مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

محصولاتی که نباید در آمازون بفروشیم

توضیحات کوتاه :
در این مقاله می‌خواهیم به شما محصولاتی را معرفی کنیم که نباید آنها را شروع نمایید و دلایل این گفته را در این مقاله با هم بررسی می‌کنیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 2.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 6 دقیقه
محصولاتی که نباید در آمازون بفروشیم

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

آمازون یک بستر است و اینکه فروشندگان تصمیم می‌گیرند چه محصولی را وارد آمازون کرده و در آن به فروش برسانند، یک داستان متفاوت است. به همین علت باید گفت که این بیزینس خیلی خوب می‌باشد اما در کنار آن سخت نیز می‌باشد. به این علت سخت است که خیلی از موارد را باید فروشندگان یاد بگیرند و در این مسیر شاید خیلی از اتفاقات را باید تجربه کنند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

بستر فروش آمازون

در این مقاله می‌خواهیم به شما محصولاتی را معرفی کنیم که نباید آنها را شروع نمایید و دلایل این گفته را نیز با هم بررسی می‌کنیم. نابغه‌های میلیونر، همانطور که می‌دانید کسب و کار FBA آمازون یک بیزینس بسیار خوب است که خیلی از افراد می‌توانند از آن کسب درآمد کنند و یک بیزینس فوق العاده خوب را بسازند. اما آمازون یک بستر است و اینکه فروشندگان تصمیم می‌گیرند چه محصولی را وارد آمازون کرده و در آن به فروش برسانند، یک داستان متفاوت است.

به همین علت باید گفت که این بیزینس خیلی خوب می‌باشد اما در کنار آن سخت نیز می‌باشد. به این علت سخت است که خیلی از موارد را باید فروشندگان یاد بگیرند و در این مسیر شاید خیلی از اتفاقات را باید تجربه کنند.

 

راهنمای فروش در آمازون

 

برای مثال همه محصولات خوب نمی‌باشند. بیش از 300 یا 400 میلیون محصول در آمازون لیست شده است و اینکه شما روی چه محصولی دست می‌گذارید و چه محصولی را وارد می‌کنید، بسیار مهم است. چرا که به طور قاطع باید به شما بگوییم که 99 درصد محصول موجود در آمازون برند شخصی می‌باشند. این بدین معنا است که شما یک کمپانی بزرگ ندارید که محصولاتتان ثبت شده باشند و آنکه برای آن ثبت اختراع داشته باشید.

اصولاً شما یک محصول را پیدا می‌کنید و یک کارخانه در چین یا هر کشور دیگری را نیز یافته و به آن کارخانه می گویید که این محصول را برای شما تولید کند. شما لوگو خود را روی آن محصول می‌زنید و آن را به فروش می‌رسانید و این داستانی است که شما مطابق آن به جلو می‌روید. پس این محصول تنها متعلق به شما نمی‌باشد.

اگر شما محصولی دارید که تنها متعلق به شما می‌باشد و شما آن را ثبت اطلاع نموده‌اید، شما می‌توانید خیلی موفق باشید. اما شما باید پول مارکتینگ را نیز داشته باشید. به همین علت کمپانی شما باید بزرگ باشد تا شما بتوانید از پس هزینه‌های مارکتینگ بربیایید. برای مثال تصور کنید که شما یک محصول را خودتان اختراع می‌کنید، در نتیجه هیچ کس نمی‌داند که این محصول دقیقاً چه محصولی می‌باشد.

شما باید در ابتدا ثابت کنید که این محصول وجود دارد. یعنی شما باید هزینه خیلی زیادی را برای کلید واژه‌ها بگذارید. بعد از آنکه این هزینه را انجام دادید و مردم متوجه شدند که محصول شما چه چیزی می‌باشد، حال باید ثابت کنید که محصول شما خوب می‌باشد. شما داستان بزرگی دارید. مثل داستان ساخت کوکا کولا. شما یک نوشابه را می‌سازید، سپس باید مشتری را پیدا کنید و در نهایت آن مشتری را نگه دارید و به او ثابت کنید که محصول شما خوب است. در نتیجه کسب و کار آمازون، یک کسب و کار بسیار سخت می‌باشد. به این علت که افراد باید خیلی از موارد را یاد بگیرند.

 

فروش محصول در آمازون

 

انتخاب محصول مناسب برای رسیدن به موفقیت در آمازون

اصولاً در بیزینسی مثل آمازون، امکان تجربه کردن خیلی از موارد وجود ندارد. چرا که تجربه‌های درون آمازون یا کسب و کارهایی مثل آمازون، مثل این می‌مانند که شما سرمایه‌ای را بگذارید و در یک خیابان یک فست فودی تأسیس کنید. شما در این حالت نمی‌توانید بگویید که می‌خواهم این کسب و کار را تست کنم. چرا که اگر شما در ایران زندگی می‌کنید باید چندین میلیون و اگر در خارج از ایران می‌باشید باید چند ده هزار دلار هزینه کنید تا یک مغازه، رستوران، فست فود، کافی شاپ یا هر چیز دیگری را افتتاح نمایید و شما نمی‌توانید بگویید که تنها قصد تست کردن کار را دارم. بیزینس فیزیکی به این شکل نیست.

شاید در یک بیزینس کاملاً آنلاین، مثلاً چیزی شبیه به یک دیجیتال مارکتینگ شما بتوانید با 300 دلار یک وبسایت بسازید و آن را تست کنید. اما کسب و کاری مثل آمازون به این شکل نیست. شما باید مطمئن‌تر پیش بروید. شما باید یاد بگیرید و به جلو بروید. ما صرفاً خیلی از افراد را می‌بینیم که خودشان شروع به کار می‌کنند و به مشکل برمی خورند.

در نتیجه به این فکر می‌رسند که برای مثال کسب و کار آمازون خوب نمی‌باشد. نکته‌ای که شما باید بدانید این است که آمازون تنها یک پلتفرم است. آمازون مثل اینستاگرام می‌ماند و شما تنها می‌توانید بگویید که خوب یا بد می‌باشد. سوالی که در این بخش مطرح می‌شود این است که شما با اینستاگرام چه کاری انجام می‌دهید؟

 

مقاله پیشنهادی: نرم افزار تحلیل گر برای فروش در آمازون

انتخاب محصول در آمازون

 

دوره آربی، راهی مطمئن برای شروع کسب و کار آمازون

شما با اینترنت چه کاری را انجام می‌دهید؟ برای مثال یک شخص وجود دارد که یک کار بی فایده را برای خودش انجام می‌دهد یا اینکه فردی وجود دارد که در حال تجارت کردن و یادگیری از طریق اینترنت می‌باشد. این موضوع بستگی به کاربرد دارد. آمازون نیز به همین شکل است. اگر محصول بدی را به داخل آمازون ببرید، شکست می‌خورید. اما اگر یک محصول خوب را ارائه دهید، می‌توانید کسب درآمد کرده و زندگی خود را تغییر دهید.

آمازون پلتفرم است و شما باید این موضوع را کاملاً درک کنید و بعد از آن به دنبال یادگیری باشید. به همین علت است که من دوره آربی را ساخته‌ام. البته ما به هیچ عنوان اصراری برای اینکه شخصی وارد دوره آربی شود، نداریم. شما می‌توانید خودتان کسب و کار آمازون را به طور کامل از طریق اینترنت یا ویدیوهایی که به صورت رایگان وجود دارند، یاد گرفته و آن را اجرا کنید یا اینکه اصلاً خودتان آن را تجربه کنید. اما این را بپذیرید که ممکن است این تجربه‌ها گران باشند.

ممکن است شما 4000 دلار جنس را خریداری نمایید و نتوانید آن را به فروش برسانید و محصولی که انتخاب کرده‌اید، اشتباه باشد. در نتیجه شما باید بپذیرید که شما باید 4000 دلار ضرر کنید یا خیلی از موارد دیگر. برای مثال نتوانید بارکد را به خوبی مدیریت کنید، اطلاعاتی درباره PPC یا تبلیغات ندارید، از همان ابتدا دسته بندی درستی را انتخاب نکرده‌اید یا اینکه برچسب، برند یا لوگو مناسبی ندارید و خیلی از موارد دیگر.

اگر شما به خودتان گفتید که من می‌خواهم این مسیر را به تنهایی بروم، هیچ اشکالی ندارد. تنها باید بدانید که یک سری تجربه‌ها را شما باید خودتان به دست بیاورید و هزینه این تجربه‌ها سنگین است. به همین علت بنا بر اصرار خیلی از افرادی که در اطراف من بودند، دوره آربی را ساختم. پیش از ساخت دوره آربی، من در آمازون فروشنده بودم و برای خودم جنس می فروختم.

الآن نیز به همین شکل است. من برند خودم را دارم و در حال کار کردن می‌باشم. اما می‌بینم که خیلی از افراد می گویند که‌ای کاش این مورد را می‌دانستیم. من تا آنجایی که بتوانم جلو خیلی از این «ای کاش‌ها» را می‌گیرم. دوره‌ای مثل دوره آربی و صحبت کردن با یک فروشنده حرفه‌ای می‌تواند مشکلات و اشتباهات مسیر شما را کاهش دهد.

 

محصولات مناسب برای فروش در امازون

 

محصولاتی که نباید در آمازون به فروش برسانید

اکنون به محصولاتی می‌رسیم که قصد دارم آنها را به شما معرفی کنم که به سراغ آنها نروید و همچنین یک آنالیزی پیرامون آنها داشته باشیم. دوستان عزیز، ما محصولات را به شما معرفی می‌کنیم و شما به سراغ این محصولات نباید بروید چرا که وقت آن گذشته است.

محصول اول: یک دستکش باربکیو است. ما زمان زیادی را روی معرفی این محصولات نمی‌گذاریم و اگر درباره آنها کنجکاو هستید، می‌توانید در آمازون جستجو کرده و این محصول را بررسی کنید. دلیل اینکه این محصول را توصیه نمی‌کنیم این است که این محصول اشباع شده و تعداد فروشندگان آن بسیار زیاد شده است. یکسری از محصولات وجود دارند که تعداد زیادی از فروشندگان وارد آن دسته بندی می‌شوند. برای مثال در ابتدا کار 50 فروشنده وجود دارند که این محصول را به فروش می‌رسانند.

جنس مورد نظر بسیار خوب بوده و وارد بازار شده و همه مردم آن را می‌خرند و تعداد بازخوردها بالاتر می‌رود. در نتیجه خیلی از فروشندگان تازه وارد، وارد این دسته می‌شوند و 50 فروشنده به 500 نفر تبدیل می‌شود. حال چه اتفاقی می افتد؟ دو استراتژی وجود دارد. کسانی که قدیمی‌تر می‌باشند و بازخورد بالایی دارند، همچنان محصول را به فروش می‌رسانند. اما کسانی که بازخورد ندارند چه کاری انجام می‌دهند؟ آن‌ها باید یک رونمایی سنگینی کنند و تعداد خیلی زیادی از محصولات را give away کنند یا قیمت را پایین بیاورند.

زمانی که قیمت را پایین آوردند، در برخی از دسته بندی‌ها و محصولات این اتفاق پیش می‌آید که فروشندگان قدیمی نیز قیمت را پایین می‌آورند. برای مثال قیمت از 19 شروع شده است و کم کم به 18، 15 یا 12 رسیده و گاهاً من مشاهده کرده‌ام که قیمت بعضی از محصولات که 20 دلار بوده است، به 9 دلار رسیده است.

 

چه محصولاتی را نمی توان برای فروش در آمازون انتخاب کرد

 

برخی از محصولات نیز وجود دارند که حتی اگر 500 فروشنده نیز داشته باشند، همچنان به اندازه خودشان فروش دارند و این خوب است. چرا که میزان سرچی که می‌شود به شدت زیاد است و جوابگو می‌باشد. در نتیجه اگر محصولی شبیه به این مورد را پیدا کردید و به خودتان گفتید که من نیز یکی شبیه به آن‌ها می‌باشم، کاری که باید انجام دهید این است که تعداد کل فروشندگان را به صورت دقیق به دست بیاورید و بعد از آن exact search و broad search را پیدا کنید و تخمین بزنید که چند درصد در آن دسته بندی خرید می‌کنند و ببینید که آیا عرضه و تقاضا جوابگو می‌باشند یا اینکه آن محصول تنها در حال عرضه شدن می‌باشد.

برای این محصول نیز دقیقاً همین اتفاق افتاده است و تعداد خیلی زیادی فروشنده این محصول را خراب کرده‌اند و قیمت‌ها روی 10 یا حتی پایین‌تر آمده است و این محصولی نمی‌باشد که باید به سراغ آن بروید. اگر تاکنون در حال تحقیق درباره این محصول بودید، این می‌تواند زنگ خطری برای شما باشد که این محصول را فراموش کنید.

محصول دوم: letter board است. این محصول نیز به شدت زیاد شده است. حدود 2 تا 2 سال و نیم پیش بود که محصول خیلی خوبی به شمار می‌رفت اما الآن دیگر چنین نیست. کسانی که آن زمان شروع کرده‌اند، اکنون جایگاه خودشان را دارند. اما دیگر افراد نباید آن را شروع نمایند.

محصول سوم: scratch of map of the world می‌باشد. این مورد یک نقشه بسیار جالب می‌باشد. برای مثال کسانی که خیلی به مسافرت می‌روند، اگر برای مثال به فرانسه، ایتالیا و اسپانیا رفته‌اند، می‌توانند رنگ این کشورها را در نقشه تغییر دهند و برای مثال 10 سال دیگر که به این نقشه نگاه می‌کنند، می‌بینند که خیلی از این کشورها را رفته‌اند.

این محصول خیلی جالب است و اگر شما به آمازون دسترسی دارید پبشنهاد می‌کنیم که یکی از آن را تهیه نمایید. اتفاق بدی که برای این محصول افتاد این بود که بیش از اندازه‌ای که خریدار وجود دارد، فروشنده وارد این دسته شده است.

 

فروش کالا در آمازون

 

محصول چهارم: essential oils می‌باشد. در دوره آربی تأکید زیادی شده است که به سراغ چنین محصولاتی نروید.

محصول پنجم: vitamin C serum است که در این دسته نیز همه محصول شبیه به یکدیگر می‌باشند و قیمت‌ها را از 35 دلار به 12 دلار نیز رسانده‌اند.

محصول ششم: K cups می‌باشد و به کسانی که در فکر تهیه آن می‌باشند باید گفت که اصلاً انتخاب خوبی نمی‌باشد. شما اگر به صفحه اول این محصول بروید، مشاهده می‌کنید که برخی از فروشندگان 5000، 2200 یا 1865 بازخورد را دارند و این اصلاً برای شما خوب نمی‌باشد. شما اگر تازه کار می‌باشید، نباید به سراغ این محصولات بروید. چرا که این محصولات به پول خوبی نیاز دارند تا شما بتوانید رونمایی داشته باشید.

اگر استراتژی خوبی داشته باشید، می‌توانید برنده شوید اما این مورد برای فروشنده‌ای که تازه وارد می‌باشد. بلکه برای فروشنده‌ای که توانسته است 1 یا 2 میلیون دلار فروش در آمازون داشته باشد، خیلی از استراتژی‌ها را یاد گرفته و موارد زیادی را تمرین کرده باشد، می‌تواند از عهده این کار بربیاید. به هیچ عنوان فکر نکنید که برندهای بزرگی مثل mac coffee یا starbox در زمینه فروش K cups فعالیت دارند. خیلی از برندهای شخصی نیز در این دسته بندی فعالیت دارند. اما من تنها نکته‌ای که به شما می گویم این است که باید مقیاس کاری که انجام می‌دهید بسیار بزرگ باشد.

محصول هفتم: این محصول که داستان جالبی نیز دارد، lock pick set می‌باشد. این محصول چندین ماه پیش در مناطقی از ایالات آمریکا ممنوع شد و آمازون FBA خود را در این ایالات برداشت. این اتفاق به این معنا است که دیگر در این مناطق نمی‌توانند محصول خود را به صورت prime به فروش برسانند و به مرور در حال گذاشتن این قانون در آمریکا می‌باشند که این محصول را به طور کامل حذف کنند.

نکته‌ای که باید با شما در میان بگذاریم این است که هر محصولی را قصد رونمایی از آن را دارید را حتماً با آمازون چک کنید و بررسی کنید که این محصول مشکلی را دارا می‌باشد یا نه. این کار نیز بسیار ساده می‌باشد. شما باید زمانی که حساب خود را در آمازون ساختید، در قسمت seller central به بخش contact us رفته و به آمازون یک تیکت ارسال نموده و از آنها بپرسید که محصولی که انتخاب کرده‌اید مشکلی را دارد یا نه.

 

فروش در آمازون

 

محصول هشتم: این مورد نیز water bottle می‌باشد. کسانی که در حال جستجو برای پیدا کردن یک محصول مناسب برای فروش در آمازون می‌باشند، احتمالاً صدها بار با این محصول رو به رو شده‌اند. اما شما به دنبال این محصول نباید بروید. یک استراتژی که وجود دارد این است که اگر محصولی به تعداد بالایی در دسترس بود، در حال حاضر برای آمازون خیلی جالب نمی‌باشد.

پس اگر دیدید یک محصول مثل water bottle در همه فروشگاه‌ها وجود دارد و حتی اگر برای مثال به star box، والمارت، marshal یا هر جای دیگری که بروید، می‌بینید که همه برندها و حتی کتابفروشی های کوچک نیز این محصول را دارند. در نتیجه فروش این محصول خیلی سخت می‌باشد. چرا که ایده‌های بهتری وجود دارد. در نتیجه چرا باید به سراغ محصولی بروید که به مارکتینگ نیاز دارد.

محصول نهم: این مورد نیز yoga mat است که برای آن نیز دقیقاً همین اتفاق افتاده است. این محصول پیش‌تر خیلی محصول خوبی به شمار می‌رفت و داستان جالبی را داشت.

محصول دهم: ear picks می‌باشد. خیلی از افراد به خاطر سبک بودن این محصول به سراغ آن می‌روند. این محصول نمی‌شکند و کوچک می‌باشد و همه مشخصات جالب را دارا می‌باشد. اما این محصول نیز بنا به همان دلیلی که پیش‌تر عنوان نموده‌ام مناسب نمی‌باشد. چرا که قیمت‌ها شکسته شده و قیمت کنونی این محصول که 12 الی 13 دلار بوده است به 2 دلار نیز رسیده است. دوستان تصور نکنید که‌ این اتفاق برای همه محصول پیش می‌آید. این اتفاق تنها برای بعضی از محصولات صورت می‌گیرد و فروشنده‌ای موفق می‌باشد که بتواند این محصولات را شناسایی نماید.

اینکه شما صرفاً یک محصول را برای فروش به آمازون بیاورید، باعث نمی‌شود که کسی از شما خرید کند. شما باید بدانید که چه محصولی را می‌آورید و با استراتژی به جلو بروید. زمانی که شما استراتژی ندارید، نباید این کار را شروع کنید. اگر بلد نیستید و قصد یاد گرفتن را نیز ندارید و تصور می‌کنید که خودتان همه چیر را بلد می‌باشید، این کار را انجام ندهید. برخی از افراد تصور می‌کنند که یک محصول را آورده و در آمازون به فروش می‌رسانند. دوستان به هیچ عنوان به این شکل نمی‌باشد. شما باید استراتژی داشته باشید و اگر این استراتژی را نداشته باشید، مسلماً نمی‌توانید موفق شوید.

 

محصولات مناسبی را برای فروش در آمازون انتخاب کنید

 

محصول یازدهم: garlic press می‌باشد. هر کدام از این محصولات را که با آنها آشنایی ندارید و نمی‌دانید که چرا این اتفاق برای آنها افتاده است، کافیست آن محصول را در آمازون سرچ کنید. خیلی زود متوجه موضوع مورد نظر خواهد شد. معمولاً به این شکل است: تعداد فروشندگان بسیار بالا بوده، تعداد فروشندگان برتر آن محصول بالا بوده و آنها بازخوردهای چند هزار تایی را داشته و قیمت‌ها نیز شکسته شده‌اند.

محصول دوازهم: نیز fitness bands می‌باشد. استاد حسین عزت خواه نیز چندین سال پیش این محصول را به فروش می‌رساندند. این محصول جای کار زیادی را داشت اما اشباع شد. البته می‌توان با اطمینان گفت که ایده این محصول در ابتدا در آمازون مطرح شد و سپس به والمارت و دیگر فروشگاه‌های فیزیکی رفت.

قابلیت پخش زنده در آمازون

این محصولات مواردی بودند که بنا به دلایلی که مطرح شد، شما نباید به سراغ آن‌ها می‌رفتید. مورد جالب دیگری که در آخر می‌خواهیم عنوان کنیم این است که آمازون سیستم جدیدی را اضافه نموده است و قابلیت پخش زنده را نیز به قابلیت‌های سایت خود افزوده است. آمازون بدین شکل محصولات را با این حالت معرفی می‌کند که قابلیت کلیک دارند. وبسایت هایی مثل دیجی کالا که در پلتفرم ایرانی کار می‌کنند، می‌توانند این روش را اجرا کنند.

این مسئله جالب بود و به همین دلیل آن را عنوان نمودیم. روش کار این برنامه این است که در پخش زنده محصولات را معرفی می‌کنند و بعد از آن هر کسی که روی این محصول کلیک کند، می‌تواند به صفحه آن محصول برود. این طرحی است که آمازون قرار داده و روی تمامی دسته بندی‌ها نیز کار می‌کند.

 

کسب درآمد با فروش محصول در آمازون

 

با استراتژی بیزینس آمازون را شروع کنید

دوست خوب من، شما می‌توانید کسب و کار آمازون را آغاز نمایید. تنها مسئله‌ای که باید رعایت کنید این است که یاد بگیرید که استراتژی داشته باشید و با برنامه پیش بروید. دقیقاً مثل موفق شدن در زندگی و برنامه الآن وقتشه که پیرامون موفقیت، داشتن برنامه و ساخت یک لایف استایل مناسب می‌باشد. اما ساخت یک لایف استایل چیست؟ شما در هنگام ساختن یک لایف استایل باید تمام عادات، رفتارها، طرز فکر و ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کنید و آن را به طور ادامه دار به جلو بروید تا یک لایف استایل ساخته شود.

در آمازون نیز به همین شکل می‌باشد. شروع به یادگیری نمایید و اگر تصمیم دارید که وارد این بیزینس یا بیزینس شبیه به این شوید، باید بدانید که این نوع از کسب و کارها سخت می‌باشند. اما اگر کسی آن را یاد گرفت می‌تواند خیلی سریع میلیونر شود و برند میلیون دلاری خود را بسازد. شما قرار نیست کار عجیبی را نیز انجام دهید چرا که قبل از شما خیلی از افراد این کار را انجام داده‌اند و شما اگر یاد بگیرید و جا پای آنها قدم بگذارید، می‌توانید موفق باشید.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-not-to-sell-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط