مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اهمیت وقت شناسی

توضیحات کوتاه :
یکی از عوامل موفقیت در کار، خوش قول بودن است. خوش قول بودن به معنی منضبط بودن و توجه و احترام به وقت خود و دیگران است. بدون وقت شناسی، حتی فرهیخته‌ترین انسان‌ها هم دوست داشتنی نخواهند بود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 16.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
اهمیت وقت شناسی

 

خلاصه ای از مقاله

رسیدن به اهداف اعم از فردی، حرفه‌ای یا غیر آن، باعث ایجاد شادی واقعی می‌شود. شادی انسان زمانی به اوج خود می‌رسد که احساس کنید در حال رشد هستید. وقتی احساس می‌کنید که در مسیر رسیدن به رویاهای خود گام برداشته‌اید، احساس می‌کنید که منبع بزرگی از انرژی و نشاط را دار اختیار دارید. پس با رعایت نکاتی در زندگی خود، به موفقیت های بزرگ دست یابید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

خوش قول و وقت شناس باشید

یکی از عوامل موفقیت در کار، وقت شناسی و خوش قول بودن است. خوش قول بودن به معنی منضبط بودن و توجه و احترام به وقت خود و دیگران است. بدون وقت شناسی، حتی فرهیخته‌ترین انسان‌ها هم مورد پسند نخواهند بود. برای حضور بر سر قرار، لازم نیست حتماً زود بروید، اما قطعاً نباید هم دیر برسید. زمان خود را بودجه بندی کنید و در صورتی که زود به قرار رسیدید، کمی راه بروید یا چند دقیقه صرفاً استراحت کنید تا زمان مورد نظر فرا برسد. امروزه، افراد کمتر از گذشته خوش قول و وقت شناس هستند، بنابراین با ایجاد این ویژگی در خود، دیگران شما را تحسین خواهند کرد.

 

راه اندازی کسب و کار پرسود

 

1. تماس‌های تلفنی خود را مدیریت کنید

استفاده از تلفن، برای راحت‌تر کردن کار شما است نه جلب رضایت کسانی که با شما تماس گرفته‌اند. اگر سخت مشغول انجام کاری هستید و وقت ندارید، تلفن خود را جواب ندهید یا از کس دیگری بخواهید تماس‌ها را پاسخ دهد و شما در فرصت مناسب تماس را پیگیری کنید. تماس‌های تلفنی نباید باعث هدر رفتن وقت شما شوند. بیشتر تماس‌ها غیر ضروری هستند و ناخودآگاه طولانی می‌شوند. در زندگی، کارهای مهم‌تر و جالب‌تری برای انجام دادن است، بنابراین به وقت گران بهایی که در اختیارتان گذاشته شده احترام بگذارید. در این صورت است که زندگی بهتر و رضایت مندتری خواهید داشت.

2. رمز موفقیت، شروع یک روز خوب است

صبح‌ها قبل از این که از رختخواب بلند شوید، روز خود را با دعا شروع کنید یا جملات تلقینی شخصی‌تان را با خود تکرار کنید و خدا را به خاطر روز دیگری که در اختیارتان گذاشته است و لحظات و تجربیات مثبتی که در انتظارتان است، شکر کنید. هر روز تصمیم بگیرید که آن روزتان، بهترین روز عمرتان باشد و با موفقیت، شادی و خوشبختی رو به رو شوید. اگر با تمام وجود به این گفته معتقد باشید، قطعاً برایتان اتفاق می‌افتد. یکی از رموز موفقیت که در تمام دوران کاربرد دارد این است که هر روز را به نحوی زندگی کنید که گویا آخرین روز زندگی‌تان است. 

 

 وقت شناس بودن

 

3. برای موفقیت هر روز بیشتر از روز قبل تلاش کنید

تلاش کنید که هر روز بیشتر از روز قبل و بیشتر از دیگران تلاش کنید. در مسابقه زندگی، برنده کسی است که هر روز به دنبال یافتن پتانسیل جدیدی در زندگی خود باشد. کارهایی که می‌ترسید را حتماً انجام دهید، در این صورت ترس شما حتماً از بین خواهد رفت. افراد موفق کارهایی را انجام می‌دهند که افراد دیگر حاضر به انجام دادنشان نیستند و حتی خودشان هم از انجام دادن آنها لذت نمی‌برند. این دقیقاً همان قدرت شخصیت و شجاعت است. با ضعف‌هایتان رو به رو شوید و کارهایی که قبلاً به تعویق انداخته‌اید را انجام دهید. روش‌هایی که باعث افزایش نظم و انضباط کاری‌تان می‌شود را اجرایی کنید. در این صورت است که پایان روز احساس رضایت داشته و عملکرد کاری‌تان افزایش می‌یابد و انرژی بیشتری برای انجام سایر کارهایتان خواهید داشت.

4. خوش بین بودن یکی از عادات افراد موفق است

همه کسانی که در زندگی به سطوح بالایی از موفقیت دست یافته‌اند، عموماً، یک عادت ذهنی خیلی خوب به نام خوش بینی در خود ایجاد کرده‌اند. بدون خوش بینی، زندگی شکوه و جلوه خود را از دست می‌دهد و مشکلات بیشتر از آنچه که به نظر می‌رسد، آزار دهنده خواهد بود.

5. ویژگی افراد موفق را برای خود یادداشت کنید

همین امروز، هفت ویژگی برتر افراد موفقی که می‌شناسید را یادداشت کنید و بالای تخت خود بچسبانید. پس از آن، هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید، یکی از ویژگی‌ها را انتخاب کنید و تمام روز، تمرکز خود را روی آن قرار دهید. بعد از یک هفته، متوجه تغییرات کوچک در خود خواهید شد. بعد از گذشت یک ماه، این ویژگی‌ها، به طور کامل در شما نهادینه شده است. پس از دو ماه، تمام این ویژگی‌ها در شما ایجاد شده است.

 

مقاله پیشنهادی: افراد موفق چه کارهایی انجام می دهند

 وقت شناسی

 

6. داشتن شخصیتی قوی برای ساخت زندگی رویایی

شما به اندازه تعداد افرادی که می‌شناسید، شهرت و اعتبار دارید، چون هر یک از کسانی که می‌شناسید، طرز فکر متفاوتی نسبت به شما دارند. شما در زندگی خود باید بیش از هر چیز به شخصیت خود توجه داشته باشید، چون در زندگی، خودتان بیش از هر شخص دیگری بر شخصیتتان مسلط هستید و به همین خاطر باید در رشد، اصلاح و پرورش آن تلاش کنید. با داشتن شخصیتی قوی و قاطع، اتفاقات مثبت در انتظارتان خواهند بود.

7. تنها ویژگی های مثبت خود را نشان دهید

به این معنا که هر آنچه در درونتان وجود دارد، روزی خود را نشان خواهد داد. اگر ذهن شما با افکار آرام بخش و مثبت، شجاعت و عشق پر شده باشد، هر گاه تحت فشار قرار می‌گیرید، ویژگی‌های مثبت خودشان را نشان خواهند داد.

8. همیشه به فکر کمک به دیگران باشید

از آن جا که ما پس از ترک این دنیا، چیزی با خودمان نمی‌بریم، پس معنای واقعی زندگی، خدمت و کمک کردن به دیگران است. این نکته را همیشه در ذهن داشته باشید. هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید، این جمله را با خود تکرار کنید: «من امروز به دیگران کمک خواهم کرد، امروز مراقب دیگران خواهم بود و به آنها مهربانی خواهم کرد». این نوع نگرش، بازده بالایی برای شما خواهد داشت، به شرط آن که در هدف خود یعنی کمک کردن به دیگران ثابت قدم باشید و فقط به نتایج دستاوردهای شخصی خود فکر نکنید.

 

اهمیت وقت شناسی

 

9. در محیط کار خود خلاق باشید

تلاش کنید در محیط کار، به عنوان فردی خلاق شناخته شوید. به این منظور، زمانی را صرف فکر کردن کنید و 10 راه کار برای ارتقاء فعالیت کاری خود و حفظ کیفیت محیط کارتان ارائه کنید. همچنین تلاش کنید تا چالش‌های کاری‌تان را شناخته و با اشتیاق و علاقه در جهت رفع آنها بکوشید.

10. برای داشتن روابط جدید و سازنده یک روز از کلمه «من» استفاده نکنید

یک روز کامل از کلمه من استفاده نکنید. در عوض تمرکز خود را بر دیگران قرار دهید. به صحبت‌های دیگران گوش کنید، در این صورت، هم مطالب جدیدی از آنها خواهید آموخت و هم می‌توانید روابط دوستانه جدیدی با دیگران برقرار کنید.

11. رعایت دو اصل مهم ارتباطات

در این روز، فقط به سؤالاتی جواب دهید که پاسخ صریح و مستقیم دارند. حتی بعد از آن یک روز هم سعی کنید در مکالمات خود، فقط پاسخ‌های کوتاه بدهید و بی‌جهت مکالمه را طولانی نکنید. اغلب اوقات، هنگام صحبت درباره موضوعی، تکرار مکررات می‌کنیم. سکوت کردن به این شیوه که در فرهنگ قدیمی مشرق زمین وجود داشته است، نه تنها به تقویت نیروی اراده کمک می‌کند، بلکه به کمک آن می‌توان دو اصل مهم ارتباط، یعنی شفافیت و دقت کلام را رعایت کرد.

 

فروش در آمازون

 

12. هر روز برای موفقیت دو کاری که دوست ندارید را انجام دهید

این کار می‌تواند تهیه گزارشی باشد که مدت‌ها است انجام آن را به تعویق انداخته اید یا واکس زدن کفش‌هایتان باشد. صرف نظر از کوچک یا بزرگ بودن کاری که انجام می‌دهید، خودتان را مقید به انجام آن کنید. طولی نخواهد گذشت که انجام این کار و وظیفه دیگر برایتان ناخوشایند نخواهد بود. در عوض، نیروی اراده شما افزایش می‌یابد، همچنین بازده و راندمان کارتان بیشتر خواهد شد. با این تکنیک قدیمی، شخصیتی قوی خواهید داشت.

13. شادی واقعی در گرو دستیابی به اهداف است

رسیدن به اهداف اعم از فردی، حرفه‌ای یا غیر آن، باعث ایجاد شادی واقعی می‌شود. شادی انسان زمانی به اوج خود می‌رسد که احساس کنید در حال رشد هستید. وقتی احساس می‌کنید که در مسیر رسیدن به رویاهای خود گام برداشته‌اید، احساس می‌کنید که منبع بزرگی از انرژی و نشاط را دار اختیار دارید. اگر زمان خود را صرف فعالیت‌هایی کنید که بازده و نتیجه‌ای برایتان ندارد (مثل تماشای تلویزیون) و صرفاً باعث ایجاد حس راحتی زودگذری در شما می‌شود، این زمان را برای همیشه از دست داده‌اید.

اگرچه ریلکس بودن و حفظ آرامش اهمیت دارد، اما همیشه روشی را برای تجدید قوای خود انتخاب کنید که تأثیر بیشتری دارد. همچنین سعی کنید وقت خود را در فعالیت‌های مولدی صرف کنید که شما را به تدریج در مسیر موفقیت قرار دهند. شادی انسان نتیجه کار و تلاش او است، نه تنبلی و خوابیدن.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/importance-of-punctuality
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط