موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟

توضیحات کوتاه :
زمانی که می‌خواهید موفق شوید، یکی از اصلی‌ترین مواردی که حتی از توانایی و مهارت شما نیز مهم‌تر است، شخصیت خود شما می‌باشد. اینکه چقدر قوی می‌باشید، به چه شکل دنیا و کائنات را می‌بینید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 8.3k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

زمانی که در زندگی اتفاقی رخ می‌دهد، مهم‌تر از آن اتفاق، عکس‌العمل شما نسبت به آن می‌باشد. چون شما حتی می‌توانید از کوچکترین مشکل برای خود کوه بسازید! در طول روز مسلماً اتفاقات ناخوشایندی نیز در زندگی شما رخ می‌دهد و این موارد در زندگی همه افراد وجود دارد. اما در هنگام روبه‌رو شدن با مشکلات این انتخاب شما می‌باشد که تصمیم بگیرید روی آنها تمرکز کنید یا از آنها بگذرید و بر روی شادی‌ها و دستاوردهای خود تمرکز کنید. پس این انتخاب و تصمیم خود شما می‌باشد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه شخصیت خود را بسازیم؟

در مسیر موفقیت باید چگونه شخصیتی داشته باشید؟ باید چه شخصیتی بسازید که بهتر بتوانید از مشکلات و سختی‌ها نجات پیدا کنید و به اهداف خود برسید؟ زمانی که می‌خواهید موفق شوید، یکی از اصلی‌ترین مواردی که حتی از توانایی و مهارت شما نیز مهم‌تر است، شخصیت خود شما می‌باشد. اینکه چقدر قوی می‌باشید، به چه شکل دنیا و کائنات را می‌بینید و چه طرز تفکری نسبت به اتفاقاتی که در زندگی شما رخ می‌دهد، دارید. زمانی که در زندگی اتفاقی رخ می‌دهد، مهم‌تر از آن اتفاق، عکس‌العمل شما نسبت به آن می‌باشد. چون شما حتی می‌توانید از کوچکترین مشکل برای خود کوه بسازید! در طول روز مسلماً اتفاقات ناخوشایندی نیز در زندگی شما رخ می‌دهد و این موارد در زندگی همه افراد وجود دارد. اما در هنگام روبه‌رو شدن با مشکلات این انتخاب شما می‌باشد که تصمیم بگیرید روی آنها تمرکز کنید یا از آنها بگذرید و بر روی شادی‌ها و دستاوردهای خود تمرکز کنید. پس این انتخاب و تصمیم خود شما می‌باشد. 

 

مقاله پیشنهادی: چگونه به خودشناسی و رشد شخصیتی دست پیدا کنیم؟ | عزت خواه دات کام

چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟

 

انواع نگرش در مسیر موفقیت

در مسیر موفقیت 2 طرز فکر و نگرش وجود دارد. آگاهی از این نگرش‌ها و انتخاب مسیر درست بی‌شک در کامیابی شما تاثیرگذار است.

1. کنترل کامل ورودی‌های ذهن

شما می‌توانید خیلی به ورودی‌های ذهن خود دقت کنید، حواس خود را جمع کنید و آنها را کنترل نمایید. از ورود آدم‌های منفی، افکارمنفی و موزیک‌های منفی جلوگیری کنید و همه اطلاعاتی که وارد ذهنتان می‌شود را کنترل نمایید. به عبارت دیگر خود را در یک سیستم ایزوله‌ای قرار دهید که همه چیز در آن کنترل می‌شود. این یک نوع طرز نگرش می‌باشد، خیلی از مواقع هم به خوبی جواب می‌دهد و این یک روش موفقیت می‌باشد.

 

افزایش درآمد در شغل و حرفه

 

2. ساخت شخصیت قوی و محکم

طرز فکر دوم بر این اساس می‌باشد که شما یک شخصیت قوی بسازید که اگر اتفاقات بد هم وارد ذهن و زندگی شما شد، بتوانید تصمیم بگیرید و عکس‌العمل خوبی نسبت به آنها نشان دهید. حال شما طرفدار کدام راه و طرز نگرش هستید؟ اینکه یک شخصیت قوی بسازید یا اینکه اصلاً اجازه ندهید اطلاعات و افرادمنفی وارد زندگی شما شوند و خود را ایزوله نمایید؟ چون طبیعتاً در دنیایی که زندگی می‌کنید اتفاقات و افرادمنفی وجود دارند.

نقش شخصیت انسان در مسیر موفقیت

خیلی از افرادی که به مشاور مراجعه می‌کنند، مسیر زندگی و موفقیت خود را اینگونه تعریف می‌کنند که موفقیت‌های بی‌شماری کسب نموده‌اند و در یک نقطه انتهایی همه چیز را از دست داده‌اند و زندگی مناسبی ندارند. نکته‌ای که در این زمان در ذهن مشاور تداعی می‌شود این می‌باشد که این فرد قبل از این اتفاقات واقعاً در زندگی خود موفق بوده است و با طرز فکر اول و از طریق کنترل کامل ورودی‌های زندگی و ذهن خود، توانسته به چیزهایی که می‌خواهد برسد اما شخصیتی قوی نساخته و در ذهن او چیزی به نام شکست وجود ندارد. این فرد این موضوع را پیش‌بینی نکرده که شاید در زندگی اتفاقاتی رخ دهد که لازم باشد به گونه‌ای دیگر اقدام نماید و اقدامات لازم جهت ساخت شخصیت انسانی قوی را انجام نداده است.

چگونه فردی قوی باشیم؟

اگر در زندگی اتفاقات بدی هم رخ داد، به هیچ وجه روی آنها تمرکز نکنید. سریع از آنها گذر کنید ولی همیشه بدانید که ممکن است این موارد در زندگی پیش آید تا اگر با آنها مواجه شدید، ساختمان بزرگ و زیبایی که برای خود ساختید، تخریب نشود. پس اگر در زندگی خود با مشکلی برخورد کردید این جمله را یادآوری کنید که شما باید یک شخصیت قوی هم بسازید زیرا همیشه زندگی مطابق میل و خواسته شما پیش نمی‌رود. بعضی از مسائل و مشکلات زندگی اصلاً در اختیار شما نمی‌باشد، شاید جامعه و افراد این مشکلات را به وجود آوردند اما اینکه الان شما چه عکس‌العملی نسبت به آنها نشان دهید دقیقاً به عهده شما می‌باشد. 

چگونه شخصیت محکمی داشته باشیم؟

هر 2 هفته یک بار کارهایی که در ذهن شما بزرگ شده است را انجام دهید. این کار به شما کمک بسیاری می‌کند که کم کم شخصیت قوی را بسازید و آن را در زمینه‌ای که بیشتر به آن نیاز دارید، استفاده نمایید. پس کارهایی که در ذهن شما بزرگ شده است را هر چند وقت یک بار انجام دهید. این موارد برای هر فرد چیز مختلفی می‌تواند باشد و هر فردی در ذهن خود تعدادی کارهای سخت دارد که شاید چندین سال به آنها فکر می‌کند تا آنها را انجام دهد. الان وقتشه که برای انجام این کارها اقدام نمایید. همینطور ادامه دهید تا شخصیت قوی درون شما ساخته شود. 

نشانه‌های یک شخصیت قوی

برای مثال اگر این کار سخت در ذهن شما، گرفتن یک رژیم و ورزش برای کاهش وزن می‌باشد، زمانی که به باشگاه می‌روید و روی تردمیل می‌دوید، زمانی که در حال دوییدن و عرق ریختن هستید در واقع شخصیت قوی شما در حال ساخته شدن می‌باشد. زیرا کل فیزیک بدن شما از شما می‌خواهد که توقف کنید و دیگر به دویدن ادامه ندهید. ولی زمانی که شما دست از ادامه مسیر برنمی‌دارید، درست همان لحظه‌ای می‌باشد که شما در حال ساخت شخصیت قوی خود می‌باشید. پس مصمم بودن به تغییر و ادامه مسیر از نشانه‌های یک شخصیت قوی می‌باشد.

 

مقاله پیشنهادی: راه هایی برای بهبود شخصیت، تنها در ده دقیقه

ساخت شخصیت قوی

 

ساخت لایف استایل صحیح

از همین کارهای کوچک شروع کنید و بدانید که ساخت یک لایف‌استایل درست، کار عجیب و سختی نمی‌باشد. نیازی نیست زندگی خود را به‌طور کامل تغییر دهید. ساخت لایف‌استایل از چیزهای خیلی کوچک شروع می‌شود. می‌توانید عادت‌های رفتاری نادرست را تغییر دهید و همین باعث می‌گردد که شخصیت قوی را بسازید. هرچه قدر هم که تلاش کنید ولی شیوه درست زندگی را برای خود انتخاب نکرده باشید، آنگونه که شایسته است شاهد موفقیت‌های دلخواه خود نخواهید بود. اولین گام ساخت زندگی ایده‌آل این می‌باشد که خود را باور کنید و بر اساس باورهای درست، لایف‌استایل مناسب زندگی خود را بسازید.

اقدامات لازم جهت پرورش شخصیت با اراده و قوی

اگر چنین شخصیتی برای خود بسازید و روزی در زندگی اتفاق ناخوشایندی رخ دهد، مطمئناً شما می‌توانید بهترین خود را به نمایش بگذارید چون آن شخصیتی که باید داشته باشید را ساختید. 

1. مطالعه و یادگیری را جزء اولویت‌های زندگی خود قرار دهید

با مطالعه و کسب اطلاعات بروز، شخصیت شما برای مواجه شدن با روزهایی که شاید لازم باشد، روتین زندگی خود را تغییر دهید، آماده شده و پرورش می‌یابد. چرا که یاد گرفته‌اید در مواقعی لازم است متناسب با شرایط، تغییرات سازنده‌ای را در زندگی خود اعمال نمایید.

2. در ارتباط با افراد مهم و موفق زندگی خود صبور باشید

همیشه به خوبی به صحبت‌ها و تجربه‌های این افراد گوش دهید. تقویت روحیه‌ صبر و بردباری یکی از ملزومات ساخت شخصیت مستقل و با اراده می‌باشد. اگر به اطرافیان خود دقت کرده باشید، همیشه افراد صبور، نتایج بهتری را در زندگی خود دریافت نموده‌اند چرا که با بردباری روحیه‌ مواجه شدن با هر اتفاق زندگی را در خود پرورش داده‌اند.

3. در مسیر تغییر و کامیابی از آشنایی با افراد جدید نهراسید

آشنایی با افراد جدید باعث می‌گردد شما از اخلاق و روحیات افراد مختلف، مطلع گردید. در این صورت در برخورد با رفتارهای نامتعارف، جدید و گاها نادرست افراد دچار عدم اعتمادبه‌نفس نمی‌شوید. زیرا بر اساس تجربه خود می‌دانید انسان‌ها می‌توانند روحیات متفاوتی داشته باشند و هیچ لزومی ندارد که شما از رفتارهای نادرست  آنها دچار ناراحتی و ضعف شخصیت و اعتمادبه‌نفس شوید. شاید ساخت چنین شخصیتی در ابتدا کمی سخت به نظر برسد ولی مطمئن باشید امکان‌پذیر است، اگر برای ساخت آن مصمم بوده و تمام تلاش خود را به کار ببرید.

ویژگی‌های شخصیت قوی و با اراده را بشناسیم

شاید تصور کنید شما در گروه افراد قوی و با اراده جایی ندارید اما اگر نشانه‌های شخصیتی افراد با اراده را بشناسید متوجه خواهید شد که بسیاری از این فاکتورها در شما نیز وجود دارند.

  • افراد قوی و با اراده نگرش مثبتی دارند. اگر شما هم نسبت به رویدادها و وقایع زندگی خوشبین هستید و همه چیز را از لنز خوشبینی و با دید مثبت نگاه می‌کنید بنابراین جزء افراد قوی و با اراده هستید.
  • اشخاص بااراده، عینک امید و امیدواری می‌زنند. ناامیدی یکی از فاکتورهایی است که شما را از قوی بودن دور می‌کند. د‌رصورتی‌که می‌خواهید از شما به‌عنوان شخصی قوی و بااراده نام برده شود ناامیدی را کنار بگذارید و تلاش کنید مشکلات را با امیدواری از سر راه بردارید.
  • افرد قوی نسبت به تعهد و انگیزه‌هایشان پایدار می‌مانند. شاید هنوز برای به‌دست‌آوردن هدفی که چند سال قبل تعیین کرده‌اید می‌جنگید و هر روز صبح دنبال بهانه‌ای هستید که با انرژی بیشتر به سمت هدف گام بردارید. تصور نکنید درحال انجام کاری عبث هستید بلکه شما از‌جمله افراد با اراده و قوی هستید که تعهد به هدف را سرلوحه کارهایشان قرار می‌دهند.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-have-a-strong-personality
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
علی گفته:
۰ | ۱

عالی بود. سپاس از همه زحمات شما در زمینه بالا بردن دانش کاربران.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

خداروشکر که تلاش ما منجر به رضایت شما عزیزان شده است. همراهی شما انرژی مضاعفی برای ادامه مسیر به ما می دهد.

پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط