گام های موفقیت

  • 29 تير 1397
  • 1197
  • 0

تعریف موفقیت

موفقیت امروزه به موضوعی تبدیل شده است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول نموده است. هر کس به دنبال پیمودن گام های موفقیت است و هر فرد تعریف شخصی خودش را از موفقیت دارد. موفقیت در نظر تعدادی خرید ماشین و یا منزل دلخواهشان می باشد. در نظر عده ای دیگر پیدا نمودن شغل دلخواه می باشد. پس تعریف موفقیت و کشف گام های موفقیت در افراد متفاوت می باشد. در ادامه به چند مورد از راه هایی که می توان توسط آنها گام های موفقیت را طی نمود، اشاره می نماییم:

 

افزایش پول و درآمد

 

 خود شناسی

تفکر مثبت، بخشش، کمک کردن به دیگران و ... می تواند در موفقیت تاثیر بسزایی داشته باشد. اما در وهله اول باید خودتان را بشناسید. بزرگترین ابزار شما برای شناخت موفقیت، خود شما هستید. ذهن و جسم شما در همه حال کنارتان است و تا زمانی که نقاط قوت و محدودیت های این ابزارهای بسیار ارزشمند را ندانید، نمی توانید گام های موفقیت را پیدا کنید. از مطالعه نمودن غافل نشوید، زمانی از روز را صرف فکر کردن و مطالعه نمودن کنید و مدام به دنبال این باشید که بهترین مسیر پیشرفت و موفقیت را برای خودتان پیدا کنید. سعی کنید اکثر تخصص ها و کارها را تجربه کنید و میزان علاقه خودتان را به کارها بسنجید. انجام دادن کارهایی که از  اصول آن بی اطلاع هستید، معمولاً دشوار می باشد. دغدغه اصلیتان شناخت خودتان باشد، سپس می توانید از خودتان، بهترین بهره را ببرید.

مطالعه کردن

تابحال از خودتان پرسیده اید که چرا دانشمندانی مانند ادیسون، گراهام بل و ...  افراد موفقی شده اند؟ براستی راز موفقیت آنان چیست؟ با تحقیق و بررسی  اجمالی می توانید به نتایج بسیار جالبی از گام های موفقیت آنان برسید. در رزومه کاری افراد موفق مطالعه، شجاعت، خودشناسی به وفور یافت می گردد.  مطالعه یکی از عادت ها و امورات روزمره آنان می باشد.

 

گام‌های موفقیت

 

برای رسیدن به اهداف خود زمان مشخصی را تعیین نمایید

یک مهلت زمانی در ضمیر ناخودآگاه شما همانند یک سیستم هشدار عمل می‌کند و این موضوع به شما انگیزه می‌دهد که برای دستیابی به هدف خود در مهلت تعیین شده، تمامی کارهای لازم را انجام دهید. در صورتی که هدف شما بسیار بزرگ است نیز آن را به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم نمایید و برای هر یک از آن‌ها زمان مشخص نمایید. در نهایت هیچ گاه رسیدن به رویاها و آرزوهایتان را به شانس نسپارید.

اهداف خود را یادداشت نمایید

خواسته‌های خود را به شکلی دقیق و واضح یادداشت نمایید. همیشه همراه با نوشتن تفکر کنید. به این شکل تصور نمایید که اهدافی که نوشته نشوند در حقیقت هنوز به صورت قطعی تعیین نشده‌اند و صرفا آرزویی هستند که هیچ انگیزه و محرکی پشت آنها وجود ندارد.

به خودتان احترام بگذارید و به توانایی هایتان ایمان داشته باشید

هیچگاه خودتان را با افراد دیگر مقایسه نکنید، آگاه باشید هر فردی دارای یک نوع توانایی و مهارت می باشد. خودتان را تحسین و تمجید نمایید، به خودتان احترام بگذارید و مطمئن باشید شما در زمینه ای که نسبت به آن شور و اشتیاق دارید، تواناترین و موفق ترین خواهید بود. به خودتان و توانایی هایتان اعتقاد داشته باشید و با عزمی راسخ برای عملی ساختن توانایی های خود در مسیر موفقیت گام بردارید.

کار و تلاش امروز، تضمین کننده موفقیت فردا

درست است که باید یاد بگیرید در زمان حال زندگی کنید و دائم در گذشته و آینده سیر نکنید. ولی این حقیقت هم از کسی پوشیده نیست که موفقیت فردای شما حاصل تلاش های امروز شما می باشد. چنانچه امروز خود را بی هدف و بدون تلاش سپری کنید، مسلماً فردا به موفقیت و آنچه خواستار آن بودید، نمی رسید. تصمیم بگیرید که همین امروز گام های درستی در مسیر موفقیت بردارید تا فردا به آنچه که امروز برای آن تلاش کردید، دست یابید.

حال که در خصوص گام های موفقیت کسب اطلاعات نمودید، یقیناً شاهد رخ دادن اتفاقات زیبایی در زندگی خودتان هستید.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

گام های موفقیت

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط