افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ایجاد تغییر در زندگی

توضیحات کوتاه :
بعضی اوقات ما می‌دانیم کارهایی که انجام می‌دهیم اشتباه است. حتی راه درست را هم می‌دانیم اما آن را انجام نمی‌دهیم. وجود راهنما و افراد موفق در کنار شما می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
ایجاد تغییر در زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

خیلی از افراد، دوستان و انسان‌های موفقی اطراف خود ندارند. آن‌ها در مسیر زندگی، کسب‌وکار یا به دست آوردن و خلق هر هدفی که در زندگی خود دارند، احساس تنهایی می‌کنند. حتی ممکن است افراد خانواده نیز آنها را حمایت نکنند. نکاتی که در این مقاله مطرح می‌گردد برای این دسته از افراد مناسب می‌باشد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه خودمان را تغییر دهیم؟

بعضی اوقات ما می‌دانیم کارهایی که انجام می‌دهیم اشتباه است. حتی راه درست را هم می‌دانیم اما آن را انجام نمی‌دهیم و به حرف دل خود گوش نمی‌دهیم. وجود راهنما و افراد موفق در کنار شما می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. ولی خیلی از افراد، دوستان و انسان‌های موفقی اطراف خود ندارند. آن‌ها در مسیر زندگی، کسب‌وکار یا به دست آوردن و خلق هر هدفی که در زندگی خود دارند، احساس تنهایی می‌کنند. حتی ممکن است افراد خانواده نیز آنها را حمایت نکنند. نکاتی که در این مقاله مطرح می‌گردد برای این دسته از افراد است. اگر شما نیز خود را جز این دسته از افراد می‌دانید، یک کاغذ و قلم بردارید و یک نامه برای خود بنویسید. این نامه از زبان یک دوست خیالی که در درون شما وجود دارد، می‌باشد. خود مثبت و ایده‌آل شما.

با خود صادق باشید

در این نامه درباره مسیری که رفتید، انتخاب دوستان خود و... بنویسید. اگر نیاز است از خود تعریف کنید در این نامه بنویسید. اگر ضعف‌هایی دارید نیز بنویسید. حتی در این نامه به خودتان یادآوری کنید و بگویید که یک سال پیش هدف مشخصی را تعیین نمودید و باید دقت داشته باشید که هدف خود را فراموش نکنید. بهتر است هفته‌ای یک بار، یک نامه برای خود بنویسید. از خود مثبت و قوی خود این نامه را بنویسید و به خودتان یادآوری کنید که باید در چه مسیری حرکت می‌کردید. شاید آن را فراموش کرده باشید، شاید در این مسیر با مشکلاتی مواجه شده باشید و... همه این موارد را در آن نامه بنویسید. به این ترتیب شما کم‌کم به همان انسان مثبت، قوی و قهرمان زندگی خود تبدیل می‌شوید.

 

مقاله پیشنهادی: عادت های خود مراقبتی برای داشتن ذهن و بدن سالم

ایجاد تغییر در زندگی

 

راه‌های تقویت روحیه‌ی مثبت

شما اکنون در تلاش هستید که روحیه و باورمنفی را به روحیه و باوری مثبت تبدیل نمایید. یعنی ابتدا حس‌وحال خوبی کسب نمایید، سپس برای هر کاری که قصد انجام آن را دارید، اقدام نمایید و هدف و رویای خود را خلق نمایید. ممکن است شما نیز خیلی از روزها دوست داشته باشید که در خانه بمانید، با کسی صحبت نکنید یا حتی سر کار نروید و به اصطلاح روحیه و حال خوبی ندارید. برای حل این موضوع ابتدا بررسی نمایید و هر چیزی را که به آن علاقه‌مند هستید مانند سمینار، کنسرت و یا هر چیز دیگری که شما را به وجد می‌آورد را پیدا نمایید.  برای شرکت در آن یک بلیت برای خود تهیه نمایید و خود را به شرکت در آن دعوت کنید. خود را مجبور کنید که با آن درگیر باشید.

 

ایجاد تغییر در شغل و حرفه شما

 

از محیط منفی ذهن خود خارج شوید

اگر صرفاً برای ماندن در خانه یا آن محیط منفی که در ذهن خود ساختید، تلاش نمایید روز بعدی شما هم شبیه همین امروز ادامه پیدا خواهد کرد. پس حتماً باید خود را با کاری درگیر نمایید. به خصوصی کاری که شما را به وجد می‌آورد. شاید در این زمان برای خود بهانه تراشی کنید که چون تنها هستید برای این کار اقدام نمی‌کنید. ولی اگر شما برای مثال 2 بلیت برای کنسرت خواننده موردنظر خود خریداری نمایید به دنبال این می‌گردید که یک همراه پیدا کنید تا با او در آن کنسرت شرکت نمایید. از نظر روانشناسی طبیعتاً زمانی که شما به دنبال این هستید که با یک نفر دیگری به آن کنسرت بروید، با افراد بیشتری در تعامل خواهید بود و با افراد بیشتری آشنا می‌شوید. در واقع شانس شما برای آشنا شدن با افراد جدید در زندگی بالا می‌رود.

شروع دوباره زندگی

بعضی مواقع در زندگی لازم است، هر آنچه را اتفاق افتاده است فراموش کنید و مجدداً از نو شروع کنید. زمانی که شما در طول روز خیلی خسته می‌شوید، یکی از کارهایی که می‌تواند به شما آرامش زیادی بدهد، این می‌باشد که بخوابید و استراحت کنید. زمانی که می‌خوابید، ناخودآگاه احساس می‌کنید که حجم زیادی از مشکلات حل می‌شود. اتفاق خاصی رخ نداده، فقط چند ساعت زمان گذشته است ولی بخشی از مشکلات ذهنی شما حل می‌گردد و خواب این کار را برای شما انجام می‌دهد. پس در زندگی نیز باید از آن الگو بگیرید و با خود بگویید اگر راه‌هایی را امتحان نمودید و کارهای زیادی انجام دادید، می‌توانید دوباره شروع کنید. شروعی دوباره است که یک رنگ و بوی جدیدی به زندگی شما می‌بخشد. پس باید کمی دید خود را تغییر دهید.

برای داشتن زندگی شاد و موفق‌تر، بخشیدن را یاد بگیرید

بخشش در موقعیت‌های درست، از ویژگی‌های بارز افرادی با شخصیت‌ قوی و با اراده است. کسانی که به تغییر و بهبود زندگی خود مصصم هستند، می‌دانند که باید در مواقعی ببخشند تا با آرامش بیشتری زندگی کنند. درست است، شاید بخشیدن بعضی از افراد و رفتارهایشان در زندگی واقعاً کار سختی باشد ولی شاید تجربه کرده باشید که بعد از این اقدام چقدر آرام‌تر شده‌اید و در جهت تغییر زندگی خود گام برداشته‌اید. بنابراین با ایجاد و تقویت روحیه‌ی بخشش، قبل از دیگران در واقع به خودتان کمک کرده‌اید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه یک زندگی شاد و موفق داشته باشیم؟

قدم در مسیر تغییر گامی به سوی پیشرفت

 

روبرویی با واقعیت‌ها، گامی در مسیر تغییر زندگی

تمام تلاش خود را به کار ببرید که با واقعیت‌های زندگی خود روبه‌رو شوید. حتی واقعیت‌هایی که برای شما ناخوشایند هستند. این کار به شما در جهت تغییر زندگیتان کمک می‌کند. چرا که شما قبول کردید، واقعیت‌ها و اتفاقات زیادی ممکن است در زندگی هر فردی رخ دهد و مواجه شدن با این اتفاقات فقط برای شما نیست. پذیرش این واقعیت خود گامی مهم در مسیر موفقیت و تغییر می‌باشد. پس ابتدا واقعیت‌ها را بپذیرید و بعد از پذیرش آنها با تمرکز و آرامش ذهن برای حل آنها اقدام نمایید. شاید در ابتدا این موضوع ساده به نظر برسد ولی بدانید که این اقدام، شخصیت شما را نسبت به قبل چندین برابر قوی‌تر می‌سازد و شما را برای تغییرات سازنده زندگی آماده می‌سازد. البته قرار نیست تنها به واقعیت‌های تلخ زندگی فکر کنید و برای حل آنها آماده شوید، خیلی از افراد هستند که حتی توانایی روبه‌رو شدن با واقعیت‌های شیرین و فرصت‌های زندگی خود را ندارند و این باعث می‌گردد که از خیلی از موقعیت‌ها و فرصت‌های مفید زندگی خود بی‌نصیب بمانند.

تغییر نگرش انتظار داشتن از دیگران به شکرگزاری

 بعضی اوقات ممکن است ناراحت شوید از اینکه انتظار دارید دیگران برای شما کاری انجام دهند یا برای موفقیت‌های شما خوشحال شوند. ولی شما باید این دیدگاه را در زندگی خود تغییر دهید. هر زمان از کسی انتظار داشتید آن را در ذهن خود تبدیل به شکرگزاری کنید. یعنی اگر افراد زندگی شما از صمیمی‌ترین افراد تا دورترین افراد، به شما محبت کردند و با شما به خوبی برخورد کردند، در ذهن و قلب خود از او تشکر کنید و یا حتی زبانی نیز به او ابراز کنید. اما هیچ‌گاه انتظار داشتن از دیگران را در ذهن خود ثبت نکنید چون این مسیر شما را به سمت افسردگی پیش می‌برد.

ساخت شخصیت قدرتمند را انتخاب کنید

خیلی از افراد زندگی شما نمی‌خواهند که شما موفق شوید. زمانی که شما انتظار دارید از آنها انرژی مثبتی دریافت نمایید ولی چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد، این موضوع می‌تواند شما را نابود سازد! ولی اگر انتظار را به شکرگزاری تبدیل نمایید و به این نگرش برسید که آنقدر قوی هستید که نیازی به محبت و تأیید دیگران ندارید و اگر محبتی از سمت آنها دریافت نمودید به حساب بزرگی آن شخص بگذارید، زندگی برایتان زیباتر می‌شود. در فرهنگ ایرانی متاسفانه ما خیلی از دیگران انتظار داریم در صورتی که در واقعیت این موضوع را دریافت نمی‌کنیم. بنابراین بهترین راه این می‌باشد که دیدگاه خود را نسبت به این موضوع تغییر دهیم تا زندگی با آرامش و شادتری را برای خود و دیگران بسازیم.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/making-changes-in-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
محمد گفته:
۰ | ۰

مقاله دیگه ای در خصوص تغییر دارید ؟

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

مقالات زیر را مطالعه نمایید:

روش‌های شگفت انگیز تغییر سبک زندگی
کسب ثروت از طریق تغییر ذهنیت
روش‌های تغییر نگرش برای دست‌یابی به موفقیت

پاسخ

مطالب مرتبط