افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

موانع موفقیت - بخش دوم

توضیحات کوتاه :
در ذهن خود باورهای مثبت و سازنده را بسازید. باورها انرژی و انگیزه اصلی برای موفقیت هستند. پس ابتدا باور خود را ساخته و بعد قدم در مسیر بگذارید. موفقیت نزدیک است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
موانع موفقیت - بخش دوم

 

خلاصه ای از مقاله

تنها تفاوت افراد موفق با افرادی که به موفقیت نمی‌رسند طرز فکر و باور آنها می‌باشد. موفقیت ابتدا در ذهن شکل می‌گیرد و بعد در واقعیت به وقوع می‌پیوندند. مواظب افکاری که در ذهن خود می‌پرورانید باشید و همیشه سعی نمایید جملات مثبت و امیدبخش را در ذهن خود تکرار نمایید. در قسمت دوم مقاله موانع موفقیت به تاثیر باور بر موفقیت می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

جمله دوم: راهی که برای دیگران جواب داده است، برای من جواب نخواهد داد

شما در برخی مواقع بلند فریاد خواهید زد که این راه برای دیگران جواب داده است و برای شما مناسب نیست. به این منظور که ابراز می‌کنید آن‌ها می‌توانند ولی شما نمی‌توانید. این جمله را بیان نکنید زیرا این جمله همه چیز را در ذهن و باور شما نابود می‌کند. با خود فکر کنید که امکان دارد آن‌ها شرایطی را داشته باشند که به‌طور نسبی بهتر از شما می‌باشد. ممکن است آن‌ها دوست، سرمایه، آشنا و یا شرایطی را دارند که کمی کار را برای آن‌ها آسان‌تر کرده تا توانستند موفق شوند. اما این دلیل فقط یک بهانه است که شما بیان کنید آن‌ها شرایط کاملا مناسب را داشته‌اند که توانستند موفق شوند، ولی شما نمی‌توانید. مسلماً دست‌کشیدن بسیار آسان است. حتی آسان‌تر از خوردن یک لیوان آب می‌باشد.

 

آنلاین شروع به کسب درآمد نمایید

 

جملاتی که نباید به هیچ عنوان استفاده نمایید

اگر می‌خواهید واقعاً زندگی خود را عوض کرده و به خواسته‌های خود برسید، این جمله را هیچ‌گاه با خود نگویید. قطعاً راهی که شما طی می‌کنید، با مسیر دیگران فرق دارد. زمانی که شما می‌خواهید یک مسئله‌ای را حل کرده، یک نرم‌افزار یا محصول را بسازید، قهرمان المپیک شده و یا وزن خود را کاهش دهید، برای شما و تمام افراد راه‌های متفاوتی وجود دارد. برای مثال برای کاهش وزن ممکن است یک نفر این کار را با پیاده‌روی انجام دهد ولی شما آن را با رژیم غذایی انجام دهید و دیگر فست‌فود و غذاهای چرب نخورید و هزاران راه دیگر برای هر کار. اما زمانی که شما ابراز می‌کنید که آن افراد شرایط خاصی دارند یا برای به‌دست آوردن یک کار خوب آشنا و دوستانی دارند که به آن‌ها کمک می کنند، دقیقاً در این لحظه تمام درها را می‌بندید و ذهن شما دیگر به دنبال راه جدید نمی‌گردد. شما باید در ابتدا، راه خود را برای حل مسئله پیدا کنید.

برای رسیدن به موفقیت بی‌نهایت راه وجود دارد

زمانی که شما تصمیم می‌گیرید یک کسب و کاری را راه‌اندازی کنید، راه معمول آن این است که کارهایی که بقیه انجام داده‌اند را شما نیز انجام دهید. اما اگر اکنون صدهزار راه وجود دارد، باید بدانید که همیشه این تعداد مسیر وجود ندارد. بلکه یک راه بیشتر هم وجود دارد که آن فقط مسیر شما و متناسب با شرایط خود شما می‌باشد. شاید شما نیز مطلع باشید که یک فرد در یک روستای دورافتاده در ایران، توانسته وبسایتی را بسازد، ایده خود را پیاده‌سازی کند و کسب درآمد میلیونی داشته باشد. حتی توانسته این کسب و کار را گسترش داده، آن را به شهر دیگری انتقال دهد، یک شرکت بزرگ ایجاد کند و آن شرایط را به یک امپراطوری بزرگ تبدیل کند. آن فرد این کار را با روش خود انجام داده است. شاید اگر این راه را به فردی که تمام شرایط از جمله سرمایه و علم را داشت، نشان می‌دادید اصلاً ایده‌های بزرگی در ذهن او خلق نمی‌شد.

 

مقاله پیشنهادی: 10 راه برای رسیدن به موفقیت

موانع را از سر راه خود بردارید

 

در صورت لزوم شخصیت خود را تغییر دهید

زمانی که شما مشکلات زیادی در زندگی خود دارید، شاید وقت آن رسیده که انقلاب بزرگی در زندگی خود ایجاد کنید. زیرا همیشه مشکلات برای شما توانایی و فرصت خواهند ساخت. زمانی که شما نمی‌توانید راه بروید، به این موضوع که چگونه می‌توانید راه بروید فکر خواهید کرد. حتی فکر می‌کنید که چگونه می‌توانید در مسابقه دو شرکت کنید. در آن شرایط شما پایی برای راه رفتن ندارید اما به این فکر می‌کنید که به چه شکل امکان‌پذیر است. شما سرمایه‌ای ندارید، اما به این فکر کنید که به چه شکل می توانید سرمایه بدست آورید. شما همکار، تیم یا دوستی را ندارید، اما به این موضوع فکر کنید که به چه شکل می‌توانید این مواردی را که نیاز دارید به‌دست آورید. حتی اگر این شخصیت را ندارید، سعی کنید آن را ایجاد کنید. آیا این کار سخت است؟ شما فقط باید شروع کنید به کتاب خواندن، تماشا ویدیوهای مناسب و انجام دادن مواردی که آن شخصیت مورد نظر شما را بسازد. شرایط متفاوتی وجود دارد برای افرادی که می‌خواهند به هدف خود برسند. ممکن است یک نفر از راه شماره یک باید حرکت کند و نفر دیگری از راه دوم وارد شود. کمی چشمان خود را ببندید و به خود اعتماد کنید. بسیاری از مشکلات شما ناشی از این است که به خود اعتماد ندارید.

مقاله پیشنهادی: 12 باور نادرست در مورد موفقیت

باور اشتباه "دیگران از من بهتر هستند"

در ذهن شما این باور ساخته شده است که دیگران بهتر از شما هستند. مثلا افراد زمانی که در ایران هستند تصور می‌کنند افرادی که در آمریکا، کانادا و حتی اروپا زندگی می‌کنند، چقدر پیشرفته و باهوش هستند. اما زمانی که به یکی از این کشورها سفر می‌کنند، متوجه می‌شوند در بسیاری از دانشگاه‌ها یا معتبرترین کالج‌ها اصلاً آنطور که فکر می‌کردند نبوده است. حتی بسیاری از موارد بدتر از شما هستند. چرا؟ علت این است که آن‌ها هرگز با مشکلات، بزرگ نشده‌اند. زمانی که آن‌ها چشمان خود را باز کرده‌اند یک اینترنت پرسرعت با یک کامپیوتر خوب در اختیار آن‌ها قرار داشته است. اما کسی که با اینترنت ضعیف با قطعی بسیار کار می‌کند، شما بودید. بنابراین شما یاد گرفته‌اید به چه شکل اینترنت را بهتر کنید. شما با سختی‌ها بزرگ شده‌اید و خلاقیت دارید و باید این امر را باور کنید. آن‌ها آدم‌های خاصی نیستند. افرادی که به رتبه بالایی رسیده و یا قهرمان المپیک می‌شوند، انسان‌های خاصی نیستند. بلکه آنها نیز یک نفر از جنس خود شما می‌باشند. بنابراین کمی به خودتان اعتماد کنید و راه‌حل مسئله خود را پیدا کنید. ممکن است این مسیر با مسیر کل آدم‌های روی کره زمین تفاوت داشته باشد. اما شما می‌توانید آن را پیدا کنید، اگر این جمله را به خودتان نگویید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

برای مطالعه بخش اول مقاله موانع موفقیت کلیک نمایید.

برای مطالعه بخش سوم مقاله موانع موفقیت کلیک نمایید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/obstacles-to-success-part2
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
جلیل گفته:
۰ | ۰

نکات این مقاله به این مساله بر می گرده که به خودمون باور نداریم .اول باید باور درستی ساخت و خودمونبه این نتیجه برسیم که موفق می شیم بعد اقدام کنیم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما جلیل عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

هر آنچه که می خواهید محقق می‌شود اگر باور داشته باشید و اقدام کنید. دو فاکتور مهمی که در مجموعه عزت خواه دات کام سعی کردیم به صورت کامل و جامع به علاقه‌مندان به تغییر آموزش دهیم. حضور و همراهی شما در این مسیر، تلاش و انگیزه ما را چندین برابر می‌کند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط