مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

برقراری تعادل میان کار و زندگی حرفه ای (بخش دوم) | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
گاهی مشغله‌های زندگی باعث می‌شود از وظایفی که در قبال اطرافیانمان داریم، بازبمانیم. برای حفظ تعادل میان زندگی شغلی و شخصی راهکارهای شگفت‌آوری وجود دارد که زمینه‌ساز موفقیت هستند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
برقراری تعادل میان کار و زندگی حرفه ای (بخش دوم) | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

 افراد زیادی هستند که نمی‌توانند میان کار و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کنند. به این معنا که مشغله و وابستگی شغلی زیاد آن‌ها باعث می‌شود از وظایفی که در قبال اطرافیان خود دارند، باز بمانند. در این مقاله 8 استراتژی طلایی در این رابطه را به شما معرفی می‌کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

مدیریت تعادل بین کار و زندگی

همانطور که در بخش ابتدایی مقاله «برقراری تعادل میان کار و زندگی حرفه‌ای» هم اشاره شد، افراد زیادی هستند که نمی‌توانند میان کار و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کنند. به این معنا که مشغله و وابستگی شغلی زیاد آن‌ها باعث می‌شود از وظایفی که در قبال اطرافیان خود دارند، باز بمانند. در قسمت قبل شما را با 5 راهکار حفظ تعادل میان زندگی شغلی و شخصی آشنا کردیم. در این بخش قصد داریم 8 استراتژی طلایی دیگر را در این رابطه به شما معرفی کنیم.

 

چگونه کسب و کار موفقی راه اندازی کنیم؟

 

1. برای داشتن تعادل میان کار و زندگی بیشتر تفریح کنید

همین الان چشمان خود را ببندید و به هفته‌ای که پشت‌سر گذاشته‌اید فکر کنید. در طول آن یک هفته چقدر از زمان خود را با تفریح کردن سپری کرده‌اید؟ اگر این زمان به‌اندازه کافی نمی‌باشد، پس الان زمان تغییر کردن است. درباره چیزهایی که باعث هیجان شما می‌شوند و افرادی که دوست دارید زمان خود را با آنها سپری کنید، فکر کنید. سعی کنید کارهای جدیدی را تجربه کرده و با افراد جدید ارتباط برقرار کنید. کمی ریسک کنید و کارهای جدید را امتحان کنید. یک مهارت جدید یاد بگیرید و در زندگی خود تغییری را ایجاد کنید. اگر فکر می‌کنید برای اینکه تفریح داشته باشید باید از منطقه امن خود خارج شوید، همین الان این کار را انجام دهید. همیشه به خاطر داشته باشید که هدف شما تغییر زندگیتان است، پس داشتن کمی تفریح می‌تواند انرژی و انگیزه شما را حفظ کند.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه با قوانین خودمان در زندگی موفق شویم؟

برقراری تعادل میان کار و زندگی حرفه ای

 

2. دفتر خاطرات روزانه داشته باشید

یکی از بزرگ‌ترین مواردی که به شما در زمینه رشد شخصی و رسیدن به اهداف کمک می‌کند، استفاده از دفتر خاطرات روزانه می‌باشد. در این دفتر شما می‌توانید رویاهای خود را بنویسید. هر فکر خلاقانه‌ای که در ذهن دارید را نیز می‌توانید در این دفتر یادداشت کنید. همچنین می‌توانید هر اتفاقی که در طول روز برای شما افتاده است را داخل آن بنویسید. این دفتر تمام افکار، نگرش‌ها و سیستم باورهای شما را دربر می‌گیرد. اگر این کار را هر روز انجام دهید، کم‌کم به عادتی همیشگی تبدیل خواهد شد که بخش‌های دیگر زندگیتان را هم تحت تأثیر قرار خواهد داد. بنابراین، سعی کنید این کار را از همین امروز شروع کنید. هر روز مواردی که در ذهن دارید یا برایتان اتفاق افتاده است را در آن یادداشت کنید. حتی اگر تنها 5 دقیقه می‌توانید برای این کار زمان بگذارید، باز هم این کار را انجام دهید. اجازه دهید که قوه‌تخیل شما به هر سمتی که دوست دارید به پرواز در بیاید.

3. فکر کردن را به روتین روزانه خود تبدیل کنید

«وقت ندارم!» مطمئناً خود شما نیز بارها این جمله را به‌کار برده‌اید. اما نکته‌ای که باید در این زمینه بدانید این است که شما همیشه زمان خواهید داشت به ویژه زمانی که تصمیم می‌گیرید که روی کار به خصوصی زمان بگذارید. پس شاید نیاز باشد طرز فکر خود را تغییر دهید و روزی یک ساعت از زمانتان را به خودتان اختصاص دهید. یک ساعت در هر روز را به خودتان اختصاص دهید. کتاب بخوانید. مهارت جدیدی را تمرین کنید. واقعیت این است که اگر کاری واقعاً برای ما مهم باشد، همیشه برای آن زمان خواهیم داشت. این یک ساعت در روز می‌تواند به ما کمک کند تا به فرد خلاق‌تری تبدیل شویم و انرژی و تمرکز بیشتری داشته باشیم. بدین ترتیب قابلیت‌های ما در تمام وجوه زندگی افزایش می‌یابد.

 

مقاله پیشنهادی: مطالعه و موفقیت

برقراری تعادل میان کار و زندگی حرفه ای

 

4. روزانه کاری را انجام دهید که دوست دارید

زمان مثل باد می‌گذرد و ما تنها کاری که انجام می‌دهیم این است که خودمان را به‌دست آن می‌سپاریم. به‌همین خاطر، معمولاً لذت بردن از زندگی و انجام کارهای شادی‌آفرین را فراموش می‌کنیم. یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توان به کمک آن تعادل را به زندگی آورد این است که کارهایی را انجام دهیم که بیشترین لذت را می‌توانیم از آنها ببریم. اگر تصور می‌کنید هیچ کاری نیست که برای شاد کردن خود بتوانید انجام دهید، می‌توانید خودتان آن را خلق کنید. از جمله کتاب خواندن، پیاده‌روی، مدیتیشن، یادگیری یک مهارت یا زبان جدید و یا آموزش آشپزی و باغبانی. اینکه چه موردی را انتخاب می‌کنید اصلاً اهمیت ندارد. مسئله مهم این است که بتوانید از طریق کاری که انجام می‌دهید لذت و شادی را تجربه کنید. در نتیجه سعی کنید هر روز بخشی از زمان خود را به این کار اختصاص دهید. اگر این کار را به مدت 30 روز تکرار کنید، آن کار به یک عادت تبدیل خواهد شد.

5. زمان بیشتری را با خانواده خود سپری کنید

همه شما کسانی را در زندگی دارید که به آنها علاقه داشته و تمایل دارید که زمان‌های زیادی را در کنار آنها بگذرانید. اما مسئله مهم این است که کسب‌وکارتان آنقدر شما را درگیر می‌کند که فرصت نمی‌کنید زمانی را با خانواده خود سپری کنید. به همین دلیل رها شدن از کارها برای رسیدن به این مهم، یک امر ضروری است و شما نیز باید به‌عنوان فردی که صاحب کسب‌وکار خود است به این مسئله واقف باشید. اگر بتوانید زمانی را در نظر بگیرید و آن را با خانواده خود سپری کنید، می‌توانید خیلی سریع تأثیر شگرفی که بر زندگی شما خواهد داشت را احساس کنید.

 

برقراری تعادل میان کار و زندگی حرفه ای

 

6. اهداف شفاف و روشنی داشته باشید

افراد موفق همواره درباره آینده خود دیدگاه بسیار مشخصی دارند. آن‌ها برای اینکه بتوانند در مسیر موفقیت باقی بمانند و انگیزه خود را حفظ کنند، اهداف بلندمدت یا کوتاه‌مدت مشخصی را برای خود تعیین می‌کنند. این کار به آنها اجازه می‌دهد که به بزرگ‌ترین رویاهای خود دست پیدا کنند. زمانی که اهداف خود را به‌صورت مشخص و واضح تعیین می‌کنید، بهتر می‌توانید میان زندگی شخصی و حرفه‌ای خود تعادل برقرار کنید. در نتیجه، می‌توانید راحت‌تر روبه‌جلو حرکت کنید و هر روز برای خودتان یک فرصت جدید به وجود آورید.

7. همیشه روی نتایج تمرکز کنید

به جای اینکه روی سخت کار کردن متمرکز شوید، باید روی زمان و انرژی خود تمرکز کنید تا بتوانید به نتایج بهتری دست یابید. با تمرکز کردن روی یک حوزه مشخص زمان بیشتری در اختیار خواهید داشت و با تعادل بیشتری پیش می‌روید. درگیر کردن خود با کارهایی که تنها انرژی و زمان را از بین می‌برد، کار بسیار ساده‌ای است. اما باید همواره به خاطر داشته باشید که این کار تنها حرکت شما به سمت هدفی که دارید را کند می‌کند. چراکه دیگر نمی‌توانید تمامی کارها را با دقت و انرژی کافی پیش ببرید و همیشه از نظر زمانی به مشکل برمی‌خورید. اما اگر هر روز روی تعداد کمی از کارها متمرکز شوید، می‌توانید آنها را به نتیجه برسانید. در نتیجه، همواره احساس خوبی داشته و با انگیزه و اعتمادبه‌نفس بیشتری پیش می‌روید. همچنین در کنار آن فرصت خواهید داشت که کار را رها کرده و زمانی را با افراد مورد علاقه خود سپری کنید.

8. به دنبال آینده بهتری باشید

در حال حاضر این قدرت و کنترل را دارید که درباره آینده خود و کیفیت آن تصمیم بگیرید. اینکه آینده‌ای که منتظر آن هستید چه زمانی فرا برسد کاملاً به خود شما بستگی دارد. زمان رسیدن به آن می‌تواند 3، 5، 10 یا حتی 25 سال بعد باشد. این آینده را خود شما خلق می‌کنید اما تنها زمانی می‌توانید به آن دست پیدا کنید که همین الان وقت گذاشته و به آن فکر کنید. باید به این فکر کنید که امروز در چه جایگاهی قرار گرفته‌اید و می‌خواهید در آینده به چه جایگاهی برسید.

 

چگونه با فروش در آمازون ثروتمند شویم؟

 

به همین منظور باید به آینده خود نگاه کرده و تصمیم بگیرید که می‌خواهید به چه فردی تبدیل شوید و به چه موقعیتی دست پیدا کنید. سپس در ادامه درباره جایگاه فعلی خود نیز به یک دیدگاه درست دست پیدا کنید. آنگاه وقت آن است که به زمان حال بازگردید و اقداماتی را مشخص کنید که شما را به آینده‌ای که در ذهن دارید نزدیک می‌کند. زمانی که این کار را انجام دهید انرژی، انگیزه، خلاقیت، بهره‌وری و اشتیاق بیشتری را نیز خواهید داشت. چرا که شما درباره آینده به یک نگرش درست رسیده‌اید و می‌دانید که دقیقاً می‌خواهید به کجا بروید و چه گام‌هایی را برای رسیدن به این هدف باید بردارید.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/life-work-balance-part2
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط