مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نکاتی برای افزایش فروش در بیزینس آمازون

توضیحات کوتاه :
در میان حجم عظیمی از فرصت‌های تجاری آنلاین، گزینه فروش کالا در آمازون یکی از بهترین موقعیت‌های تجاری است که علاقه‌مندان به بیزینس‌های آنلاین می‌توانند با استفاده از آن درآمد دلاری کسب کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

 • 1.3k
 • 1
 • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
نکاتی برای افزایش فروش در بیزینس آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

زمانی که شما به عنوان یک فروشنده تصمیم به فروش کالا در آمازون می‌گیرید و می‌خواهید فروشندگی در آمازون را شروع کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که در هر طبقه از محصولات موجود در آمازون رقابت‌های فروانی وجود دارد. بنابراین به جای اینکه بدون آگاهی و پیش‌زمینه وارد اقیانوس فروشندگان فعال در آمازون شوید باید نکاتی را در بازار آمازون خود مورد توجه قرار دهید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

فروشندگان آمازون برای افزایش فروش چه نکاتی را باید رعایت کنند؟

در میان حجم عظیمی از فرصت‌های تجاری آنلاین، گزینه فروش کالا در آمازون یکی از بهترین موقعیت‌های تجاری است که علاقه‌مندان به بیزینس‌های آنلاین می‌توانند از آن استفاده کنند. البته نباید این تعبیر را داشت که فروش محصول در آمازون پروسه راحتی خواهد بود. زمانی که شما به عنوان یک فروشنده تصمیم به فروش کالا در آمازون می‌گیرید و می‌خواهید فروشندگی در آمازون را شروع کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که در هر طبقه از محصولات موجود در آمازون رقابت‌های فروانی وجود دارد. بنابراین به جای اینکه بدون آگاهی و پیش‌زمینه وارد اقیانوس فروشندگان فعال در آمازون شوید باید نکاتی را در بازار آمازون خود مورد توجه قرار دهید.

 

فروش در آمازون

 

1. فروشندگان آمازون باید تحلیل درستی از اطلاعات موجود داشته باشند

تعداد محصولات و کالاهایی که در آمازون به فروش می‌رسد بی‌شمار است و می‌توان گفت هر محصول در هرکدام از دسته‌بندی‌های موجود، چندین فروشنده دارد. گرچه نباید این برداشت ایجاد شود که دیگر شانس یا فرصتی برای فروش این محصولات نخواهد بود اما باید نگاه ظریف و موشکافانه‌ای به این بازار داشته باشید. در صورتی که برای کالا یا بازاری با ریویو‌های منفی مواجه شدید به این معنا است که انتخاب این محصول با ریسک‌های بیشتری مواجه خواهد بود. برای یافتن دسته‌بندی‌های بهتر باید از اطلاعات موجود، به نفع رشد بیزینس خودتان استفاده کنید. به جای اینکه زمانتان را صرف یافتن ریویوهای منفی برای کالای موردنظر کنید، بهتر است از نرم افزارهای تحلیل‌گر برای بررسی جامع اطلاعات محصول استفاده نمایید.

 

نکاتی برای افزایش فروشدر بیزینس امازون

 

2. فروشندگی در آمازون یعنی راه اندازی یک بیزینس نامحدود

فروشندگی در آمازون به این معنا است که با انجام 20 درصد از کارها می‌توانید 80 درصد درآمد داشته باشید. علاوه بر این می‌توانید برای انجام همین 20 درصد نیز یک فرد متخصص و حرفه‌ای را استخدام کنید تا از جانب شما هر روز و هر لحظه به امور مربوط به بیزینس آمازون شما رسیدگی کند. کمک گرفتن از یک مشاور متخصص برابر با رشد سریع بیزینس‌تان خواهد بود. مواردی که باید برای فروشندگی در آمازون، روی آنها تمرکز داشته باشید، شامل نکات زیر خواهد بود:

 • انتخاب درست محصول با استفاده از آمارهای تحلیلی
 • به دست آوردن ریویوهای واقعی و صادقانه برای محصولتان
 • ایجاد یک لیستینگ درست و مطابق با قوانین آمازون
 • استفاده از کمپین‌های کلیکی برای جذب ترافیک در آمازون

از آنجا که این امکان برای شما وجود دارد تا این پروسه را برای هر محصول دیگر تکرار نمایید، راه‌اندازی لیستینگ جدید با اتکا به نقاط مثبتی که به دست آورده‌اید چندین برابر آسانتر خواهد شد.

 

نکاتی برای افزایش فروش در بیزینس امازون

 

3. قیمت گذاری درست و مناسب کالا برای فروش در آمازون

درک این نکته بسیار مهم است که شما با صدها فروشنده دیگر در آمازون در حال رقابت هستید. بنابراین قیمت‌گذاری مناسب محصول از اهمیت بالایی برخوردار است. به علاوه باید حاشیه سود محدودی را برای خودتان در نظر بگیرید تا بتوانید ریویوهای اولیه را به دست بیاورید. پس از آنکه به میزان لازم ریویوهای مثبت برای شما ثبت شد، بیزینس فروش کالا در آمازون برای فروشنده بسیار راحت‌تر خواهد شد.

4. فروشندگان آمازون باید در هنگام خرید محصول دقت داشته باشند

زمانی که فروشنده، کالایی را برای موجودی انبار آمازون خود می‌خرد باید هوشمندانه عمل کند تا بتواند از تولیدکننده یا تأمین کننده کالا تخفیف‌های بیشتری بگیرد. به طور مثال، زمانی که فروشنده کالا را به طور عمده می‌خرد می‌تواند با استفاده از کارت‌های هدیه یا کارت‌های اعتباری مناسب، خرید خود را با تخفیف همراه کند. با استفاده از تخفیف‌های فروشندگان عمده می‌توانید موجودی بیشتری را در انبارهای خود قرار دهید و هزینه کلی تأمین موجودی انبار آمازون را کاهش دهید.

 

مقاله پیشنهادی : رایج ترین خرید از آمازون - سلیقه مردم آمریکا

 

5. از عنوان‌های دقیق برای محصول خود در آمازون استفاده کنید

بسیاری از فروشندگان به اشتباه بخشی از توضیحات محصول را به عنوان محصول اضافه می‌کنند. این کار تنها موجب می‌شود خریدار گیج وگمراه شود. شما باید این مسئله را درک کنید زمانی که خریداری به آمازون می‌آید در واقع، با حال و هوای خرید و به قصد خرید کالا وارد این سایت شده است. بنابراین مهم است که عنوان محصول را چنان دقیق و خلاصه انتخاب کنید که مشتری به جای گیج شدن و یک برداشت مبهم، شکار لیستینگ شما شود.

 

نکاتی برای افزایش فروش در بیزینس امازون

 

6. استفاده از سرویس ارسال توسط آمازون یا FBA

تعدادی از فروشندگان ترجیح می‌دهند خودشان امور مربوط به انبارداری را بر عهده بگیرند. اما مشکل اینجا است که این افراد نمی‌دانند چگونه باید هزینه‌های مربوط به انبارداری را به حداقل برسانند. به علاوه نمی‌توانند از عهده ارسال کالا در حجم بالا برآیند. اگر می‌خواهید بیزینس شما رشد سریعتری داشته باشد، بهتر است از سرویس ارسال توسط آمازون یا همان FBA استفاده نمایید. از این طریق می‌توانید اطمینان حاصل کنید که امور مربوط به انبارداری کالا در آمازون به درستی و با مدیریت زمان انجام خواهدگرفت. درحقیقت، شما به طور اتوماتیک کالا را در سریعترین زمان ممکن به دست مشتری می‌رسانید چراکه ارسال کالا توسط آمازون انجام خواهد شد.

7. به دست آوردن ریویو برای محصول آمازون را جدی بگیرید

باید بدانید که حتی ثبت کوچکترین موردی که نشانگر ریویوی منفی برای کالا یا فروشنده باشد به ضرر فروشنده خواهد بود و به میزانِ فروش او آسیب می‌رساند. بنابراین در صورتی که رضایت مشتری جلب نشده است خوب است با مشتری ناراضی تماسی داشته باشید و ناراحتی آنها را از بین ببرید. تنها با انجام این کار و جلب رضایت مشتری است که فروشنده می‌تواند ریویوهای مثبت را به دست بیاورد و فروش باثبات و پایداری را در سایت آمازون تجربه کند.

 

نکاتی برای افزایش فروش در بیزینس امازون

 

سعی در افزایش ریویوی محصول داشته باشید

بر طبق تحقیقاتی که انجام شده است، 85 درصد از مصرف کنندگان کالا اعلام کرده‌اند که قبل از اعتماد کردن به یک بیزینس آنلاین یا تجارت الکترونیک، حداقل 10 ریویوی ثبت شده برای محصول موردنظرشان را می‌خوانند. از این رو فروشندگان آنلاین باید در مورد کمیت و کیفیت ریویوهایی که برای محصولشان ثبت می‌شود، دقت نظر داشته باشند. یکی از کارشناسان حوزه فروش کالا در آمازون در رابطه با اهمیت ریویوی کالا در آمازون اظهار داشته: «خریداران به ریویوهای ثبت شده اعتماد می‌کنند، آمازون از مشتری و مصرف کنندگان کالا خواسته قبل از خرید کالا به ریویوهای ثبت شده برای محصولات موردنظرشان دقت کنند و از آن‌ها برای تصمیم‌گیری در خرید استفاده نمایند. به علاوه فروشنده در قیاس با فروشندگان رقیبی که همان کالای مشابه را در آمازون می‌فروشند و ریویوهای بهتری را به لحاظ کمی و کیفی به دست آورده‌اند، جایگاه پایین‌تری را به دست خواهد آورد. به همین خاطر کسب ریویو برای محصول از اهمیت بالایی برخوردار است.» به طور مثال، اگر معامله شما با خریدار انجام شد و او نسبت به خرید رضایت داشت و تجربه خرید خوبی برایش حاصل شد، می‌توانید از او بخواهید برای ثبت ریویو اقدام کند. اما اگر مشتری به هر دلیل از خرید خود رضایت نداشت درخواست ثبت ریویو کار عاقلانه‌ای نخواهد بود. درصورتی‌که سیستم درخواست ثبت ریویوی شما به صورت اتوماتیک باشد این پروسه برای شما بسیار آسانتر خواهد بود.

8. از کالاهای آماده برای فروش در آمازون استفاده کنید

اگر واقعاً می‌خواهید رشد بیزینس‌تان در آمازون را سرعت دهید، به جای تمرکز بر ساخت یا تولید یک کالا به دست خودتان، بهتر است به دنبال خرید محصولات آماده باشید. از این طریق می‌توانید بخش ساخت یا تولید کالا را به دست متخصص آن بسپارید و از این بابت خیالتان راحت باشد. با خرید کالای تولید شده، پس از انجام مرحله خرید، کالا مستقیماً تحت اختیار شما خواهد بود و می‌توانید آن را در آمازون بفروشید. مطمئناً با این روش، سرعت رشد بیزینس آنلاین فروشندگی در آمازون افزایش خواهد یافت.

 

 

نکاتی برای افزایش فروشدر بیزینس امازون

 

9. هزینه‌های مربوط به فروش کالا در آمازون را تا حد امکان کاهش دهید

بسیاری از فروشندگان آمازون تصور می‌کنند، فروشندگی در آمازون یک کار راحت و سهل الوصول است. اما در حقیقت برای اینکه فروشنده بتواند یک فروش ثابت و دائمی داشته باشد باید در دسته‌بندی که قرارگرفته است یکی از بهترین فروشندگان باشد. به این منظور لازم است مدیریت هزینه‌ها را به درستی انجام دهد. برخی مواردی که فروشنده می‌تواند هزینه آنها را کاهش دهد، عبارتند از؛

 • پروسه خرید کالا
 • مدیریت بهتر موجودی
 • هزینه‌های بسته بندی کالا
 • هزینه استخدام و به کارگیری نیرو برای انجام دادن برخی امور

درصورتی که فروشنده به این جنبه‌های بیزینس خود توجه داشته باشد می‌تواند حدود 4 تا 5 درصد از هزینه‌هایش بکاهد و بتواند در گروهی که قرارگرفته است جایگاه خوبی را به دست بیاورد.

10. فروشندگان آمازون نباید به سراغ محصولات فصلی بروند

اغلب محصولات فصلی، فروش را تنها در طول یک یا دو ماه افزایش می‌دهند. مشکل اینجا است که اگر موجودی شما در انبار، در طول این مدت به فروش نرسد باید آنها را تا سال بعد نگه دارید تا شاید شانسی برای فروش آنها به دست بیاورید. این کار تنها باعث صرف سرمایه بیشتر خواهد شد و هزینه‌های بیزینس شما را افزایش می‌دهد. بنابراین تا جایی که امکان دارد به سراغ محصولات فصلی و مناسبتی نروید.

 

فروشندگی در سایت آمازون

 

11. توضیحات محصول آمازون را به درستی بنویسید

زمانی که شما کالایی را در آمازون به فروش می‌رسانید، مشتری‌ها نمی‌توانند محصول را از نزدیک ببینند یا آن را لمس کنند. بنابراین تنها راهی که مشتری می‌تواند اطلاعاتی در مورد محصول به دست بیاورد از طریق توضیحاتی است که فروشنده ارائه می‌کند. فروشنده باید در بخش توضیحات، اطلاعات دقیقی درمورد محصول ارائه دهد به گونه‌ای که تمام سوالات یا ابهامات احتمالی مشتری در این بخش پاسخ داده شود. با ارائه اطلاعات دقیق در بخش توضیحات محصول احتمال نرخ تبدیل لیستینگ فروشنده افزایش خواهد داشت.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی رسد اما اگر راهنمای جامع و گام به گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان تر و سریع تر طی می شود. تماشای ویدیوهای معرفی بیزینس آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/increase-amazon-sales-tips
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
Matin گفته:
۰ | ۰

سلام اقای عزت خواه یه سوال چرا با اینکه اکثر کالاهای تو آمازون چینی هستن بازم آمازون و فروشنده هاش موفقن. یعنی مردم کشورهای پیش رفته ای مثل امریکا چرا باید کالای بی کیفیت چینی بخرن. ایا ممکن در سال های اتی آمازون به این دلیل شکست بخوره؟؟؟؟
برای من که این سواله

سهیلا بدیعی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

کیفیت بسیاری از محصولات چینی بالا می باشد و میلیون ها محصول ساخت چین در وبسایت آمازون با تعداد فروش بالا فعال می باشند. همچنین میزان رضایت شهروندان آمریکایی بالا است. مسلما ریویو های منفی نیز وجود دارد و شاید 5 درصد فروش ها باب میل خریداران نباشد. همانطور که مطلع هستید محصولات چینی قیمت بسیار مناسب تری نسبت به رقبای برند خود دارند و شهروندان آمریکایی نیز قیمت ارزان را ترجیح می دهند. و البته معمولا این محصولات با تغییرات نوین همراه است که توجه شهروندان آمریکا را به خود جلب می کند. رشد وبسایت آمازون بسیار زیاد است و البته این محصولات فروش بالایی را کسب می نمایند. نکته بسیار مهم این است که هر ریویو منفی به قدری اهمیت دارد که فروشندگان همواره به دنبال ارائه بهترین کیفیت می باشند. لیکن کیفت محصولات معمولا بالا است.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط