افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

13 تکنیک قدرتمند برای افزایش بهره وری زندگی در سال 2020

توضیحات کوتاه :
اساساً زندگی بدون استرس، امری امکان ناپذیر است اما در عین حال، راه‌های متفاوتی برای مقابله با آن و افزایش بهره‌وری روزهای زندگی وجود دارد. با این عادت‌ها می‌توان به مقابله با استرس رفت.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
13 تکنیک قدرتمند برای افزایش بهره وری زندگی در سال 2020

 

خلاصه ای از مقاله

چگونه زندگی پربازده و عاری از استرسی داشته باشیم؟ زندگی را همانطورکه هست بپذیرید و در زندگی، خود را درگیر افراد در فضای مجازی نکنید. در این مقاله 13 تکنیک قدرتمند برای افزایش بهره وری در زندگی را بیان می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه زندگی پربازده و عاری از استرسی داشته باشیم؟

اساساً زندگی بدون استرس، امری امکان ناپذیر است اما در عین حال، راه‌های متفاوتی برای مقابله با آن و افزایش بهره‌وری روزهای زندگی وجود دارد.

جِی. کِی رولینگ، نویسنده کتاب هری پاتر می‌گوید: «اصولاً همیشه در زندگی موضوعی وجود دارد که بابت آن دچار استرس شویم، مگر این که بسیار محتاطانه زندگی کنیم و البته در این صورت باز هم زندگی نکرده‌ایم و شکست خورده تلقی می‌شویم.»

این گفته خانم رولینگ در مورد زندگی هر شخصی مصداق دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با 13 عادت برای مقابله با استرس و افزایش بهره‌وری آشنا کنیم تا در سال 2020 زندگی عاری از استرسی را تجربه کنید.

 

چگونه درآمد خود را افزایش دهیم؟

 

1. زندگی را همانطور که هست بپذیرید

«زندگی وقتی آسان می‌شود که دشواری آن را بپذیرید.» این گفته اسکات پک، نویسنده و روانشناس مشهور آمریکایی است.

او معتقد بود که نباید در زندگی دنبال دوری از عوامل استرس زا باشیم بلکه باید استرس را جزء طبیعی زندگی تلقی کنیم و سعی در یافتن راهی برای کنار آمدن با آن باشیم. این رویکرد، باعث می‌شود دچار یأس و سرخوردگی نشویم و فشارهای زندگی را راحت‌تر تحمل کنیم.

2. ظرفیت خودتان در زندگی را مشخص کنید

زندگی همانند یک بازی است و شما بازیکن آن به حساب می‌آیید و بنابراین باید مشخص کنید در چه سطحی می‌خواهید بازی کنید. بازی زندگی در برخی از سطح‌ها سخت‌تر از بقیه است و شما نمی‌توانید به راحتی از پس آنها بربیایید اما برخی دیگر از سطوح راحت‌تر هستند.

بنابراین برای این که بی‌جهت دچار استرس نشوید و همچنان زندگی پر بازدهی داشته باشید، بهتر است از خودتان به اندازه ظرفیتتان انتظار داشته باشید. مایکل فلپس، شناگر بسیار ماهر و نام‌آوری است، او در عین حال پاهای کوتاه و بالاتنه بلندی دارد که همین شرایط باعث می‌شود او شرایط انجام فعالیت دیگری مانند دو در مسافت‌های طولانی را نداشته باشد.

پس یک بار دیگر تاکید می‌کنیم که از خودتان به اندازه توانایی‌هایتان انتظار داشته باشید، در این صورت زندگی برای شما فوق‌العاده آسان‌تر خواهد بود.

 

13 تکنیک قدرتمند برای  بهره وری در زندگی

 

3. با غریبه‌ها بحث و جدل نکنید

بحث شما با دیگران بر سر هر موضوعی که باشد، اعم از تغییرات آب و هوایی تا تبعیض جنسیتی، مسائل اقتصادی یا هر مساله دیگری، همیشه کسی هست که در مورد آن موضوع با شما کاملاً مخالف باشد.

در این شرایط، شاید با خودتان فکر کنید که می‌توانید با استدلال و بیان حقایقی، با عقاید آن شخص مقابله کنید و طرز فکر او را تغییر دهید، چون منطق شما به این شکل حکم می‌کند.

اما این درست زمانی است که پدیده‌ای روانشناختی به نام «اثر پس زنی یا اثر معکوس» اتفاق می‌افتد. این جریان، موقعی اتفاق می‌افتد که می‌خواهید با استدلال و آوردن دلیل، باورهای طرف مقابل خود را تغییر دهید اما برعکس، آنها بیشتر از قبل بر درستی اعتقادات خود پافشاری می‌کنند.

در این شرایط، اختلاف نظر شما با هم بیشتر می‌شود و هیچ یک از دو طرف، از این موقعیت سودی نخواهد برد. پس، از بحث کردن با دیگران خودداری کنید زیرا راه به جایی نخواهد برد و در عوض باعث می‌شود برای اثبات ادعای خود دچار استرس شوید و مثلا به طرف مقابلتان بگویید: «اگر به این اطلاعات نگاه کنید، متوجه می‌شوید که حق با من است/ شما اشتباه می گویید.»

 

تکنیک های افزایش بهره وری در زندگی

 

4. در فضای مجازی با غریبه‌ها بحث نکنید

همان مطالب مورد شماره 3 را می‌توانید در مورد دنیای مجازی هم به کار بگیرید. در واقع، ما نه تنها باید به صورت رودر‌رو از بحث کردن با افراد بپرهیزیم بلکه باید در شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام هم که افراد را نمی‌بینیم از این کار خودداری کنیم.

آستین کلئون، نویسنده جوان، در کتاب خود Keep Going: 10 Ways To Stay Creative In Good Times And Bad، در یک صفحه کامل، تنها یک جمله را تکرار می‌کند: «من در اینترنت با غریبه‌ها بحث نمی‌کنم.»

اگر به این توصیه کلئون عمل کنید، قطعاً بازدهی شما افزایش می‌یابد و دیگر آنچنان وقتی به دست نخواهید آورد که به خاطر افراد در دنیای مجازی، دچار استرس شوید.

5. دائماً شکایت نکنید

گاهی اوقات، زندگی به شکلی که ما می‌خواهیم پیش نمی‌رود که البته موضوعی طبیعی است و در مواردی واقعاً باعث آزردگی خاطر ما می‌شود. اما آنچه در این میان باعث بدتر شدن اوضاع می‌شود، شکایت کردن است.

این موقعیت، درست مانند زمانی است که در یک اتوبوس 50 نفر حاضر باشند، اما یکی از مسافران به خاطر کند بودن سرعت اتوبوس یا شرایط بد داخل آن بر سر راننده فریاد بکشد.

49 مسافر دیگر نیز، درست همین وضعیت را تجربه کرده‌اند اما فقط او تصمیم گرفته است که موقعیت را از آنچه که هست بدتر نشان دهد. پس اگر به دنبال رسیدن به یک زندگی عاری از استرس هستید، نباید دائماً در حال گله و شکایت باشید.

 

مقاله پیشنهادی: قانون 8020 برای بهبود بهره وری و مدیریت زمان

13 تکنیک قدرتمند برای افزایش بهره وری

 

6. از افرادی که دائماً در حال شکایت هستند، دوری کنید

اگر در جایی حضور دارید که شخصی دائماً در حال شکایت از اوضاع است، در اولین فرصت از او دور شوید. گاهی اوقات واقعاً لازم است که خودتان را از کسانی که برای شما تولید استرس می‌کنند، دور نگه دارید.

در مواردی که شخصی سعی در بحث کردن با شما دارد یا بدون دلیل یا برای اثبات حقانیت خود، صدایش را بلند می‌کند، از جای خود بلند شوید و از آن محل فاصله بگیرید.

7. فعالیت بدنی خود را افزایش دهید

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش بهره‌وری و دوری از استرس این است که فعالیت فیزیکی خود را افزایش دهید. مثلاً انجام یک پیادهروی کوتاه 20 تا 30 دقیقه‌ای به آرام شدن ذهن شما کمک می‌کند و باعث می‌شود سرزنده و شاداب به محل کار خود باز گردید.

 

افزایش بهره وری در زندگی

 

8. ورزش کنید

تاکنون بارها و بارها، نتیجه تحقیق پژوهشگران نشان داده است که ورزش کردن به افزایش بازدهی شما کمک می‌کند، باعث کاهش سطح تنش و استرس شده، به حفظ سلامتی شما کمک می‌کند، در ارتقا حافظه و کاهش احتمال ابتلا شما به افسردگی نقش دارد.

همچنین انرژی جسمی و ذهنیتان را افزایش می‌دهد، به بالا رفتن سطح عزت نفس و تنظیم الگوهای خواب کمک کرده و با تقویت مکانیسم کنار آمدن با مشکلات، سطح انعطاف پذیری شما را افزایش می‌دهد.

9. در انتخاب مواد غذایی خود دقت کنید

بیشتر افراد از شنیدن توصیه‌های تکراری مثل «سالم غذا بخورید» خسته شده‌اند. اول از همه این‌که این جمله به معنی این است که هر کس باید از رژیم غذایی متفاوتی نسبت به شخص دیگری استفاده کند. به عبارت دیگر، نباید صرفاً برنامه‌ای غذایی از اینترنت کپی و آن را استفاده کنید.

در عوض باید ویژگی‌های جسمی خود، دستگاه ایمنی و موقعیت جغرافیایی که در آن قرار دارید را هم در نظر بگیرید. مثلا رژیم غذایی شخصی که در نروژ زندگی می‌کند، باید با کسی که در مکزیک یا اکوادور زندگی می‌کند، متفاوت باشد.

یا افرادی که به صورت ژنتیکی مشکلات قلبی یا خونی دارند، مطمئناً باید نسبت به افرادی که این ناراحتی‌ها را ندارند، از رژیم غذایی متفاوتی استفاده کنند. با این حال، صرف نظر از موقعیتی که در آن قرار دارید، به خاطر داشته باشید که هر تغییری به تدریج و با برداشتن گام‌های کوچک ایجاد می‌شود.

بنابراین هیچ‌گاه سعی نکنید دست به تغییرات بزرگ و بی‌ملاحظه بزنید، چون هیچ وقت تداوم نخواهند داشت.

 

افزایش بهره وری

 

10. با دیگران چهره به چهره صحبت کنید

فرستادن پیام و تماس تلفنی را نمی‌توان جایگزین تعامل چهره به چهره کرد. به این خاطر که همه افراد به برقراری ارتباط نزدیک فیزیکی با دیگران نیاز دارند. این کار به کاهش استرس شما کمک خواهد کرد. پس در اولین فرصت برای دیدن دوستتان و صرف قهوه با او اقدام کنید.

11. کتاب بخوانید

شما فقط یک بار زندگی می‌کنید اما اگر کتاب بخوانید، می‌توانید هزاران زندگی را تجربه کنید. کتاب‌ها، ایده‌های نو، ماجراها و مطالب مفید بی‌شماری در اختیار انسان قرار می‌دهند که خود شخص به تنهایی نمی‌تواند آنها را طی مدت زمان کوتاه عمر خود به دست آورد یا تجربه کند.

وقتی ماجرای زندگی انسان‌های مختلف را می‌خوانید، پی خواهید برد که آنها در مواجهه با مشکلات خود ( که شاید مشابه مشکلات شما هم باشد) از چه روشی استفاده کرده‌اند. همین موضوع باعث افزایش بهره‌وری شما و صرفه‌جویی در وقت و انرژی خواهد شد.

12. برای استفاده از رسانه‌های اجتماعی، قانون تعیین کنید

حتماً شنیده‌اید که برای کاهش استرس و افزایش بازده خود، استفاده از شبکه‌های اجتماعی را متوقف کنید. این نظریه واقعیت نداشته و از دو جهت اشتباه به حساب می‌آید: یکی این که بیشتر افراد حاضر به انجام این کار نیستند و از طرف دیگر، کامل کنار گذاشتن  این شبکه‌ها، کار نادرستی است.

با این حال، برای این که وقت خود را با بالا پایین کردن صفحات اجتماعی به هدر ندهید، می‌توانید قانون «دو اسکرول» را به کار ببرید. در این قانون، وقتی تلفن همراه خودتان را بر می‌دارید و صفحات اجتماعی مثل فیسبوک، توئیتر یا اینستاگرام را باز می‌کنید، فقط مجاز هستید، دو بار صفحه را به سمت پایین بکشید.

با این روش، هم در جریان اتفاقاتی که در این شبکه‌ها افتاده است قرار می‌گیرید و هم بمباران اطلاعاتی نشده و وقت بسیار کمی هم صرف مشاهده این شبکه‌ها خواهید کرد. از طرفی، با این روش فقط مطالب بسیار مهم را دنبال خواهید کرد.

 

نحوه فروش کالا در آمازون و کسب درآمد دلاری

 

13. روش درست استراحت کردن را یاد بگیرید

امروزه، با ظهور شبکه‌های مختلف اجتماعی، بیشتر افراد، توجه چندانی به مساله استراحت خود نمی‌کنند. همین موضوع باعث به خطر افتادن سلامتی آنها و کاهش بازدهی‌شان می‌شود. اگر کار می‌کنید، تمام تمرکز و انرژی خود را صرف کار کردن کنید، اگر هم در حال استراحت هستید، فقط به این کار بپردازید.

یعنی هر کدام از این فعالیت‌ها را که انجام می‌دهید، 100 درصد فقط به همان مشغول شوید. با این روش، با تلاش کمتر نتیجه بهتری به دست خواهید آورد، سطح استرس‌تان کاهش و میزان بازدهی‌تان افزایش خواهد یافت.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/boost-productivity
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط