مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

پرورش مهارت هایی برای پیشرفت فردی

توضیحات کوتاه :
دستیابی به موفقیت، یکی از دغدغه‌های انسان امروزی است و برای هر کس معنای متفاوتی دارد. برای یک نفر، کسب مدارج بالای تحصیلی موفقیت به حساب می‌آید و برای فرد دیگر کسب درآمد از اینترنت.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
پرورش مهارت هایی برای پیشرفت فردی

 

خلاصه ای از مقاله

همه ما انسان‌ها، به زمانی  برای فکر کردن به خودمان و تمدد اعصاب و تجدید قوا نیاز داریم. این فعالیت‌ها که با هدف بازسازی بدن انجام می‌شود، به شما این امکان را می‌دهد که کیفیت عملکرد خود را به بهترین شکل ممکن حفظ کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

راز موفقیت و رشد فردی

دستیابی به موفقیت، یکی از دغدغه‌های انسان امروزی است و برای هر کس معنای متفاوتی دارد. مثلاً برای یک نفر، کسب مدارج بالای تحصیلی موفقیت به حساب می‌آید و برای یک نفر دیگر ممکن است کسب درآمد از اینترنت، موفقیت به حساب بیاید. موفقیت برای شما هر تعریفی که داشته باشد، ابتدا باید بتوانید رازهای آن را بدانید. در این مقاله قصد داریم 9 راز موفقیت را بیان کنیم.

 

چگونه باورهای یک میلیونر نابغه را داشته باشیم

 

1. هیچگاه گله و شکایت نکنید

همیشه خود را در نظر دیگران، فردی مثبت، قوی، با انرژی و مشتاق نشان دهید. افرادی که زیاد شکایت می‌کنند، بدبین هستند و همیشه به دنبال یافتن نکات منفی در دیگران می‌باشند. به همین خاطر افراد از برقراری رابطه با چنین فردی دوری می‌کنند و خود شخص بدبین نیز نمی‌تواند در زندگی‌اش موفقیتی کسب کند. از دیدگاه روانشناختی، هر اتفاقی دو بار می‌افتد، یک بار در ذهن انسان و بار دیگر در واقعیت. همیشه به دنبال تمرکز بر نکات مثبت زندگی باشید.

به لحاظ روحی باید آنچنان قوی باشید که هیچ چیز نتواند شما را از جاده موفقیت منحرف کند. همیشه در ذهن خود، خواسته‌ها و هدف‌هایتان را تصور کنید و آنچه می‌خواهید را کاملاً باور داشته باشید. چون تقریباً در بیشتر مواقع، می‌توانید آن‌ها را محقق کنید.

2. نقاط ضعف دوستانتان را نادیده بگیرید

اگر همیشه به دنبال یافتن نقاط ضعف و اشتباه در دیگران باشید، قطعاً آنها را خواهید یافت. شما باید از چنان بلوغ فکری و عاطفی برخوردار باشید که اشتباهات کوچک دیگران را نادیده بگیرید و در عوض نقاط قوت و ویژگی‌های مثبت آن‌ها را در نظر خود برجسته کنید. همه ما می‌توانیم از یکدیگر نکته‌ای یاد بگیریم. حتی گوش کردن به لطیفه‌هایی که دیگران تعریف می‌کنند می‌تواند برای ما آموزنده باشد.

کافی است ذهن باز و گیرایی داشته باشید. وجود دوستان، نقش مهمی در داشتن یک زندگی شاد و جذاب دارد به ویژه اگر دوستانتان تجربیات مثبت خود را با شما به اشتراک گذاشته و لحظات شادی را برایتان رقم بزنند. همیشه به دنبال ایجاد روابط دوستانه قوی با دیگران باشید. به دوستان خود تلفن بزنید و برای آنها هدیه‌های کوچک، کتاب یا چیزهای مورد علاقه‌شان را بخرید. هر کار خوبی که در حق دیگران انجام می‌دهید روزی نتیجه‌اش را خواهید دید. برای داشتن دوستان خوب، خودتان باید شروع کننده رابطه باشید.

 

 پیشرفت فردی

 

3. مهربان، با ملاحظه و مؤدب باشید

هر جا لازم است از خودتان ملایمت نشان دهید و در مواقع لازم، جسور و سرسخت باشید. این دو، ویژگی شخصیتی انسان‌های موفق بوده و قطعاً باعث دریافت احترام از سوی دیگران می‌شود. توصیه می‌کنیم کتاب‌هایی با موضوع دوست‌یابی بخوانید و روابط خود را با دیگران تقویت کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که پیش شرط داشتن روابط سازنده با دیگران این است که قدرت درک احساسات و افکار دیگران را داشته باشید.

هیچ گاه به دنبال سوء استفاده از دیگران یا دنبال کردن شایعات محیط کار خود نباشید، اما در عین حال از وقایعی که پیرامونتان در جریان است اطلاع داشته باشید. هر رهبر موفقی به همین شیوه عمل می‌کند.

4. تصویری مثبت از خود در ذهن دیگران خلق کنید

شما باید در ذهن دیگران، نماد یک انسان لایق، قوی، منظم، آرام و شایسته باشید. این کار زمانی عملی است که میان شخصیتی که به دیگران نشان می‌دهید و شخصیت درونی خودتان تعادل برقرار کنید. همه ابعاد شخصیتی خود را برای دیگران فاش نکنید و بگذارید برخی از آنها برای دیگران ناشناخته باقی بماند. در مورد خودتان، راهبردهایی که در سر دارید و اهدافتان صحبت نکنید.

انسان‌های موفق قبل از حرف زدن، بارها درباره آن فکر می‌کنند، چون کلامی که از دهان انسان خارج شد، دیگر قابل بازگشت نیست. تنها درباره اتفاقات مثبت صحبت کنید، و به این طریق افراد زیادی را جذب خود کنید. هرگز درباره دیگران بدگویی نکنید زیرا این حس به دیگران دست می‌دهد که در غیاب‌شان از آنها بد خواهید گفت. شخصیتی قوی برای خود بسازید و اصول بالای انسانی و اخلاقی را در زندگی خود رعایت کنید.

 

مقاله پیشنهادی: مدیریت افکار و ذهن در زندگی (بخش اول)

مهارت هایی برای پیشرفت فردی

 

5. زمان خود را سازماندهی کنید

گاهی اوقات می‌شنویم که پایبندی به زبان و داشتن برنامه دقیق، از انسان فردی انعطاف ناپذیر و سرسخت می‌سازد. این در حالی است که سازماندهی درست زمان به شما این امکان را می‌دهد تا هدف‌های مهم خود را به موقع عملی کنید و در عین حال از زمان استراحت و فراغت خود لذت ببرید. اگر مدیریت زمان خود را به درستی انجام دهید، زمان بیشتری برای تفریح و استراحت خواهید داشت.

به عبارت دیگر با مدیریت درست زمان، هیچ کاری فدای کار دیگری نمی‌شود. البته این موضوع به شرطی عملی خواهد شد که وقت خود را صرف کارهای به ظاهر ضروری که در واقع بی‌اهمیت هستند نکنید (مثلاً زنگ زدن) و در عوض حواس خود را معطوف به فعالیت‌هایی کنید که برای زندگی شما حیاتی هستند. مثلاً به دنبال تجدید قوای جسمی و روحی خود بروید، روابطی که قبلاً بر مبنای اعتماد و احترام متقابل پایه ریزی کرده‌اید را تقویت کنید و زمانی را صرف ورزش، مطالعه و تفکر عمیق و نیز خدمت به افراد جامعه کنید.

6. همیشه در جریان اتفاقات پیرامونتان باشید

به این منظور جدیدترین کتاب‌های موجود در بازار را بخوانید و از رویدادها و اتفاقات پیرامونتان مطلع باشید. بیشتر انسان‌های موفق، روزانه 5 یا 6 روزنامه می‌خوانند. البته شما مجبور نیستید همه خبرهای روزنامه‌ها را بخوانید، بلکه مشخص کنید کدام موارد را باید بخوانید، از کدام باید صرف نظر کنید و کدام را باید جدا کنید و بعداً بخوانید (می‌توانید نگاهی گذرا به بخش‌های مختلف مجلات و روزنامه‌ها انداخته و مقالات مورد علاقه‌تان را جدا کنید، در پوشه‌ای قرار داده و بعداً در زمان بیکاری‌تان بخوانید).

همانطور که قبلاً هم حتماً شنیده‌اید، دانایی، توانایی است. شما چه کار آفرین باشید یا مدیر یک شرکت یا سرپرست خانواده، می‌توانید با افزایش دانش خود، همانند بیل گیتس، ادیسون و بِل، تغییری شگرف در زندگی خود و جهان اطرافتان ایجاد کنید.

 

پرورش مهارت هایی برای پیشرفت فردی

 

7. در انتخاب شریک زندگی‌تان دقت کنید

انتخاب شریک زندگی، یکی از مهمترین تصمیماتی است که یک فرد در زندگی خود می‌گیرد. 90 درصد حمایت‌ها، شادی‌ها و موفقیت‌های انسان در حوزه خانواده و روابط زناشویی انجام می‌شود. برای انتخاب شریک زندگی‌تان به معیارهایی مثل علاقه، شوخ طبعی، هوش، صداقت، بلوغ فکری و عاطفی، اخلاق، سازگاری توجه کنید. اگر این معیارها را در فرد مورد نظرتان مشاهده کردید، شانس موفقیت شما در داشتن یک رابطه مستحکم بیشتر خواهد بود. اجازه ندهید هیچ کس شما را تحت فشار قرار داده و مجبور به گرفتن تصمیماتی کند که خودتان قلباً راضی به آن نیستید.

8. درباره تصمیمات فردی خود با کسی صحبت نکنید

راهبردها و تکنیک‌هایی که برای افزایش تقویت قوای روحی و ذهنی خود انتخاب کرده‌اید، متعلق به خودتان است و نباید درباره آنها با کسی صحبت کنید. دیگران ممکن است متوجه ارزش توانایی‌های فردی شما نشده و بعد از این که به موفقیت رسیدید، آن را صرفاً نتیجه استفاده از تکنیک بدانند. فعالیت‌هایی که با هدف رشد و توسعه فردی انجام می‌دهید را برای کسی فاش نکنید.

 

چگونه به صورت اینترنتی کسب درآمد کنیم

 

9. اوقاتی از هفته را برای تمدد اعصاب در نظر بگیرید

کار کردن پی در پی به تدریج موجب فرسودگی روح و جسم انسان می‌شود. به همین خاطر ضروری است که اوقاتی از روز را برای تمدد اعصاب خود در نظر بگیرید و حتماً به آن مقید باشید. فرض کنید ملاقات مهمی با رئیس شرکت یا یکی از مشتریان بزرگ شرکت خود دارید. در این صورت آیا برای این زمان، کار دیگری در نظر می‌گیرید. مسلماً خیر. بنابراین چرا نباید نسبت به زمانی که برای استراحت خود در نظر گرفته‌اید مقید نباشید.

همه ما انسان‌ها، به زمانی  برای فکر کردن به خودمان و تمدد اعصاب و تجدید قوا نیاز داریم. این فعالیت‌ها که با هدف بازسازی بدن انجام می‌شود، به شما این امکان را می‌دهد که کیفیت عملکرد خود را به بهترین شکل ممکن حفظ کنید.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/skills-of-personal-growth
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط