مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

موانع موفقیت و محدودیت های رسیدن به هدف | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
برای موفق شدن در هر زمینه‌ای هیچ کاری به اندازه فکر کردن به آینده مورد نظر و تجسم آن نمی‌تواند موثر واقع شود. اما در عین حال باید یاد بگیرید که بزرگ فکر کنید و رویاهای بزرگی داشته باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
موانع موفقیت و محدودیت های رسیدن به هدف | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

با توجه به نظریه محدودیت‌ها، در هر فرآیندی و در هر هدف گذاری، عاملی وجود دارد که با کند کردن حرکت یا بستن تمامی راه‌های ممکن مانع از حرکت رو به جلوی شما می‌شود. شما باید برای رسیدن به اهداف خود، محدودیت ها را شناخته و از بین ببرید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

موانع موفقیت و نقشه‌های ذهنی از رویا تا واقعیت

نقطه آغازین همه موفقیت‌ها و دستاوردهای بزرگ در زندگی مشابه است. شما در ابتدا باید رویاهای بزرگی را در سر داشته باشید. یعنی درباره فردی که می‌خواهید به آن تبدیل شوید و چیزهایی که می‌خواهید در زندگی به دست بیاورید، خیال‌پردازی کنید.

برای موفق شدن در هر زمینه‌ای هیچ کاری به اندازه فکر کردن به آینده مورد نظر و تجسم آن نمی‌تواند موثر واقع شود. اما در عین حال باید یاد بگیرید که بزرگ فکر کنید و رویاهای بزرگی داشته باشید.

زمانی که شما رویاها و آرزوهای بزرگی را در سر داشته باشید، اعتماد به نفس و عزت نفس شما به سرعت افزایش پیدا می‌کند. در این صورت احساس قدرت بیشتری کرده و می‌توانید خیلی بهتر و قدرتمندتر با اتفاقاتی که پیش می‌آید مواجه شوید.

 

چگونه کسب و کار خود را مدیریت کنیم؟


دلیل اصلی اینکه خیلی از افراد نمی‌توانند در زندگی دستاورد بزرگی داشته باشند این است که آنها هیچ وقت این فرصت را به خودشان نمی‌دهند که آینده و زندگی مورد نظر خود را در ذهن تجسم کنند.

در نقطه مقابل، تمامی افرادی که امروز توانسته‌اند به موفقیت‌های بسیار بزرگی در زندگی دست پیدا کنند، کسانی بوده‌اند که رویاهای بزرگی را در سر می‌پروراندند.

برای اینکه بتوانید موفق شوید باید باور کنید که توانایی‌های خارق‌العاده‌ای درون خود دارید و می‌توانید با استفاده از آنها بهترین‌ها را برای خود رقم بزنید. زمانی که این باور را در خود ایجاد کردید باید تلاش کنید و منتظر بمانید تا خیلی زود رویاهای خود را در واقعیت ببینید.

دست یابی به موفقیت با توجه به نظریه محدودیت‌ها

یک اصل بسیار مهم که می‌توانید در زمینه داشتن رویاهای بزرگ و زندگی بدون محدودیت از آن بهره ببرید، نظریه‌ای است که توسط دکتر گلدرت معرفی شده است. نظریه محدودیت‌ها!

نظریه‌ای که نقش بسیار شگرفی در طرز فکر افراد ایفا نموده است. مطابق با این نظریه در هر فرآیندی و در هر هدف گذاری، عاملی وجود دارد که با کند کردن حرکت یا بستن تمامی راه‌های ممکن مانع از حرکت رو به جلوی شما می‌شود.

در نتیجه، این عامل محدود کننده تعیین می‌کند که شما با چه سرعتی به اهدافی که برای خود مشخص نموده‌اید دست پیدا می‌کنید.

 

8020


حال اگر شما تمرکز خود را معطوف به از بین بردن این محدودیت‌ها کنید، می‌توانید فرآیند حرکت خود را سرعت بخشیده و زودتر به اهدافی که دارید دست پیدا کنید. مثلاً، فرض کنید شما می‌خواهید درآمد خود را دو برابر کنید.

در این صورت، باید از خودتان بپرسید عاملی که شما را محدود نموده و از حرکت باز می‌دارد دقیقاً چیست؟ مشخصاً در بحث فروش، درآمد شما به کیفیت و کمیت محصول یا خدمتی که ارائه می‌دهید بستگی دارد.

اگر به دنبال این هستید که درآمد خود را دو برابر کنید، باید کیفیت و کمیت محصول یا خدمت خود را دو برابر کنید. همچنین می‌توانید در کارهایی که تا آن زمان انجام می‌دادید تغییراتی صورت دهید تا بتوانید کاری را ارائه کنید که ارزش آن به اندازه درآمد دو برابری مدنظرتان باشد.

اما همیشه باید یک سوال بسیار مهم را از خودتان بپرسید و آن سوال این است: «چه چیزی باعث محدودیت من می‌شود؟»

نقش اصل پارتو در کسب و کار

این اصل که به نام قانون هشتاد بیست هم شناخته می‌شود، یکی از مهم‌ترین قوانینی است که شما باید در زندگی و کسب و کار خود همواره در نظر داشته باشید. بسیاری از افراد بعد از بررسی کسب و کار خود توانستند نقش کلیدی این قانون را درک کنند.

مطابق با این قانون، در کسب و کار 80 درصد از سودی که به دست می‌آورید از 20 درصد از مشتریان شما حاصل می‌شود. نکته مهم این است که شما معمولاً برای افرادی که سود بیشتری به کسب و کار شما می‌دهند، به اندازه مشتریان کم سود خود وقت صرف می‌کنید.

این در حالی است که باید به جای توزیع عادلانه زمان خود میان مشتریان، زمان بیشتری را برای گروه اول در نظر بگیرید.

به این منظور باید فهرستی از مشتریان خود تهیه و کسانی که جزء 20 درصد سود‌رسان هستند را مشخص کنید. سپس تمرکز خود را معطوف به این افراد کنید و از این پس نیز سعی کنید مشتریانی را پیدا کنید که سود بالایی برای شما دارند.

اگر این رویه را به درستی ادامه دهید، در نهایت خواهید دید که خیلی زودتر از آنچه که برنامه‌ریزی کرده بودید می‌توانید به اهداف مالی خود برسید و سود بالایی را به دست آورید.

 

مقاله پیشنهادی: تعیین هدف کسب و کار و راه رسیدن به آن - عزت خواه دات کام

موانع موفقیت

 

راه‌های مقابله با مشکلات و دشواری‌ها چیست؟

برای اینکه بتوانید یک زندگی بدون محدودیت داشته باشید باید سه کلید مهم را در زندگی خود رعایت کنید. این سه کلید طلایی عبارتند از:

1. هدف شفاف و واضحی داشته باشید

یعنی دقیقاً بدانید که چه کسی هستید، چه خواسته‌ای را دنبال می‌کنید و می‌خواهید به کجا برسید. شما باید اهداف خود را روی کاغذ نوشته و برای رسیدن به آنها برنامه‌ریزی کنید.

هنگام نوشتن برنامه خود باید اولویت‌بندی داشته و هر روز کاری را انجام دهید که شما را یک قدم به هدفی که در ذهن دارید نزدیک‌تر کند. حال هر چقدر که به هدف خود و چیزهایی که برایتان اهمیت دارند، نزدیک‌تر شوید، اعتماد به نفس و خودباوری شما نیز افزایش می‌یابد.

همین امر باعث می‌شود که متقاعد شوید که هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد و می‌توانید به هر خواسته‌ای در زندگی دست پیدا کنید.

 

مقاله پیشنهادی: از بین بردن محدودیت های ذهنی

موانع موفقیت و محدودیت های رسیدن به هدف

 

2. مهارت‌های خود را افزایش دهید

منظور از داشتن مهارت این است که باید سعی کنید در حوزه‌های اصلی و کلیدی زمینه‌ای که انتخاب کرده‌اید به بهترین فرد ممکن تبدیل شوید. شما باید از قانون 80/20 در تمامی کارهای خود استفاده کنید.

یعنی باید تمرکز خود را روی این موضوع بگذارید که با انجام دادن تنها 20 درصد از کارها بتوانید به 80 درصد نتیجه مورد نظر دست پیدا کنید. در کنار آن باید همواره به دنبال یادگیری باشید و هیچ وقت متوقف نشوید.

توجه داشته باشید که هیچ چیز عالی به معنای واقعی کلمه وجود ندارد بلکه در هر زمینه‌ای باید بتوانید بیشتر یاد بگیرید و بهتر شوید. سپس با این طرز فکر اقدام کنید و هر کاری که باعث می‌شود تا به فرد بهتری در زمینه کاری خود تبدیل شوید را انجام دهید.

3. به دنبال افزایش تمرکز و کنترل ذهن خود باشید

زمانی که تمرکز داشته باشید در حقیقت به یک نظم درونی دست پیدا می‌کنید. نظمی که باعث می‌شود از نظر ذهنی تنها روی یک موضوع مشخص متمرکز شوید.

در ادامه نیز این تمرکز به شما کمک می‌کند تا یک کار را با دقت انجام دهید و تا زمانی که به طور کامل و دقیق به اتمام نرسد دست از آن نکشید. فراموش نکنید که موفقیت با تمرکز به دست می‌آید.

تمرکز یعنی اینکه بدانید که دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید و چه کاری را انجام می‌دهید.

 

چطور با فروش در آمازون درآمد داومی داشته باشیم؟


زمانی که رویاهای بزرگی در سر خود می‌پرورانید، یاد می‌گیرید که کارهایی را که زمان زیادی از شما می‌گیرد را رها کنید و در عوض تمرکز خود را معطوف به از بین بردن محدودیت‌های خود کنید.

به این صورت، قدرت و اعتماد به نفس بالایی را در خود احساس خواهید کرد. زمانی که شما کاری را انجام می‌دهید که عاشق آن هستید و سعی می‌کنید در آن بهترین باشید، آن وقت می‌توانید تغییرات اساسی را در زندگی خود تجربه کنید.

چرا که در این شرایط، به جای فکر کردن به غیرممکن‌ها، تمرکز خود را روی ممکن‌ها می‌گذارید و می‌توانید به بالاترین حد از توانایی‌های خود دست پیدا کنید.

 

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/success-barriers
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط