افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راه های رسیدن به اهداف زندگی

توضیحات کوتاه :
بر اساس عقیده برخی صاحبنظران برای دست‌یابی به هر سوژه‌ای، قبل از هر چیز باید ایده روشن و واضحی از سوژه مورد نظر داشته باشید. در رابطه با اهداف نیز می‌توانید از این نظریه استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.1k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
راه های رسیدن به اهداف زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

یکی از راه‌های پیشنهادی اشخاص موفق. گرفتن راهنمایی از افرادی است که آرمانی شبیه به ما در سر داشته‌اند. این روش در این راستا کمک بسیار بزرگی به حساب می‌آید. زیرا زمانی که به فردی با دغدغه‌های خود گوش می‌دهید و از راه و روش او مطلع می‌شوید شبیه به این است که خود شما سابقاً یک بار آن‌ها را تجربه کرده‌اید. در این حالت شما راه و چاه را به میزان بیشتری نسبت به یک فرد بی‌تجربه می‌دانید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

هدف شما در زندگی چیست؟

بر اساس عقیده برخی صاحبنظران برای دست‌یابی به هر سوژه‌ای، قبل از هر چیز باید ایده روشن و واضحی از سوژه مورد نظر داشته باشید. در رابطه با اهداف نیز می‌توانید از این نظریه استفاده کنید و لیستی از تمامی اهداف ریز و درشتی که در سر دارید را تهیه کنید. زیرا با این کار، در وحله اول چیزی را از قلم نخواهید انداخت. علاوه بر آن می‌توانید با خاطری آسوده بر روی یکایک موضوعات به ترتیب اولویت تمرکز کرده و برنامه‌ریزی کاملی در رابطه با هر یک انجام دهید. حتی می‌توان مراحل فعالیت‌هایی که برای کسب آن آرمان‌ها لازم به انجامشان هست را نیز یادداشت و مرور کرد و این کار تأثیر مستقیم و فوق‌العاده مثبتی بر روی نتیجه کار شما خواهد گذاشت.

 

مقاله پیشنهادی: روش های تعیین هدف در زندگی

تعیین هدف در زندگی

 

بهره بردن از راهنمایی اشخاص با تجربه

یکی از راه‌های پیشنهادی اشخاص موفق. گرفتن راهنمایی از افرادی است که آرمانی شبیه به ما در سر داشته‌اند. این روش در این راستا کمک بسیار بزرگی به حساب می‌آید. زیرا زمانی که به فردی با دغدغه‌های خود گوش می‌دهید و از راه و روش او مطلع می‌شوید شبیه به این است که خود شما سابقاً یک بار آن‌ها را تجربه کرده‌اید. در این حالت شما راه و چاه را به میزان بیشتری نسبت به یک فرد بی‌تجربه می‌دانید. همین موضوع باعث می‌شود که نقاط قوت آن شخص را در خود تقویت کنید و از تکرار اشتباهات او بپرهیزید. این مسئله به اقدامات شما سرعت بیشتری می‌بخشد، زیرا از میزان قابل توجی از خطاهایی که ممکن بود جبران آن‌ها زمان زیادی را تلف کند جلوگیری می‌نماید.

 

راه‌های رسیدن به اهداف زندگی و افزایش درآمد

 

اهمیت اعتماد به نفس در پیشرفت فردی

شاید بتوان گفت که یکی از لازمه‌های شروع هر کاری این است که در آن مورد نسبت به خود اعتماد و باور داشته باشید. زیرا باعث می‌شود که با ثبات بیشتری در راه خود قدم بردارید و دچار تردید و سستی نشوید. بارها دیده‌ایم که یک مربی در مواقع موفقیت شاگردان خود را تشویق می‌کند و به آن‌ها کیفیت کارشان را گوشزد می‌کند. طبیعتاً شاگردان نیز از سخنان مربی خود دچار شعف می‌شوند و با انرژی بیشتری به فعالیت خود ادامه می‌دهند. بهتر است که شما هم سعی کنید چنین نقشی را برای خود ایفا کرده و با عبارات امیدوار کننده و هدفمند، فضای مثبتی را در ذهن خود ایجاد کنید و ذهن را آماده رسیدنِ هرچه سریع‌تر به آرمان‌های خود بکنید. اعتمادبه‌نفس همچنین موجب می‌شود که در مواقع مواجه شدن با انواع مشکلات خود را نباخته و با اطمینان به اینکه مشکل شما هر چه باشد راهی برای مقابله با آن خواهید یافت، در پی راه‌حل باشید. زیرا برای هر مشکل بزرگی راه‌حل‌های بزرگ‌تری وجود دارد فقط کافی است که با آرامش خاطر و اعتماد به خود به دنبال آن‌ها باشید.

کاهش اتلاف وقت

بر طبق تجارب بسیاری از افراد موفق دنیا یکی از مراحل بسیار مهم در خصوص پیشبرد اهداف این است که در اسرع وقت برنامه‌های از پیش تعریف شده خودتان را اجرایی نمایید. خیلی از ما انسان‌ها عادت داریم شروع هر کاری را با بهانه‌هایی از جمله "از روز شنبه شروع خواهم کرد" یا "سر ساعت 11 انجامش خواهم داد" و غیره، به تعویق بیندازیم. جملات گفته شده هیچ نتیجه مثبتی برای شما ندارند و موجب از دست دادن انگیزه ، شور و اشتیاق می گردند. در حالی که اگر از همین زمان به صورت مفید استفاده نمایید سریع‌تر به هدف خود رسیده و وقت بیشتری برای لذت بردن از آن در اختیار دارید. خیلی اوقات هم این دسته از بهانه تراشی‌ها باعث می‌گردد که در ساعت و یا روز مشخص شده اشتیاقی را که در ابتدا برای انجام آن کار داشتید را از دست بدهید و چه بسا دیگر شروع به انجام فعالیت مورد نظر ننمایید. بنابراین چه بهتر است که از همان لحظه‌ای که تصمیم به انجام کاری گرفته‌اید شروع کنید و با حفظ ذوق و هیجان خود بهتر و با انگیزه‌ بیشتر به جلو حرکت نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: وقت تلف کردن و راه های مقابله با آن

راه های رسیدن به هدف در زندگی

 

از بین بردن نقاط ضعف

ممکن است شما نیز مانند بسیاری از انسان‌ها در راه رسیدن به اهداف خود متوجه مواردی شوید و به دلایل مختلف در آن‌ها ضعیف‌تر از سایر مهارت‌های خود عمل می‌کنید. وجود نقایص در هر فرد امری کاملاً طبیعی و عادی است، اما نحوه رفتار شما در مقابل این موضوع بسیار حائز اهمیت است. عده‌ای در هنگام مواجهه با نقص‌ها خود را باخته و تمامی آن‌ها را به شکل ویژگی خود می‌پذیرند و حتی بدتر، مدام به خود یادآوری می‌کنند که ضعیف هستند و این امر موجب می‌شود که در خوش بینانه‌ترین حالت هرگز تغییری در شرایط خود به وجود نیاورند. اما عده‌ای دیگر از نقاط ضعف خود به عنوان یک قدرت بهره می‌گیرند و با شناخت کامل این نقاط، آن‌ها را به چالش کشیده و سعی در برطرف نمودنشان دارند.

سخن طلایی در باب رسیدن به رویاها

در پایان، سارتر در خصوص دست‌یابی به آرمان‌ها جمله ارزشمندی دارد که می‌گوید: " اگر یک فلجِ مادرزاد نتواند قهرمان مسابقه دو و میدانی شود، مقصر تنها خود اوست." این عبارت به شکل بسیار زیبایی مشخص می‌کند که قدرت دقیقاً در دستان خود شماست. ببینید که با آن چه می‌خواهید بکنید.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-achieve-life-goals
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
آرمان گفته:
۰ | ۰

سلام مقاله ای در خصوص محدودیت های رسیدن به هدف رو بهم معرفی می کنید؟

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما آرمان عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

همراهی شما انرژی ما را برای ادامه این مسیر بیشتر می نماید. سپاس از حضور پر مهرتان. مطالعه مقاله موانع موفقیت و محدودیت های رسیدن به هدف | عزت خواه دات کام به شما پیشنهاد می گردد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
Abbdolmajid
Abbdolmajid گفته:
۰ | ۰

خیلی عالی بود . تشکر

آراد زمانی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما عبدالمجید عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
آراد زمانی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

ممنون بابت حضور آکنده از لطف و مهربانیتان در مجموعه عزت خواه دات کام.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط