تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

با هفت ویژگی مثبت بهترین نسخه خودتان باشید

توضیحات کوتاه :
رژیم ذهنی شما بر شخصیت، ویژگی‌های فردی و هر آنچه در زندگی‌تان رخ می‌دهد، اثرگذار خواهد بود و موجب توسعه و رشد فردی شما خواهد شد. آیا می‌دانید رژیم ذهنی چیست و چه مواردی را در بر می‌گیرد؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
با هفت ویژگی مثبت بهترین نسخه خودتان باشید

 

خلاصه ای از مقاله

زمانی که ذهنتان را با عبارات تأکیدی مثبت، اطلاعات، کتاب‌های مفید، مکالمات ارزشمند، برنامه‌های صوتی و افکار گران‌بها تغذیه کنید، شخصیت و نگرشی مثبت را در خود ایجادکرده‌اید. در این صورت، روحیه، انگیزه و اثرگذاری شما در سطح بالایی قرار خواهد گرفت، عزت‌نفس بالاتری را تجربه خواهید کرد و یاد می‌گیرید چگونه اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه می‌توانیم فرد بهتری باشیم؟

رژیم ذهنی شما بر شخصیت، ویژگی‌های فردی و هر آنچه در زندگی‌تان رخ می‌دهد، اثرگذار خواهد بود و موجب توسعه و رشد فردی شما خواهد شد. آیا می‌دانید رژیم ذهنی چیست و چه مواردی را در بر می‌گیرد؟ در ادامه با این مفهوم آشنا شده و از اهمیت آن آگاه خواهید شد. زمانی که ذهنتان را با عبارات تأکیدی مثبت، اطلاعات، کتاب‌های مفید، مکالمات ارزشمند، برنامه‌های صوتی و افکار گران‌بها تغذیه کنید، شخصیت و نگرشی مثبت را در خود ایجادکرده‌اید. در این صورت، روحیه، انگیزه و اثرگذاری شما در سطح بالایی قرار خواهد گرفت، عزت‌نفس بالاتری را تجربه خواهید کرد و یاد می‌گیرید چگونه اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید.

 

چگونه ذهنیت و لایف استایل افراد موفق را داشته باشیم؟

 

زمانی که تصمیم بگیرید کنترل کامل ورودی‌های ذهنتان را در اختیار بگیرید، افکار و احساسات منفی را که موجب درجا زدن شما در گذشته می‌شوند از خودتان دور کنید و در کل فرد مثبتی باشید، می‌توانید تغییراتی درونی در خود ایجادکنید. سلامتی و تناسب روحی، درست همانند سلامت و تناسب جسمی و فیزیکی است. رسیدن به سطح بالایی از عزت‌نفس و نگرش مثبت با یادگیری، تمرین ومداومت برآن قطعاً ممکن خواهد شد. در ادامه، به 7 تکنیک مهم اشاره خواهیم کرد که با استفاده از آنها می‌توانید فرد مثبت‌گرایی شوید:

1. از عبارات تاکیدی مثبت استفاده کنید

هر زمان که با خودتان صحبت می‌کنید کاملاً مثبت باشید، مکالمه‌ای را که با خودتان دارید در اختیار بگیرید و از عبارات مثبت استفاده کنید. در حین مکالمه از عبارات تأکیدی مثبت، در زمان حال و مربوط به شخص خودتان استفاده کنید. به‌عنوان مثال از جملات زیر می‌توانید استفاده کنید:

  • «من خودم را دوست دارم»
  • «من می‌توانم این کار را انجام دهم»
  • «من احساس خوبی دارم»
  • «من مسئولیت پذیر و متعهد هستم»

افراد بسیاری معتقد هستند که 95 درصد از احساسات ما تحت تأثیر نوع وشیوه حرف‌زدن در طول روز است. در حقیقت، اگر گفت‌وگوی درونی شما با خودتان آگاهانه و به شکل مثبت و سازنده نباشد، فکرتان مشغول و درگیر افکاری خواهد شد که شما را ناراحت می‌سازد، موجب کاهش عزت‌نفستان می‌شود یا نگرانی و اضطراب اجتماعی‌تان را به همراه خواهد داشت. ذهن همانند یک باغچه است. در صورتی که خودتان دست به کار نشوید و گل‌های مورد علاقه‌تان را در آن نکارید، علف‌های هرزی در آن می‌روید که موجب تشویش خاطرتان خواهد شد. شما می‌توانید از جملات تاکیدی مثبت برای ثروت، سلامتی و غیره استفاده کنید.

 

مقاله پیشنهادی: قدرت جملات مثبت در زندگی

با هفت ویژگی مثبت بهترین نسخه خودتان باشید

 

2. تصویر سازی مثبت داشته باشید

شاید قوی‌ترین توانایی شما، توانایی تصویرسازی و تصور اهدافی است که به واقعیت پیوسته‌اند. تصویری شفاف، واضح و هیجان‌انگیز از هدف‌ها و زندگی ایده‌آل خود بسازید. این تصویر را بارها و بارها در ذهنتان مرور کنید. پیشرفت‌های شما درزندگی با ایجاد یک تصویر ذهنی آغاز خواهد شد.

3. دایره ارتباطی‌تان را با افراد مثبت شکل دهید

انتخاب افراد برای زندگی، کار و همراهی با شما بیش از هر فاکتور دیگر تأثیر شگرفی بر احساسات و موفقیت‌هایتان خواهد داشت. از همین امروز تصمیم بگیرید با افرادی رابطه و تعامل داشته باشید که مثبت‌اندیش هستند، افکار مثبت‌اندیش‌ها را یاد بگیرید، با افرادی ارتباط برقرار کنید که شاد و خوشبین هستند و از این بابت توانسته‌اند پیشرفت‌هایی در زندگی داشته باشند. به هیچ وجه به سمت افرادمنفی جذب نشوید. این افراد مهم‌ترین و نخستین منبع نارضایتی و نگرانی در زندگی هستند. از همین امروز تصمیم بگیرید افرادی را که دارای افکارمنفی هستند و موجب استرس و نگرانی در زندگی شما می‌شوند حذف کنید.

 

با هفت ویژگی مثبت بهترین نسخه خودتان باشید

 

4. افکار ذهنی مثبت را تقویت کنید

هر چه‌قدر شما از غذاهای سالم‌تر استفاده کنید و مواد مغذی را در برنامه غذایی‌تان جای دهید، جسم و بدن شما به همان اندازه سالم باقی خواهد ماند. ذهن نیز دقیقاً به همین صورت است. یعنی هر چه به جای مطالب بیهوده، اطلاعات مفیدی را در در اختیار مغز خود قرار دهید، ذهن سالم‌تری را پرورش خواهید داد. کتاب، مجلات و مقالات آموزشی و انگیزشی را مطالعه کنید. ذهنتان را با اطلاعات و ایده‌هایی تغذیه کنید که موجب شادی و اطمینان به خودتان و جهان اطرافتان خواهد شد. از تمام فرصت‌هایی که دارید به نحو مناسب و شایسته استفاده کنید. هنگام رانندگی به سمت محل کار در ماشین خود به سی دی یا برنامه‌های صوتی آموزشی گوش کنید. دائماً پیام و عبارات مثبتی را به مغز ارسال کنید که موجب عملکرد بهتر و شایستگی شما در هر حوزه‌ای از زندگی خواهند شد. هنگام تماشای تلویزیون برنامه‌هایی را انتخاب کنید که آموزشی و مثبت هستند. در عصر حاضر که دنیای اطلاعات و ارتباطات آنلاین است از دوره‌های آنلاین بهره‌مند شوید. هر آنچه را که موجب افزایش اطلاعات و احساس بهتر شما نسبت به زندگی و خودتان خواهد شد را جذب کنید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه تفکر مثبت در خود ایجاد کنیم؟

با هفت ویژگی مثبت بهترین نسخه خودتان باشید

 

5. یادگیری مداوم را فراموش نکنید

تقریباً همه افرادی که اقدام به راه‌اندازی کسب‌وکاری می‌کنند، با منابع محدودی شروع می‌کنند. گاهی اوقات نیز هیچ منبع مالی در اختیار ندارند. در حقیقت بسیاری از افرادی که امروز بر قله موفقیت ایستاده‌اند روزی از صفر شروع کرده‌اند و حتی در پیمودن مسیر موفقیت چندین بار سقوط کرده‌اند. جادوی یادگیری مادام‌العمر و پیشرفت فردی همان عاملی است که موجب می‌شود از فرش به عرش برسید. برخی افراد بر این باور هستند که آموزش و یادگیری عادی تنها برای یک زندگی معمولی کفایت می‌کند اما اگر همواره به دنبال فراگیری و خودآموزی باشید، شانس و فرصت‌های عالی برایتان فراهم خواهد شد. اگر خودتان را نسبت به یادگیری، رشد و بهتر شدن افکار و عملکردتان متعهد بدانید، می‌توانید کنترل کامل زندگی را در دست بگیرید و سرعت پیشرفت در مسیر موفقیت و رسیدن به هدف را به‌طور خارق‌العاده‌ای افزایش دهید.

6. از تأثیر عادات مثبت بر سلامت خود غافل نشوید

به سلامت جسمی خودتان حتماً اهمیت دهید. با خودتان عهد ببندید که قصد دارید یک عمرِ هشتاد، نود یا صد ساله را تجربه کنید و همچنان شاداب و با طراوت بمانید. برای رسیدن به این آرزو باید غذاهای سالم بخورید، از مواد مغذی و طبیعی استفاده کنید، تعادل غذایی را در هر شرایطی رعایت کنید. یک رژیم غذایی سالم می‌تواند تأثیر مثبت و فوری بر افکار و احساسات شما داشته باشد.
متعهد شوید که تمرینات ورزشی را به‌طور مرتب و مداوم انجام دهید، پیاده‌روی، دو و شنا، دوچرخه‌سواری، یا استفاده از وسایل ورزشی را دربرنامه فعالیت‌های بدنی خود بگنجانید. اگر به تمرینات ورزشی منظم عادت کنید، در این صورت شادتر و سالم‌تر خواهید بود. نسبت به فردی که تمام مدت، روی کاناپه نشسته است و مشغول تماشای تلویزیون است، استرس و خستگی کمتری خواهید داشت. برخی مواردی که ما را به سمت افکارمنفی سوق می‌دهند عبارتند از عادات غذایی نادرست و ناسالم، کمبود خواب، ورزش نکردن و کار ب‌ وقفه بدون استراحت کافی. بنابراین باید همیشه در زندگی تعادل را رعایت کنید.

 

چگونه بیزینس آمازون را راه اندازی کنیم؟

 

7. همیشه انتظارات مثبت داشته باشید

تمرین قانون جذب یکی از قوی‌ترین تکنیک‌ها برای تبدیل شدن به فردی  مثبت‌اندیش و باور نتایج مثبت و بهتر در زندگی است. هر خواسته‌ای را که با اطمینان انتظار داشته باشید، در زندگی‌تان به وقوع خواهد پیوست. از آنجا که شما توانایی دارید انتظارات خود را کنترل کنید، می‌توانید بهترین‌ها را برای زندگی‌تان رقم بزنید. بنابراین اگر منتظر موفقیت، معروفیت و محبوبیت، رسیدن به اهداف مورد نظر و خلق یک زندگی رویایی باشید، مطمئناً به آنها دست خواهید یافت.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/be-your-best-version
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط