موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

قدرت جملات مثبت در زندگی

توضیحات کوتاه :
من می‌توانم. من زیبا هستم. من قوی هستم. من ارزشمند هستم. تکرار این جملات چه نقشی در زندگی ما ایفا می‌کند؟ آیا می‌توان با گفتن روزانه و تکرار آنها قدم برداشتن در مسیر موفقیت را تسهیل نمود؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 8.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
قدرت جملات مثبت در زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

همه ما روزانه به صورت ناخودآگاه و گهگاه نیز به‌صورت خودآگاه جملاتی را در ذهن خود تکرار می‌کنیم. در درون خود، با خود سخن می‌گوییم. اما ممکن است توجهی به محتوای این جملات نداشته باشیم و از تأثیر آنها بر ناخودآگاه ذهنمان باخبر نباشیم. در این مقاله سعی داریم تأثیر این جملات را بر ذهن و در نتیجه بر اعمال و اهدافمان بررسی نماییم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

نقش جملات مثبت در زندگی

من می‌توانم. من زیبا هستم. من قوی هستم. من ارزشمند هستم. تکرار این جملات چه نقشی در زندگی ما ایفا می‌کند؟ آیا می‌توان با گفتن روزانه و تکرار آنها قدم برداشتن در مسیر موفقیت را تسهیل نمود؟ همه ما روزانه به صورت ناخودآگاه و گهگاه نیز به‌صورت خودآگاه جملاتی را در ذهن خود تکرار می‌کنیم. در درون خود، با خود سخن می‌گوییم. اما ممکن است توجهی به محتوای این جملات نداشته باشیم و از تأثیر آنها بر ناخودآگاه ذهنمان باخبر نباشیم. در این مقاله سعی داریم تأثیر این جملات را بر ذهن و در نتیجه بر اعمال و اهدافمان بررسی نماییم.

 

قدرت جملات مثبت در زندگی برای ثروتمند شدن

 

تأثیر جملات و کلمات بر ذهن

هر چند ممکن است غیرقابل باور و کم اهمیت باشد اما صحبت‌هایی که ما هر روز با خودمان داریم نقش بسیار زیادی در زندگی ما دارند. کلمات و جملاتی که ما هر روز با خود تکرار می‌کنیم تبدیل به باور ذهنی و در نهایت تبدیل به "حقیقت" می‌شوند. کلمات وسیله‌ای هستند برای انتقال مفاهیم و افکار. تا وقتی ما کلمات را برزبان نیاورده‌ایم، آنها تنها مفاهیمی اتنزاعی در اعماق ذهن ما هستند. اما همین که به زبان آورده شوند، تبدیل به ماهیتی حقیقی و قابل لمس می‌شوند. نه تنها کلمات، بلکه نحوه ادا کردن آنها، تن صدا و احساسی که با آهنگ صدای خود منتقل می‌کنیم، تأثیر زیادی بر شنونده دارد. حال اگر شنونده آن کلمات و جملات خود ما باشیم چه؟

 

مقاله پیشنهادی: چگونه مثبت ‌اندیشی را جایگزین بدبینی کنیم؟

قدرت جملات مثبت در زندگی

 

مهم‌ترین نکته‌ای که در این مورد وجود دارد این است که مکالمات درونی ما در بین صداهای روزمره و مشغله‌ها گم می‌شود. اما چه ما از آنها آگاه باشیم چه نباشیم آنها تأثیر خود را بر ذهن ما می‌گذارند. اگر ما مکرراً به خود بگوییم که "من نمی‌توانم" چگونه می‌توانیم حال خوبی پیدا کنیم؟ جملات منفی می‌تواند باعث افزایش سطح استرس در افراد شود. تحقیقات نشان داده است که وقتی افراد بر توانایی‌های خود تاکید می‌کنند، بازدهی بیشتری دارند و عزت‌نفس آنها نیز افزایش می‌یابد. طبق تحقیقات، تنها دیدن فهرستی از کلمات منفی می‌تواند سطوح استرس و افسردگی را در افراد بالا ببرد. محققان در یک تحقیق دریافتند که شنیدن کلمه "نه" در مغز افراد باعث ترشح هورمون‌های استرس شد. این هورمون‌ها سریعاً بر عملکرد مغز تأثیر گذاشتند و بخش مربوط به منطق، استدلال، پردازش زبانی و ارتباط را مختل کردند.

چرا جملات منفی را به کار می‌بریم؟

اما چرا نیاز به تمرین داریم که جملات مثبت را با خود تکرار کنیم؟ چرا ذهن بیشتر تمایل دارد که کلمات منفی را تکرار کند؟ چرا از همان ابتدا ذهن یاد نگرفته است که مفاهیم منفی را فیلتر کند؟ این موضوع دلایل مختلفی دارد. بسیاری از آنها ریشه در فرهنگ دارد. به‌عنوان مثال، در بسیاری از فرهنگ‌ها فروتنی ارزش والایی به‌شمار می‌رود و افراد تمایل دارند موفقیت‌ها را به عوامل بیرونی متعدد نسبت دهند و نه توانایی‌های درونی خودشان. این موضوع باعث می‌شود که ما ناخودآگاه توانایی‌های خود را نادیده بگیریم که این امر در نهایت می‌تواند منجر به انکار توانایی‌ها و ویژگی‌های مثبت شود. همچنین تربیت کودکی نیز نقش بسیار مهمی در این زمینه دارد. اگر والدین به کودکان خود یادآوری نکنند که چقدر خوب هستند و اگر بر توانایی‌ها و ویژگی‌های مثبت فرزندان خود تاکید نکنند، کودک هرگز از وجود این ویژگی‌ها آگاه نخواهد شد چه برسد به اینکه به نقش آنها در زندگی و موفقیت خود پی ببرند. والدین سختگیر موفقیت تحصیلی را مهمترین ملاک خوب بودن و هوش کودک می‌دانند و به جای تشویق فرزندان برای انجام دادن کار خوب، بیشتر بر تنبیه آنها برای کارهای بد تمرکز می‌کنند. اگر فردی در کودکی تشویق نشده باشد، در بزرگسالی باید آگاهانه یاد بگیرد که این توانایی‌ها را در خود کشف کند و مفاهیمی که از کودکی در ذهنش نقش بسته را تدریجاً با مفاهیم مثبت جایگزین نماید.

چگونه افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنیم؟

حال که نقش کلمات و گفتگوهای ذهنی بر ناخودآگاه ما مشخص شد، باید یاد بگیریم که در این مورد نقشی فعال داشته و کلمات مثبت را جایگزین واژه‌های منفی نماییم. در ابتدا ممکن است این کار سخت به‌نظر برسد، یا حتی از انجام آن خجالت بکشید اما به یاد داشته باشید که تکرار منجر به شکل‌گیری عادات شده و عادات نیز رفتار و شخصیت ما را شکل می‌دهند. پس سعی کنید هرچقدر هم که در ابتدا دشوار به‌نظر می‌رسد، به تغییر عادات منفی و جایگزین کردن آنها با عادات مثبت متعهد باشید و به یاد داشته باشید که تمرین باعث پیشرفت می‌شود. این کار نیز مانند هر مهارت دیگری نیاز به تمرین دارد و هرچه بیشتر تمرین کنید، بیشتر پیشرفت می‌نمایید. افکار خود را یادداشت کنید. در ابتدا باید این جملات را به سطح خودآگاه مغزتان منتقل نمایید. وقتی از آنها آگاه باشید بهتر می‌توانید آنها را تغییر دهید. بهترین روش برای این کار این است که آنها بر روی کاغذ بیاورید. سعی کنید هر شب افکار منفی که در طول روز از ذهنتان گذر کرده‌اند را به یاد آورده و یادداشت نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر شگرف افکار روی انسان

مثبت اندیشی

 

ذهن آگاهی چیست؟

فرایند ذهن‌آگاهی را تمرین نمایید. سعی کنید در طول روز و در هنگام انجام کارهای روزانه، تنها به همان کار فکر کنید. می‌توانید مراحل انجام آن کار را به صورت شفاهی با خود تکرار نمایید. این کار از ورود افکار منفی به ذهن جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود آگاهانه انتخاب کنید که چه افکاری وارد ذهنتان شوند. به محض اینکه متوجه شدید فکری منفی در ذهنتان جریان دارد، سریعاً آن را متوقف نمایید. می‌توانید به این کار جنبه جسمی نیز بدهید، اینگونه فرایند جایگزینی سریعتر انجام می‌پذیرد. یکی از روش‌های پیشنهادی این است که یک کش لاستیکی دور مچ خود ببندید و هربار که جمله‌ای منفی در مورد خود به زبان آوردید، کش را بکشید و رها کنید. بله، این کار کمی دردناک است! اما درد باعث می‌شود نسبت به آن جملات آگاه شوید و در نتیجه آنها را متوقف نمایید. پس از اینکه از وقوع و وجود این جملات آگاه شدید، در مرحله بعد سعی کنید واژه‌های مثبت را جایگزین واژه‌های منفی کنید. وقتی قصد انجام کار دشواری را دارید به خود نگویید نمی‌توانم، از پس آن برنمی‌آیم. به جای آن از جملات پرسشی استفاده کنید. مثلاً بگویید در این مورد چه کاری می‌توانم انجام دهم؟ این کار را چگونه می‌توانم انجام دهم؟ به این صورت، ذهنتان ناخودآگاه به سمت یافتن پاسخ برای مشکل موجود متمایل می‌گردد. به‌طور کلی واژه "نمی‌توانم" را از دایره لغات خود خارج نمایید. جملاتی که همیشه باید آنها را تمرین کنید این موارد هستند: من می‌توانم. من دوست داشتنی هستم. انسان جایزالخطاست. من همه توانایی‌های لازم برای انجام این کار را دارم. من تلاش می‌کنم تا به حس بهتری دست یابم. من سرشار از انرژی و شور زندگی هستم. من با اعتمادبه‌نفس هستم. زندگی پر از چالش است اما من از پس آنها برمی‌آیم. هر قدمی که برمی‌دارم من را به هدفم نزدیک‌تر می‌کند.

 

چگونه می توان با فروش کالا در آمازون افزایش درآمد داشت؟

 

راه مقابله با انرژی منفی

یکی دیگر از نکات کلیدی این است که اجازه ندهید تجربیات منفی که دیگران برای شما رقم زده‌اند در افکار شما تغییر ایجاد کنند. به افراد منفی‌باف گوش ندهید. اگر فردی کلمات منفی در مورد شما یا در هر زمینه دیگری به زبان راند با خود تکرار کنید که این واقعیت من یا واقعیت زندگی نیست. من انتخاب می‌کنم که دنیا را از چه دریچه‌ای ببینم. سعی کنید اطرافیان خود را آگاهانه انتخاب کنید و از افراد منفی دوری کنید. در نهایت باز هم یادآوری می‌کنیم که جملاتی که روزانه با خود تکرار می‌کنید واقعیت زندگی شما را می‌سازند. بنابراین باید دقت زیادی در این مورد داشته باشید و سعی کنید نسبت به آنها آگاه باشید. تمرینات خود را آغاز کنید تا افکار و جملات جدید در شما شکل گیرند. افکاری که بر توانایی‌ها و جنبه‌های مثبت شما تاکید دارند و شما را به سمت موفقیت در هر زمینه‌ای که به‌دنبال آن هستید سوق می‌دهند.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-power-of-positive-sentences-in-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط