چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟

  • 1519
  • 0

چگونه شخصیت خود را بسازیم؟

در مسیر موفقیت باید چگونه شخصیتی داشته باشید؟ باید چه شخصیتی بسازید که بهتر بتوانید از مشکلات و سختی‌ها نجات پیدا کنید و به اهداف خود برسید؟ زمانی که می‌خواهید موفق شوید، یکی از اصلی‌ترین مواردی که حتی از توانایی و مهارت شما نیز مهم‌تر است، شخصیت خود شما می‌باشد. اینکه چقدر قوی می‌باشید، به چه شکل دنیا و کائنات را می‌بینید و چه طرز تفکری نسبت به اتفاقاتی که در زندگی شما رخ می‌دهد، دارید. زمانی که در زندگی اتفاقی رخ می‌دهد، مهم‌تر از آن اتفاق، عکس العمل شما نسبت به آن می‌باشد. چون شما حتی می‌توانید از کوچکترین مشکل برای خود کوه بسازید! در طول روز مسلماً اتفاقات ناخوشایندی نیز در زندگی شما رخ می‌دهد و این موارد در زندگی همه افراد وجود دارد. اما در هنگام روبرو شدن با مشکلات این انتخاب شما می‌باشد که تصمیم بگیرید روی آنها تمرکز کنید یا از آنها بگذرید و بر روی شادی‌ها و دستاوردهای خود تمرکز کنید. پس این انتخاب و تصمیم خود شما می‌باشد. 

 

چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟

 

انواع نگرش در مسیر موفقیت

در مسیر موفقیت 2 طرز فکر و نگرش وجود دارد. آگاهی از این نگرش‌ها و انتخاب مسیر درست بی شک در کامیابی شما تاثیرگذار است.

1. کنترل کامل ورودی‌های ذهن

شما می‌توانید خیلی به ورودی‌های ذهن خود دقت کنید، حواس خود را جمع کنید و آنها را کنترل نمایید. از ورود آدم‌های منفی، افکار منفی و موزیک‌های منفی جلوگیری کنید و همه اطلاعتی که وارد ذهنتان می‌شود را کنترل نمایید. به عبارت دیگر خود را در یک سیستم ایزوله‌ای قرار دهید که همه چیز در آن کنترل می‌شود. این یک نوع طرز نگرش می‌باشد، خیلی از مواقع هم به خوبی جواب می‌دهد و این یک روش موفقیت می‌باشد.

 

افزایش درآمد در شغل و حرفه

 

2. ساخت شخصیت قوی و محکم

طرز فکر دوم بر این اساس می‌باشد که شما یک شخصیت قوی بسازید که اگر اتفاقات بد هم وارد ذهن و زندگی شما شد، بتوانید تصمیم بگیرید و عکس العمل خوبی نسبت به آنها نشان دهید. حال شما طرفدار کدام راه و طرز نگرش هستید؟ اینکه یک شخصیت قوی بسازید یا اینکه اصلاً اجازه ندهید اطلاعات و افراد منفی وارد زندگی شما شوند و خود را ایزوله نمایید؟ چون طبیعتاً در دنیایی که زندگی می‌کنید اتفاقات و افراد منفی وجود دارند.

نقش شخصیت انسان در مسیر موفقیت

خیلی از افرادی که به مشاور مراجعه می‌کنند، مسیر زندگی و موفقیت خود را اینگونه تعریف می‌کنند که موفقیت‌های بیشماری کسب نموده‌اند و در یک نقطه انتهایی همه چیز را از دست داده‌اند و زندگی مناسبی ندارند. نکته‌ای که در این زمان در ذهن مشاور تداعی می‌شود این می‌باشد که این فرد قبل از این اتفاقات واقعاً در زندگی خود موفق بوده است و با طرز فکر اول و از طریق کنترل کامل ورودی‌های زندگی و ذهن خود، توانسته به چیزهایی که می‌خواهد برسد اما شخصیتی قوی نساخته و در ذهن او چیزی به نام شکست وجود ندارد. این فرد این موضوع را پیش بینی نکرده که شاید در زندگی اتفاقاتی رخ دهد که لازم باشد به گونه‌ای دیگر اقدام نماید و اقدامات لازم جهت ساخت شخصیت انسانی قوی را انجام نداده است.

چگونه فردی قوی باشیم؟

اگر در زندگی اتفاقات بدی هم رخ داد، به هیچ وجه روی آنها تمرکز نکنید. سریع از آنها گذر کنید ولی همیشه بدانید که ممکن است این موارد در زندگی پیش آید تا اگر با آنها مواجه شدید، ساختمان بزرگ و زیبایی که برای خود ساختید، تخریب نشود. پس اگر در زندگی خود با مشکلی برخورد کردید این جمله را یادآوری کنید که شما باید یک شخصیت قوی هم بسازید زیرا همیشه زندگی مطابق میل و خواسته شما پیش نمی‌رود. بعضی از مسائل و مشکلات زندگی اصلاً در اختیار شما نمی‌باشد، شاید جامعه و افراد این مشکلات را به وجود آوردند اما اینکه الان شما چه عکس العملی نسبت به آنها نشان دهید دقیقاً به عهده شما می‌باشد. 

چگونه شخصیت محکمی داشته باشیم؟

هر 2 هفته یک بار کارهایی که در ذهن شما بزرگ شده است را انجام دهید. این کار به شما کمک بسیاری می‌کند که کم کم شخصیت قوی را بسازید و آن را در زمینه‌ای که بیشتر به آن نیاز دارید، استفاده نمایید. پس کارهایی که در ذهن شما بزرگ شده است را هر چند وقت یک بار انجام دهید. این موارد برای هر فرد چیز مختلفی می‌تواند باشد و هر فردی در ذهن خود تعدادی کارهای سخت دارد که شاید چندین سال به آنها فکر می‌کند تا آنها را انجام دهد. الان وقتشه که برای انجام این کارها اقدام نمایید. همینطور ادامه دهید تا شخصیت قوی درون شما ساخته شود. 

نشانه‌های یک شخصیت قوی

برای مثال اگر این کار سخت در ذهن شما، گرفتن یک رژیم و ورزش برای کاهش وزن می‌باشد، زمانی که به باشگاه می‌روید و روی تردمیل می‌دوید، زمانی که در حال دوییدن و عرق ریختن هستید در واقع شخصیت قوی شما در حال ساخته شدن می‌باشد. زیرا کل فیزیک بدن شما از شما می‌خواهد که توقف کنید و دیگر به دویدن ادامه ندهید. ولی زمانی که شما دست از ادامه مسیر برنمی دارید، درست همان لحظه‌ای می‌باشد که شما در حال ساخت شخصیت قوی خود می‌باشید. پس مصمم بودن به تغییر و ادامه مسیر از نشانه‌های یک شخصیت قوی می‌باشد.

 

ساخت شخصیت قوی

 

ساخت لایف استایل صحیح

از همین کارهای کوچک شروع کنید و بدانید که ساخت یک لایف استایل درست، کار عجیب و سختی نمی‌باشد. نیازی نیست زندگی خود را به طور کامل تغییر دهید. ساخت لایف استایل از چیزهای خیلی کوچک شروع می‌شود. می‌توانید عادت‌های رفتاری نادرست را تغییر دهید و همین باعث می‌گردد که شخصیت قوی را بسازید. هرچه قدر هم که تلاش کنید ولی شیوه درست زندگی را برای خود انتخاب نکرده باشید، آنگونه که شایسته است شاهد موفقیت‌های دلخواه خود نخواهید بود. اولین گام ساخت زندگی ایده آل این می‌باشد که خود را باور کنید و بر اساس باورهای درست، لایف استایل مناسب زندگی خود را بسازید.

اقدامات لازم جهت پرورش شخصیت با اراده و قوی

اگر چنین شخصیتی برای خود بسازید و روزی در زندگی اتفاق ناخوشایندی رخ دهد، مطمئناً شما می‌توانید بهترین خود را به نمایش بگذارید چون آن شخصیتی که باید داشته باشید را ساختید. 

1. مطالعه و یادگیری را جزء اولویت‌های زندگی خود قرار دهید

با مطالعه و کسب اطلاعات بروز، شخصیت شما برای مواجه شدن با روزهایی که شاید لازم باشد، روتین زندگی خود را تغییر دهید، آماده شده و پرورش می‌یابد. چرا که یاد گرفته‌اید در مواقعی لازم است متناسب با شرایط، تغییرات سازنده‌ای را در زندگی خود اعمال نمایید.

2. در ارتباط با افراد مهم و موفق زندگی خود صبور باشید

همیشه به خوبی به صحبت‌ها و تجربه‌های این افراد گوش دهید. تقویت روحیه‌ صبر و بردباری یکی از ملزومات ساخت شخصیت مستقل و با اراده می‌باشد. اگر به اطرافیان خود دقت کرده باشید، همیشه افراد صبور، نتایج بهتری را در زندگی خود دریافت نموده‌اند چرا که با بردباری روحیه‌ مواجه شدن با هر اتفاق زندگی را در خود پرورش داده‌اند.

3. در مسیر تغییر و کامیابی از آشنایی با افراد جدید نهراسید

آشنایی با افراد جدید باعث می‌گردد شما از اخلاق و روحیات افراد مختلف، مطلع گردید. در این صورت در برخورد با رفتارهای نامتعارف، جدید و گاها نادرست افراد دچار عدم اعتمادبه‌نفس نمی‌شوید. زیرا بر اساس تجربه خود می دانید انسان‌ها می‌توانند روحیات متفاوتی داشته باشند و هیچ لزومی ندارد که شما از رفتارهای نادرست  آنها دچار ناراحتی و ضعف شخصیت و اعتماد به نفس شوید. شاید ساخت چنین شخصیتی در ابتدا کمی سخت به نظر برسد ولی مطمئن باشید امکان پذیر است، اگر برای ساخت آن مصمم بوده و تمام تلاش خود را به کار ببرید.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-have-a-strong-personality
چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi