مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

عادت هایی که مانع موفقیت می شوند | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
عادت‌های شما هستند که موفقیت را برایتان به ارمغان می‌آورند و گاهی همان عادت‌ها هستند که مانع از رسیدن شما به موفقیت می‌شوند. عادات ویرانگر اولین مانع سر راه موفقیت شما می‌باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.7k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
عادت هایی که مانع موفقیت می شوند | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

 همه ما در تک‌تک برهه‌های زندگی به‌طور مداوم خواستار موفقیت در کارهایمان هستیم. شما نیز در تلاش برای رسیدن به موفقیت هستید؟ آیا تاکنون به عادت‌هایی که مانع موفقیت می‌شوند، فکر کرده‌اید؟ پس در اولین قدم موانع رسیدن به موفقیت را کشف کنید و یاد بگیرید چگونه بر آن‌ها فائق بیایید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

مانع جدی موفقیت

آیا شما نیز برای رسیدن به رویاهایتان به دنبال کسب موفقیت هستید؟ چند درصد از مردم به این سؤال پاسخ منفی می‌دهند؟ آیا کسی وجود دارد که در زندگی خود به‌دنبال موفقیت نباشد؟ همه ما در تک‌تک برهه‌های زندگی به‌طور مداوم خواستار موفقیت در کارهایمان هستیم. شما نیز در تلاش برای رسیدن به موفقیت هستید؟ آیا تاکنون به عادت‌هایی که مانع موفقیت می‌شوند، فکر کرده‌اید؟ پس در اولین قدم موانع رسیدن به موفقیت را کشف کنید و یاد بگیرید چگونه بر آن‌ها فائق بیایید. ویل دورانت، تفکر ارسطو را چنین خلاصه کرد که «ما آن چیزی هستیم که به‌طور مداوم انجام می‌دهیم، پس عالی بودن یک عمل نیست بلکه یک عادت است.» عادت‌های شما هستند که موفقیت را برایتان به ارمغان می‌آورند و گاهی همان عادت‌ها هستند که مانع از رسیدن شما به موفقیت می‌شوند. عادات ویرانگر اولین مانع سر راه موفقیت شما می‌باشد. عادت‌هایی که به شما معرفی می‌کنیم چند نمونه از عادت‌هایی است که مانع از موفقیت می‌شود. قبل از آن با گام‌های موفقیت آشنا شوید.

 

مقاله پیشنهادی: موانع موفقیت و محدودیت های رسیدن به هدف | عزت خواه دات کام

عادت‌هایی که مانع موفقیت می‌شوند

 

1. اتلاف وقت با وبگردی

پیشرفت تکنولوژی، دسترسی مداوم به اینترنت در مکان و زمان‌های مختلف را فراهم کرده است. حجم عظیمی از اطلاعات، تصاویر و برنامه‌های سرگرم کننده با هر بار ورود به دنیای مجازی در دسترس شما قرار می‌گیرد. برای همه ما پیش آمده است که در این دنیای رنگارنگ غرق شده و متوجه گذر زمان نشویم. یکی از موانع رسیدن موفقیت همین سرکشی‌های مداوم و بی‌حاصل به محیط اینترنت و غرق شدن در آن است.

 

آموزش موفقیت توسط حسین عزت خواه

 

2. اهمیت ندادن به وعده صبحانه

یکی از ساده‌ترین عادت‌های مخرب در راه رسیدن به موفقیت، اهمیت ندادن به وعده صبحانه است. وقتی با عجله صبحانه را میل می‌کنید و فقط می‌خواهید با سرعت از خانه بیرون بزنید، در واقع یکی از فرصت‌های مهم برای موفقیت خود را از دست می‌دهید. در این میان، تعداد زیادی گاها حتی این وعده را از وعده‌های غذایی حذف می‌کنند. این وعده غذایی، شما را از لحاظ فیزیکی و روانی برای فعالیت‌های روزانه آماده می‌کند. شما برای رسیدن به موفقیت به توان و انرژی کافی نیاز دارید.

3. عدم توجه به گذر زمان (ناتوانی در مدیریت زمان)

با رجوع به زندگی انسان‌های موفق متوجه می‌شوید یکی از خصوصیات برجسته آنها مدیریت زمان می‌باشد. برای رسیدن به هدف، زمان فاکتوری ارزشمندی می‌باشد و نمی‌توانید بدون مدیریت زمان، منتظر پیروزی پی‌در‌پی در زندگیتان باشید. موفقیت منتظر شما نمی‌ماند که آن را بدست بیاورید، پس زمانتان را برای رسیدن به موفقیت مدیریت کنید.

 

مقاله پیشنهادی: از اصول مدیریت زمان چه می دانید؟

عادت هایی که مانع موفقیت می شوند

 

4. در نظر گرفتن هدف‌های متعدد در طول روز

اهمیت داشتن هدف مشخص در رسیدن به موفقیت بر کسی پوشیده نیست. پیش از آنکه کاری را شروع کنید هدفتان را مشخص کنید. تلاش‌هایتان زمانی معنادار می‌شود که هدفی برای رسیدن در ذهن داشته باشید. در این میان، افرادی وجود دارند که هدف‌های متعددی برای خود در نظر می‌گیرند و همزمان برای رسیدن به آن‌ها تلاش می‌کنند. در این مواقع، تمرکز شما برای رسیدن به اهداف مختلف و متعدد از بین می‌رود و به جای تلاش برای رسیدن به یک هدف و موفقیت در آن، مدام در حال تلاش برای رسیدن به هدف‌های متعدد هستید. انرژی و توان شما بین هدف‌هایتان  پخش خواهد شد و هدف گاهی حتی از شما دورتر می‌شود. برای رسیدن به آنچه می‌خواهید تمرکز، انرژی و تفکر است که شما را در رسیدن به موفقیت یاری می کند و لازمه مسیر حرکت به سوی پیروزی‌ها می‌باشد.

5. به راحتی تسلیم شدن

با نگاه کردن به زندگی یک فرد موفق تنها دستاوردهای آن را می‌بینید و از سختی‌های مسیرشان تا رسیدن به نتیجه بی‌خبر هستید. راه موفقیت به فداکاری‌ها و از خود گذشتگی‌های بسیار نیاز دارد. در این راه، با دشواری‌ها و چالش‌های بی‌شماری مواجه خواهید شد، در این میان آن‌هایی که اراده لازم برای ادامه مسیر را دارند به هدفشان خواهند رسید.

 

عادت هایی که مانع موفقیت می شوند

 

6. بهانه ‌تراشیدن به جای برنامه‌ریزی

موفقیت هیچ‌گاه تصادفی اتفاق نمی‌افتد. همه ممکن است اشتباه کنند. مهم این است که با انکار کردن اشتباهات و نواقص کارتان و توجیه کردن رفتار و عملکردتان، خودتان را ضعیف جلوه ندهید. به یاد داشته باشید، هیچ‌گاه با یک گوشه ایستادن و شکایت کردن از نامساعد بودنِ شرایط موفق نخواهید شد بلکه با اقدام کردن در راستای ایده‌های جدیدتان است که پیشرفت می‌کنید. اشتباهات خود را بپذیرید و برای جلوگیری از تکرار آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

7. ترس از شکست

هنری فورد می‌گوید: زندگی چیزی جز مجموعه‌ای از تجربیات نیست که هر کدام ما را بیش از قبل قوی‌تر می‌کند. حتی اگر متوجه نشویم، سختی‌ها و غم‌های دنیا که باعث آزار ما می‌شوند در حال شکل دادن به شخصیت ما و پیش بردن زندگی ما هستند. ترس از شکست مانع از تلاش برای موفقیت می‌شود. شکست‌هایتان به شما یاد خواهد داد چگونه اشتباهاتتان را تکرار نکنید.

 

مقاله پیشنهادی: شکست خوردن را هولناک جلوه ندهید

اشتباهاتتان را تکرار نکنید

 

8. تنظیم تکرار برای آلارم صبحگاهی

خیلی از شما برای ترس از به موقع بیدار نشدن در ساعات صبحگاهی، عادت به تنظیم تکرار برای آلارم و حتی تنظیم چندین آلارم به فاصله کوتاه هستید. این کار خواب و سلامتی شما را با مشکل مواجه می‌سازد و در لحظه‌ای که بدن شما شروع به ترشح هورمون برای هوشیاری شما می‌‌کند دوباره بدن در حالت خواب قرار می‌گیرد. ذهن و بدن به روش‌های گوناگونی با هم ارتباط دارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این کار حتی  اراده شما برای رسیدن به هدف را سست می‌کند. بیدار شدن با اولین صدای آلارم، تمرین خوبی برای تقویت اراده شما می‌باشد هر چند ساده اما برای رسیدن به موفقیت تأثیرگذار خواهد بود.

 

عادت هایی که مانع موفقیت می شوند

 

9. به تعویق انداختن امور

گاهی عدم اعتمادبه‌نفس، ترس از شکست، تنبلی و خستگی باعث می‌شود در انجام کارها تعلل کنید و با این تفکر که این کار را فردا انجام خواهید داد از انجام آنها سر باز می‌زنید. این کار باعث می‌شود شروع کار جدید به تعویق بیافتد و یا روند حرکت شما در مسیر رسیدن به موفقیت کند شود.

10. الگو قرار دادن افراد نامناسب

همه ما تلاش می‌کنیم برای انجام کارهایمان افرادی را بیابیم و آنها را الگوی خود قرار دهیم تا با کمک آنها عملکرد بهتر و بهره‌وری بیشتری داشته باشیم. اما در مسیر موفقیت، گاهی اتفاق می‌افتد که افراد نادرستی را برای الگوبرداری انتخاب می‌کنیم. البته نه از این منظر که آنها افراد موفقی نبوده‌اند بلکه از این جهت که به استعداد، مهارت، توان و سایر قابلیت‌های خود توجه نکرده‌ایم. برخی تفاوت‌های فردی موجب می‌شود راه موفقیت ما جدای از دیگران قرار بگیرد. نسخه‌ای که برای موفقیت شما تجویز می‌شود باید دقیقا مطابق با ویژگی‌های شخصیتی و توانایی‌های شما باشد. در غیر این صورت، مشکلاتی که در سر راه شما قرار می‌گیرند چند برابر خواهد شد.

بنابراین شناخت عادت‌هایی که مانع موفقیت می شوند و ترک آنها، تا حد زیادی به شما کمک می‌کند که اراده و پشتکار خود را برای رسیدن به اهداف و دستاوردهای بسیار تقویت کنید و مسیر موفقیت را به وسیله باورهای درستی که آنها را تبدیل به عادت نموده‌اید، طی کنید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/habits-that-prevent-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
محسن گفته:
۰ | ۰

واقعا چند موردشو خدم انجام میدادم تا حالا...با خوندنش خیلی انگیزه پیدا کردم برای اصلاح این رفتارای نادرستم...خیلی عالی بود

زهرا رحیمی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما محسن عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

توجه و لطف شما انرژی ما را برای ادامه این مسیر و خدمت رسانی به شما عزیزان مضاعف می کند. به امید آنکه در پرتو تلاش و پشتکار خود، اهداف متعالی و تجربیات سازنده و ارزنده در زندگیتان محقق گردد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
Mahdi گفته:
۰ | ۰

عالی بود، لذت بردم
متشکرم از تیم عالیتون واقای عزت خواه

آراد زمانی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما مهدی عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
آراد زمانی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

ممنون بابت حضور آکنده از لطف و مهربانیتان در مجموعه عزت خواه دات کام.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط