موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

9 فاکتور مهم برای موفقیت و رشد فردی | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
به منظور موفقیت و پیشرفت در زندگی باید رازهای موفقیت را بشناسید و از فرمول ساده موفقیت اطلاع داشته باشید. فاکتورهای مرتبط با موفقیت در زندگی و شغل  راه شما را آسانتر می‌کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
9 فاکتور مهم برای موفقیت و رشد فردی | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله به 9 فاکتور مهم برای موفقیت و رشد فردی اشاره خواهیم نمود. بکارگیری این فاکتورها در زندگی هر شخصی می تواند تاثیرگذار باشد و مسیر موفقیت را هموار کند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رشد فردی مهمترین عامل موفقیت

به منظور موفقیت و پیشرفت در زندگی باید رازهای موفقیت را بشناسید و از فرمول ساده موفقیت اطلاع داشته باشید. فاکتورهایی که در رابطه با موفقیت در زندگی و شغل وجود دارند، می‌توانند راه شما را آسانتر کنند.

در ادامه به 9 فاکتور اشاره می‌شود که به کارگیری هر کدام از آنها برای تمام افراد در هر جایگاهی توصیه می‌شود. با اجرای حداقل یک یا همه آنها می‌توانید سرعت پیشرفت خود در زندگی‌ را افزایش دهید.

 

چگونه درآمد کسب و کار خود را افزایش دهیم؟

 

1. همیشه به دنبال یادگیری باشید

نخستین مورد به آموزش مربوط می‌شود. در جامعه ما افرادی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند و حقوق بیشتری دریافت می‌کنند که بیش از سطح معمول جامعه بدانند. افراد موفق، در حوزه و رشته خودشان نسبت به سایر افراد اطلاعات بیشتری دارند. در نتیجه‌ی علم و دانشی که در اختیار دارند،

می‌توانند مشارکت ارزشمندی در جوامع دانش محور داشته باشند و بهترین نوع زندگی را تجربه کنند. جامعه برای این افراد ارزش و احترام بیشتری قائل می‌شود، در نتیجه حقوق و دستمزدشان بیش از دیگران خواهد بود و جایگاهشان ارتقاء می‌یابد.

واقعیت اینجا است که «برای به دست آوردن پول بیشتر، باید بیشتر بدانید» در صورتی که تمایل دارید درآمد بیشتری داشته باشید و به بهترین سطح از زندگی دست یابید، باید مهارت یادگیری را به جزئی از شخصیت خود تبدیل کنید. در این صورت است که می‌توانید دانش مرتبط با کار خود را افزایش دهید و همواره به روز باشید.

2. برای موفق شدن باید مهارت‌های لازم را داشته باشید

دومین فاکتور مهم برای موفقیت و رشد فردی این است که مهارت‌های لازم برای زندگی را داشته باشید. سطح توانایی شما در حوزه‌ای که فعالیت دارید، کیفیت و کمیت نتایج را مشخص خواهد کرد.

هر چه در کاری که انجام می‌دهید بهترین عملکرد را داشته باشید، حرکت شما به سمت دست‌یابی به هدف‌هایی که دارید آسانتر خواهد شد. با افزایش مهارت، چه از طریق تجربه یا مطالعه، عملکرد شما حتی در کوچکترین کارهایی که انجام می‌دهید بهتر خواهد شد.

همین امر سرعت شما در دست‌یابی به نتیجه مورد نظر را افزایش خواهد داد. تعریفی از هدف و موفقیت داشته باشید و بر اساس این تعریف، مهارت‌های لازم را مشخص کنید و درصدد یادگیری و ارتقاء آنها باشید.

 

9 فاکتور مهم برای رشد فردی

 

3. دایره ارتباطی خود را گسترش دهید

سومین فاکتور برای پیشرفت و موفقیت، به دایره ارتباطی شما مربوط می‌شود. با نگاهی دقیق به زندگی گذشته خود متوجه خواهد شد هر تغییری که در زندگی‌تان به وجود آمده است با ورود فرد یا افرادی به زندگی شما همراه بوده است. این افراد یا دری را برای شما باز کرده‌اند یا دری را به رویتان بسته‌اند.

احتمال و امکان یک زندگی خوب با تعداد افرادی که شما را می‌شناسند، دوستتان دارند و عاشق کمک کردن به شما هستند مشخص خواهد شد. به عبارت دیگر، دایره ارتباطی شما نقش بسیار مهمی دارد. به منظور وسیع‌تر کردن این زنجیره ارتباطی، باید از هر فرصتی استفاده کنید و روابط خود را زنجیره‌وار گسترش دهید.

به نظر می‌رسد میان تعداد افرادی که می‌شناسید و میزان موفقیت شما رابطه مستقیمی وجود دارد. موفقیت در روابط اجتماعی منجر به پیشرفت‌های بیشماری در زندگی شخصی و شغلی شما خواهد شد. بنابراین، بایدها و نبایدهای ارتباط مؤثر با دیگران را یاد بگیرید و تلاش کنید در ارتباطات روزانه‌تان از آنها استفاده کنید.

4. تکنیک‌های دست یابی به استقلال مالی را یاد بگیرید

میزان اندوخته‌ای که در بانک دارید به آزادی ذهنی شما و استفاده هر چه بهتر از فرصت‌های پیش آمده کمک خواهد کرد. اگر ورشکسته باشید یا بدهی داشته باشید، فرصت و گزینه‌های کمتری خواهید داشت. یکی از مهم ترین نکاتی که در زندگی وجود دارد این است که شما به اندازه‌ی گزینه‌هایی که پیش رو دارید، آزادی دارید.

بنابراین اگر گزینه‌ای برای شما وجود نداشته باشد، آزادی نیز نخواهید داشت. تصور کنید در حرفه‌ای که در آن مشغول هستید به نقطه پایان رسیده‌اید اما نمی‌توانید شغلتان را ترک کنید چرا که هیچ اندوخته مالی ندارید. در جایی گرفتار شده‌اید و هیچ گزینه‌ای برای جلو رفتن ندارید. بنابراین یاد بگیرید چگونه استقلال مالی داشته باشید.

 

9 فاکتور مهم برای موفقیت

 

5. عادت‌های شغلی خوب داشته باشید

یکی دیگر از فاکتورهایی که می‌تواند در کوتاهترین زمان ممکن شما را به موفقیت شغلی برساند، داشتن عادت‌های خوب است. شما باید این توانایی را داشته باشید تا نسبت به زمانی که صرف کرده‌اید بازده مناسب و ایده آلی را به دست بیاورید. ایجاد عادت‌های خوب نیازمند این است که قبل از انجام هر اقدامی، تأمل و تفکر کنید.

پیش از شروع، لیستی تهیه کنید و اولویت‌هایتان را مشخص نمایید. عادت‌های کاری خوب حاصل نمی‌شود مگر آنکه پیش از انجام هر کاری به عواقب، مثبت یا منفی بودن آن فکر کنید.

6. نگرش ذهنی مثبت داشته باشید

شما می‌توانید به واسطه افزایش نگرش مثبت، زمان رسیدن به هدف را کاهش دهید و موفقیت کاری یا زندگی خودتان را تضمین کنید. نگرش ذهنی مثبت را می‌توان به تصمیم گیری مرتبط دانست. به خاطر داشته باشید کاری که انجام می‌دهید بر شما تأثیر بسیاری خواهد داشت.

اگر در کاری مشغول باشید که سایر افرادی که همراه شما هستند، از اعتماد به نفس بالایی برخوردار بوده و مثبت نگر و خوشبین باشند، شما نیز دقیقاً همانند آنها خواهید شد و می‌توانید یک زندگی خوب را تجربه نمایید.

هر کسی می‌تواند در زمانی که شرایط، خوب و بر وفق مراد است نگرش مثبتی داشته باشد اما در سایر موارد چطور؟ این توانایی و قدرت شما است که در هر شرایطی نکات مثبت را ببینید و موجب پیشرفت زندگی‌تان شوید.

 

مقاله پیشنهادی: 5 راه دست یابی به نگرش ذهنی مثبت

9  فاکتور مهم برای موفقیت و رشد فردی

 

7. تصویر مثبتی ازخودتان ارائه دهید

فاکتور مهم دیگری که می‌توانید در سبک زندگی خود به کار ببرید و موجب خلق زندگی بهتری برای خودتان شوید، ارائه یک تصویر مثبت از خودتان در نظر دیگران است. دیگران شما را به واسطه رفتار و ظاهرتان مورد قضاوت قرار می‌دهند و شما نیز به همین طریق دیگران را قضاوت می‌کنید.

پس تلاش کنید تصویر خوبی از شخصیت و ظاهرتان در نظر دیگران بسازید. زیرا همین افراد می‌توانند راهگشای موفقیت و پیروزی شما باشند. شما می‌توانید روشهای نفوذ کلامی را یاد بگیرید تا دیگران را تحت تأثیر قرار دهید.

این موارد، همه مهارت‌هایی هستند که با یاد گرفتن آنها می‌توانید زندگی موفقی را بسازید. گرچه در ظاهر امر، ساده به نظر می‌رسند اما نکاتی قابل توجه و البته مؤثر می‌باشند.  

8. خلاقیت داشته باشید

خلاقیت یکی دیگر از فاکتورهای مهم زندگی است. شاید بپرسید چرا خلاقیت مهم است؟ در جواب باید گفت به واسطه افزایش خلاقیت است که می‌توانید سرعت پیشرفت و رسیدن به هدف را چند برابر کنید. آیا تا به حال فکر کرده‌اید خلاقیت به چه معنا است و چگونه می‌توان آن را اجرایی کرد؟

در حقیقت، خلاقیت شما را به سمت یافتن راه‌هایی بهتر، آسان‌تر، ارزان‌تر و سریعتر برای دست‌یابی به هدف سوق می‌دهد. به خاطر داشته باشید یک ایده خوب می‌تواند نقطه آغازی برای حرکت به سمت هدف باشد.

شاید تصور کنید توانایی کسب این مهارت در شما وجود ندارد و دیگر فرصتی برای یادگیری آن ندارید اما خوشبختانه می‌توانید این مهارت را با تمرین فرا بگیرید. 

 

چگونه با فروش محصول در سایت آمازون کسب درآمد کنیم؟

 

9. صفت‌های شخصیتی مثبت در خود ایجاد کنید

شاید بتوان مهم‌ترین عامل برای تسریع موفقیت در زندگی و کار را داشتن انواع ویژگی‌های شخصیتی مثبت دانست. در صورتی که نظم و انضباط با صداقت همراه شود، درهای بیشماری برای موفقیت به روی شما گشوده خواهد شد. پایه و اساس تمام روابط صداقت و حقیقت است.

تنها در صورتی که افراد به شما باور و ایمان داشته باشند و مطمئن باشند که می‌توانند به شما اعتماد کنند، از شما پیروی خواهند کرد و طبق گفته‌هایتان پیش خواهند رفت. در این صورت با قطعیت بیشتر، سریع‌تر و آسانتر در فعالیت‌ها شرکت می‌کنند و شما را به هدف نزدیکتر می‌کنند.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/nine-factors-for-self-development
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط