مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مطالعه و موفقیت

توضیحات کوتاه :
آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که مطالعه با چه روش‌هایی شما را به موفقیت می‌رساند؟ با ساخت چه لایف‌استایل و باورهایی می‌توان به موفقیت در مطالعه دست یافت؟ 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 5.8k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
مطالعه و موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

 بسیاری از محققان به این نتیجه رسیده‌اند که الزاماً هوش زیاد باعث موفقیت در مطالعه و یادگیری نمی‌شود و عوامل بسیاری از جمله تلاش، پشتکار، ساخت نگرش درست، پرهیز از تکرار جملات منفی و... در رسیدن به موفقیت در این زمینه تاثیرگذار هستند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

نکاتی که شما را به موفقیت می‌رساند

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که مطالعه با چه روش‌هایی شما را به موفقیت می‌رساند؟ روش‌های اصولی برای مطالعه موفقیت‌آمیز چه روش‌هایی هستند؟ با ساخت چه لایف‌استایل و باورهایی می‌توان به موفقیت در مطالعه دست یافت؟ بسیاری از محققان به این نتیجه رسیده‌اند که الزاماً هوش زیاد باعث موفقیت در مطالعه و یادگیری نمی‌شود و عوامل بسیاری از جمله تلاش، پشتکار، ساخت نگرش درست، پرهیز از تکرار جملات منفی و... در رسیدن به موفقیت در این زمینه تاثیرگذار هستند.

 

مقاله پیشنهادی: روش‌های تغییر نگرش برای دست‌یابی به موفقیت (بخش اول)

مطالعه و موفقیت

 

چگونه با مطالعه صحیح به موفقیت برسید؟

دانایی دروازه‌های جدیدی را به‌سوی موفقیت می‌گشاید و مطالعه در ورودی زندگی موفق می‌باشد. اما آیا هر نوع مطالعه‌ای شما را به موفقیت می‌رساند؟ بسیار هستند افرادی که کتابخانه‌هایی پر از کتاب دارند ولی به زندگی موفق دست نیافتند. مطالعه اصولی شما را به موفقیت می‌رساند. مطالعه، اصول و روش مخصوص به خود را دارد و بدون در نظر گرفتن برخی نکات مهم در این خصوص مطالعه‌ای بی‌حاصل خواهید داشت. در این مقاله قصد داریم اصول مطالعه صحیح برای رسیدن به موفقیت را مرور کنیم.

 

موفقیت بسیار زیاد در زندگی

 

موضوع مناسب را انتخاب کنید

برای مطالعه خود اجبار را کنار بگذارید، موضوعاتی را انتخاب کنید که بیشترین میزان علاقه را به آن دارید. برای مطالعه انگیزه مهم‌ترین عامل است؛ بنابراین به سمت کتاب‌هایی بروید که بیشترین انگیزه را برای مطالعه آن‌ها دارید. این مسئله منجر به موفقیت شما در مطالعه خواهد شد. پس گام اول موفقیت در مطالعه می‌تواند انتخاب درست موضوع باشد. اگر شما به مطالعه هر کتابی با هر موضوعی اقدام نمایید و چنانچه موضوع آن کتاب مورد علاقه و نیاز شما نباشد، شما از ادامه مطالعه منصرف می‌شوید، انگیزه و انرژی شما برای شروع مطالعه کتاب جدید دیگری کاهش می‌یابد و دلسرد می‌شوید.

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک هایی برای افزایش قدرت ذهن، حافظه و انگیزه (بخش اول) | عزت خواه دات کام

مطالعه و موفقیت

 

موفقیت با برنامه‌ریزی

مطالعه‌ای اصولی خواهد بود و شما را به سمت موفقیت سوق می‌دهد که با برنامه‌ریزی انجام گیرد. به این موضوع توجه کنید که با مدیریت زمان، برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری، مطالعه سمت و سوی صحیح می‌گیرد. برای مطالعه به سراغ هر کتابی نروید. در ابتدا برنامه ریزی کنید،کتاب‌هایی که در زندگی و کار به آنها نیاز دارید را لیست کنید، برای زمان‌های خاصی در روز برنامه‌ریزی مطالعاتی تعیین کنید و بخش‌های از پیش تعیین‌شده‌ای را در برنامه روزانه خود قرار دهید و مطالعه کنید این مطالعه شما را به موفقیت می‌رساند.

محیط مناسب برای مطالعه

محیط مناسب برای مطالعه برای هر فرد با دیگری متفاوت است. اگر محیط یکنواخت شما را کسل می‌کند، محیط خود را عوض کنید. گاهی در کافی‌شاپ و گاهی در کتابخانه به مطالعه بپردازید. اگر موسیقی تمرکز شما را بر هم نمی‌زند و برای رسیدن به موفقیت در مطالعه به شما کمک می‌کند، موسیقی ملایمی پخش ‌کنید و مطالعه خود را ادامه دهید. برخی تحقیقات به نتایج مثبتی در پخش موسیقی هنگام مطالعه رسیده‌اند. آنچه در دیدگاه کارشناسان مشترک است این می‌باشد که مطالعه باید در فضایی آرام با نور و دما مناسب و به دور از عواملی که باعث حواس پرتی می‌شود، صورت گیرد تا باعث موفقیت گردد.

 

مطالعه و موفقیت

 

موفقیت با مطالعه اصولی

به گزارش آلامتو و به نقل از روزیاتو؛ یکی از معضلاتی که خصوصاً دانش آموزان و دانشجویان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند به خاطر سپردن آن چیزهایی است که مطالعه می‌کنند. در مطالعه اصولی علاوه بر برنامه‌ریزی، روش‌های خاص موفقیت در مطالعه نیز موردتوجه قرار می‌گیرند. پروفسور «بیل کِلِم» از دانشمندان علم عصب‌شناسی، نگاهی اجمالی به کل مطلب در ابتدا را، یکی از کارآمدترین تکنیک‌ها در به خاطر سپردن اطلاعات موجود در یک متن می‌داند. پروفسور کِلِم در این‌باره می‌گوید، لازم نیست که برای انجام این کار تمام متن به‌طور کامل خوانده شود و نگاهی اجمالی برای آنکه بدانید قرار است چه موضوعی را مطالعه کنید می‌تواند کافی و بسیار کارآمد باشد. یکی دیگر از اصولی که در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند یادداشت‌برداری می‌باشد. یادداشت‌برداری را به عنوان یکی از اصول مطالعه موفق به خاطر بسپارید.

 

مطالعه صحیح

 

آشنایی با موثرترین روش‌های مطالعه و یادداشت‌برداری

با یادداشت‌برداری نکات مهم بیشتر در ذهن می‌مانند و متن‌های چکیده برای مطالعه مجدد در دسترس هستند. یکی دیگر از اصول مطالعه برای دستیابی به موفقیت، تکرار می‌باشد. نیازی نیست هزاران کتاب را بخوانید بلکه با برنامه‌ریزی، کتاب‌های حوزه مورد مطالعه خود را انتخاب کرده و هر کدام که اهمیت بیشتری دارد را چندین بار مطالعه کنید. بلند خواندن نیز یکی دیگر از اصول مطالعه‌ موفق است. دکرت «آرت مارکمن» که روانشناس است در «سایکولوژی تودی» می‌نویسد: تکنیک مطالعه با صدای بلند، به شما کمک خواهد کرد تا نکات کلیدی را که نیازمند به خاطر سپردن آنها هستید، بهتر در خاطر داشته باشید. با این کار یعنی زمانی که گوش‌ها آن مطالب را می‌شنوند به خاطر سپردن آنها راحت‌تر می‌شود.

 

مطالعه و موفقیت

 

روش‌های صحیح مطالعه

مطالعه درست و اصولی، پیمودن مسیر موفقیت را آسان‌تر می‌نماید. برای موفقیت در هر زمینه، مطالعه کتاب‌های مفید، ذهن و دید شما را برای ادامه مسیر و اقدامات درست آماده می‌سازد، باعث می‌گردد شما بتوانید سنجیده‌تر عمل نمایید و در نهایت به موفقیت و دستاوردهای بیشتری برسید. همان‌طور که انیشتین می‌گوید: افکار و اندیشه‌های انسان به گونه‌ای است که ممکن است فقط خواندن یک کتاب، پایه اندیشه‌ها و افکار انسان را بر مبنای جدید یا در مسیر خاصی قرار دهد و چه بسا ممکن است کتابی مسیر سرنوشت میلیون‌ها انسان را در راه به خصوصی قرار دهد.در ادامه می‌توانید با مطالعه مقاله موفقیت تحصیلی گام‌های بزرگی در راستای رشد و پیشرفت شخصی خود بردراید.

سبک زندگی درست و اثر پذیری بیشتر مطالعه

در نکته پایانی باید به این موضوع توجه داشته باشید که سبک زندگی بر میزان اثرگذاری مطالعه بسیار اهمیت دارد. به عنوان مثال، یکی از موارد مهم میزان خواب و کیفیت آن است. اگر قصد دارید از فردا صبح کتاب یا موضوعی را مطالعه کنید باید از همین امروز برای آن برنامه‌ریزی داشته باشید. پژوهش‌ها نشان می‌دهد انجام تمرینات ورزشی و برنامه‌ریزی برای انجام ورزش‌های جدی و منظم به یادگیری فرد در حین مطالعه کمک بیشتری خواهد کرد. حتی نوع تغذیه و عادات غذایی نیز مهم هستند. درصورتی که انرژی مورد نیاز بدن شما به حد کافی تامین نشده باشد نمی‌توانید انتظار بهره‌وری بالا در زمان مطالعه و یادگیری را داشته باشید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/study-and-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
مریم گفته:
۰ | ۰

انگیزه داشتن در هر زمینه منجر به موفقیت میشه حتی کتاب خوندن.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما مریم عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاسگزاریم که ما را برای ایجاد تحول و تغییر در زندگی و کسب و کار خود انتخاب کردید. همراهی شما باعث افتخار و دلگرمی ما است.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
گفته:
۰ | ۰

مثل همیشه عالی

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز    
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاس از حسن نیت شما بابت ارسال نظر و ابراز لطف و محبتتان به مجموعه عزت خواه دات کام.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط