وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

8 روش نفوذ کلامی که آدم ها بیشتر از شما خوششان بیاید

توضیحات کوتاه :
نفوذ کلام و ارتباط برقرار کردن با دیگران یک مهارت است که با یادگیری آن می‌توانی کمک زیادی به حفظ و تداوم ارتباطاتت بکنی و اعتماد بنفست را بالا ببری و تاثیر مثبتی بر دیگران بگذاری.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.5

تعداد امتیازها: 10

  • 39.6k
  • 6
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
8 روش نفوذ کلامی که آدم ها بیشتر از شما خوششان بیاید

 

خلاصه ای از مقاله

نفوذ کلام چه تاثیری بر روابط می گذارد؟ گاهی ارتباط برقرار کردن با دیگران سخته و نمیدونی که مکالمه را به چه صورت شروع کنی که باعث جذب دیگران بشه. با یادگیری تکنیک‌هایی انتقال انرژی مثبت، داشتن صداقت در کلام، تعریف و تمجید درست از دیگران و ... در این زمینه می‌توانی مکالمه لذت‌بخشی برای خودت و اطرافیان بوجود بیاوری و ارتباطات بیشتر و بهتری داشته باشی.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه کلمات می توانند بر دیگران تأثیر بگذارند؟

نفوذ کلام چیست؟ نفوذ کلام نیرویی است که می تواند تأثیر مهمی بر کسی بگذارد. اگر کسی شخص دیگری را تحت تأثیر قرار بده، اون شخص یا چیز دیگری را به روشی غیر مستقیم اما مهم تغییر می دهد. گاهی اوقات شخصی که بر دیگری تأثیر می گذارد قصد نداره هیچ تأثیری بگذارد اما گاهی برخی افراد از نفوذ برای نفع خود استفاده می کنند.

کلمات می توانند جمع شوند یا خرد شوند. کلمات بر دیگران تأثیر می گذارند و روابط شخصی و کاری را ایجاد می کنند. آنها می توانند روابط را از بین ببرند. به زبان ساده، زبان قدرت عظیمی برای ایجاد کردن تغییر، خواه خوب یا بد را دارد

ما هر روز با کلماتی که با آنها به کار می بریم واقعیت را برای شخصی شکل می دهیم. کلمه صحیح گفته شده در زمان مناسب می تواند در پیشرفت افراد تفاوت ایجاد کند. سخنان تو چه تاثیری بر دیگران خواهد داشت؟

انتقال انرژی مثبت به مخاطب

وقتی احساس می کنی مردم را دوست نداری، باید بدونی که این پیامی هست که از بدنت و ذهنت به اونها انتقال می‌دی و همینطور آدم‌هایی که مکالمه‌های کوتاه را دوست دارند، اغلب متوجه نمی‌شوند که شاید بقیه اینجور مکالم‌ها را دوست ندارند.

خوشبختانه باید نفس عمیقی بکشی و خوشحال باشی، چون شیوه‌های گفتاری وجود داره که بتونی به طرف مقابلت نفوذ کنی و کاری کنی که از تو خوشش بیاد و وقتی ملاقاتتون تمام شد با احساس خوبی از پیشت بره.

 

با شیوه صحبت کردن خود افراد را مجذوب نمایید


1- هرکسی اصولا یک کتاب همراهش داره، ازش درباره اش بپرس !

امیدوارم آدم‌ها بیشتر کتاب بخونند و به همین دلیل کتابی همیشه تو دستاشون باشه، اما خوب خودمان را که نمی‌توانیم گول بزنیم، سرانه کتابخوانی در ایران خیلی پایین است، اما همین را می‌تونیم الگو قرار بدیم و اگر طرف مقابلمان جزوه‌ای یا چیزی شبیه به این داشت، ازش سوال کنیم.

آدم‌ها دوست دارند در مورد تجربه‌هاشون در مورد چیزهای خوبی که دارند صحبت کنند و تو از این طریق می تونی بر دیگران اثیر بگذاری.

دانشمندان حوضه اعصاب بر این باور هستند که انسان‌ها بر اساس تئوری اهرم لذت، از گفتگو در مورد چیزهایی که دوست دارند لذت می برند و اگر به خوبی درک کنی که چه موضوعی را دوست دارند و ازشون سوال بپرسی، از لحاظ مغزی تصور می کنند به آنها جایزه داده‌ای و اینقدر خوشحال می شوند و دوست دارند هر دفعه شما را می‌بینند این اتفاق باز بیفتد وبه مرور نفوذ کلامتون بیشتر می شه.

 

یادگیری شیوه زندگی و بیزینس آنلاین

 

2- سؤالات زیادی بپرسید!

سؤال پرسیدن به معنای واقعی کلمه عالیه! به خصوص اگر شما حرفی نداشته باشید که بزنید و به اصطلاح در مکالمه قفل شده باشید. سؤال پرسین راه بسیار خوبی هست برای نشان دادن علایقمان و همینطور موفقیت در روابط اجتماعی می‌توانیم با سؤال پرسیدن جریان گفت و گو را خودمان هدایت کنیم.

هیمنطور سؤال پرسیدن دقیقا کاری است که طرف مقابلتان در مورد شما پیش داوری نمی‌کند، چون فقط سؤال را مطرح کرده‌اید و نظر خود را هنوز وارد گفت و گو نکرده اید. اگر کسی به شما پاسخی حتی گستاخانه داد، فرصت این هست که بپرسید که چرا به این شکل فکر می‌کند و همین باز دریچه‌ای است به گفت و گویی جدید.

3- مانند آینه رفتار کنید

یکی از ترفندها برای داشتن نفوذ کلام بیشتر و تاثیرگذاری این است که اگر طرف مقابلتان الگوی خاصی در حرف زدنش دارد، مانند او عمل کنید اما در این روش اینکه شما حد و اندازه را رعایت کنید بسیار اهمیت دارد.

اگر طرفتان عصبانی و یا پرخاشگر است باید متوجه شوید و شما ملایم تر صحبت کنید. انسان‌ها به کسانی مثل خودشان هم علاقه ی خاصی دارند و ناخودآگاه حس می کنند، حرف آنها را درک می کنید.

در برخورد با افراد جامعه و اطرافیان خود همیشه مراقب نوع برخورد و رفتار خود باشید. شاید کوچکترین نکته‌ای موجب رنجش و آزار آنها شود. مهارت‌های برقراری ارتباط اجتماعی نیز همانند سایر مهارت‌ها قابل یادگیری و اکتسابی هستند.

اگر احساس می‌کنید دراین زمینه ضعف دارید و نمی‌توانید رابطه خوبی برقرار کنید اصلاً جای نگرانی وجود ندارد. گاهی در جامعه و برقراری ارتباط با دیگران لازم می‌شود رفتار ملایم ونرمی داشته باشید تا بتوانید موجب جذب افراد شوید و نفوذ کلام داشته باشید.

این قوانین گرچه ساده به نظر می‌رسند اما اهمیت بالایی دارند و کاربرد هر کدام باعث ارتباط موثر خواهد شد.

 

راه های نفوذ کلامی

 

4-  اگر حواستان از جریان مکالمه پرت شد، آخرین جمله طرفتان را به گونه ای سوال گونه مطرح کنید

این روش باز در یک حالت دیگر جواب می‌دهد، زمانی که شما چیزی به ذهنتان نمی‌رسد که بحث را ادامه بدهید و جمله ی آخر طرفتان را گونه‌ای تکرار می‌کنید، که انگار از او می‌پرسید، آیا واقعاً نمی‌دانی؟ و طرفتان به شما جواب می‌دهد، چون در اصل او کسی بود که قضیه را از ابتدا می‌دانست.

این روش را اصولاً مجریان زیاد به کار می‌برند زمانی که اطلاعات کمی در مورد موضوعی دارند و همچنین در همین حین شما فرصت دارید باز فکر کنید و شاید ایده‌ای به ذهنتان رسید که عمیق‌تر وارد گفت و گو شوید.

 

مقاله پیشنهادی: 10 نکته عملی برای ساخت عادت مثبت اندیشی | عزت خواه دات کام

نفوذ کلام

 

5- در مورد دیگران مثبت بیندیشید

یکی دیگر از راههای داشتن نفوذ کلام و ارتباط با دیگران این است که اگر در مورد دیگران حرف می‌زنی، به آن چیزی که در مورد آنها می‌گویی دقت کنی، لازم نیست بیش از حد مثبت باشی اما می‌توانی به صورت هوشمندانه‌ای نکات مثبت را در نظر بگیری.

وقتی از دیگران انتقاد می‌کنی، طرف مقابلتان در ناحیه‌ای از مکالمه قرار می گیرد که در لحظه ممکن است خط احترام را رد کند چون شاید در نظر بگیرد که او را به اشتباه قضاوت کرده‌اید و مورد دیگر حواستان باشد که بعضی اوقات همین انتقادات به سمت خودتان برمی‌گردد.

پس انتقاد کردن یک مهارت است و با دقت بیشتری این کار را انجام دهید. همیشه حتی برای بیان بزرگترین عیب‌ها و اشکالات طرفتان یک راه بهتری وجود دارد که سعی کنید با تمرین این راه‌ها را پیدا کنید و در مکالمه به کار گیرید.

6- مختصر و مفید اما با جزئیات صحبت کنید

هیچ چیزی بدتر از این در دنیا وجود ندارد که در این جمله قفل شوید : حالتان چطوره ؟ چه خبر ؟ اگر این اتفاق بیفتد، احساس می‌کنید مکالمه بی‌ارزشی دارید و دارید وقتتان را هدر می‌دهید و طرف مقابلتان هم همین احساس را دارد.

همیشه سعی کنید موضوع مکالمه را بر روی موضوع خاصی متمرکز کنید. مثلا بگین : راستی من هفته پیش رفتم دوچرخه سواری و خیلی خوب بود، تو چه خبر ؟ با این روش موضوع را شما ساخته‌اید و طرف مقابل می‌تواند این موضوع را ادامه دهد.

 

مقاله پیشنهادی: در زندگی چقدر صادق باشیم ؟

روش صحیح صحبت کردن

 

7- بعضی مواقع تعریف و تمجید کنید

بعضی مواقع ساده‌ترین راه برای داشتن نفوذ کلام، تعریف کردن از طرف مقابلتان است. همه آدم‌ها دوست دارند بشنوند که زیبا هستند، باهوش و حتی جالب! عادت به بازگو کردن نکات مثبت و جملات مثبت به دیگران باعث می‌شه که تمرکز ذهن بر روی نکات مثبت برود و به مرور زمان مثبت‌اندیش شوید و در عین حال حس خوبی به دیگران انتقال دهید. پس به آنها این حس را بدهید.

8- سعی کنید صادق باشید

به شدت از دروغ دوری کنید و صداقت بزرگترین قدم برای جذب طرفتان است. وقتی با صداقت صحبت کنید اعتماد به نفس بیشتری خواهی داشت و نگرانی‌ای وجود نخواهد داشت و می‌توانی احساس مثبتی را به طرف مقابلتان انتقال بدهی و این حس‌های خوب ادامه ارتباط رو ممکن می‌کنند.

همه تکنیک‌ها را اجرا کنید و از دوستان خود شروع کنید و بعد از آن با انسان‌های غریبه که قصد دارید با آنها آشنا بشوید و اگر کمی قدرت مکالمه و نفوذ در کلام را در دست بگیرید می‌توانید بر همکاران و رئیستان و همسایه تان هم پیروز شوید و تاثیرگذار باشید و در نهایت دوست عزیزم، همیشه شیر زندگی خودت باش و با قدرت و اقتدار تک تک لحظه‌های زندگیت را نفس بکش و لذت ببر.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/nofozkalami
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 6 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
نازنین گفته:
۰ | ۱

انرژی ها در جریانن و هر آدمی یه انرژی ای داره که به دیگران منتقا می کنه هر چی آدم مثبت تری باشیم اندؤیمونم مثبته وبر عکس. درسته که انرژی در وجود ما نهادینه شده ولی ما می تونیم با رفتارهامون به اونا رنگ مثبت بدیم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما نارنین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

هر آنچه که می خواهید محقق می‌شود اگر باور داشته باشید و اقدام کنید. دو فاکتور مهمی که در مجموعه عزت خواه دات کام سعی کردیم به صورت کامل و جامع به علاقه‌مندان به تغییر آموزش دهیم. حضور و همراهی شما در این مسیر، تلاش و انگیزه ما را چندین برابر می‌کند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
گفته:
۰ | ۱

خوب بود
من همیشه شکلات یا آب نبات تعارف میکنم که خیلی عالی میشه

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما دوست عزیز
امیدوارم شاد و سلامت باشید
شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام
بسیار خرسندم که توانسته اید با انجام نکات گفته شده توسط استاد به بهترین نتایج برسید. شادی ما بسته به موفقیت های روزافزون شماست..
با سپاس فراوان از همراهی شما
پایدار و شاد باشید

پاسخ

مطالب مرتبط