موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مدیریت افکار و ذهن در زندگی (بخش اول)

توضیحات کوتاه :
وقتی کارهای زیادی برای انجام دادن داریم، خیلی از اوقات عقب نشینی می‌کنیم یا آن کار را انجام نمی‌دهیم. در این مقاله، تکنیک‌هایی را به شما آموزش می‌دهیم که بتوانید این مشکل را کاملاً حل نمایید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
مدیریت افکار و ذهن در زندگی (بخش اول)

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

وقتی کارهای زیادی برای انجام دادن داریم، خیلی از اوقات عقب نشینی می‌کنیم و حتی یک کار را هم انجام نمی‌دهیم. در این مقاله، تکنیک‌هایی را به شما آموزش می‌دهیم که بتوانید این مشکل را به طور کلی حل کنید. 

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

تکنیک های مدیریت ذهن در زندگی

بعضی از روزها، ما خیلی از خودمان و زندگی خسته می‌شویم. به عبارتی خیلی کلافه می‌شویم. علت این است که ذهن و زندگی ما بسیار شلوغ است. دیگر نمی‌دانیم به چه شکلی آن را مدیریت کنیم، چه کاری را انجام دهیم یا چه کاری را انجام ندهیم. وقتی کارهای زیادی برای انجام دادن داریم، خیلی از اوقات عقب نشینی می‌کنیم و حتی یک کار را هم انجام نمی‌دهیم. در این مقاله، تکنیک‌هایی را به شما آموزش می‌دهیم که بتوانید این مشکل را به طور کلی حل کنید. 

 

کسب درآمد میلیاردی آنلاین

 

1-برای انجام کارهای خود، مهلت تعیین کنید

نابغه‌های میلیونر، امیدوارم با انرژی همراه من باشید تا بتوانیم این قضیه را حل کنیم. چون موضوع مهمی است و ممکن است خیلی از روزها دچار آن بشوید. دو تکنیک مختلف وجود دارد یک تکنیک عملی که در انتهای مقاله به شما معرفی می‌کنیم و دیگری تکنیک‌هایی که باید به کمک آنها روی ذهن خودتان کار کنید. مورد اول این است که برای هر کاری که باید انجام دهید، مهلت تعیین کنید. یعنی خط پایان کار را به لحاظ زمانی مشخص کنید. مثلاً شاید شما دوست داشته باشید که پیانو یاد بگیرید یا با نحوه فروش در آمازون آشنا شوید و یا اینکه راه‌های خرید و فروش سهام در بورس را بیاموزید.

شاید بخواهید شنا یا هر ورزش دیگری را یاد بگیرید. در نهایت شما کاری را به عنوان هدف در ذهن خودتان می‌تراشید و با خودتان قرار می‌گذارید که به آنها برسید. در مقاله‌های قبلی هم بارها به اهمیت هدف گذاری و راه‌های رسیدن به آن، نوشتن جزئیات هدف و غیره اشاره کردیم. در این جا بحث تعیین مهلت و زمان برای انجام هدف مطرح است. مثلاً چه زمانی شروع به یادگیری شنا کنم؟ پیانو یاد بگیرم؟ وقتی به این موضوع فکر می‌کنید، متوجه می‌شوید که شما هم مثل هر انسان دیگری روی کره زمین، 24 ساعت در روز، 7 روز در هفته، 12 ماه در سال وقت دارید و اگر بخواهید می‌توانید 1، 10 یا 100 کار را یاد بگیرید.

 

مدرس موفقیت

 

شما مثل بقیه انسان‌های روی کره زمین، زمان خاصی را در اختیار دارید. پس می‌رسیم به بحث اولویت بندی. چون شما نمی‌توانید در یک زمان خاص به آنها برسید. حالا شروع می‌کنید به فکر کردن که به کدام یک از آنها زودتر می‌خواهید برسید. کدام یک از آنها برای شما مهم‌تر است؟ مهارت پیدا کردن در یک رشته ورزشی؟ گرفتن مدرک دانشگاهی؟ یاد گرفتن روش کسب و کار؟ چون شما باید یک مهلت مشخص کنید.

مثلاً با خودتان می‌گویید که من تا 32 سالگی باید این کار را انجام بدهم. من تا 6 هفته دیگر باید این کار را انجام بدهم. وقتی این کارها را می‌نویسید، برای همه آنها مهلت هم مشخص کنید. بعد بنشینید و به آن فکر کنید. مثلاً «من برای کار الف، سه هفته زمان می‌گذارم» و «برای کار ب، دو سال». 

 

موفق شدن

 

اهداف خود را اولویت بندی کنید

کدام یک از اهدافی که دارید برای شما مهم‌تر است. اگر مورد دوم برای شما مهم‌تر است، پس آن را به رتبه اول بیاورید. حالا فرقی هم ندارد که مهلت انجام آن، دو ساله بود یا شش ماهه. یعنی بر اساس زمان آنها را رتبه بندی نمی‌کنید. به این معنی که تصمیم بگیرید کارهایی که زمان کمتری می‌برد را اول و آنهایی که زمان بیشتری می‌خواهد را بعداً انجام دهید. شما بر اساس ارزشی که آن کارها به همراه دارند، تصمیم می‌گیرید که کدام را زودتر انجام دهید.

مشخص کنید اگر می‌خواهید این کارها را رتبه بندی کنید، رتبه کدام یک بالاتر است و اگر بخواهید آنها را با پول بخرید، کدام یک برای شما گران‌تر و ارزشمندتر است. این کار را زمانی می‌توانید انجام دهید که حتماً مهلت انجام آن‌ها را مشخص کنید. حال اگر کاری که می‌خواستید انجام بدهید را نتوانستید در زمان مقرر انجام دهید، هیچ اشکالی ندارد.

 

موفقیت در زندگی

 

شما می‌توانید به دیگر مقاله‌های «الآن وقتشه» مراجعه کنید. در آنجا، استاد حسین عزت خواه به شما گفته‌اند که رسیدن به هدف، در واقع یک سفر است که 99 درصد آن در طول مسیر انجام می‌گیرد و تنها یک درصد آن، رسیدن به مقصد است. پس فراموش نکنید که شما باید از مسیر خودتان لذت ببرید و رو به جلو حرکت کنید. ما کامپیوتر نیستیم که بتوانیم صد در صد درست تخمین بزنیم که یک کار را حتماً در یک تاریخ مشخص به اتمام برسانیم.

اگر بعد از آن زمان به هدف خود برسیم، چندان مهم نیست. چرا که همانطور که گفته شد ما در حال طی یک مسیر هستیم و می‌خواهیم از آن لذت ببریم. همانطور که می‌دانید بهترین سفر، آن‌هایی هستند که بدون اضطراب به جلو بروید و ملزم نباشید که خودتان را سر ساعت مشخصی به مقصد برسانید. شاید شما در طول مسیر دوست داشته باشید مدتی توقف کنید، چای بنوشید، عکاسی کنید، چشمان خود را ببندید و مدیتیشن کنید یا از طبیعت لذت ببرید.

کسی شما را وادار نکرده است که هر چه سریعتر به مقصد خود برسید. شما در حال سفر هستید و کل زندگی هم همین است. ممکن است برخی از مراحل آن طولانی باشد ولی شما می‌توانید از آنها لذت ببرید. یعنی بتوانید از این مسیری که به جلو می‌روید، بفهمید که در راه قرار دارید. بتوانید نفس بکشید، نه این که چشمان خود را ببندید و برای رسیدن به هدف خود فقط بدوید و اگر دو روز دیر برسید ناراحت بشوید.

پس وقتی می‌خواهید به اهداف خود برسید، همانند بچه‌ها عمل نکنید. همانطور که دیده‌اید، بچه‌ها وقتی چیزی را بخواهند، اصرار دارند که همان لحظه به آن برسند. شما در مورد اهداف خود این نگرش را نداشته باشید و نخواهید که فوراً به آنها دست یابید.

 

مدیریت ذهن

 

2-بیوگرافی افراد موفق را مطالعه کنید

مورد دوم بسیار به ما کمک می‌کند. شروع کنید به جمع آوری بیوگرافی افرادی که در جهت اهداف و رویاهای شما قدم بر می‌دارند. درباره آن‌ها بخوانید، از آن‌ها درس بگیرید و در کل، یک نگرش و پرسپکتیو نسبت به زندگی پیدا کنید. این کار، کمک زیادی به شما در زندگی خواهد کرد. مثلاً اگر می‌خواهید ریاضیدان شوید، شروع به خواندن زندگی نامه ریاضیدان‌های بزرگ کنید و بررسی کنید آنها روزانه چه مقدار زمان می‌گذاشتند.

این که سبک و سیاق زندگی آنها به طور کلی به چه شکل بوده است. این کار برای شروع بسیار خوب است و به شما کمک می‌کند تا مسیر و سبک زندگی خود را پیدا کرده و بسازید. الگوبرداری از زندگی کسانی که در رشته مورد علاقه شما بهترین بوده‌اند، کمک زیادی به شما خواهد کرد. این کار، مسیر را برای شما بسیار سریع‌تر خواهد نمود.

 

 افکار در زندگی

 

3-از خودتان تشکر کنید!

مورد سوم، کارهای زیادی در طول روز انجام می‌دهید؟ از خودتان تشکر کنید و اعلام کنید که آن کارها را برای خودتان و نه دیگران انجام داده‌اید. اگر کار خاصی را انجام داده‌اید، یک تکه کاغذ بردارید و روی آن بنویسید و از خودتان تشکر کنید که توانسته‌اید آن کار را انجام دهید. با این کار، حس می‌کنید که واقعاً آن روز مفید بوده‌اید، برخی کارها تیک خورده‌اند و انجام شده‌اند. خیلی از اوقات، ما 100 کار را در برنامه روزانه خود قرار می‌دهیم. ما انسان هستیم و توانایی‌های محدودی داریم و برای مثال در یک روز تنها می‌توانیم 6 کار را انجام دهیم.

گاهی اوقات ما به کارهایی که انجام داده‌ایم توجهی نمی‌کنیم و صرفاً تمرکز خود را روی چند کاری قرار می‌دهیم که انجام نداده‌ایم. اصلاً فکر نمی‌کنیم و به خاطر نمی‌آوریم که آنها را انجام داده‌ایم. پس حتماً کارهایی که انجام می‌دهید را بنویسید. در ادامه به شما خواهم گفت که چه کاری را انجام بدهید و چه کاری را انجام ندهید و حذف کنید.

 

مدیریت افکار

 

4-رویای خود را به دیگران اعلام کنید

مورد چهارم. در این تکنیک این است که هدف و رویای خود را به دوستان و اعضای خانواده خود اعلام کنید. این کار یک شرط دارد و آن برخورداری از روحیه قوی و البته داشتن گوش‌های ضعیف است! یعنی اگر رویای خود را اعلام کردید و فیدبک خوبی نگرفتید، بتوانید حرف دیگران را نادیده بگیرید و به کار خودتان ادامه دهید. اگر این ویژگی درون شما وجود دارد، یعنی اگر گوش‌های شما، حرف بقیه افراد را کم می‌شنود، هدف خود را به دیگران اعلام کنید. این کار فقط و فقط یک مزیت دارد. زمانی که هدف و رویای خودتان را در یک جمع اعلام می‌کنید، ممکن است یک نفر پیدا شود که بتواند به شما کمک کند تا سریع‌تر، بهتر و راحت‌تر به رویای خودتان برسید.

مثلاً شما در جمع اعلام می‌کنید که می‌خواهید در شطرنج به مهارت بالایی دست پیدا کنید. در آن میان، یک نفر ممکن است بگوید: «یکی از اقوام من، استاد شطرنج است. می‌خواهید شما را به او معرفی کنم؟» شما پیش آن فرد می‌روید، دوره شطرنج را می‌گذرانید و مسیر به راحتی برای شما به جلو خواهد رفت. همچنین برای مثال در مورد بیزینس، در جمع اعلام می‌کنید که من به دنبال کسب و کار آنلاین هستم و می‌خواهم کسب و کاری را راه اندازی کنم که خودم را از زمان و مکان رها کنم و بتوانم پول بیشتری به دست بیاورم و زمان بیشتری را برای زندگی خودم صرف کنم.

در این میان شاید یکی از دوستان شما بگوید: «برادر من یک فروشگاه آنلاین دارد و بیزینس آنلاین انجام می‌دهد. تمایل دارید قرار بگذارم که با هم ملاقات کنید و به شما یاد بدهد؟ وب سایت خود را به شما نشان بدهد و بگوید که کلاً از کجا شروع کرده است؟ چه منابعی در اختیار داشت و از کجا یاد گرفت و مسیر برای تو راحت‌تر بشود؟»

 

فروش در آمازون

 

وقتی هدف خود را در جمع اعلام کنید، حتماً کسانی پیدا می‌شوند که بتوانند در این مسیر به شما کمک کنند. اما اگر روحیه ضعیفی دارید و حرف‌های دیگران به شدت روی شما تأثیر می‌گذارد و ضرر اعلام کردن هدف، بیشتر از فایده‌اش است، این تکنیک را فراموش کنید و هدف و رویای خود را به دیگران اعلام نکنید. در هر حال از بین ده نفر، بالاخره سه یا چهار نفر پیدا می‌شوند که فکر می‌کنند شما بی جهت دنبال این هدف می‌روید و به شما می‌گویند: «تو فرد بی منطقی هستی و اصلاً چیزی از زندگی نمی‌فهمی. تو بچه هستی و سن تو کم است. تو انسان خیال پردازی هستی» و تلقین‌های منفی دیگری را به شما می‌گویند تا شما را از هدف و رویایی که دارید، باز نگه دارند.

اگر شما تحت تأثیر این حرف‌ها قرار نگیرید، بیان هدف در جمع می‌تواند کمک بسیار بزرگی به شما کند. چون ممکن است شما را در مسیری قرار دهد که بسیار سریع به هدف و رویای خودتان دست یابید.
در مقاله بعد، شما را با سایر تکنیک ها آشنا خواهیم کرد.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/manage-mind-and-thoughts-part1
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط