افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

8 راه برای بالا بردن اعتماد به نفس

توضیحات کوتاه :
به خودتان نگاه کنید. چه کسی را می‌بینید؟ یک قهرمان؟ یا یک فرد شکست خورده؟  اینکه شما چه احساسی درباره خودتان دارید یک عامل مؤثر در مسیر دستیابی شما به خواسته‌هایتان در زندگی است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
8 راه برای بالا بردن اعتماد به نفس

 

خلاصه ای از مقاله

کسی که عزت نفس بالایی داشته باشد و برای خود احترام قائل است، می‌تواند اعتماد به نفس خوبی را نیز داشته باشد. در نتیجه داشتن اعتماد به نفس بالا شما می‌توانید به اهداف خود در زندگی دست پیدا کرده و از فرصت‌هایی که سر راهتان قرار می‌گیرند، نهایت بهره را ببرید. 

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

8 راه برای اینکه به فردی با اعتماد به نفس بالاتر تبدیل شوید

به خودتان نگاه کنید. چه کسی را می‌بینید؟ یک قهرمان؟ یا یک فرد شکست خورده؟ آیا آماده‌اید که دنیا را عوض کنید؟ اگر شما هنوز به این باور نرسیده‌اید که می‌توانید جهان را تغییر دهید، پس منتظر نمانید، چون این لحظه هیچگاه فرا نمی‌رسد. اینکه شما چه احساسی درباره خودتان دارید یک عامل بسیار مؤثر در مسیر دستیابی شما به خواسته‌های خود در زندگی است.

کسی که عزت نفس بالایی داشته باشد و برای خود احترام قائل است، می‌تواند اعتماد به نفس خوبی را نیز داشته باشد. در نتیجه داشتن اعتماد به نفس بالا شما می‌توانید به اهداف خود در زندگی دست پیدا کرده و از فرصت‌هایی که سر راهتان قرار می‌گیرند، نهایت بهره را ببرید. داشتن اعتماد به نفس به شما قدرتی می‌دهد که بتوانید با موانع و مشکلات رو به رو شده و به بهترین حالت ممکن از آنها گذر کنید.

 

راه اندازی کسب و کار

 

تأثیر شگرف اعتماد به نفس را می‌توانید هم در زندگی شخصی و هم در زندگی کاری خود مشاهده نمایید. تا زمانی که شما خودتان و توانایی‌هایی که دارید را باور نداشته باشید، چگونه می‌توانید از دیگران انتظار داشته باشید که به شما و توانایی‌هایتان اعتماد کنند؟ اگر می‌خواهید در زندگی شخصی و کاری خود فرد موفقی باشید باید روی این ویژگی کار نمایید. شاید شما نتوانید یک سوپرمن باشید اما می‌توانید با عزت نفس پایین خود مقابله کرده و آن را بهبود ببخشید. اما سؤال مهم این است که این کار را چگونه انجام دهید؟

طی یک کار تحقیقاتی این سؤال از چندین کارآفرین موفق پرسیده شده است و در ادامه پاسخ‌های این اشخاص عنوان شده است. اگر شما هم به دنبال بهبود شخصیت خود و بهتر شدن در کار و زندگی هستید، می‌توانید از این افراد موفق الگو بگیرید. پس با ما همراه شوید تا 8 راهی که به کمک آن می‌توانید به یک فرد با اعتماد به نفس بالا تبدیل شوید را برای شما بازگو نماییم. 

1. ذهن خود را قوی کنید

اعتماد به نفس یک حالت ذهنی است که می‌توانید از طریق اقدامات خودخواسته به آن دست پیدا کنید. زمانی را در روز به پرورش ذهن، جسم و روح خود اختصاص دهید. بهتر است این زمان حدود یک ساعت در روز باشد. شما می‌توانید این کار را به روش‌های مختلفی انجام دهید. برای مثال، من ترجیح می‌دهم مطالعه داشته باشم، ورزش کنم و هر روز صبح مدیتشن انجام دهم. اگر شما وقتی را به خودتان اختصاص ندهید، در حقیقت به شخص دیگری یا هر چیز دیگری اجازه می‌دهید تا دیدگاه شما نسبت به جهان را به هر حالتی که تمایل دارد، شکل دهد.

دوستین کیوکری، شرکت Bright Ads

 

 اعتماد به نفس

 

2. افکار منفی که به آنها نیازی ندارید را حذف کنید

یک زیر شاخه جدید در روانشناسی به طور کامل به ذهنیت اختصاص داده شده است. مطابق نظرات موجود در این زمینه، افکار منفی و عدم امنیت همانند جوش‌ها و غدد چرکی ظاهر می‌شوند. دقیقاً مثل زمانی که شما قصد از بین بردن این غدد چرکی را دارید، هنگامی که به دنبال از بین بردن این افکار می‌باشید، آن‌ها مثل غدد چرکی پخش می‌شوند. در نتیجه شرایط از قبل هم بدتر می‌شود. بنابراین، تمرینات ذهنی به شما یاد می‌دهند که با افکار خود مثل ابزار رفتار کنید. از نقاط قدرتی که به آنها نیاز دارید استفاده نمایید و آنهایی که به کار نمی‌آیند را حذف کنید.

منپریت سنگ، TalkLocal

3. همیشه در زندگی به دنبال رشد شخصی باشید

در دوره‌های مختلف، شرکت کرده و با افراد حرفه‌ای ارتباط برقرار کنید. با این کار شما می‌توانید به این اطمینان دست پیدا کنید که همیشه در حال بهتر شدن خواهید بود. بدین ترتیب به صورت ناخودآگاه اعتماد به نفس پیدا کرده و احساس فروتنی خواهید کرد. کلید اعتماد به نفس، شرکت در برنامه‌های درمانی، برنامه‌های فیزیکی و برنامه‌های رهبری به منظور رشد منظم و همیشگی می‌باشد.

کوریل بلیک، شرکت‌های Round Table

 

بالا بردن اعتماد به نفس

 

4. احساس ترس و بی کفایتی در زندگی

بسیاری از متخصصین در برخی از مواقع پدیده روانشناختی به نام سندرم ایمپاستر را تجربه می‌نمایند. هنگامی که فردی دچار این مشکل می‌شود، احساس بی کفایتی و ترس می‌کند و به هر موفقیتی که دست پیدا می‌کند آن را به شانس و اقبال نسبت می‌دهد. برای غلبه بر این احساس، یاد بگیرید که دستاوردهای خود را درونی کنید. شما می‌توانید با افراد مشابه خود یک گروه تشکیل داده و درباره احساس خود صحبت کرده و به اعتماد به نفس دست پیدا کنید.

جوئل هولند، Video Blocks

5. نوع پوشش خود را با برنامه موفقیت خود سازگار کنید

مهم نیست که شما در چه سطحی از کسب و کار قرار دارید. شما باید لباسی بپوشید که مورد نظر مشتریانی که قصد جذب آنها دارید، باشد، نه مشتریانی که در حال حاضر دارید. این عقیده وجود دارد که زمانی که در خانه هستید با لباس راحتی هم می‌توانید کار کنید. بیشتر افراد موفق هر روز صبح زود از خواب بیدار شده و به همان شکلی که به سر کار می‌روند لباس می‌پوشند. در حقیقت، آنها با این کار نگرش خود را منعکس می‌کنند. زمانی که شما ظاهر خوبی داشته باشید، احساس خوبی نیز خواهید داشت و در نتیجه اعتماد به نفس بیشتری دارید.

نیکول میونوز، Start Ranking Now

 

مقاله پیشنهادی: رهایی از ترس های زندگی

8 راه برای بالا بردن اعتماد به نفس

 

6. در کلاس‌های بهبود شخصیت شرکت کنید

با شرکت در این کلاس‌ها شما می‌توانید یاد بگیرید که در جمع حضار حرف خود را بدون استرس و نگرانی بیان کنید. حضور شما در این کلاس‌ها به افزایش اعتماد به نفس شما کمک می‌کند. حضور در مقابل جمعیت به شما یاد می‌دهد که چگونه به شکل سریع فکر کرده و واکنش نشان دهید. این دقیقاً همان مهارت مهمی است که شما باید برای موفقیت در کار و حرفه خود به آن دست پیدا کنید.

بروک برگمن، شرکت Allied Business Network

7. یک نام تجاری خصوصی با کیفیت بالا تولید نمایید

من عمیقاً اعتقاد دارم که عامل کلیدی برای ایجاد اعتماد به نفس در یک فرد، ساخت یک نام تجاری خصوصی است. این کار را می‌توان از طریق ایجاد محتوای با کیفیت در پست‌های یک وبلاگ، کتاب الکترونیکی، پادکست و همچنین محتوای ویدئویی انجام داد. حتی اگر در ابتدا واکنش مثبت زیادی دریافت نکردید، همچنان این واقعیت که شما کاری را انجام می‌دهید که می‌توانید به آن افتخار کنید، باقی می‌ماند. در نتیجه می‌توانید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

جوشا دورکین، شرکت BiggerPockets

8. به دنبال ارزش‌های خود در خارج از محیط کار باشید

اعتماد به نفس شما عمیقاً به اینکه شما در خارج از محیط کار خود و در زندگی شخصی تا چه اندازه موفق هستید، بستگی دارد. بنابراین به دنبال راه‌هایی باشید که بتوانید با خودتان ارتباط برقرار کرده و قوی‌تر شوید. شاید بتوانید برای کاری داوطلب شوید، کارهای خیرخواهانه انجام دهید، مدیتیشن کنید، مطالعه داشته یا با دوستان خود وقت بگذرانید. هر کاری که شما می‌توانید از طریق آن ارزش‌های خود را به دست بیاورید را انجام دهید. بدون اینکه در نظر بگیرید که آن کار را از نظر حرفه‌ای تا چه میزان خوب و درست انجام می‌دهید.

داراه بروستین، Network Under 40

 

فروش در آمازون

 

گاهی اوقات بزرگ‌ترین ترس ما این نیست که تصور می‌کنیم ما کامل نیستیم بلکه این است که فکر می‌کنیم قدرت ما غیرقابل اندازه گیری است. اما حقیقت این است که این تفکر به هیچ عنوان تفکر تخریب کننده‌ای نیست. شما باید خودتان و قدرتی که دارید را باور داشته باشید. باید همیشه به این فکر کنید که خدا شما را برای ایجاد یک تغییر بزرگ و یک حرکت متفاوت خلق کرده است. اعتماد به نفس همیشه باعث می‌شود که شما با شجاعت و جسارت بیشتری پیش رفته و به هدفی که تعیین کرده‌اید، دست پیدا کنید. با ترسیدن و ناامید بودن هیچ کس به موفقیت دست پیدا نمی‌کند. شما هم از این قاعده مستثنی نیستید.

ماریان ویلیامسون، معلم موفقیت

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/eight-ways-to-improve-self-confidence
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط