وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

باورسازی برای رسیدن به موفقیت

توضیحات کوتاه :
برخی از افراد اعتقاد دارند که داشتن منابع، شانس، خانواده یا ارتباطات مناسب است که باعث می‌شود فردی موفق باشد. این موارد و بسیاری موارد دیگر در دستیابی به موفقیت هر فردی، تاثرگذار هستند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
باورسازی برای رسیدن به موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

 برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت، باید بدانید که مغز شما همیشه در برابر شما قرار می‌گیرد. برای مغز شما اهمیتی ندارد که شما چه اهداف بزرگی را در سر دارید، تنها هدفی که برای مغز مهم است، زنده نگه داشتن شماست. بنابراین ما احساس ضعف، دو‌دلی، افکار منفی، اضطراب و موارد این چنینی را تجربه خواهیم کرد. تنها راه مطمئن برای غلبه بر این موانع این است که به جای باور آنها، خودتان را باور داشته باشید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

تاثیر خودباوری در موفقیت

برخی از افراد اعتقاد دارند که داشتن منابع، شانس، خانواده یا ارتباطات مناسب است که باعث می‌شود فردی موفق باشد. این موارد و بسیاری موارد دیگر در دستیابی به موفقیت هر فردی، تاثیرگذار هستند. اما عامل اصلی برای رسیدن به هر هدفی در زندگی خودباوری است. بدون داشتن این عنصر کلیدی شما نمی‌توانید به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید. به گفته جیمز کلیر، بزرگ‌ترین تفاوت میان افراد موفق و افراد ناموفق داشتن هوش، فرصت یا منابع نیست.

 

با باورسازی های درست بیزینس خود را حرفه ای تر مدیریت کنید

 

بزرگ‌ترین تفاوت داشتن این اعتقاد است که می‌توانند به هدف‌های خود جامعه عمل بپوشانند. برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت، باید بدانید که مغز شما همیشه در برابر شما قرار می‌گیرد. برای مغز شما اهمیتی ندارد که شما چه اهداف بزرگی را در سر دارید، تنها هدفی که برای مغز مهم است، زنده نگه داشتن شماست. بنابراین ما احساس ضعف، دو‌دلی، افکار منفی، اضطراب و موارد این چنینی را تجربه خواهیم کرد. تنها راه مطمئن برای غلبه بر این موانع این است که به جای باور آنها، خودتان را باور داشته باشید.

اگر شما خودتان را باور نداشته باشید، چگونه توقع دارید دیگران باور داشته باشند؟

اگر شما باور نداشته باشید که به موفقیت دست پیدا می‌کنید، چگونه می‌توانید توقع داشته باشید که یک شخص دیگر در این جهان این باور را داشته باشد؟ فرض کنید شما می‌خواهید یک کسب و کار موفق را به راه بیندازید و باید سرمایه گذاران را متقاعد کنید که ایده شما ارزش سرمایه گذاری را دارد. اولین چیز این است که شما باور داشته باشید که مفهوم مورد نظر شما می‌تواند موفق شود در غیر این صورت همانطور که شما خودتان را باور نکرده‌اید، هیچکس به شما اعتماد نخواهد کرد.

تصور کنید که قرار است بدون دست و پا زندگی ‌کنید. زندگی نیک ووجیچیک دقیقاً به همین شکل است. اکثر مردم از جمله خود او درباره توانایی او در داشتن یک زندگی عادی شک داشتند. او حتی اقدام به خودکشی نیز کرد. با این وجود، لحظه‌ای که او خودش را باور کرد، همه چیز تغییر کرد. اکنون، نیک بدون محدودیت زندگی می‌کند، به مسافرت می‌رود و به میلیون‌ها نفر الهام می بخشد تا بدون در نظر گرفتن شرایط، به توانایی‌های خود ایمان داشته باشند.

 

 رسیدن به موفقیت

 

اعتماد به نفس داشته باشید

اگر به اندازه کافی اعتماد به نفس نداشته باشید، هنگام رو به رو شدن با اولین مانعی که در مسیر با آن برخورد می‌کنید، شکست را می‌پذیرید. در مسیر دستیابی به هر چیزی که می‌خواهید، موانع بیشماری وجود دارد که همگی صلاحیت شما را زیر سؤال می‌برند. تنها راهی که بتوانید از آنها گذر کنید، داشتن اعتماد به نفس کافی نسبت به چیزی است که می‌خواهید و کاری که انجام می‌دهید. این اعتماد به نفس از درون هر فرد و از اعماق باور او به خودش و توانایی‌هایی که دارد، نشأت می‌گیرد.

شما یک قدم به موفقیت و پیروزی نزدیک‌تر شده‌اید

شما حتماً یک هدف دارید که مدتهاست در ذهن خود می‌پرورانید. شما می دانید که چگونه می‌توانید به آن دست پیدا کنید و الگوهایی که با موفقیت به آن هدف رسیده‌اند را می‌شناسید. حال که مسیر روشن است، باید باور داشته باشید که می‌توانید آن را انجام دهید و قدم در مسیر بگذارید. با ایجاد یک نگرش مثبت، شما متوجه خواهید شد که چه عواملی از نظر زمانی یا عملکرد شما را از هدفی که دارید، دور می‌کنند. این احساس نزدیک شدن به هدف به طرز چشمگیری باعث می‌شود شانس شما در این زمینه افزایش پیدا کند.

با داشتن عملکرد مرتبط با هدفتان به انگیزه لازم دست پیدا می‌کنید

زمانی که شما به معنای واقعی کلمه احساس می‌کنید که به خط پایان مورد نظر رسیده‌اید، انگیزه‌تان برای حرکت در مسیر به سمت هدف بیشتر می‌شود. چرا که می‌دانید رسیدن به آن امکان‌پذیر بوده و موفقیت در دسترس می‌باشد. بنابراین تلاش می‌کنید تا در نهایت به آن دست پیدا کنید. مایکل جردن بارها شکست خورد. همانطور که خود او می‌گوید، او هزاران پرتاب را از دست داده و در صدها بازی شکست خورده است.

با این حال متوجه شد که شکست نیز بخشی از روند حرکت به سمت موفقیت است، به همین دلیل از آن به عنوان انگیزه لازم برای تلاش بیشتر استفاده کرد. او همچنین تأکید می‌کند چیزی که او را به موفقیت رسانده است، شکست است. نگرش جردن همان نگرشی است که همه ما باید داشته باشیم. زمانی که شما بارها و بارها شکست می‌خورید، باید بدانید که یک قدم به پیروزی نزدیک‌تر شده‌اید.

 

خودباوری

 

داشتن نگرش مثبت لازمه رسیدن به موفقیت است

به گفته وینستون چرچیل، نگرش مسئله کوچکی است که می‌تواند منجر به تغییر بسیار عظیمی در زندگی شود. منفی بودن و داشتن چشم انداز منفی گرایانه، بدترین سناریویی است که می‌تواند به راحتی شما را از رسیدن به اهدافتان دور کند. از آنجا که ذهن همه چیز را از شما می‌پذیرد، هر نگرشی که داشته باشید همان نگرش درست از آب درمی‌آید. هیچ راهی برای متقاعد کردن کسی که ذهنیت غلطی در سر دارد، وجود ندارد. دقیقاً همین مسئله زمانی که به افرادی با نگرش مثبت بگویید نمی‌توانند به هدف خود دست پیدا کنند هم اتفاق می افتد. آن‌ها به صحبت‌های افراد منفی نگر توجهی نمی‌کنند.

شما باید بدانید که شکست تنها بخشی از مسیر است و همیشگی نیست

نیکلاس هد به همراه تیم طراحی بازی‌های موبایل خود، 51 بازی برای موبایل ساخته بودند که تمامی آنها با شکست رو به رو شدند. با این حال همین شکست‌ها آنها را قادر ساخت تا بازی Angry Birds، یک برنامه پرطرفدار در App Store را ساخته و به یک پدیده جهانی تبدیل شوند. به نظر می‌رسد راز دستیابی به موفقیت، شکست‌های بیشمار است. برخی ممکن است تصور کنند که ساخت 51 بازی ناموفق به این معناست که شکست غیرقابل اجتناب است. اما همه دیدند که این شکست موقتی بود. در حال حاضر، تا زمانی که یک شکست پایدار را تجربه نکرده‌اید، تسلیم نشوید. شاید تلاش بعدی شما همان لحظه طلایی باشد که منتظر آن بوده‌اید.

اجازه دهید افکار منفی از شما دور شوند

ویلی نلسون اعتقاد دارد که زمانی که شما افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنید، می‌توانید نتایج مثبتی را دریافت کنید. شما تا به حال چند بار به خودتان گفته‌اید که نمی‌توانید؟ پیدا کردن یک بهانه منطقی، کار فوق العاده آسانی است چرا که مغز ما همیشه به دنبال توجیه کردن است. اگر مغز خود را با افکار مثبت و خودباوری تغذیه کنید، دیگر جایی برای افکار بدبینانه باقی نمی‌ماند. حتی زمانی که هر از چند گاهی این افکار به ذهن شما خطور می‌کنند، نگرش شما که با اعتماد به نفس همراه است، بلافاصله آنها را کنار می زند. به نظر شما راه رسیدن به اهداف چیست؟ کار سخت؟ تلاش بسیار؟ در حالی که تمامی این موارد برای رسیدن به موفقیت در دستیابی به اهداف ما ضروری هستند اما هیچ یک از آنها بدون داشتن یک ذهنیت مثبت تاثیری نخواهند داشت.

 

 کسب درآمد بالا از اینترنت

 

ما انسان‌ها به طور طبیعی هرگاه به رویاها و آرزوهای خود فکر می‌کنیم، این کار را با یک نگرش منفی انجام می‌دهیم. ما معتقد هستیم که درون خود محدودیت‌هایی را داریم و محیط خارجی فشارهایی را وارد می‌کند که به عنوان مانع در راه رسیدن به آنچه که به دنبال دستیابی به آن هستیم، جلوی ما قرار می‌گیرند. تمایل ما به داشتن این طرز فکر که هر زمان که چیزی را با چشمان خود دیدی، آن را باور کن، ذهنیت ما را تا حدودی نشان می‌دهد. افرادی که چنین طرز فکری دارند، روی این نکته تمرکز دارند که اهداف تا زمانی که به شکل واقعی به دست نیامده اند، قابل دستیابی نیستند. مشکل این نوع طرز فکر این است که این ذهنیت مشترک، باورهای محدودکننده ما را تغذیه کرده و نوعی از عدم اعتماد به نفس را نشان می‌دهد.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/believing-for-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط