چگونه عادت های بد را از بین ببریم؟ دلایل و راهکارهای ترک عادت های بد دانلود رایگان

مشاوره رایگان برای شرکت در دوره های آموزشی

8 روش نفوذ کلامی که آدم ها بیشتر از شما خوششان بیاید

توضیحات کوتاه :
ارتباط برقرار کردن با دیگران یک مهارت است که با یادگیری آن می‌توانی کمک زیادی به حفظ و تداوم ارتباطاتت بکنی و اعتماد بنفست را بالا ببری و تاثیر مثبتی بر دیگران بگذاری.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.44

تعداد امتیازها: 9

  • 10.7k
  • 5
  • مدت زمان مطالعه 6 دقیقه
8 روش نفوذ کلامی که آدم ها بیشتر از شما خوششان بیاید

 

خلاصه ای از مقاله

گاهی ارتباط برقرار کردن با دیگران سخته و نمیدونی که مکالمه را به چه صورت شروع کنی که باعث جذب دیگران بشه. با یادگیری تکنیک‌هایی انتقال انرژی مثبت، داشتن صداقت در کلام، تعریف و تمجید درست از دیگران و ... در این زمینه می‌توانی مکالمه لذت‌بخشی برای خودت و اطرافیان بوجود بیاوری و ارتباطات بیشتر و بهتری داشته باشی.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

انتقال انرژی مثبت به مخاطب

وقتی احساس می کنی مردم را دوست نداری، باید بدونی که این پیامی هست که از بدنت و ذهنت به اونها انتقال می‌دی و همینطور آدم‌هایی که مکالمه‌های کوتاه را دوست دارند، اغلب متوجه نمی‌شوند که شاید بقیه اینجور مکالم‌ها را دوست ندارند. خوشبختانه باید نفس عمیقی بکشی و خوشحال باشی، چون شیوه‌های گفتاری وجود داره که بتونی به طرف مقابلت نفوذ کنی و کاری کنی که از تو خوشش بیاد و وقتی ملاقاتتون تمام شد با احساس خوبی از پیشت بره.

 

3 میلیارد کسب درآمد در کمتر از 2 سال

 

1- هرکسی اصولا یک کتاب همراهش داره، ازش درباره اش بپرس !

امیدوارم آدم‌ها بیشتر کتاب بخونند و به همین دلیل کتابی همیشه تو دستاشون باشه، اما خوب خودمان را که نمی‌توانیم گول بزنیم، سرانه کتابخوانی در ایران خیلی پایین است، اما همین را می‌تونیم الگو قرار بدیم و اگر طرف مقابلمان جزوه‌ای یا چیزی شبیه به این داشت، ازش سوال کنیم. آدم‌ها دوست دارند در مورد تجربه‌هاشون در مورد چیزهای خوبی که دارند صحبت کنند. دانشمندان حوضه اعصاب بر این باور هستند که انسان‌ها بر اساس تئوری اهرم لذت، از گفتگو در مورد چیزهایی که دوست دارند لذت می برند و اگر به خوبی درک کنی که چه موضوعی را دوست دارند و ازشون سوال بپرسی، از لحاظ مغزی تصور می کنند به آنها جایزه داده‌ای و اینقدر خوشحال می شوند و دوست دارند هر دفعه شما را می‌بینند این اتفاق باز بیفتد.

 

با شیوه صحبت کردن خود افراد را مجذوب نمایید

 

2- سؤالات زیادی بپرسید!

سؤال پرسیدن به معنای واقعی کلمه عالیه! به خصوص اگر شما حرفی نداشته باشید که بزنید و به اصطلاح در مکالمه قفل شده باشید. سؤال پرسین راه بسیار خوبی هست برای نشان دادن علایقمان و همینطورموفقیت در روابط اجتماعی می‌توانیم با سؤال پرسیدن جریان گفت و گو را خودمان هدایت کنیم و هیمنطور سؤال پرسیدن دقیقا کاری است که طرف مقابلتان در مورد شما پیش داوری نمی‌کند، چون فقط سؤال را مطرح کرده‌اید و نظر خود را هنوز وارد گفت و گو نکرده اید. اگر کسی به شما پاسخی حتی گستاخانه داد، فرصت این هست که بپرسید که چرا به این شکل فکر می‌کند و همین باز دریچه‌ای است به گفت و گویی جدید.

3- مانند آینه رفتار کنید

اگر طرف مقابلتان الگوی خاصی در حرف زدنش دارد، مانند او عمل کنید اما در این روش اینکه شما حد و اندازه را رعایت کنید بسیار اهمیت دارد. اگر طرفتان عصبانی و یا پرخاشگر است باید متوجه شوید و شما ملایم تر صحبت کنید. انسان‌ها به کسانی مثل خودشان هم علاقه ی خاصی دارند و ناخودآگاه حس می کنند، حرف آنها را درک می کنید. در برخورد با افراد جامعه و اطرافیان خود همیشه مراقب نوع برخورد و رفتار خود باشید. شاید کوچکترین نکته‌ای موجب رنجش و آزار آنها شود. مهارت‌های برقراری ارتباط اجتماعی نیز همانند سایر مهارت‌ها قابل یادگیری و اکتسابی هستند. اگر احساس می‌کنید دراین زمینه ضعف دارید و نمی‌توانید رابطه خوبی برقرار کنید اصلاً جای نگرانی وجود ندارد. گاهی در جامعه و برقراری ارتباط با دیگران لازم می‌شود رفتار ملایم ونرمی داشته باشید تا بتوانید موجب جذب افراد شوید و نفوذ کلام داشته باشید. این قوانین گرچه ساده به نظر می‌رسند اما اهمیت بالایی دارند و کاربرد هر کدام باعث ارتباط موثر خواهد شد.

 

راه های نفوذ کلامی

 

4-  اگر حواستان از جریان مکالمه پرت شد، آخرین جمله طرفتان را به گونه ای سوال گونه مطرح کنید

این روش باز در یک حالت دیگر جواب می‌دهد، زمانی که شما چیزی به ذهنتان نمی‌رسد که بحث را ادامه بدهید و جمله ی آخر طرفتان را گونه‌ای تکرار می‌کنید، که انگار از او می‌پرسید، آیا واقعاً نمی‌دانی؟ و طرفتان به شما جواب می‌دهد، چون در اصل او کسی بود که قضیه را از ابتدا می‌دانست. این روش را اصولاً مجریان زیاد به کار می‌برند زمانی که اطلاعات کمی در مورد موضوعی دارند و همچنین در همین حین شما فرصت دارید باز فکر کنید و شاید ایده‌ای به ذهنتان رسید که عمیق‌تر وارد گفت و گو شوید.

 

مقاله پیشنهادی: 10 نکته عملی برای ساخت عادت مثبت اندیشی | عزت خواه دات کام

 

5- در مورد دیگران مثبت بیندیشید

اگر در مورد دیگران حرف می‌زنی، به آن چیزی که در مورد آنها می‌گویی دقت کن، لازم نیست بیش از حد مثبت باشی اما می‌توانی به صورت هوشمندانه‌ای نکات مثبت را در نظر بگیری. وقتی از دیگران انتقاد می‌کنی، طرف مقابلتان در ناحیه‌ای از مکالمه قرار می گیرد که در لحظه ممکن است خط احترام را رد کند چون شاید در نظر بگیرد که او را به اشتباه قضاوت کرده‌اید و مورد دیگر حواستان باشد که بعضی اوقات همین انتقادات به سمت خودتان برمی‌گردد. پس انتقاد کردن یک مهارت است و با دقت بیشتری این کار را انجام دهید. همیشه حتی برای بیان بزرگترین عیب‌ها و اشکالات طرفتان یک راه بهتری وجود دارد که سعی کنید با تمرین این راه‌ها را پیدا کنید و در مکالمه به کار گیرید.

6- مختصر و مفید اما با جزئیات صحبت کنید

هیچ چیزی بدتر از این در دنیا وجود ندارد که در این جمله قفل شوید : حالتان چطوره ؟ چه خبر ؟ اگر این اتفاق بیفتد ، احساس می‌کنید مکالمه بی‌ارزشی دارید و دارید وقتتان را هدر می‌دهید و طرف مقابلتان هم همین احساس را دارد. همیشه سعی کنید تمرکز موضوع مکالمه را بر روی موضوع خاصی متمرکز کنید. مثلا بگین : راستی من هفته پیش رفتم دوچرخه سواری و خیلی خوب بود ، تو چه خبر ؟ با این روش موضوع را شما ساخته‌اید و طرف مقابل می‌توانید این موضوع را ادامه دهد.

مقاله پیشنهادی: در زندگی چقدر صادق باشیم ؟

روش صحیح صحبت کردن

 

7- بعضی مواقع تعریف و تمجید کنید

بعضی مواقع ساده‌ترین راه تعریف کردن از طرف مقالتان است . همه آدم‌ها دوست دارند بشنوند که زیبا هستند ، باهوش و حتی جالب! عادت به بازگو کردن نکات مثبت و جملات مثبت به  دیگران باعث می‌شه که تمرکز ذهن بر روی نکات مثبت برود و به مرور زمان مثبت‌اندیش شوید و در عین حال حس خوبی به دیگران انتقال دهید. پس به آنها این حس را بدهید.

8- سعی کنید صادق باشید

به شدت از دروغ دوری کنید و صداقت بزرگترین قدم برای جذب طرفتان است. وقتی با صداقت صحبت کنید اعتمادبنفس بیشتری خواهی داشت و نگرانی‌ای وجود نخواهد داشت و می‌توانی احساس مثبتی را به طرف مقابلتان انتقال بدهی و این حس‌های خوب ادامه ارتباط رو ممکن می‌کنند.همه تکنیک‌ها را اجرا کنید و از دوستان خود شروع کنید و بعد از آن با انسان‌های غریبه که قصد دارید با آنها آشنا بشوید و اگر کمی قدرت مکالمه و نفوذ در کلام را در دست بگیرید می‌توانید بر همکاران و رئیستان و همسایه تان هم پیروز شوید و تاثیرگذار باشید و در نهایت دوست عزیزم ، همیشه شیر زندگی خودت باش و با قدرت و اقتدار تک تک لحظه‌های زندگیت را نفس بکش و لذت ببر.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/nofozkalami

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
در تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۱۱ گفته:
۰ | ۰

خوب بود
من همیشه شکلات یا آب نبات تعارف میکنم که خیلی عالی میشه

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما دوست عزیز
امیدوارم شاد و سلامت باشید
شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام
بسیار خرسندم که توانسته اید با انجام نکات گفته شده توسط استاد به بهترین نتایج برسید. شادی ما بسته به موفقیت های روزافزون شماست..
با سپاس فراوان از همراهی شما
پایدار و شاد باشید

پاسخ
Soheila در تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۲۶ گفته:
۰ | ۰

من کاملا موافقم،نظر منم همین موارد بود

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۰۷ پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما سهیلا عزیز

امیدوارم شاد و سلامت باشید

شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

با سپاس فراوان بابت لطف و ابزار محبت شما همراه عزیز

تلاش ما در تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام در راستای یاری رساندن به تمامی دانشجویان و کاربران عزیز بوده تا با بهره گرفتن از صحبت های استاد به موفقیت های روزافزونی دست یافته و خشنودی را به مجموعه عزت خواه دات کام به ارمغان بیاورند.
 

با سپاس فراوان از همراهی شما

پایدار و شاد باشید

شبنم شیخی پور

پاسخ

مطالب مرتبط