موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

13 مهارت کلیدی برای دستیابی به موفقیت

توضیحات کوتاه :
 موفقیت چیست و چگونه می‌توان به آن دست یافت؟ آیا شما به دنبال دستیابی به موفقیت هستید؟ به نظر شما برای رسیدن به موفقیت به چه مهارت‌هایی نیاز دارید؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
13 مهارت کلیدی برای دستیابی به موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

آیا شما به دنبال دستیابی به موفقیت هستید؟ به نظر شما برای رسیدن به موفقیت به چه مهارت‌هایی نیاز دارید؟ برخی موفقیت را در دستیابی به پول می‌بینند. برخی تصور می‌کنند اگر به موقعیت اجتماعی بالایی دست پیدا کنند، موفق بوده‌اند. یک دسته از افراد هر زمان که بتوانند بهترین خودشان باشند، به موفقیتی که به دنبال آن هستند دست پیدا می‌کنند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

رسیدن به کامیابی در زندگی

موفقیت تنها از آن یک عده از افراد خاص نیست. هر کسی که به دنبال رسیدن به موفقیت است، می‌تواند به آن دست پیدا کند. موفقیت چیست و چگونه می‌توان به آن دست یافت؟ آیا شما به دنبال دستیابی به موفقیت هستید؟ به نظر شما برای رسیدن به موفقیت به چه مهارت‌هایی نیاز دارید؟ برخی موفقیت را در دستیابی به پول می‌بینند. برخی تصور می‌کنند اگر به موقعیت اجتماعی بالایی دست پیدا کنند، موفق بوده‌اند. یک دسته از افراد هر زمان که بتوانند بهترین خودشان باشند، به موفقیتی که به دنبال آن هستند دست پیدا می‌کنند.

 

باورهای یک میلیونر نابغه برای دستیابی به موفقیت

 

اگر شما هم مثل این دسته از افراد، موفقیت را در بهترین بودن خود می‌بینید، باید به جای رسیدن به یک مقصد معین، روی تبدیل شدن به فرد مورد نظر تمرکز کنید. هیچ اتفاق موفقیت‌آمیزی یک شبه پیش نمی‌آید. برای رسیدن به هر تغییر موثری به زمان کافی نیاز است. در کنار آن مهارت‌های زیادی وجود دارند که شما می‌توانید با یادگیری آنها به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید. یاد گرفتن تمامی این مهارت‌ها نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد. اما اگر این مهارت‌ها را یاد بگیرید، می‌توانید در مسیر زندگی خود با موفقیت گام بردارید. در ادامه به برخی از این مهارت‌ها اشاره خواهیم کرد.

مهارت‌های لازم برای دستیابی به موفقیت

مهارت صحبت کردن در جمع

شما باید بتوانید در جمع بدون هیچ گونه فشار یا استرس و اضطراب به صورت واضح و رسا صحبت کنید. تفاوتی هم نمی‌کند که تعداد افراد حاضر 1 نفر باشد یا هزار نفر. این مهارت یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که باید آن را تمرین کنید و آن را در خودتان به وجود بیاورید. افرادی که می‌توانند به راحتی در جمع صحبت کنند، اعتمادبه‌نفس بیشتری خواهند داشت و افراد بیشتری را به سمت خود جذب می‌کنند.

مهارت نوشتن

همانقدر که توانایی صحبت کردن می‌تواند برای شما از اهمیت بالایی برخوردار باشد، داشتن مهارت بالا در نوشتن هم می‌تواند بسیار مهم باشد. برای اینکه بتوانید نوشتار قوی داشته باشید، تنها رعایت اصول دستور زبان کافی نیست. شما باید بتوانید با رعایت قوانین دستور زبان و انتخاب واژگان مناسب، افکار خود را به شکلی منسجم و معنادار روی کاغذ بیاورید. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، می‌توانید به هدفی که از نوشتن متن مورد نظر داشتید، دست پیدا کنید.

 

مقاله پیشنهادی: جادوی نوشتن اهداف و آرزوها

مهارت های دستیابی به موفقیت

 

توانایی مدیریت فردی

همانطور که می‌دانید موفقیت به ارائه فعالیت‌های مؤثر بستگی دارد. حال اگر شما به دنبال داشتن عملکردی مؤثر می‌باشید، باید بتوانید در زمان مناسب و در جایی که نیاز است، روی بخشی که بیشتر از دیگر بخش‌ها نیاز دارد، متمرکز شوید. مدیریت فردی با توانایی‌ها و قابلیت‌هایی که هر یک از ما درون خود داریم، رابطه مستقیم دارد. این توانایی‌ها و قابلیت‌ها در حقیقت بازتاب دهنده طرز فکر و نوع برخورد ما در شرایط و موقعیت‌های مختلف می‌باشند. 

مهارت تمرکز کردن

زمانی که شما بتوانید با تمرکز بیشتری روی هدف‌ها و رویاهای خود فکر کنید، می‌توانید راحت‌تر به آنها دست پیدا کنید. بدین ترتیب تمرکز شما روی هدف‌هایتان حفظ می‌شود و مسائل جانبی نمی‌توانند شما را از هدف‌هایتان دور کنند و این کلید موفقیت به‌شمار می‌رود. 

توانایی کار گروهی

کار گروهی یکی از بخش‌های لاینفک در زندگی روزمره به‌شمار می‌رود و در خیلی از مشاغل به آن نیاز است. از زندگی در کنار والدین و خواهر و برادران گرفته تا کار روی یک پروژه مشخص به همراه همکاران و مدیر شرکت، همگی کار گروهی به‌شمار می‌روند. تمامی این کارها به افراد کمک می‌کنند تا موثرتر عمل کرده و عملکرد بهتری داشته باشند.

داشتن فکر انتقادی

افرادی که دارای فکر انتقادی هستند، می‌توانند مشکلات و کاستی‌ها را به شکلی خلاقانه و مؤثر حل کنند و بدین ترتیب به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنند. در حقیقت کسی که فکر انتقادی دارد، می‌تواند مشکلات را سریع‌تر، به صورت مستقل و به روش منطقی حل نماید و به نتیجه مطلوب دست پیدا کند.

توانایی تصمیم گیری

تصمیم‌گیری را می‌توان به عنوان پلی میان تجزیه و تحلیل و عمل دانست. یعنی شما در این مرحله باید تصمیم بگیرید که با توجه به اطلاعاتی که از طریق آنالیز شرایط به دست آورده‌اید، به چه روشی عمل کنید. اگر فردی زمان زیادی را برای تجزیه و تحلیل کار صرف نماید، یا خیلی سریع و بدون فکر کاری را انجام دهد، ممکن است دچار مشکل شود. باید بتوانید با بررسی سریع اطلاعات تصمیم مناسب و منطبق با آن اطلاعات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن اتخاذ نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: 8 گام برای افزایش مهارت های تصمیم گیری

دستیابی به موفقیت

 

توانایی تحقیق کردن

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که ما انسان‌ها همه چیز را نمی‌دانیم. حتی می‌توان به جرات گفت که در رشته‌ای که در آن تخصص دارید هم باز موارد بسیار زیادی وجود دارد که باید آنها را یاد بگیرید. البته نیازی نیست شما همه چیز را بلد باشید، همین که بتوانید در صورت نیاز به اطلاعاتی به سرعت و بدون دردسر جواب مورد نظر خود را پیدا کنید، کافی است. پس لازم است کار با اینترنت را یاد بگیرید. همچنین باید یاد بگیرید که کتاب بخوانید و مطالعات خود را چه در زمینه تخصصی خود چه در سایر زمینه‌ها بالا ببرید.

مهارت سازماندهی

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که در افراد موفق دیده می‌شود، مهارت سازماندهی دادن امور است. با داشتن این مهارت، علاوه بر اینکه به کمک آن می‌توانید اطمینان حاصل کنید که برنامه‌ریزی دقیقی برای تمام قدم‌های خود دارید، این مهارت به شما در زمینه پیدا کردن راه حل‌های لازم نیز یاری می‌رساند. اگر شما برنامه‌ریزی و مدیریت درستی نداشته باشید، مطمئن باشید خیلی زود شکست می‌خورید.

مهارت مذاکره

داشتن اعتمادبه‌نفس و توانایی متقاعد کردن دیگران، ویژگی‌هایی است که در افراد موفق وجود دارد. آن‌ها با تکیه به این دو ویژگی می‌توانند در فرآیند مذاکره بهتر از دیگران عمل کنند. توانایی مذاکره هم می‌تواند در زندگی کاری و هم در زندگی شخصی به کار شما بیاید. اگر به دنبال ترفیع رتبه، افزایش حقوق یا جذب مشتری هستید، سعی کنید این مهارت را در خود افزایش دهید.

مهارت برقراری ارتباط

فرقی نمی‌کند که شما به چه کاری مشغول هستید، همیشه این را به خاطر داشته باشید که برقراری ارتباط مناسب، بخش بسیار ضروری موفقیت بشمار می‌رود. برای برقراری ارتباط راه‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید به صورت حضوری این کار را انجام دهید یا با استفاده از ایمیل یا اسکایپ با دیگران ارتباط برقرار کنید، شاید هم با تلفن زدن به نتیجه مطلوب خود می‌رسید. این روش‌ها را بررسی کنید و بهترین و مؤثرترین روش برقراری ارتباط که با آن می‌توانید علمکرد موثرتری را داشته باشید، انتخاب کنید.

مهارت کنترل احساسات

شاید بتوان این مهارت را زیر مجموعه مهارت برقراری ارتباط دانست. شما باید بتوانید بعد از انتخاب روش مناسب، به شکلی با افراد ارتباط برقرار کنید که آنها حس کنند که شما آنها و نیازهایشان را به خوبی فهمیده‌اید و با آنها احساس همدردی می‌کنید. اگر شما به شکل گروهی کار می‌کنید، اهمیت این بخش بیش از قبل خواهد بود. برای اینکه بتوانید در این بخش عملکرد بهتری داشته باشید، باید سعی کنید کفش مخاطبین خود را به پا کرده و با آنها راه بروید.

 

دستیابی به درآمد میلیاردی با آمازون

 

توانایی گوش دادن

دانستن اینکه که به چه شکلی باید به حرف‌های دیگران گوش دهید، خیلی مهم است. گوش دادن صرف نمی‌تواند خیلی مؤثر عمل کند. باید یاد بگیرید که هر زمان که به شخص خاصی گوش می‌دهید، در صحبت‌های او به دنبال نکته‌هایی باشید که برای شما و رسیدن به هدف‌هایتان سودمند است. پس زمانی که به صحبت‌های یک شخص گوش می‌دهید، نهایت دقت و تمرکز را به خرج دهید تا به یک نتیجه مناسب دست پیدا کنید. گاهی جرقه اولیه خیلی از تصمیمات بزرگ در ذهن یک فرد از میان صحبت‌های مخاطبین آن شخص زده می‌شود.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/13-key-skills-for-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط