مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

موانع موفقیت

توضیحات کوتاه :
داشتن هدف در زندگی می‌تواندنقشه راهی باشد که مسیر زندگی را نشان می‌دهد. بدون داشتن هدف، در زندگی خود سرگردان خواهید بود و زندگی را به بطالت می‌گذرانید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.3k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
موانع موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

برای رسیدن به موفقیت ابتدا باید هدفی برای خود مشخص نمایید. کوچک یا بزرگ بودن هدف مهم نیست، مهم این است که در زندگی خود هدفی داشته باشید و مسیر خود را مشخص کنید. در این مسیر موانعی وجود دارد که با آگاهی، می‌توانید این موانع را از میان بردارید. در بخش اول این مقاله به اهمیت هدفگذاری و موانع این مسیر می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

هدف‌گذاری انجام دهید

اگر شما رویا و هدفی در زندگی خود ندارید، از شما می‌خواهیم که هرچه زودتر برای این کار اقدام نمایید. زیرا در چندین مقاله دقیقاً به این موضوع اشاره خواهیم داشت که شما به چه شکل می‌توانید موفق شده و به چیزی که می‌خواهید برسید. زمانی که شما می‌خواهید به اهداف خود برسید باید یک سری از کارها را انجام دهید. تاکنون در زمینه موفقیت و رشدشخصی بسیار صحبت کردیم و ممکن است شما کتاب‌های بی‌شماری را در این زمینه مطالعه کرده باشید و کارهای بسیاری را انجام داده باشید. اما در این مقاله چهار جمله بیان می‌شود که شما هرگز نباید آن‌ها را به خودتان بگویید. زیرا این چهار جمله فوق‌العاده خطرناک هستند. بنابراین، این موضوع فوق‌العاده مهم بوده و می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد. پس به تمام چهار موردی که بیان می‌شود دقت کرده و حتماً آن‌ها را اجرا کنید. شما نباید زندگی خود را به خطر بیندازید، زیرا گاهی توجه نمی‌کنید که چه کاری را انجام می‌دهید، چه حرفی می‌زنید و یا حتی به چه چیزی فکر می‌کنید. اما بعد از پنج یا ده سال متوجه می شوید که هیچ پیشرفتی در زندگی خود نکرده‌اید. الان وقتشه که خوب گوش‌ها و چشم‌های خود را باز کرده و به این چهار نکته فوق العاده مهم توجه کنید. بنابراین یک کاغذ و قلم برداشته و تمام نکات را یادداشت کنید. اما قبل از بررسی این چهار جمله، اگر هیچ رویا یا مقصدی در زندگی برای خود ندارید، اصلاً این مقاله را مطالعه نکنید.

 

مقاله پیشنهادی: اشتباه های رایج در هدفگذاری که شما را ازموفقیت دور می کند

موانع موفقیت

 

رویای شما چیست؟

رویای شما هر چیزی می‌تواند باشد. بزرگ یا کوچک بودن رویای شما اصلاً اهمیت ندارد. زیرا ممکن است رویا یک نفر این باشد که قهرمان المپیک شود ولی برای فرد دیگری بدست آوردن و رسیدن به اعتمادبه‌نفس، رویا باشد. هر دو مورد قابل احترام و خوب است. شما فقط باید رویای زندگی شخصی خود را پیدا کنید. رویای شما هر چیزی می‌تواند باشد. رسیدن به میزان مشخصی از سرمایه، استقلال مالی، سلامتی، همسر و فرزند خوب، شغل مناسب، دوستان عالی و هر چیزی که شما می‌خواهید. اما شما باید آن رویا را پیدا کنید تا بعد از بیان فرمول مربوط بتوانید از آن فرمول استفاده کنید. بنابراین صرفاً به‌دنبال جمع‌آوری اطلاعات خوب نباشید. در ابتدا شما باید فکر کنید که چه چیزی می‌خواهید. اگر شما جواب این سؤال را نمی‌دانید باید ابتدا از ادامه مطالعه این مقاله دست بکشید و کمی فکر کنید که رویای شما چیست؟ برای مدت ده تا بیست دقیقه فقط فکر کنید که متوجه شوید، واقعاً چه چیزی می‌خواهید؟ حتی می‌توانید به بخش مدیتیشن رجوع کرده و این کار را انجام دهید. به مدت سی دقیقه یک مدیتیشن انجام دهید و بعد از آن فکر کنید که چه رویایی دارید و شما در زندگی خود چه چیزی را واقعاً می‌خواهید؟ شما باید کمی شجاع باشید و واقعاً خوب فکر کنید. خود را از شرایطی که در آن قرار دارید، بیرون کشیده و با دید باز فکر کنید که دقیقاً می‌خواهید به چه چیزی برسید؟ از این بخش به بعد فرض را بر این می‌گذاریم که شما هدف، رویا و مقصد خود را مشخص کرده‌اید. باز هم تأکید می‌کنیم که رویای شما هر چیزی که می‌خواهد باشد؛ اکنون چهار مورد را بیان می‌کنیم که آن‌ها را هیچ وقت نباید به خودتان بگویید.

 

آموزش کسب و کار میلیاردی

 

جمله اول: همه راه‌ها را پیش از این امتحان کرده‌ام

هیچ وقت در زندگی خود بیان نکنید که شما تمام راه‌ها را امتحان کرده‌اید. این جمله برای شما آشنا نیست؟ معمولا در ورکشاپ‌ها و وبینارها زمانی که در مورد کسب و کار آنلاین صحبت می‌‌شود، خیلی از افراد می‌گویند که همه راه‌ها را امتحان کرده‌اند و هیچ کدام به نتیجه نرسیده است. حتی بیان می‌کنند که سیستم‌های تجارت آنلاین را قبول نداشته و ابراز می‌کنند که نمی‌توانند محصول خود را به فروش برسانند. اما در این زمان باید از آنها پرسید دقیقاً چه کارهایی انجام داده‌اند؟ اگر اعتقاد دارند که همه راه‌ها را رفته‌اند و هیچ راه دیگری نمانده است؛ این راه‌ها را برای ما هم بیان کنند. مطمئن باشید آن افراد بیشتر از سه یا چهار راه را امتحان نکرده‌اند که البته همان راه‌ها را نیز درست انجام نداده‌اند. اما آن‌ها به نحوی قضاوت می‌کنند که این سیستم اصلاً جواب نخواهد داد.

 

مقاله پیشنهادی: موانع موفقیت و محدودیت های رسیدن به هدف | عزت خواه دات کام

موفقیت و رشد شخصی

 

به کار بردن جملات منفی چه تأثیری بر روی شما خواهند گذاشت؟

این مورد جزء اموری است که قبل آن افراد؛ شاید توسط 50 میلیون نفر یا حتی بیشتر اجرا شده است. آن‌ها بارها نتیجه‌ها را دیده‌اند؛ اما بازهم قبول ندارند. زمانی که شما این حرف را بیان کنید. به‌طور ناخودآگاه در مغزتان راه جدیدی ایجاد نمی‌شود. ذهن شما راه جدیدی را نمی‌بیند زیرا شما بیان کرده‌اید که هیچ راه دیگری وجود ندارد. شما زمانی می‌توانید این حرف را بزنید که 200 یا 300 راه را در این مسیر امتحان کرده‌ باشید. حال در مورد کسب و کار آنلاین فرض کنید که شما محصول خود را در وبسایت خود، یا در آمازون، شاپی‌فای و یا هر وبسایت مرتبط دیگری قرار داده‌اید. اما برای تبلیغات چه فعالیتی را انجام داده‌اید؟ چند مورد کار تبلیغاتی برای محصول خود انجام داده‌اید؟ زمانی که شما متوجه شوید، راه‌های دیگری نیز وجود دارد؛ شما به سراغ پرسیدن خواهید رفت. در این راستا سعی می‌کنید از افرادی که از شما حرفه‌ای‌تر هستند سؤال درستی بپرسید.

از آگاهی‌های افراد دیگر استفاده نمایید

آن زمان است که می‌پرسید الان چه کاری انجام دهید که تجارت و کسب و کار خود را نجات داده و در این کسب و کار آنلاین ماندگار باشید. بنابراین شما شروع به سؤال کردن خواهید کرد. علت این است که شما هنوز یک فضایی در ذهن خود برا بهبود این کار قرار داده‌اید. این امر همچون دستگاهی است که دارای ده قسمت باشد. اگر شما بیان کنید که این ده قسمت پر می‌باشد، دیگر نمی‌توانید قطعه جدیدی در آن جای دهید. اما اگر شما یک فضایی در آن برای یک حرکت جدید قرار دهید، مسلماً ذهن شما به دنبال پرسیدن از فردی، مطالعه کتاب مرتبط، شرکت در دوره‌ای در این زمینه و یا رجوع به یک فرد متخصص خواهد رفت تا جواب این مورد را پیدا کند. بنابراین هیچ وقت تحت هیچ شرایطی حتی اگر خسته هستید، بی‌انرژی هستید و یا بارها با شکست مواجه شده‌اید، باز هم به خود نگویید که همه راه‌ها را امتحان کرده‌اید. زیرا دقیقاً زمانی که این جمله را با خود بیان کنید، تمام درها را در ذهن خود خواهید بست.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

برای مطالعه بخش دوم مقاله موانع موفقیت کلیک نمایید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/obstacles-to-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
نیما گفته:
۰ | ۰

اولین مانع موفقیت ترس از عملی نمودن ایده هاست. ابتدا باید بر ترسامون غلبه کنیم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما نیما عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش ما در تیم عزت خواه دات کام یاری رساندن به کاربران و همراهان عزیز می باشد تا بتوانند با پشتکار خود قله های موفقیت را طی نمایند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط