موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه از مسیر رسیدن به هدف لذت ببریم( بخش دوم)

توضیحات کوتاه :
شما باید قدم برداشتن در هدف گذاری را به صورت مداوم ادامه دهید. نیازی نیست که شما برخی از روزها به شدت کار کنید و بعضی روزها نیز اصلاً کار نکنید. بهتر است که شما به صورت مداوم کار کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه از مسیر رسیدن به هدف لذت ببریم( بخش دوم)

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله بخش دوم مقاله چگونه از مسیر رسیدن به هدف لذت ببریم را می خوانید. زمانی که شما اهدافی را برای خود تعیین می‌کنید، هنگامی که به هدفی رسیده و آن را برای خود تعریف نموده و آن را نوشیتد، در ذهن خود به دنبال الگو می‌گردید. شما با خودتان می گویید که یک فرد مشخص، چنین هدفی را داشته و به آن دست پیدا کرده است، من نیز باید درباره آن شخص تحقیق کنم و ببینم که چگونه به هدف خود رسیده است. این کار بسیار عالی بوده و یکی از بهترین روش‌ها است. اما شما باید کمی باهوش باشید و خوب عمل کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

در راه رسیدن به اهداف خود پشتکار داشته باشید

شما باید قدم برداشتن در هدف گذاری را به صورت مداوم ادامه دهید. نیازی نیست که شما برخی از روزها به شدت کار کنید و بعضی روزها نیز اصلاً کار نکنید. بهتر است که شما به صورت مداوم کار کنید. اگر قرار است که شما هفته‌ای 20 ساعت برای هدفی که دارید کار کنید، نباید آن 20 ساعت را در یک روز انجام دهید. شما باید آن 20 ساعت را بر 7 تقسیم کنید. فرمولی که شما را به موفقیت می‌رساند همین است. افرادی که موفق شده‌اند، به این شکل موفق نشده‌اند. آن‌ها قدم به قدم زمان گذاشته‌اند و به جلو رفته‌اند. شما نیز این مورد را باید به یک لایف استایل تبدیل کنید.

نکته‌ای که باید بدانید این است که زمانی که شما اهدافی را برای خود تعیین می‌کنید، هنگامی که به هدفی رسیده و آن را برای خود تعریف نموده و آن را نوشیتد، در ذهن خود به دنبال الگو می‌گردید. شما با خودتان می گویید که یک فرد مشخص، چنین هدفی را داشته و به آن دست پیدا کرده است، من نیز باید درباره آن شخص تحقیق کنم و ببینم که چگونه به هدف خود رسیده است. این کار بسیار عالی بوده و یکی از بهترین روش‌ها است. اما شما باید کمی باهوش باشید و خوب عمل کنید.

 

مدیریت بیزینس خودتان را آغاز کنید

 

شاید در عرصه بورس و سهام، وارن بافت را بشناسید. او یکی از سرمایه گذاران بزرگ در تاریخ است. خیلی از افرادی که تازه شروع به سرمایه گذاری می‌کنند، کتاب‌های وارن بافت را مطالعه نموده و مطابق با آن پیش می‌روند. آن‌ها از کارهایی که او در زمان خود انجام داده است الگوبرداری می‌کنند. شرکت‌هایی که در آنها سرمایه گذاری کرده است را پیدا کرده و شاید علاقه مند باشند که در همان شرکت‌ها سرمایه گذاری کنند. آن‌ها به جلو می‌روند و شاید متوجه این موضوع شوند که فرمول وارن بافت در زمان حال خیلی پاسخگو نمی‌باشد.

دلیل آن خیلی ساده است. نکته این است آن زمان که وارن بافت در یکسری از شرکت‌ها سرمایه گذاری می‌کرد، تکنولوژی وجود نداشت. یعنی شرکت‌هایی که وابسته به تکنولوژی باشند وجود نداشت. کمپانی‌هایی مثل آمازون، اپل یا شاپیفای وجود نداشت. خیلی از این کمپانی‌ها در آن زمان حتی وجود نداشته‌اند. پس شما نمی‌توانید بگویید که اگر وارن بافت در آن کمپانی‌ها سرمایه گذاری کرده است ما نیز باید همان کار را انجام دهیم تا به یکی مثل وارن بافت تبدیل شویم. چنین نیست. اما سؤال درست چیست؟

 

اهداف زندگی

 

چگونه از افراد موفق الگوبرداری کنیم؟

سؤال درست این است که بررسی کنید و ببینید وارن بافت چه تحلیلی را انجام داده است که توانسته است بفهمد که در زمان سرمایه گذاری او، چه کمپانی‌هایی آینده دارند و در همان‌ها سرمایه گذاری کرده است. اگر شما این طرز فکر و شیوه نگرش را پیدا کنید و در زمان حال اجرا کنید، می‌توانید موفق شوید. شما باید بررسی کنید که الآن و در سال 2019 چه کمپانی‌هایی جای رشد داشته و ارزش سرمایه گذاری دارند و بدین ترتیب یک دید 10 ساله پیدا می‌کنید.

مسلماً خواهید دید که دیگر آن کمپانی‌ها نیستند و شرکت‌هایی که چنین هستند، الآن به تکنولوژی مربوط می‌باشند. شما باید این شیوه را یاد بگیرید. پس زمانی که الگو برداری می‌کنید، سعی نکنید دقیقاً جا پای کسی که به جلو رفته است بگذارید. این اشتباه است. چرا که او در زمانی دیگر و شرایط متفاوتی این مسیر را رفته است. پس اگر قرار است شما همان کار را کنید، دیگر نمی‌توانید همان نتیجه را ببینید.

شما باید ببینید که او به چه شکلی دنیا را می‌دیده، به چه شکلی تصمیم گرفته و الآن به چه شکلی فکر کرده است که این قدم‌ها را بردارد. شما باید این تحلیل را یاد بگیرید و این نکته بسیار مهمی در الگوبرداری است. حتماً این نکته را مدنظر قرار دهید که شیوه نگرش آن شخص را پیدا کنید نه این که دقیقاً کارهایی که او انجام داده است را انجام دهید. چرا که خیلی از چیزهایی که الآن در دنیا وجود دارد هر ساله با گذر زمان تغییر می‌کنند.

اگر پدربزرگ شما 80 سال پیش کاری را کرده است که از طریق آن توانسته میلیونر شود، شما نمی‌توانید همان کار را انجام دهید و به یک میلیونر تبدیل شوید. همه چیز عوض شده است. همه بیزینس ها، دولت‌ها و بحث‌های مالی تغییر کرده‌اند. پس شما باید بفهمید که پدر بزرگتان به چه شکلی فکر و تحلیل می‌کرده است و همان را از او یاد بگیرید.

 

هدف داشتن

 

اشتیاق سوزان برای رسیدن به موفقیت

اکنون به مورد آخر هفته تغییر می‌پردازیم. گاهی اوقات شما هدفی را بنا بر کمبودها و دردهایی که در زندگی دارید برای خود طراحی می‌کنید. برای مثال به علت فقر و بی پولی و اینکه خانواده در سختی و ناراحتی زیادی هستند. این مسئله تبدیل به قدرت بسیار بزرگی می‌شود که شما را به جلو سوق می‌دهد تا بتوانید موفق شوید و کسب درآمد کنید. بزرگ‌ترین چیزی که می‌تواند به یک نفر نیرو دهد این است که دوست دارد از اطرافیان خود مراقب کند. این موضوع خیلی شما را به جلو برده، انگیزه می دهد و یک اشتیاق سوزان برای شما می‌سازد. شما می گویید من باید پولدار شوم تا بتوانم این زندگی را تغییر دهم و بتوانم از پدر، مادر، همسر یا فرزند خود به خوبی نگهداری کنم. اینکه بتوانم برای آنها یک زندگی بدون محدودیت را بسازم، این موضوع شما را به جلو می‌برد و این خیلی عالی است.

مطمئن باشید که در نهایت نیز به آن دست پیدا می‌کنید چرا که این یک انگیزه خیلی قوی را در شما به وجود می‌آورد و این انگیزه خیلی مقدس و زیبا می‌باشد. اما باید حواستان باشد. برای مثال شما هدف می‌گذارید که اگر من 10000 دلار در زندگی داشته باشم همه مسائل و مشکلاتی که دارم حل شده و می‌توانم به جلو بروم. زمانی که مسیری را شروع کرده و بیزینسی را برای خود راه اندازی کرده و به جلو می‌روید و به 8 یا 9 هزار دلار نزدیک شدید، به مرور سرعتتان کم می‌شود. چرا که هدف شما 10 هزار دلار بوده است و به همان نیز می‌رسید. نکته‌ای که باید در این بخش به شما بگوییم در هیچ کتاب موفقیتی نوشته نشده است و در هیچ سمیناری نیز آن را به شما نمی‌گویند!!

 

لذت بردن از مسیر

 

نقش انگیزه در تبدیل رویاها به واقعیت

این یک نکته کاملاً تجربی از زندگی شخصی استاد حسین عزت خواه است. در زندگی ایشان زمانی وجود داشت که با خودشان می‌گفتند: «چه وقت آن زمان می‌رسد که اگر تصمیم داشتی چیزی را برای زندگی خود بخری، دیگر به آن فکر نکنی. اگر می‌خواهی برای شخصی هدیه‌ای را بخری دیگر به آن فکر نکنید. دیگر رقم و اعداد و قیمت ها فکر را مشغول نکند و به خاطر اینکه نمی‌توانی آن را بخری عذاب بکشی. اینکه زمانی که وارد رستورانی می‌شوی بر اساس قیمت‌ها غذا سفارش ندهی!» این چیزی بود که ایشان همواره به دنبال آن بوده‌اند.

اینکه اگر دوست دارم غذایی را در یک رستوران بخورند بدون نگاه کردن به قیمت آن، بتوانند آن را بخورند. ایشان با خودشان گفتند که باید به این نقطه برسند و خوشبختانه این اتفاق افتاد. چندین سال پیش توانستند به استقلال مالی برسند و ببینند که زندگی چقدر می‌تواند لذت بخش تر باشد. به هیچ عنوان منظور این نیست که شادی و رضایت از زندگی از پول و ثروت نشأت می‌گیرد. اما می‌تواند خیلی به شما کمک کند تا بتوانید آزاد باشید و تصمیم‌هایی که می‌خواهید را بگیرید. نه اینکه محدودیت‌های مالی برای شما تصمیم بگیرد. این خیلی مهم است.

 

هئفگذاری

 

چگونه به شکلی مؤثر هدف گذاری کنیم؟

در ادامه مثالی که عنوان شد باید بگوییم زمانی که شما به 10 عدد نزدیک می‌شوید، از آنجایی که از یک شروع کرده‌اید، کم کم به آن می‌رسید. در نتیجه آن تمام می‌شود و شما به هدفتان نزدیک می‌شوید. زمانی که به هدف نزدیک می‌شوید، از آنجایی که خودتان را به روز می‌کنید، به یک شخصیت قوی‌تر تبدیل می‌شوید و در نتیجه آن می‌توانید هدف خود را گسترش دهید. چرا که شما روی خودتان بیشتر کار کرده و مطالعه خود را بیشتر نموده و به روزتر شده‌اید و از لحاظ شخصیت بهتر شده و باورهای بهتری را نیز ساخته‌اید.

شما می‌توانید یک هدف دیگر را نیز در کنار هدف اول خود قرار دهید. حتی هدف سوم، چهارم و پنجم را نیز می‌توانید اضافه نمایید. در این مسیر نیز شما در حال لذت بردن می‌باشید. این فرمول به خوبی کار می‌کند و باعث می‌شود که شما برای 10، 20 یا حتی 50 سال آینده خود هدف گذاری کرده، لذت برده و به آن می‌رسید.

 

 رسیدن به هدف

 

در نتیجه شما در هر سه جنبه موفق می‌باشید. پس حواستان باشد زمانی که به یک هدف نزدیک می‌شوید، می‌توانید هدف‌های دیگری را نیز داشته باشید چرا که از یک نقطه‌ای به بعد دیگر تمام دردها از زندگی شما محو می‌شوند. خیلی از افراد وجود دارند که زمانی که به هدف خود رسیدند همه چیز را رها کنند. برای مثال آنها بیرینس خود را رها کرده‌اند و آن بیزینس به مرور افت کرده است و آنها دوباره به نقطه ابتدایی برگشته‌اند.

تنها به این دلیل که لحظه‌ای که باید هدف دومی را می‌ساخت، این کار را انجام نداده است. تنها هدف این افراد این بوده است که از آن درد و رنج بیرون بیاید و زمانی که بیرون آمد دیگر نقشه‌ای نکشید. همانطور که خودتان نیز می دانید، پول دوست ندارد که یکجا بماند و همواره باید در گردش باشد. پس اگر شما برنامه‌ای برای آن نداشته باشید، مطمئن باشید که از پیش شما به نزدیک شخص دیگری می‌رود.

 

مسیر رسیدن به اهداف

 

بهترین لایف استایل ممکن را برای خودتان بسازید

حواستان باشد زمانی که به اهدافتان نزدیک شدید، مجدداً به فکر اهداف جدیدی باشید. اگر امسال قرار است به هدفی برسید، چند ماه مانده به موعد مقرر به دنبال گسترش هدف خود باشید. اگر قرار است کمپانی را راه اندازی نموده و با دو نفر به جلو بروید، حتماً به این فکر کنید که به یک یا دو نفر رسیدید، 4، 10، 50 یا 100 نفر را استخدام کنید و بیزینس خود را بزرگ‌تر کنید. شما باید از مسیر خود لذت ببرید و در این مسیر می‌توانید به افراد بیشتری کمک کنید. شما می‌توانید افراد بیشتری را استخدام کنید و از لحاظ مالی به زندگی آنها کمک می‌شود و کارآفرینی می‌شود. نکته مثبت این است که شما می‌توانید با قدرت بیشتری کارهایی که دوست دارید را انجام دهید.

 

راهنمای گام به گام فروش در آمازون

 

از یک جایی به بعد شما با پول خود نمی‌توانید خانه یا ماشین بخرید. چرا که در حال حاضر چنین مورد را دارید. پس نگرانی شما دیگر زنده ماندن، غذا خوردن، به مسافرت رفتن، ماشین یا خانه خریدن نیست. شما می‌توانید یک عمل خیر انجام دهید. می‌توانید به خیلی از افراد کمک کنید یا هزینه‌ای را به چاپ کتاب‌ها اختصاص دهید تا در کشورتان و جایی که زندگی می‌کنید پخش کنید.

شما می‌توانید به روش‌های دیگر آن حس درونی خود را پر کنید. پس خیلی مهم است که به استقلال مالی و رشد شخصی بالایی برسید و همه این موارد در غالب یک لایف استایل باشد. این بدین معنا است که شما 6 ماه برای هدف خود بی وقفه کار کرده، طی آن مدت زمان پیشرفت زیادی را داشته و در نهایت آن هدف را رها کنید. شما می‌توانید در دوره پاراسل زندگی شرکت کنید. در این دوره شما می‌توانید چگونگی ساخت یک لایف استایل موفق را یاد بگیرید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/enjoy-the-path-to-goal-part2
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط