وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه از پس هر مشکلی در زندگی بربیاییم؟

توضیحات کوتاه :
یکی از نکاتی که می‌تواند به ما کمک نماید که در زندگی آرامش داشته باشیم نوع نگرش ما به زندگی است. اینکه نگرش مثبتی به شرایط داشته باشیم یا همیشه نکات منفی موضوع را ببینیم و آرامش خود را برهم زنیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 8.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
چگونه از پس هر مشکلی در زندگی بربیاییم؟

 

خلاصه ای از مقاله

یک تئوری قوی که با استفاده از آن می‌توانیم در زندگی به آرامش برسیم قبول کردن است. قبول کردن یک شرایط و قبول کردن یک اوضاع به تنهایی یک اصل بزرگ است. اگر باور داشته باشید که می‌توانید شرایط بد و شرایط سخت را بپذیرید؛ یک قدرت و توانایی جدیدی را به دست آورده‌اید. موردی که واقعاً شما را از بقیه متمایز می‌کند این است که اگر در شرایط سختی قرار گرفتید، هرگز نمی‌بازید، شکست نمی‌خورید و از پا نمی‌افتید، چون می‌توانید قبول کنید و مشکل را حل کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

راه حل مشکلات زندگی

موضوع این بخش برمی‌گردد به یک تئوری قوی که با استفاده از آن می‌توانیم در زندگی به آرامش برسیم و آن قبول کردن است. تا حالا شده در زندگی شما مسائل یا شرایطی پیش بیاید که حس کنید هیچ راهی ندارید جز اینکه یک مسئله یا مشکل را قبول کنید؟ حالا می‌خواهم بدانم نگرش شما در مورد این موضوعات چیست؟ شرایط سختی که شاید یکی از عزیزان خود را از دست دادید، شاید ورشکسته شدید، شاید اتفاق خیلی بدی در زندگیتان افتاده. در اینجا یک گزینه به اسم قبول کردن وجود دارد، نظر شما چیست؟ اصلاً این تئوری درست است یا خیر؟ می‌خواهیم چهار نکته را باهم بررسی کنیم که فوق‌العاده ما را در رسیدن به آرامش بیشتر در زندگی کمک خواهد کرد. دوست خوبم، همانطور که می‌دانید می‌خواهیم به موضوعی بپردازیم که من اسم آن را خود قبولی گذاشتم، ما چه بخواهیم و چه نخواهیم در زندگی این کار را انجام می‌دهیم، ولی مهم نگرش ما نسبت به خود قبولی است که همه چیز را می‌سازد. احساس، شرایط ذهنی و آرامشی که به دست می‌آوریم یا حتی زمانی که خیلی عصبانی می‌شویم، همه به نگرش ما برمی‌گردد، چهار نکته را قرار است در این بخش مورد بررسی قرار دهیم.

 

چگونه مشکلات را حل نماییم؟

 

شرایط را بپذیرید

اولین نکته این است: دوست خوبم خود قبولی یک قدرت است. آیا تاکنون شنیده‌اید هر چیزی که ما را نکشد، قویترمان می‌کند. خودقبولی نیز دقیقاً همین است، دوست خوبم قبول کردن یک شرایط و قبول کردن یک اوضاع به تنهایی یک اصل بزرگ است، اگر باور داشته باشید که می‌توانید شرایط بد و شرایط سخت را بپذیرید؛ یک قدرت و توانایی جدیدی را به دست آورده‌اید. موردی که واقعاً شما را از بقیه متمایز می‌کند. این است که اگر در شرایط سختی قرار گرفتید، هرگز نمی‌بازید، شکست نمی‌خورید و از پا نمی‌افتید، چون می‌توانید قبول کنید و مشکل را حل کنید، حالا در نکته‌های بعدی به شما خواهم گفت که به چه شکل ما می‌توانیم این احساس را قویتر کنیم تا بتوانیم شرایط را با یک نگرش مثبت به سمت آرامش بیشتر بپذیریم.

 

سبک زندگی یک میلیونر نابغه

 

آرامش خود را حفظ نمایید

نکته دوم این است، دوست خوبم خود قبولی به منزله زدن مهر تایید به شرایط یا اتفاقات نیست، مثلاً تصور کنید که یک بیماری دارید و در بیمارستان هستید، خوب به هیچ‌وجه نمی‌خواهید این شرایط را تأیید کنید، چون اصلاً شرایطی نیست که دوست داشته باشید، هیچ‌کسی دوست ندارد که روی تخت بیمارستان باشد. اما خودقبولی فقط در مورد یک موضوع، آرامش است. دوست خوبم می‌خواهم با شما صادق باشم، چه بخواهید و چه نخواهید الآن در این شرایط هستید، یا من در این شرایط هستم، الآن انتخاب من فقط بین دو موضوع است، من می‌خواهم خود را اذیت کنم یا خیر؟ می‌خواهم به آرامش برسم؟ دوست خوبم زندگی فقط در مورد انتخاب کردن‌ها است. شاید یک شرایط برای پنج میلیون نفر مشابه باشد، شاید پنج میلیون نفر در جنگ باشند. ولی فقط عده کمی می‌توانند در همان حالت جنگ آرامش داشته باشند، چه بخواهند چه نخواهند پنج میلیون الآن در جنگ هستند. زمانی که افراد آرامش داشته باشند، قسم می‌خورم بازدهی کار، دستاورد و همه موارد زندگیشان خیلی بهتر از آن دسته‌ای از افراد می‌شود  که خودشان را اذیت می‌کنند، ناراحت هستند که چرا جنگ شده، چرا شرایط بحرانی پیش آمده؟ چرا ما خانه نداریم؟ چرا؟ هزاران چرایی که دارند و فقط شرایط را برای خود بدتر می‌کنند ولی در اصل شرایط برای همگی ثابت بود. دقیقاً یک خط ثابت چه برای افرادی که آرامش دارند و چه آنهایی که ندارند، ولی دسته دوم انتخاب می‌کنند که عصبانی باشند. زندگی  و همه مراحل آن انتخاب ما می‌باشد، اکنون انتخاب ما چیست؟ شرایطی پیش آمده و می‌خواهیم انتخابمان ما را به سمت آرامش پیش ببرد.

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک های آرامش واقعی در زندگی از زبان حسین عزت خواه

چگونه ازپس هر مشکلی در زندگی بربیاییم

 

حق انتخاب در زندگی چه اهمیتی دارد؟

دقیقاً همین است دوست خوبم شاید باور نکنید، ولی روزی من روی تخت بیمارستان بودم و به علت یک بیماری که شاید اطلاع داشته باشید یا در کتاب‌هایم خوانده باشید، بستری شده بودم و فوق‌العاده حس بدی داشتم، جملاتی را که از پزشکان می‌شنیدم اصلاً خوب نبود. حتی یک درصد امید بهبودی در صحبت‌های آن‌ها نبود. اما خوب داستان چه بود؟ داستان این بود که من باید بپذیرم که الآن من در بیمارستان هستم. الآن من روی تخت هستم، شاید از لحاظ فیزیکی شرایط خوبی نداشته باشم، قبولش کنم و الان از خودم بپرسم: من از زندگی چه چیزی می‌خواهم؟ اگر می‌خواهید به سمت آرامش بروید، دیگر حرص نخورید و استرس نداشته باشید. این حق انتخاب در زندگی می‌باشد.

شرایط شما را چه کسی انتخاب می‌کند؟

بگذار یک مثال فوق‌العاده بزنم، فرض کنید شما در تهران زندگی می‌کنید، زمانی که صبح خود را شروع می‌کنید، سوار ماشین خود شده و می‌خواهید به محل کارتان بروید، چندین و چند نفر در ماشین‌های خود در ترافیک بوق می‌زنند، فشار عصبی دارند و ناراحت هستند، شاید به همدیگر فحش بدهند و دعوا کنند. حال انتخاب شما چیست؟ آنها در خیابان هستند و به هر حال این موارد در اطراف شما وجود دارند. شما می‌خواهید بپذیرید یا اینکه می‌خواهید با آنها مبارزه کنید که چرا فحش، فریاد یا بوق می‌زنند؟ یا اینکه نه راحت باشید، آنها وجود دارند من هم اینجا با آرامش در ماشینم می‌نشینم، کاری به آنها ندارم و به همین حالت کمتر آدم‌های عصبانی با شما روبرو می‌شوند، چون ذهن شما روی افراد عصبانی تمرکز نکرده، ذهن شما دور از این هیاهو است و رها شده که به سمت آرامش برود، آدم‌هایی که در ترافیک و محل کار خود می‌بینید، همگی با طرز فکر شما به دنبال آرامش هستند، پس در نتیجه داشتن آرامش همان قدرت انتخاب است که ما خودمان باید انتخابش کنیم، زیرا شرایط ثابت است.

 

چگونه ازپس هر مشکلی در زندگی بربیاییم

 

آیا به خود‌باوری رسیده‌اید؟

نکته سوم خود قبولی در مورد اعتماد کردن و بخشش است. اما حال دو سؤال مطرح می‌شود که بخشش چه کسی و اعتماد کردن به چه کسی؟ اعتماد کردن به خودمان، باید داد بزنید و بگوئید من می‌توانم برنده شوم، من ظرفیت اتفاقات را دارم، من روح بزرگی دارم، دوست خوبم شاید اتفاق افتاده باشد که خدایی نکرده، یکی از عزیزانتان را از دست دادید، آن فرد دیگر در زندگی شما نیست. حال شما در این شرایط دو انتخاب دارید: می‌توانید گریه کنید و احساس کنید که زندگی خود را باختید، همه چیز خود را از دست دادید که این یک نوع طرز فکر است و در طرف دیگر هم می‌توانید بگویید آن فرد الآن در جای بهتری قرار گرفته و شاید به آرامش رسیده، زمانی که من با او زندگی می‌کردم چه ده سال، بیست سال و حتی پنجاه سال ما روزهای فوق‌العاده خوبی داشتیم و الآن خوشحالم. چون در ذهنم همراه با او روزهایی است که فوق‌العاده لذت بردیم، در کنار هم بودیم و شاید الآن در این دنیا زمانش تمام شده و اینها همه فقط قدرت انتخاب است. آیا می‌خواهید آرامش داشته باشید یا خیر؟ تا به حال چند بار در زندگی شما پیش آمده که به خاطر یک اتفاق عادی خود را سرزنش می‌کنید؟ خود را مقصر می‌دانید؟ اما باید خود را ببخشید و نسبت به خود گذشت داشته باشید. به خود اعتماد کنید و در دفعه بعدی یا روز بعدی به خود قول دهید که بهتر عمل کنید؛ اگر به خود اعتماد کنید، مطمئن باشید. شخصیت درون خود به بهترین حالت برای فردای شما آماده می‌شود، ولی اگر انگشت اشاره به سمت خود برده و با خود بگوئید: نه دفعه قبل هم همین کار را کردید و شکست خوردید و این بار هم خراب می‌کنید، هرگز درست نمی‌شود، پس دوست خوبم، خود قبولی در مورد اعتماد کردن اول به خود بستگی دارد، اول باید خود را ببخشید.

آیا در زندگی خود به میزان کافی آرامش دارید؟

حال در رابطه با نکته چهارم باید بیان کنم اتفاقی است که بیشتر ما را در این موضوع قوی می‌کنید، اینکه وقتی از یک موضوع یا یک اتفاقی می‌گذریم، برنده و پیروز بیرون می‌آییم، پیروز هم به منزله اینکه ما در زندگی‌مان آرامش داشته باشیم، دوست خوبم همه کارهایی که ما در زندگی خود انجام می‌دهیم، فقط به دلیل این است که ما به آرامش برسیم، حتی تو دوست خوبم شاید به دنبال پول میلیاردی یا میلیون دلاری باشید، اما این پول را هم مطمئنم می خواهید، بدست بیاورید که به آرامش برسید وگرنه یک مشت کاغذ که ارزشی ندارند. در نتیجه همه زندگی ما در مورد کسب آرامش است. حال وقتی که ما می خواهیم قوی‌تر و محکمتر شویم یا روحمان را بزرگتر کنیم، بهترین اقدام این است، اتفاقی را که توانستیم بر آن غلبه کنیم و پیروز شویم را با بقیه به اشتراک بگذاریم، دوست خوبم یادداشت کنید، اگر جایی توانستید از پس اوضاعی بربیایید، از شرایطی بگذرید، خودتان یا حتی دیگران را ببخشید.

 

مقاله پیشنهادی: کسب ثروت و آرامش

انرژی خود را در شرایط سخت حفظ نمایید

 

برای ایجاد تغییر آماده شوید

هرگاه در زندگی خود با مشکلاتی مواجه می‌شوید، قطعاً جایی از کار یا برنامه‌ریزی شما اشتباه بوده است. شاید یک تصمیم اشتباه یا پیمودن مسیری نادرست موجب ایجاد مشکل در زندگی شما شده است. اما ریشه و منشأ این انتخاب‌های نادرست چیست؟ قطعاً در همان لحظه ی تصمیم‌گیری نیز دوست داشته اید که به بهترین شکل ممکن راه خود را ادامه دهید اما شاید نگرش و طرز تفکری که داشته‌اید موجب وقوع چنین مواردی شده است. بنابراین لازم است کمی به این مورد فکر کنید. آیا باید در نحوه نگرش و افکار خود تغییراتی ایجاد کنید؟ یکی از سخت‌ترین تغییرها همین تغیر تفکر است اما در صورتی که با ایجاد تغییر بتوانید راحت‌تر از عهده مشکلات خود در زندگی برآیید پس بهتر است قبل از انجام هر کار دیگری تجدید نظری در روند طرز فکر و نگرش خود داشته باشید.

انرژی خود را در شرایط سخت حفظ نمایید

اگر به خودتان اعتماد کردید و گفتید من این دفعه بهتر عمل می‌کنم، اگر بهتر عمل کردم دوست دارم که با همه در میان بگذارم، حالا می‌توانید از هر راهی مثل پست گذاشتن در وب سایت و وبلاگ، نوشتن و ساختن ویدیو یا حتی به دوستان نزدیکتان، خواهر و برادرتان به صورت حضوری مطرح کنید و زمانی که دیدید آنها با یک مشکلی دست و پنجه نرم می‌کنند، در آغوششان  بگیرید و به آنها بگویید که درکشان می‌کنید. شرایطی که عزیزانتان در آن هستند، قطعاً شما آن را با موفقیت طی کرده‌اید و به آنها دلداری بدهید که آنها هم می‌توانند از پس شرایط سخت و طاقت‌فرسا برآیند و به خواسته‌ای که دارند، برسند. دوست خوبم حس بسیار خوبی است که به بقیه انرژی بدهید، هر لحظه که می‌گذرد، شما قوی‌تر می‌شوید و نسبت به آدم‌های اطرافتان مسئول هستید، که آنها را  قویتر کنید. بنابراین هر چیزی که یاد می‌گیرید، اگر به طور مثال در کتاب یا ویدئوهای الآن وقتشه فقط  یک نکته را یاد گرفتید، واقعاً از شما خواهش می‌کنم همان نکته را به بقیه دوستانتان بگویید و سعی کنید همه به آرامش برسند تا این حس زیبا در میان همه منتشر شود. چیزی که من واقعاً از اعماق قلبم می‌خواهم، این است که بدانید زندگی چیزی بیشتر از این نیست پس سعی کنید از آن به بهترین وجه ممکن لذت ببرید و به دیگران نیز روحیه دهید. هر کسی که در هر شرایط سختی است به او کمک کنید و حتی به صورت لفظی و کلامی هم شده به او روحیه دهید. قطعاً تاثیر کلام ما فوق‌العاده عالی است.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله چگونه از پس هر مشکلی در زندگی بربیاییم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام به گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی بیزینس آمازون شاید نقطه‌عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چگونه-از-پس-هر-مشکلی-در-زندگی-بربیاییم
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط