تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه بیشتر خودمان را دوست داشته باشیم؟

توضیحات کوتاه :
روزهای بد در زندگی همه افراد وجود دارد و یکی از راه‌های از بین بردن آن دوست داشتن خود است. زمانی که خودتان را دوست داشته باشید، نگرشتان نسبت به زندگی تغییر می‌کند و روزهای شادتری خواهید داشت.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 4.5k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه بیشتر خودمان را دوست داشته باشیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

همه روزها یکسان نمی‌باشند و گاهی روزهای بدی را سپری می‌کنیم. وجود روزهای بد در زندگی می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد، از جمله: مقایسه کردن خود با دیگران، فکر کردن به گذشته، نگرش منفی به زندگی و ... . در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه بیشتر خودتان را دوست داشته باشید و حتی اگر فقط چند روز در سال حس و حال خوبی ندارید، بتوانید آن روزها را هم به یک روز فوق‌العاده خوب تبدیل نمایید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه از زندگیمان بیشترین لذت را ببریم؟

خیلی از روزهای زندگی ممکن است حال شما بسیار خوب باشد و شادمان باشید. بهترین کار این است که از این روزها لذت کافی را ببرید. ولی روزهایی نیز در زندگی شما هستند که ممکن است حس و حال خوبی نداشته باشید هر چند که تعداد این روزها در زندگی شما کم باشند. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه بیشتر خودتان را دوست داشته باشید و حتی اگر فقط چند روز در سال حس و حال خوبی ندارید، بتوانید آن روزها را هم به یک روز فوق‌العاده خوب تبدیل نمایید تا زمانی که به خواب می‌روید با خود بگویید از اینکه یک روز بیشتر زنده بودید و رویای خود را زندگی کردید خوشحال و راضی هستید.

 

سبک زندگی

 

چرا مقایسه کردن درست نیست؟

آن روزهایی که از خود ناراحت هستید و انرژی شما کاهش یافته است، شاید به این دلیل است که شما افرادی را در تلویزیون، فضای مجازی و... می‌بینید که زندگی بهتری نسبت به شما دارند، شغل خیلی مناسبی دارند، درآمدهای بالایی دارند یا به هر چیزی بهتر از آنچه که شما دارید رسیده‌اند. در این هنگام کاملاً ناخودآگاه، ذهن شما به سمتی می‌رود که خودتان را با آنها مقایسه کنید و اگر آن افراد از آشناهای شما باشند این موضوع بیشتر بر شما تأثیر می‌گذارد. بعد از این مقایسه انرژی شما اگر هم خوب باشد، کاهش پیدا می‌کند و کم‌کم حس و حال آن روز شما به حس و حال ناخوشایندی تبدیل می‌شود. فردای آن روز که از خواب بیدار می‌شوید اولین چیزی که به خاطر می‌آورید این است که دیروز ناراحت بودید و حس و حال خوبی نداشتید زیرا دیروز فردی را دیدید که از شما موفق‌تر بوده و زندگی بهتری داشته است. این مقایسه و حال بد ممکن است در روزهای بعد هم ادامه پیدا کند و حس و حال شما را هر روز ناخوشایندتر سازد زیرا شما دائم در ذهن خود در حال مقایسه کردن می‌باشید.

 

مقاله پیشنهادی: 18 کار بسیار ساده و موثر که حال و هوای شما را بهتر می کند

خودمان را دوست داشته باشیم

 

مقایسه کردن زندگی خود با دیگران را متوقف کنید

ذهن شما خیلی به دنبال مقایسه کردن می‌باشد زیرا مقایسه کردن یکی از روش‌های یادگیری است و درون شما وجود دارد. اعتباری که هر شخص به خود و روز خود می‌دهد باید به این شکل باشد که هیچ‌گونه وابستگی به دیگران نداشته باشد. اگر شما به دنبال ارزیابی هستید باید این نکته را مدنظر داشته باشید که همه چیز باید وابسته به خود شما باشد. پس بهترین اقدام این است که در هر بخش از زندگی خود هستید، مقایسه کردن خود با دیگران را متوقف نمایید و بدانید که زندگی هر فردی متعلق به همان فرد است و قرار نیست شما محصول اطرافتان باشید و می خواهید که زندگی خود را بسازید.

نگرش ناخوشایند خود را تغییر دهید

پس اولین نکته‌ای که در این زمینه باید در نظر بگیرید این است که هیچ وابستگی به بقیه افراد نداشته باشید و از اینکه افرادی با شرایط نامناسب و پایین‌تر از خودتان می‌بینید، خوشحال نشوید. این عادت و دیدگاه فوق‌العاده نادرست و ناخوشایند است. یکی از عادت‌های نادرست افراد این می‌باشد که دائم از شرایط و مشکلات جامعه، وضعیت اقتصادی و... حرف می‌زنند و فقط به دنبال آن هستند که یک نفر پیدا شود، در این زمینه حرف آن‌ها را تأیید کند و با آنها هم عقیده شود و زمانی که افراد دیگر حرف‌های آن‌ها را تأیید می‌کنند این افراد از اینکه چند نفر با شرایط بدتر و نامناسب‌تر از خود پیدا کرده اند، خوشحال می‌شوند! این طرز نگرش بسیار ناخوشایند است. پس اگر چنین طرز فکری دارید همین الآن تصمیم بگیرید که آن را متوقف نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: تغییر نگرش برای زندگی شاد و موفق | عزت خواه دات کام

چگونه خودمان را بیشتر دوست داشته باشیم؟

 

فراموش کردن گذشته

گاهی فکر کردن به آنچه در گذشته اتفاق افتاده است موجب ناراحتی و پریشان فکری فرد خواهد شد. خاطرات و زخم‌های گذشته باعث می‌شود حس بدی نسبت به خودتان پیدا کنید و کمتر خودتان را دوست داشته باشید. بنابراین بهتر است این کوله بار را در گوشه‌ای بگذارید و با خودتان این طرف و آنطرف نبرید. در عوض می‌توانید تمرکز خود را روی موقعیت فعلی‌تان قرار دهید. چه کارهایی را باید انجام دهید تا موجب موفقیت‌های آتی شما شوند؟

کاری را که دوست دارید را انجام دهید و کاری را که انجام می‌دهید دوست داشته باشید

در زمینه کسب و کار و رسیدن به هدف و آرزو توجه داشته باشید، پروسه‌ای که در این مسیر می‌گذرانید باید لذت‌بخش باشد و در واقع لذت رسیدن به هدف و رویا، همین پروسه‌ای است که برای رسیدن به آن طی می‌کنید.  زمانی این مسیر برای شما لذت‌بخش است که شما کاری را انجام دهید که آن کار را عمیقاً دوست داشته باشید. در مورد روند زندگی نیز به همین‌گونه است. شما باید زندگی و زنده بودن را دوست داشته باشید تا اگر کسی از شما پرسید حاضر هستید 10 روز دیگر زندگی کنید یا 20 روز، در جواب نگویید فرقی نمی‌کند و آماده باشید که برای آن مدت بیشتر زندگی کنید. چون زندگی کردن به شکل طبیعی یک اتفاق بسیار زیبا است، شما دوستدار زندگی هستید و این که شما اکنون زنده هستید و زندگی می‌کنید یک اتفاق دوست داشتنی است.

 

چگونه خودمان را دوست داشته باشیم

 

نکته اول: قهرمان زندگی خود باشید

باید یک شخصیت درونی برای خود بسازید که می‌توان نام آن را قهرمان زندگی خود گذاشت. یعنی شما الآن یک شخصیت ایده‌آل و قدرتمند در وجود خود دارید و در حال فکر کردن به آن، طراحی آن و زندگی کردن با آن هستید. این شخصیت، فوق‌العاده برای شما دوست داشتنی می‌باشد و بدین معنا است که شما یک ورژن از قهرمانی که همان شخصیت درون شما هست را دارا هستید. این شخصیت فوق‌العاده قدرتمند است و تمام ویژگی‌های خوبی که خواستار آن هستید را دارد. شما باید با این شخصیت زندگی کنید. این شخصیتی است که شما باید خود را با آن مقایسه نمایید و در واقع آن شخصیت بزرگ و طلایی که آرزوی رسیدن به آن را دارید خود شما هستید که باید آن را درون خود بسازید. چنین شخصیتی پتانسیل‌های بسیاری دارد و از همه مهمتر آنکه در درون شما می‌باشد، به شما بسیار نزدیک است و شما قدرت تغییر آن را دارید. پس این قهرمان زندگی را برای خود بسازید و با خود بگویید اگر قرار است به یک شخصیت مشخص و دلخواه برسید، می‌خواهید این شخصیت چه ویژگی‌هایی داشته باشد و آن‌ها را روی یک کاغذ یادداشت نمایید تا اگر زمانی قصد داشتید خودتان را با کسی مقایسه کنید با  شخصیتی که روی کاغذ نوشته‌اید مقایسه کنید.

 

چگونه خودمان را بیشتر دوست داشته باشیم؟

 

نکته دوم: از خودتان تشکر و قدردانی کنید

به خودتان اعتبار دهید. شما باید برای هر قدم مثبتی که در زندگی بر می‌دارید به خود اعتبار دهید. اگر این کار را نکنید هیچ فرد دیگری هم به شما اعتبار نمی‌دهد. این را باور داشته باشید، یادداشت کنید و به دیوار اتاقتان بزنید تا هیچ‌گاه فراموش نکنید. کسی که باید از شما تشکر کند خود شما هستید و اگر در زندگی هدفی دارید که می‌خواهید به آن برسید از خودتان تشکر کنید چون انسان هدفمندی هستید. ممکن است شما در شرایطی باشید که افراد اطراف شما فرکانس خوبی ندارند و حتی ممکن است آن شخص نزدیکترین فرد به شما باشد ولی شما باید بدانید زمانی که هدفی در ذهن دارید تنها خود شما هستید که باید از خود تشکر کنید. اطرافیان شما اگر افرادی با نگرش درست باشند شما را تشویق هم می‌کنند ولی اگر در فرکانس خوبی نباشند مسلماً شما را مسخره می‌کنند چون خودشان هیچ دستاوردی در زندگی خود نداشته‌اند. افرادی که خودشان نتوانسته‌اند به هدفشان برسند، فردی را که برای رسیدن به هدفش تلاش می‌کند مورد تمسخر قرار می دهند و حرف‌هایی می‌زنند که شاید شما را از درون نابود کند. ولی الآن وقت آن رسیده که تمام این حرف‌ها را نشنیده بگیرید و کنار بگذارید و خودتان را تشویق کنید. برای خودتان در برگه‌ای یادداشت نمایید که یک هدف مشخص دارید و هر روز به آن نزدیکتر می‌شوید. از خودتان تشکر کنید که درون و مغز فعال و خوبی دارید و اهداف و ایده‌های خوبی درون شما زنده شده است.

 

مقاله پیشنهادی: افزایش عزت نفس و دوست داشتن خود

چگونه خودمان را بیشتر دوست داشته باشیم؟

 

نکته سوم: چگونه بهترین باشیم؟

در زندگی یک سری کارها وجود دارد که خود شما باید آنها را انجام دهید. اولین نفری باشید که یک سری از کارها را انجام می‌دهید. برای مثال اولین نفری باشید که در زمینه‌ای به کسی کمک می‌کنید، مهربانی می‌کنید، تشکر می‌کنید و..... زمانی که این کار را انجام می‌دهید یک حس فوق‌العاده خوب درون شما ایجاد می‌گردد چون از بقیه تقلید نکردید و بهترین کاری که به ذهنتان رسیده را انجام داده‌اید. زمانی که بعضی کارها را برای اولین بار انجام می‌دهید، کم کم زمینه اینکه خودتان را بیشتر دوست داشته باشید در وجودتان فراهم می‌شود زیرا شما به ندای قلبتان گوش کرده‌اید که صبور باشید، به بقیه احترام بگذارید، اولین کسی باشید که از دیگران تشکر می‌کنید و... . در این زمان است که متوجه می‌شوید که در حال تبدیل شدن به شخصیت بزرگی هستید و همین قدم‌های کوچک روح شما را هر روز زیباتر و بزرگتر می‌کند.

امیدواریم با اجرای این 3 نکته بتوانید بیشتر خودتان را دوست داشته باشید و هر روز موفق‌تر گردید چرا که اگر خودتان را دوست داشته باشید، گام‌های بعدی برای رسیدن به هدف، آرزو و موفقیت برای شما آسان‌تر می‌گردد.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-we-love-ourselves-more
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
محسن گفته:
۰ | ۰

من ترجیح میدم مقدار زیادی از انرژِی مثبتم رو با شما به اشتراک بزارم چون با اون من غیر از پول خیلی چیزهای دیگررو هم بدست میارم

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما محسن عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تشکر و تقدیر برای شماست که همواره لطفتان را به ما ارزانی می دارید. از زحمات شما بی‌نهایت تشکر می‌کنیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
Mohammad Ashraf گفته:
۰ | ۱

بدون شک که دوست داشتن خودمان ارزشمند ترین نکته در زندگی ما میباشد ؛‌ چون وقتی خودمان رو دوست داشته باشیم کاری نمی کنیم که از رویاهایمان عقب بمانیم..... اولویت زندگی خود باید خودمان باشیم !!! مثل همیشه بهره بردم ؛‌ممنون استاد گرانقدر

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما محمد عزیز  
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بله همینطور است. از رضایت و خشنودی شما همواره بر خود می‌بالیم و علاقه مندیم که همیشه شما را در اوج پیروزی‌هایتان ببینیم.

شاد و پیروز باشید.


 

پاسخ

مطالب مرتبط