه امن است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

منطقه امن ذهنی چیست؟

راه عملی رسیدن به شخصیت محکم و قوی. آیا می‌دانید منطقه امن ذهنی چیست؟ و راه عملی رسیدن به شخصیت محکم و قوی کدام است؟ منطقه امن ذهنی، فضایی در ذهن شما است که خودتان آن را ایجاد کرده‌اید و در آن احساس امنیت و آرامش دارید و حاضر نیستید ریسک کنید و از این فضای امن خارج شوید و فرصت‌هایی که در انتظار شما هستند را تجربه کرده و شخصیت محکم، مستقل و قوی را برای خود بسازید. برای درک این مفهوم فرض کنید در اتاقی هستید که همه چیز نسبتاً مناسب است و شما در آن احساسی امن دارید ولی در عین حال اتاق‌های دیگری نیز وجود دارند که شما می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید و درها را بگشایید و ببینید چه شرایطی منتظر شما است. حال با رفتن به سراغ اتاق‌های دیگر دو حالت برای شما پیش می‌آید.

 

منطقه امن ذهنی چیست؟

 

اول آنکه ممکن است، اتاق جدید از همه نظر بهتر از اتاقی باشد که شما در آن بودید، دوم آنکه امکان دارد در اتاق جدید شرایط مناسب‌تری نسبت به اتاقی که در آن بودید وجود نداشته باشد. اکنون احتمالاً با این مثال باید متوجه شده باشید که منطقه امن‌ذهنی و ماندن در آن یا رهایی از این منطقه ‌ذهنی و افزایش قدرت ریسک‌پذیری به چه معنا است. حال از خود بپرسید آیا انسانی هستید که به سراغ اتاق‌های جدید بروید و درهای آنها را بگشایید و آن چه پشت درها منتظر شما است را مشاهده نمایید یا همچنان تمایل دارید در اتاق امن خود بمانید؟ یا به عبارتی دیگر از خود بپرسید آیا به دنبال فرصت‌های جدید هستید؟ آیا به دنبال آن هستید که بدانید چگونه از منطقه امن ذهنی خود خارج شوید؟

 

مقاله پیشنهادی: چقدر ریسک پذیر باشیم؟

منطقه امن ذهن

 

از منطقه امن خود خارج شوید

زمانی که شما هدف و رویای بزرگی در ذهن دارید و به معنای واقعی کلمه قصد دارید که به آن دست یابید، باید یاد بگیرید که منطقه امن ذهنی خود را از بین برده، آن را نادیده بگیرید و فردی با شخصیت مستقل بسازید. بنابراین اگر به دنبال آن هستید که رویای ذهنی خود را هر آنچه که هست محقق کنید باید از دایره امن ذهنی خود خارج شوید، مطمئن باشید که رویا و هدف شما خارج از این منطقه امن است. پس باید از آن رها شوید، با دنیای بیرون ذهنتان آشنا گردید و فرصت‌هایی که در انتظارتان هستند را از دست ندهید. درست است که این اقدام ممکن است برای شما دارای ریسک و خطر باشد ولی کسی که هدف و رویای بزرگی دارد، پای خود را از این منطقه امن بیرون می‌گذارد و تمام تلاش خود را برای ساخت شخصیت قوی و محکم به کار می‌گیرد. به‌طور کلی زندگی افراد به دو دسته تقسیم می‌شود: دسته اول کسانی هستند که از شرایط و زندگی‌ که دارند راضی هستند، در جای خود می‌ایستند و به زندگی خود به همان شکلی که هست ادامه می‌دهند. دسته دوم شامل افرادی می‌شود که اهدافی در ذهن دارند، با جدیت تمام تلاش می کنند به آنها دست یابند و تمایل به متوقف شدن ندارند.

 

ساخت یک ذهنیت برای کارآفرینی

 

سه گام موثر برای رهایی از منطقه امن ذهنی

بازیابی انگیزه

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا در این دایره امن قرار می‌گیریم و نمی‌توانیم شاهد موفقیت‌های بیشتر باشیم؟ یکی از دلایل این امر که جایگاه نخست را به خود اختصاص می‌دهد از دست رفتن انگیزه‌ای است که در ابتدای کار داشته‌ایم. همه در ذهنمان رویاها و آروزهایی داریم اما با گذشت زمان به تدریج این احساس در ذهن شکل می‌گیرد که تحقق این رویا هرگز امکان‌پذیر نخواهد بود. این درست همان نقطه‌ای است که شما را متوقف خواهد کرد. همیشه سعی کنید انگیزه‌ای قوی برای رسیدن به رویا داشته باشید و شجاعت ریسک‌پذیری را در خودتان تقویت کنید. افراد موفق و بزرگ که توانسته‌اند ردپای موفقیتشان را در این کره خاکی برجا بگذارند همواره انگیزه‌هایی قوی داشته‌اند. اگر انگیزه رویای پرواز در آسمان در نخستین تلاش‌ها کمرنگ می شد هرگز به وقوع نمی‌پیوست.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه با انگیزه بمانیم؟

منطقه امن ذهنی چیست؟

 

مهارت‌های یادگیری خود را افزایش دهید

بهتر است بدانید تا زمانی که از منطقه امن ذهن خود خارج نشوید تمام اهداف و خواسته‌هایتان فقط برای شما حکم آرزو را دارند و در این حالت فقط می‌توانید به آنها فکر کنید و از فکر کردن به آنها لذت ببرید در حالی که آن‌ها را ندارید! ولی زمانی که از این منطقه امن رها گردید، با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید و یک قدم به جلو حرکت می‌کنید. در این زمان حتماً با مواردی مواجه می‌گردید که برای انجام آنها نیاز به توانایی‌هایی دارید زیرا وارد دنیای جدیدی شدید که آن را از قبل نمی‌شناسید پس نیاز دارید که قدرت یادگیری خود را افزایش دهید، آن را در ذهن خود ثبت کنید، شخصیت خود را بسازید و خود را برای ورود به فصل جدیدی از زندگیتان آماده کنید. یکی از عواملی که ممکن است سرعت شما را در این مسیر کاهش دهد، ترس‌های شما است.

 

منطقه امن ذهنی چیست؟

 

یکی از مهمترین رازهای موفقیت این می‌باشد که هیچ‌گاه خود را متوقف نکنید، هر روز یک گام به جلو بردارید، کارهایی را انجام بدهید که تا دیروز از انجام آن‌ها ترس داشتید و بر ترس‌های خود غلبه کنید. یکی از تمرین‌هایی که در این زمینه می‌توانید انجام دهید این است که حداقل هفته‌ای یک بار با یکی از بزرگترین ترس‌های درونتان مواجه شوید و آنها را انجام دهید. مانند: صحبت کردن در جمع، انگلیسی صحبت کردن و... . همیشه این دو سؤال اساسی را از خود بپرسید و برای پاسخ به آن‌ها تمام تلاش خود را به کار بگیرید. من دقیقاً از زندگی چه چیزی می‌خواهم؟ چطور می‌توانم به آن دست یابم؟

 

از منطقه امن ذهن خود خارج شوید

 

روی هدف تمرکز کنید

ممکن است شما در ابتدای این مسیر با گارد اطرافیانتان مواجه شوید و مورد تمسخر قرار بگیرید ولی باید کاملاً نسبت به آن‌ها بی توجه باشید و فقط هدفی که قصد دارید به آن دست یابید را مدنظر قرار دهید. برای این منظور باید تعریف مشخصی از شخصیت و جایگاهی که تمایل دارید به آن برسید، داشته باشید و گام‌به‌گام در مسیر دست‌یابی به آن پیش بروید و آگاه باشید که هیچ‌چیز و هیچ فردی از اول کامل و فوق‌العاده نبوده است و برای ساخته شدن و با کیفیت شدن پروسه‌ای را طی کرده است. یکی دیگر از تمرین‌هایی که شما را در این زمینه یاری می‌کند این است که شخصیت 20 سال آینده خود را تصور کنید، با آن روبه‌رو شوید و بررسی کنید که دوست دارید شخصیت 20 سال آینده خود را از نظر مالی، سلامتی، ارتباطات و... در کدام جایگاه و موقعیت ببینید؟ اگر خوب به این موضوع فکر کنید می‌توانید نسبت به خیلی از مواردی که لازم است در مسیر موفقیت و ساخت شخصیت محکم و قوی انجام دهید، تا به نتیجه بهتری برسید، آگاه شده و قهرمان زندگی خود شوید.

تماشای دوره پاراسل زندگی در آماده سازی ذهن، برای شما کمک بسیار بزرگی خواهد بود. با مشاهده این دوره و اجرای آموزش‌های موجود در آن می‌توانید ذهن خود را آنگونه که دوست دارید در راه رسیدن به اهداف خود پرورش دهید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

شغل ایده آل شما باید چه ویژگیهایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب میکنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینسهای آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغلهای محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم میکند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیزینس بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-is-the-safe-area-of-the-mind
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
shima گفته:
۰ | ۰

منطقه ای که آدم قدرت انجام هیچ ریسکی رونداشته باشه

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما شیما عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تشکر و تقدیر برای شماست که همواره لطفتان را به ما ارزانی می دارید. از زحمات شما بی‌نهایت تشکر می‌کنیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط