مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

10 راه برای رسیدن به موفقیت

توضیحات کوتاه :
چگونه می‌توانید تغییر در زندگی را تجربه کنید و جزء افراد موفق قرار بگیرید؟ مسئولیت چه چیزی در دستان شما است؟ چگونه می‌توانید رسیدن به موفقیت را برای خودتان تضمین کنید؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 3.6k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
10 راه برای رسیدن به موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

چگونه می توان به موفقیت دست یافت؟ راه های رسیدن به موفقیت چیست؟ برای رسیدن به موفقیت راه های فراوانی وجود دارد که در این مقاله به 10 راه آن اشاره می کینم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آیا شما نیز تمایل دارید به هدف‌هایتان برسید؟

 • راه های رسیدن به موفقیت کدامند؟
 • چگونه می‌توانید تغییر در زندگی را تجربه کنید و جزء افراد موفق قرار بگیرید؟
 • مسئولیت چه چیزی در دستان شما است؟
 • چگونه می‌توانید رسیدن به موفقیت را برای خودتان تضمین کنید؟

اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید یک تغییر کلی در روند زندگی‌تان ایجاد کنید یا اندکی سبک زندگی‌تان را تغیر دهید به شما پیشنهاد می‌شود ده راهکار زیر را مطالعه نمایید.

این روش‌ها، شما را قادر می‌سازد کنترل و مسئولیت فعالیت‌ها، اقدامات، تصمیمات و حتی شکست و موفقیت‌هایی را که در زندگی تجربه می‌کنید به عهده بگیرید.

 

چگونه یک بیزینس موفق را مدیریت کنیم؟

 

1. تعریفی از مسئولیت پذیری داشته باشید

آیا با شنیدن کلمه مسئولیت‌پذیری حسی در شما ایجاد می‌شود؟ در فرهنگ لغت تعریف جامعی از این کلمه ارائه می‌شود. «پذیرش مسئولیت و پاسخگو بودن در قبال وظایفی که شما انجام داده‌اید یا تصمیماتی که اتخاذ کرده‌اید.»

در قبال خودتان و تصمیماتی که در طول زندگی گرفته‌اید صادق باشید. اگر شما جزء افراد این دسته هستید باید حس مسئولیت پذیری را به عنوان هدیه‌ای ببینید که به شما ارزانی داشته شده است، نگرش و طرز تفکری داوطلبانه و خودآگاهانه که موفقیت شما را تضمین می‌کند.

2. زندگی شما وابسته به طرز فکر شما است

زمانی که طرز فکر شما خلاقانه و با قاطعیت باشد در نتیجه برای چالش‌هایی که تصور می‌کرده‌اید خارج از کنترل شما هستند، راه حل‌هایی غیر قابل باور خواهید یافت. در صورتی که زندگی را بر مبنای طرز فکرتان پایه‌گذاری کنید با استراتژی و ایده‌های جدیدی مواجه خواهید شد.

هدفی که شما قصد رسیدن به آن را دارید یا مشکلی که قصد حل کردنش را دارید یک سناریوی وحشتناک نیست که بابت آن هراس به دلتان راه بدهید. هیچ جای نگرانی نیست، شما می‌توانید با راه حل‌های خلاقانه زندگی خودتان را تغییر دهید.

گاهی اوقات احتمال دارد تصور کنید مشکلی جدی برای زندگی‌تان وجود نخواهد داشت اما همین مشکلات کوچک خطری برای شادی و موفقیت شما به شمار خواهند رفت.

 

راه های کسب موفقیت

 

3. کنترل شرایط زندگی را به دست بگیرید

زمانی که احساس می‌کنید هیچ گونه کنترلی بر شرایط حاکم بر زندگیتان ندارید، اجازه ندهید شرایط، شما را تحت کنترل خودشان در بیاورند. گاهی اوقات در طول زندگی با مشکلاتی مواجه می‌شوید که آنقدر سخت و طاقت فرسا به نظر می‌رسند که احساس شکست می‌کنید.

شهری را تصور کنید که در طوفان یا سیل دچار آسیب شده است. آیا مردم این شهر باید شکست را بپذیرند و تحت کنترل شرایط باشند؟ آیا شما باید در این شرایط در اتاق خود بمانید و تنها نظاره گر شرایط سخت باشید یا باید چاره بیندیشید و شرایط را به گونه‌ای رقم بزنید که دیگران را به حیرت وادارید؟

4. برای خواسته‌هایی که دارید تلاش کنید

هر چیزی بها و ارزش خودش را دارد و برای رسیدن به خواسته‌هایی که دارید باید بهای آن را بپردازید. بهای همه چیز مالی نیست، گاهی اوقات انرژی تلاش، صبر و ... همان مواردی است که باید صرف هدف‌هایتان کنید.

تصور کنید بسیار علاقه‌مند هستید وزنتان را کم کنید اما تمایلی به ورزش کردن یا حذف غذاهای مورد علاقه‌تان ندارید. دوست دارید از جانب کارفرما حقوق بیشتری دریافت کنید اما حاضر نیستید چند ساعت بیشتر کار کنید.

زمانی موفقیت حاصل می‌شود که شما برای قربانی کردن برخی علایق و خواسته‌هایتان آماده باشید و بهای آن را بپردازید.

 

رسیدن به موفقیت

 

5. موانع و چالش‌ها را با قدرت پشت سر بگذارید

افراد موفق عقیده دارند که نباید اجازه دهید جاذبه موانع و چالش‌ها بر شما اثر گذار باشد. درست همانند زمین که جاذبه دارد و هر چیزی را به سمت خودش می‌کشد، مشکلات حاد و چالش‌هایی که در زندگی شخصی یا کاری با آنها مواجه می‌شوید نیز همین جاذبه را دارند و اجازه نمی‌دهند شما به موفقیت نزدیک شوید.

هرچه چالش‌های پیش‌رو بزرگ و بزرگ‌تر شوند، نیروی جذب آنها نیز بزرگ‌تر می‌شود و به شما اجازه موفق شدن را نمی‌دهند. بنابراین اجازه ندهید این نیرو بر شما اثر گذار باشد.

6. جرأت و جسارت لازمه موفقیت هستند

Jim Carrey که هنر پیشه‌ای معروف است در خانواده‌ای فقیر بزرگ شد. پس از آنکه پدرش بیکار شد آنها مجبور شدند در یک اتومبیل ون زندگی کنند و زمانی کری مجبور بود در چادری در خانه یکی از آشنایانشان بخوابد. اما به آینده و چیزهایی که قصد رسیدن به آنها را داشت، باور داشت.

او در سن نوجوانی اجرای کمدی را انتخاب کرد و در همان اوایل کار، چکی به مبلغ 10 میلیون دلار بابت اجرا برای خودش نوشت و در کیف پولش قرار داد. او به خودش قول داد که شهرتی جهانی بیابد.

در نهایت به همین اوج و شهرت نزدیک شد و بابت اجرایی که داشت چکی به مبلغ 20 میلیون دلار دریافت کرد و لقب گرانترین هنرپیشه کمدی را از آن خود کرد. زمانی که شما به قدرت درونی خود پی‌ببرید متوجه می‌شوید که توانایی خلق بهترین‌ها را دارید.

 

مقاله پیشنهادی: راز موفقیت امید کردستانی در گوگل

10 راه برای رسیدن به موفقیت

 

7. برای موفق شدن به بازخوردها توجه داشته باشید

انتقادهای سازنده‌ای که دیگران نسبت به شما دارند موجب ایجاد حس مسئولیت پذیری در شما خواهد شد. به منظور اینکه چنین اتفاقی رخ دهد، شما باید مربی، دوست صمیمی، همکار یا هر فرد دیگری را که می‌تواند این کمک را به شما داشته باشد پیدا کنید.

از آنها بخواهید نظر واقعی‌شان را نسبت به شما بگویند. باید نسبت به کسی که در مورد شما نظر می‌دهد اطمینان کامل داشته باشید و بدانید حرفی که می زند کاملاً از روی صداقت است. هیچگاه اجازه ندهید حرف‌هایی که صادقانه نیستند روی شما تأثیر منفی و ناراحت کننده داشته باشند.

بازخوردهای سازنده‌ای که از دیگران دریافت می‌کنید نکته کلیدی برای تقویت نقاط ضعف شما هستند و به شما کمک خواهند کرد نتایج مطلوب و بهتری را دریافت کنید.

8. از خودتان بپرسید آیا مالک هدف هستید یا مستاجر آن؟

منظور از این عبارت چیست؟ عموماً افراد اگر خودشان مالک چیزی باشند، نسبت به آن دقت و مراقبت بیشتری دارند. بالعکس اگر چیزی به طور موقتی در اختیار آنها قرار گیرد حساسیتشان کمتر خواهد بود.

آیا شما تا به حال ماشینی را که اجاره کرده‌اید با دقت شسته‌اید؟ البته که هرگز این کار را انجام نداده‌اید. زمانی که شما صاحب و مالک چیزی باشید خواه این مالکیت نسبت به اتومبیل، وظیفه شغلی یا یک رابطه باشد نسبت به آنها سرمایه گذاری کرده‌اید و بنابراین حساسیت بیشتری برای آنها خواهید داشت.

اما در صورتی که این موارد اجاره‌ای یا به هر حال متعلق به افراد دیگری باشد، می‌توانید بی‌خیال و بدون توجه خاص از آنها گذر کنید. با توجه به این مطلب، اگر دوست دارید به هدفتان برسید باید هدف را کاملاً منحصر به خودتان بدانید و مالک آن باشید.

9. برای رسیدن به هدف از تلاش کردن دست برندارید

پیدا کردن راه حل، درست همانند کندن زمین برای یافتن طلا است. معدنکارانی که در جستجوی طلا هستند باید در عمق زمین نفوذ کنند و کندن زمین را ادامه دهند. در مراحل اولیه تنها باید میلیون‌ها تن خاک را جابه‌جا کنند و شاید این احساس بر آنها غلبه کند که مشغول کاری بیهوده هستند اما هر چه بیشتر در دل زمین نفوذ کنند احتمال پیدا کردن طلا نیز بیشتر خواهد شد.

آن‌ها باید چندین تن خاک را به امید پیدا کردن یک اونس طلا جابه جا کنند. گرچه کار سختی است اما ارزش دارد. راز موفقیت آنها ادامه دادن مسیر است.

 

نحوه فروش کالا در آمازون و کسب درآمد دلاری چیست؟

 

10. رویا را به واقعیت تبدیل کنید

 • چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید؟
 • آیا می‌توانید مسئولیت کارهایی را که انجام می‌دهید پذیرید؟
 • آیا کلیدی وجود دارد که با فشردن آن چنین اتفاقی برای شما بیفتد؟

تنها راهی که شما می‌توانید از آن استفاده کنید این است: تصمیم بگیرید و برای آن اقدام کنید. این حق انتخاب با شما است که برای خودتان انگیزه ایجاد کنید و با قدرت اراده به هدف برسید یا خودتان را غرق در چرخه قربانی بدانید.

موفقیت واقعی از چیزی خارج یا ماورای خود شما شروع نمی‌شود. دقیقاً درست درون خودتان قرار دارد. فاکتور موفقیت در تمام کارهایی که قصد انجام دادن آنها را دارید پذیرش مسئولیت است.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/ten-ways-to-achive-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط