موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تغییر نگرش برای زندگی شاد و موفق | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
آیا به خاطر نرسیدن به هدف‌هایتان ناراضی هستید؟ با استفاده از این نکته‌ها می‌توانید نگرشتان را به زندگی تغییر دهید و مسیر زندگی را از سمت ناراحتی و نارضایتی به «آری گفتن به زندگی» تغییر دهید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تغییر نگرش برای زندگی شاد و موفق | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

آیا همه افراد می‌توانند زندگی شاد و موفقی داشته باشند؟ شادی و موفقیت دو  هدفی است که همه انسانها به سمت آن گرایش دارند. برای داشتن یک زندگی شاید باید اصولی را در زندگی روزمره خود به کار برید و نگرش مثبتی نسبت به زندگی داشته باشید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آیا همه افراد می‌توانند زندگی شاد و موفقی داشته باشند؟

شادی و موفقیت دو مورد و هدفی هستند که همه انسانها به سمت آن گرایش دارند. هنگامی که از افراد مختلف سؤال می‌شود «هدف شما در زندگی چیست؟» تقریباً به یک پاسخ مشترک می‌رسیم. شادی و خوشحالی آرزوی همه ما است.

اما برخی روزها این هدف به ظاهر کوچک فاصله‌ای طولانی و دور و دراز با ما دارد. خبر خوب یا شاید بدی که وجود دارد این است که این هدف کاملاً به خود شما بستگی دارد.

حتی زمانی که دیدن نیمه پر لیوان غیرممکن به نظر می‌رسد، این قدرت صد در صد به خود شما مربوط می‌شود که نگرشتان را نسبت به زندگی عوض کنید.

در ادامه به نکته‌هایی اشاره می‌شود که می‌توانید با استفاده از آنها نگرشتان را به زندگی تغییر دهید و مسیر زندگی را از سمت ناراحتی و نارضایتی به «آری گفتن به زندگی» تغییر دهید. تنها در این صورت است که می‌توانید طعم موفقیت و شادکامی را بچشید.

 

چگونه بیزینس خود را به درستی مدیریت کنیم؟

 

1. ارزش داشته‌هایتان را بدانید و شکرگزار آنها باشید

در قرن بیست و یک، همه ما عادت کرده‌ایم که در زندگی چیزهای بیشتر و بیشتری بخواهیم و برای بهتر شدن کیفیت زندگی تلاش و تقلا کنیم. به هر حال، گاهی باید نگاهی به داشته‌هایمان کنیم و با این نیم نگاهِ ارزشمند، درهای متفاوت و قابل توجهی به روی ما باز خواهد شد.

تغییر نگرش به سمت شکرگزاری بابت آنچه در زندگی داریم یکی از قدرتمندترین  ابزار برای ایجاد باز کردن دنیایی جدید به روی ما است. شاید به نظر نکته‌ای ساده باشد اما باید هر روز و برای هر چیزی که دارید این تمرین را انجام دهید.

اگر ذهنتان را بر این اساس برنامه‌ریزی کنید که سپاسگزار باشد در این صورت به موارد کوچک و جزئی که موجب ناراحتی و شرایط منفی خواهند شد، توجهی نخواهید داشت.

در عوض، تمرکز شما بیشتر جلب اتفاقات خوب، مثبت و درس‌هایی خواهد شد که از اتفاقات بد گرفته‌اید. هر شب قبل از اینکه به رختخواب بروید این تمرینات را انجام دهید:

هفت مورد شاد و مثبتی را که امروز برای شما اتفاق افتاده‌اند در دفتر یادداشت خود بنویسید و به خاطر همه این موارد شکرگزار باشید. لازم نیست موارد خیلی بزرگ یا خارق‌العاده باشند.

برخی روزها می‌توانید ساده‌ترین موارد خوشحال کننده و لذت‌بخش را یادداشت کنید. به عنوان مثال لبخندی که از یک دوست یا همکار دریافت کرده‌اید یا غذای لذیذی که در کنار خانواده خود میل نموده‌اید.

با تمرین این تکنیک ( که البته باید بدون وقفه باشد) در طول هفته‌ها و ماه‌های متوالی، متوجه خواهید شد که پس از گذشت مدتی ناخودآگاه در همان لحظه بابت همین موارد کوچک شکرگزاری خواهید کرد.

 

زندگی شاد و موفق

 

2. چه هدف‌هایی دارید؟

عجله نداشته باشید. یک روز را به این اختصاص دهید که کاملاً تمرکز کنید و ببینید هدف شما در زندگی چیست؟ قصد دارید به چه چیزهایی برسید؟ شاید در ابتدا کمی مبهم به نظر برسند و ایده‌ای برای آنها نداشته باشید.

به عنوان مثال، به احتمال زیاد همه ما در ابتدایی‌ترین پاسخی که می‌دهیم کسب آرامش، شادی و کامیابی در زندگی است. اما اندکی تأمل داشته باشید و با نگاهی ظریف‌تر به دنبال پاسخ باشید. از گفتن چنین پاسخی دقیقاً منظور شما چیست؟

شاید هدفتان این باشد که هر روز کار مفیدی انجام دهید یا به واسطه انجام دادن کاری که عاشقش هستید جهان را به جای بهتری تبدیل کنید. هدف شما می‌تواند این باشد که هر روز و هر سال به لحاظ شخصی و حرفه‌ای رشد و پیشرفت داشته باشید.

حتی می‌توانید هدف‌های جزئی‌تری را مشخص کنید. مثلاً تصمیم بگیرید آخر هفته‌ها را در کنار خانوده تان بگذرانید، سفری جذاب و هیجان انگیز به یک مکان ناشناخته داشته باشید. در این صورت باید چهارچوب زمانی برای این موارد مشخص کنید.

3. احساس شادی یا حس رضایت از خودمان

به جای اینکه دائماً برای شادی تلاش کنید به دنبال این باشید که نسبت به خودتان چه به لحاظ رفتار و چه به لحاظ عملکرد رضایت داشته باشید. روانشناسان معتقد هستند که شادی محصول یا نتیجه به دست آوردن خواسته‌هایتان نیست بلکه در پی شکست، چالش‌ها و رسیدن به مراحل مهم و نقاط عطف زندگی‌تان حاصل می‌شود و یک محصول یا نتیجه فرعی به شمار می‌رود.

به عبارت دیگر، بدون تلاش، رقابت و تقلا، شادی هیچ اهمیت و ارزشی نخواهد داشت. در واقع اگر دائماً به دنبال ایجاد شادی و همیشه نگران این مسئله باشید که احتمالاً انسان شادی نیستید، تنها بر استرس و ناراحتی‌های خودتان افزوده‌اید. شادی یک مقصد در زندگی نیست بلکه باید همه مراحل زندگی شما همراه با شادی و لذت باشد.

 

تغییر نگرش

 

4. دایره علایقتان را گسترده‌تر کنید

هر چه حوزه‌های مورد علاقه شما بیشتر باشند، در زندگی لذت و شادی بیشتری را تجربه خواهید کرد. افرادی که وارد زمینه‌های متفاوتی می‌شوند و نسبت به موارد متعددی علاقه نشان می‌دهند نسبت به افرادی که علایق و دلبستگی های کمتری دارند، احتمالاً کمتر دچار افسردگی خواهند شد.

یک روانشناس تکینیکی را برای افزودن حوزه‌های متعدد به زندگی و کاهش افسردگی ارائه می‌دهد. او پیشنهاد می‌کند روی برگه‌ای 9 قسمت را مشخص کنید و این بخش‌ها را به حوزه‌های مختلف زندگی‌تان اختصاص دهید، بخش‌هایی از زندگی که برای شما اهمیت دارند.

به عنوان مثال، می‌توانید خانواده، شغل، دوستان، سرگرمی‌ها، مسافرت، کارهای داوطلبانه و خیرخواهانه، ورزش، اختصاص دادن زمانی به تنهایی خودتان و مواردی از این دست را انتخاب کنید.

زمانی که بخش‌های مهم زندگی را مشخص کردید، ببینید آیا به همه این زمینه‌ها توجه کافی دارید؟ آیا هر هفته زمان مشخصی را صرف آن‌ها می‌کنید؟ با استفاده از این تکنیک شما می‌توانید زمان مشخصی را صرف کارها و اموری کنید که برای شما مهم هستند و نسبت به آنها علاقه بیشتری دارید.

 

مقاله پیشنهادی: روش‌های تغییر نگرش برای دست‌یابی به موفقیت (بخش اول)

تغییر نگرش برای زندگی شاد و موفق

 

5. خودتان را دوست داشته باشید

برخی افراد عادت کرده‌اند که همیشه دیگران را نسبت به خودشان مقدم بدانند و بیش از آنچه که از دیگران دریافت می‌کنند، به آنها ببخشند. اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید، زمان آن رسیده است که در مورد خودتان بیشتر فکر کنید.

درست همانند هر موضوع و مسئله دیگری که در زندگی وجود دارد در این مورد نیز چاره کار تعادل است. با استفاده از این ایده‌ها می‌توانید خودتان را بیشتر دوست داشته باشید:

  • در طول هفته روزی را به انجام کاری اختصاص دهید که واقعاً عاشقش هستید.
  • مهارت نه گفتن را یاد بگیرید. این تمرین را از اینجا شروع کنید که اگر دوست یا یکی از آشنایان درخواستی از شما داشت که واقعاً تمایلی به انجام دادنش نداشتید در پاسخ "نه "بگویید.
  • به حرف بدن خود گوش کنید. در صورتی که احساس خستگی داشتید و نمی‌توانستید از خانه برای خرید یا کار خارج شوید، به احساس خودتان گوش دهید و یک روز استراحت کنید. اگر شما یک کارگر یا کارمند وظیفه شناس و سخت‌کوش بوده‌اید این یک روز مرخصی حق شما است.
  • تلفن همراهتان را در کل روز یا حداقل در طول بعد از ظهر خاموش کنید. گاهی لازم است به دیگران نشان دهید که به زمانی برای استراحت و تنهایی نیاز دارید و نباید همیشه وابسته به شما باشند.
  • برای ایجاد تغییر بد نیست اندکی خودخواه باشید. اگر همیشه فردی سازگار و موافق با دیگران بوده‌اید، از هم اکنون سعی کنید به دیگران بگوئید اولویت‌های شما چیست و چه چیزهایی را ترجیح می‌دهید.

 

چگونه با فروش کالا در آمازون درآمد کسب کنیم؟

 

6. انتظارات شما چیست؟

درنظر گرفتن استانداردهای سطح بالا لزوماً بد نیست اما در صورتی که به این کار عادت کنید می‌تواند برای شما ضررهایی را به همراه داشته باشد.

اگر سطح توقع از خودتان همیشه بالا باشد در این صورت افسردگی شما بیشتر خواهد شد و اگر از دیگران انتظارات بالایی داشته باشید امکان دارد آنها از شما آزرده شوند یا بخواهند از شما دوری کنند.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/change-attitude-for-success-and-happiness
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh