تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

سلطان بیزینس های آنلاین

توضیحات کوتاه :
کمپانی آمازون صفر شروع کرد و به یک غول تجاری تبدیل گشت. درآمد آمازون در آغاز فعالیت ناچیز بود اما این شرکت در جولای 2015 اعلام کرد که سود حاصل از فروش آن، به رقمی حدود 400 میلیون دلار رسیده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
سلطان بیزینس های آنلاین

 

خلاصه ای از مقاله

شرکت آمازون در سال 1994 و توسط  جف بزوس تأسیس شد. آمازون" بزرگترین شرکتی است که با محوریت مصرف کننده فعالیت می کند. مشتریان می توانند کلیه کالاهای مورد نیاز خود را از این شرکت به صورت آنلاین خریداری کنند". آقای بزوس با استفاده از تحولی که اینترنت در جهان به وجود آورده بود، توانست بزرگترین و معروفترین فروشگاه کتاب در جهان را به وجود آورد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

موفقیت آمازون

آمازون شرکتی بود که از صفر شروع کرد و به یک غول تجاری تبدیل گشت. درآمد آمازون در آغاز فعالیت ناچیز بود اما این شرکت در جولای 2015 اعلام کرد که سود حاصل از فروش آن، به رقمی حدود 400 میلیون دلار رسیده است. به عبارت دیگر، درآمد این شرکت از هر سهم 19 سنت بوده است. پس از اعلام این خبر، سهام آمازون ناگهان افزایش یافت و این شرکت تجاری به سرعت از شرکت فروشگاه های والمارت که رتبه اول خرده فروشی در آمریکا را داشت، پیشی گرفت.

در این میان، برخی سهامداران با نگاهی خوش بینانه به قضیه نگاه می کنند. استدلال آنها این است که سودآوری آمازون همچنان ادامه داشته و در واقع نتیجه دهه ها فعالیت جدی این شرکت در زمینه بازاریابی بوده است. در مقابل بعضی دیگر از سهامداران چندان به این اوضاع خوش بین نیستند. آنها معتقدند که گسترش سریع فعالیت شرکت آمازون، صرفاً به خاطر شهرت و موفقیت های قبلی آن است.

 

 

تاریخچه آمازون

شرکت آمازون در سال 1994 و توسط  جف بزوس تأسیس شد. آمازون" بزرگترین شرکتی است که با محوریت مصرف کننده فعالیت می کند. مشتریان می توانند کلیه کالاهای مورد نیاز خود را از این شرکت به صورت آنلاین خریداری کنند". آقای بزوس با استفاده از تحولی که اینترنت در جهان به وجود آورده بود، توانست بزرگترین و معروفترین فروشگاه کتاب در جهان را به وجود آورد. شرکت آمازون در سال 2007، اولین نسخه کتاب خوان الکترونیکی به نام Kindle e-reader را به بازار عرضه کرد و به این ترتیب کار فروش کتاب های الکترونیکی را آغاز کرد.

از اواخر دهه 1990، فعالیت آمازون صرفاً معطوف به فروش کتاب نبود. این غول تجارت الکترونیک به تدریج شروع به فروش کالاهای دیگر نیز نمود و کم کم سرویس حمل و نقل رایگان آمازون پرایم را نیز به فهرست خدمات خود اضافه کرد.

آمازون در دهه کنونی

وبسایت آمازون، امروزه به غول فروش اینترنتی تبدیل شده است، این در حالی است که آقای بزوس در زمان آغاز فعالیت خود، حتی تصور چنین پیشرفتی را نمی کرد. در این فروشگاه بزرگ الکترونیکی، هر چیزی می توان یافت. موضوعی که شرکت آمازون را به رقیبی برای سایر خرده فروشان تبدیل کرده این است که این شرکت در حدود نیمی از ایالت ها از مالیات معاف است. از طرفی در 16 شهر آمریکا، کالای سفارش داده شده همان روز به دست مشتری می رسد.

گستردگی فعالیت آمازون، یکی از رموز پیشرفت آن به حساب می آید. این شرکت علاوه بر داشتن جدیدترین سیستم انبارداری، تنوع خدمات خود را نیز افزایش داده است. مثلاً سرویس FBA (مخفف ارسال توسط آمازون) این شرکت، به خودی خود یکی از عوامل پیشرفت آن است. از طرفی سابقه درخشان این شرکت در زمینه فروش کتاب، خود انتشاری، کتاب خوان الکترونیکی، تبلت ها، سرویس نامحدود کیندل و سرمایه گذاری در زمینه کتاب های صوتی، بستر پیشرفت این شرکت را فراهم آورده است.

شرکت آمازون به جای آنکه از راه های معمول و همانند دیگر شرکت ها، فعالیت خود را دنبال کند، سعی داشته آن را در همه بخش ها گسترش دهد. مثلاً فقط در پاییز 2015، استودیوهای آمازون سه برنامه جدید تلویزیونی را پخش کرد و 12 برنامه جدید را نیز معرفی کرد؛ پرایم موزیک در انگلیس رونمایی شد و در ایالات متحده بسط و گسترش یافت؛ در همین زمان نسخه آزمایشی Prime Now نیز گسترش یافت و از سرویس های Handmade، Quicksight و Aurora رونمایی شد.

 

مقاله پیشنهادی: ورود چهره های مشهور به کسب و کار آمازون

بیزینس آمازون

 

همچنین فروشگاه خواروبار فروشی آمازون نیز در سه کشور اروپایی افتتاح شد و فعالیت سرویس ارسال غذا در رستوران آمازون افزایش یافت. به این فهرست باید چهار مدل جدید از تبلت و سه مدل جدید از تلویزیون های فایر آمازون را نیز اضافه کرد. امروزه شرکت آمازون نه تنها با فروشگاه های کتاب و غول های خرده فروشی مثل وال مارت و شرکت تارگت رقابت می کند، بلکه به رقیبی برای شبکه های تلویزیونی، شرکت های اپل و آلفابت، فروشگاه های خواروبار فروشی، شرکت نت فلیکس، اوراکل، شرکت آی بی ام، مایکروسافت، اتسی و سیستم کتابخانه عمومی تبدیل شده است.

در این میان، نه تنها منابع مالی بیشتر شرکت های یاد شده برابر یا بیشتر از آمازون است، بلکه این محصولات اولین ها در بازار بوده و اسامی شناخته شده ای به حساب می آیند. به همین خاطر، مصرف کنندگان تلویزیون اپل را به تلویزیون فایر ترجیح می دهند.

کاهش تدریجی تعداد کارکنان

شرکت آمازون نباید نسنجیده و همانند کودکی که  بدون فکر کردن می خواهد با هر چیزی که دید بازی کند، وارد فعالیت شود. عدم تمرکز و به کار نگرفتن راهبردهای لازم، باعث می شود شرکت آمازون، بیش از حد لازم چه در سطح لجستیکی و چه از نظر تعداد کارمندان گسترش یابد. فرض کنیم شرکت آمازون بتواند افراد واجد صلاحیت را برای بخش های در حال گسترش خود به کارگیرد.

اما واقعیت این است که در حال حاضر، سایر فروشندگان برای پرداخت دستمزد بیشتر به کارکنان خود تحت فشار هستند. همین موضوع  برای شرکت آمازون خطرساز خواهد بود. در حال حاضر آمازون به خاطر محیط کاری نه چندان مطلوب و حجم بالای کار، هدف انتقاد کارمندان خود است که همین شرایط را برای این شرکت پیچیده تر خواهد کرد. البته این مشکل مشترک همه شرکت هایی است که به سرعت در حال گسترش فعالیت خود هستند.

شرکت هایی که به سرعت در حال گسترش هستند، نه تنها در مواجهه با کارکنان خود دچار مشکل می شوند، بلکه کمتر می توانند خود را با تحولات بازار انطباق دهند. به جز هزینه های عمومی، بالا بودن تعداد بخش ها و افراد جدید باعث می شود کارمندان در محیط کسب و کار احساس سردرگمی کرده و نتوانند پروژه های جدید را به خوبی به اتمام برسانند. از طرفی تیم های جدید نیز به دنبال کسب رضایت کارفرما هستند، به همین دلیل باور نمی کنند که پروژه جدید، غیر عملی یا  شکست خورده است. در نتیجه، پروژه هایی که مطابق برنامه پیش می روند تا ماه ها سوبسید دریافت می کنند.

 

بیزینس ـنلاین

 

شروع به کار شرکت آمازون

شرکت آمازون در اولین ماه تأسیس خود، کتابهایی را به افرادی در تمام 50 ایالت آمریکا و 45 شهر مختلف ارسال کرد. در همان روزهای نخست، آقای بزوس و همسرشان خانم مک کنزی و شل کافان، دیگر کارمند شرکت، جلساتی را در بارنز اند نوبل محلی برگزار می کردند. سال 1996، آقای بزوس برای ملاقات و صرف شام با مالک شرکت  بارنز و نوبل دعوت شد. هر چند به گفته مدیرعامل این شرکت، بزوس مورد تأیید آنها قرار گرفت، اما در عمل تصمیم گرفته بودند که با تأسیس وب سایتی، آمازون را از رده خارج کنند. وقتی این سایت شروع به کار کرد، یکی از موسسان شرکت به نام لن ریگیو، تصمیم گرفت نام "بوک پریدیتور" را بر آن بگذارد.

وقتی آمازون اولین بار سال 1995 به صورت یک وب سایت فروش کتاب کار خود را شروع کرد، آقای جف بزوس مؤسس آن، در ذهن خود چشم انداز روشنی برای رشد سریع این شرکت و تسلط آن بر بازار تجارت الکترونیک داشت. او از همان ابتدا می دانست که می خواهد روزی آمازون را به مکانی برای فروش همه نوع کالا تبدیل کند.

آقای بزوس در کتاب برد استون که در سال 2013 با موضوع پیدایش آمازون منتشر شد، از روزهای اول تأسیس این شرکت و چگونگی تبدیل آن به شکل کنونی صحبت می کند. کار شرکت آمازون ابتدا از گاراژ منزل آقای بزوس شروع شد و برقی که برای سرورها استفاده می شد آنچنان قوی بود که اگر آقای بزوس و همسرش از سشوار و جاروبرقی استفاده می کردند، حتماً فیوز می پرید. یکی از اولین کارمندان این شرکت، بیش از 8 ماه به شکلی خستگی ناپذیر، صبح خیلی زود با دوچرخه به محل کار می رفت و شب، دیرهنگام به خانه برمی گشت.

این وضعیت به شکلی بود که او طی این مدت کاملاً فراموش کرده بود که استیشن واگن آبی رنگش را نزدیک آپارتمانش پارک کرده است. سخت کوشی او به اندازه ای بود که هیچ وقت فرصتی برای خواندن نامه های دریافتیش نداشت. وقتی هم که فرصت انجام این کار را پیدا کرد با مشتی قبض پارکینگ مواجه شد، یک نامه هم نشان می داد که ماشین او با یدک کش برده شده است. او چند اخطار هم از شرکت یدک کش مربوطه دریافت کرده بود و در نهایت متوجه شد که ماشینش در مزایده ای فروخته شده است!

 

رموز راه اندازی بیزینس پر سود

 

در ابتدا تعداد کارمندان شرکت بسیار کم بود. هر کارمند برای انجام سفارشات در قسمت آماده سازی کالا، کار طاقت فرسایی را پیش رو داشت. آنها دوستان و خانواده شان را به آن محل می آوردند که اغلب روز بعد قبل از رفتن به محل کار در ماشینشان می خوابیدند. پس از گذشت این مدت، شرکت آمازون متعهد شد که برای تأمین سفارشات در روزهای تعطیل، کمبود کارگر نخواهد داشت. به همین خاطر است که امروزه آمازون کارگرهای فصلی زیادی استخدام می کند.

در پایان نباید از خاطر ببریم که هر شرکتی برای موفقیت و دوام در عرصه  کسب و کار، باید حتماً مورد گسترش قرار گیرد. با این حال باید توجه داشت بسط و توسعه شرکت در بخش های به ظاهر سودآور و با سرعتی بیشتر از آنچه آمازون در پیش گرفته است، شیوه عاقلانه ای نیست. متأسفانه در حال حاضر آمازون بدون در نظر گرفتن پیامدهای این کار، هر دو شیوه را پیش گرفته است. اگر چه شاید در حال حاضر این عمل سودآور باشد، اما تنوع کاری بیش از اندازه آمازون، درآینده باعث افت آن خواهد شد.

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/emperor-of-online-business
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط