موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نقش استرس در موفقیت

توضیحات کوتاه :
مطالعات نشان می‌دهند که استرس می‌تواند یک تأثیر منفی مادام العمر روی مغز انسان‌ها بگذارد. قرار گرفتن در شرایط استرس‌زا می‌تواند اثربخشی قسمت استدلال و حافظه را تحت تأثیر قرار ‌دهد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
نقش استرس در موفقیت
خلاصه ای از مقاله

استرس خطر بزرگی برای موفقیت شما در زندگی به شمار می‌رود. زمانی که استرس از کنترل شما خارج می‌شود، مغز شما و در نتیجه آن عملکردتان دچار آسیب می‌شود. بیشتر عوامل استرس زا در محیط کار را می‌تواند به آسانی شناسایی کرد و از بین برد. در این مقاله به نقش استرس در موفقیت خواهیم پرداخت.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

عوارض استرس و فشار عصبی

افراد منفی همواره از منطق سرپیچی می‌کنند. خیلی از آنها از تأثیر منفی که روی اطرافیان خود می‌گذارند، بی اطلاع هستند. اما برخی دیگر با ایجاد هرج و مرج و فرکانس منفی احساس رضایت می‌کنند. در هر دو صورت، همه این افراد باعث به وجود آمدن پیچیدگی، نزاع و بدتر از همه استرس در اطرافیان خود می‌شوند. مطالعات نشان می‌دهند که استرس می‌تواند یک تأثیر منفی مادام العمر روی مغز انسان‌ها بگذارد.

قرار گرفتن در شرایط استرس زا حتی برای چند روز هم می‌تواند اثربخشی نورون‌ها در هیپوکامپ که یک منطقه مهم در مغز است و مسئولیت استدلال و حافظه را برعهده دارد، تحت تأثیر قرار ‌دهد. تحمل چند هفته استرس نیز سبب ایجاد آسیبی برگشت ناپذیر روی نورون‌های عصبی که باعث برقراری ارتباط میان سلول‌های مغز می‌شوند، خواهد شد. اما تجربه چند ماه استرس مداوم می‌تواند نورون‌ها را به طور کامل از بین ببرد.

استرس خطر بزرگی برای موفقیت شما در زندگی به شمار می‌رود. زمانی که استرس از کنترل شما خارج می‌شود، مغز شما و در نتیجه آن عملکردتان دچار آسیب می‌شود. بیشتر عوامل استرس زا در محیط کار را می‌تواند به آسانی شناسایی کرد. زمانی که شما در حال تلاش برای به سرانجام رساندن یک کار مهم در محیط کار خود هستید، ممکن است دچار استرس شوید. اما به احتمال زیاد می دانید که چگونه با این شرایط رو به رو شده و آن را مدیریت کنید.

متأسفانه این اتفاقات غیرمنتظره است که ممکن است شما را دچار استرس نماید. چرا که شما برای مواجه با آن خودتان را آماده نکرده‌اید. تحقیقات اخیر که توسط دانشکده روانشناسی زیستی و بالینی دانشگاه فردریش شیلر آلمان انجام شده است، نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض احساسات منفی شدید، باعث می‌شود که مغز شما پاسخ‌های استرس زایی را ارائه دهد.

این دقیقاً مثل پاسخی است که در زمان مواجه با افراد منفی خواهید داشت. به طور کلی افراد منفی شما را دچار استرس کرده و به همین دلیل نیز شما باید از افراد منفی دوری نمایید.

 

راه اندازی کسب و کار میلیاردی

 

نقش مدیریت استرس در دستیابی به موفقیت

توانایی مدیریت احساسات و حفظ آرامش در شرایط سخت، با عملکرد شما رابطه مستقیم دارد. مؤسسه TalentSmart تحقیقی را روی بیش از یک میلیون نفر انجام داده است. در نتیجه این تحقیق اعلام کرده است که 90 درصد از افرادی که عملکرد خوبی دارند، می‌توانند در زمان‌هایی که دچار استرس می‌شوند، احساسات خود را مدیریت کنند. بدین ترتیب آرامش خود را حفظ کرده و شرایط را تحت کنترل می‌گیرند.

یکی از بزرگ‌ترین هدایایی که افراد منفی به شما می‌دهند، این است که شما توانایی از بین بردن این احساسات منفی القا شده را پیدا می‌کنید. همه افراد موفق که عملکرد مطلوبی دارند، می‌دانند که چگونه با این افراد برخورد کنند که فرکانس منفی این افراد، آن‌ها را تحت تأثیر خود قرار ندهد. به منظور رویارویی با این احساسات منفی، شما باید رویکرد مناسبی را اتخاذ نمایید.

باید بدانید که چه چیزهایی را می‌توانید تحت کنترل خود بگیرید و چه چیزهایی را نمی‌توانید کنترل کنید. هر چیزی که از کنترل شما خارج است را باید از زندگی خود حذف کنید.

 

استرس و اضطراب در محیط کار

 

نکته مهمی که باید در ذهن داشته باشید این است که شما بیش از آنچه که تصور می‌کنید می‌توانید تحت تأثیر اطرافیان خود قرار بگیرید. پس باید در این زمینه توجه لازم را داشته باشید. به گفته جیم ران: «شما در حقیقت میانگین 5 فردی هستید که بیشتر وقت را با آن‌ها می‌گذرانید.» این جمله می‌تواند باعث شود که شما کمی هوشیارتر شوید. باید ببینید افرادی که با آنها وقت خود را می‌گذرانید و آنها را دوست خود می دانید، چه کسانی هستند.

همه آنها روی تصمیماتی که شما در زندگی می‌گیرید، تأثیر می‌گذارند و در نتیجه نقش مهمی در موفقیت یا عدم موفقیت شما در زندگی دارند. متأسفانه همه افرادی که در اطراف ما حضور دارند باعث بهتر شدن ما نمی‌شوند. برخی از افراد باعث می‌شوند که ما از دنبال کردن رویاهای خود دست بکشیم یا اجازه نمی‌دهند که شخصیت ریسک پذیری داشته باشیم.

نکته مهم این است که ما همیشه نمی‌توانیم متوجه تأثیر زیاد این افراد روی خود شویم. بنابراین شما باید همیشه آگاه باشید و با فکر و دقت کسانی که با آنها وقت می‌گذرانید را انتخاب کنید. بدین ترتیب تا آنجا که می‌توانید از این چنین افرادی دور شوید.

 

مقاله پیشنهادی: درمان استرس شدید با 14 راهکار آرامش بخش

استرس داشتن

 

5 دسته از کسانی که افراد موفق از آنها اجتناب می‌کنند

1. افرادی که مدام گلایه می‌کنند

این افراد کسانی هستند که به طور مداوم از زندگی، کار یا هر چیزی که در این جهان وجود دارد گله و شکایت می‌کنند. آن‌ها مرتباً در حال غر زدن درباره همه چیز هستند اما برای بهبود هیچ یک از این موارد تلاشی نمی‌کنند. بودن در کنار این افراد می‌تواند روی شما تأثیرات منفی بگذارد. حتی ممکن است شما هم به آنها پیوسته و از زمین و زمان گلایه کنید.

بدین ترتیب حتی قبل از اینکه خودتان متوجه شوید، شما هم مثل آنها به افکار منفی رو می‌آورید. متأسفانه این رفتار منفی می‌تواند مسری باشد. به همین دلیل شما باید هر زمان که برای بار دوم خواستید در کنار چنین فردی قرار بگیرید، کمی به آن فکر کنید.

2. افرادی که همیشه خودشان را محق می‌دانند

این دسته از افراد همیشه خودشان را برای همه چیز محق می‌دانند. به همین دلیل فکر می‌کنند نیازی ندارند که برای رسیدن به چیزی تلاش کنند و همه کسانی که در اطراف آنها حضور دارند باید در راستای نیازهای آنها گام بردارند. گاهی ممکن است این افراد سعی کنند با حرف‌های خود، شما را از دنبال کردن رویاهایتان منصرف کنند. این ذهنیت می‌تواند برای کسی که در حال تلاش برای رسیدن به موفقیت است، مرگبار باشد.

چراکه باعث می‌شود شما از هدف خود دست برداشته و انگیزه شما برای رسیدن به آن هدف را در قلبتان نابود کند. شما باید یک نکته بسیار مهم را همیشه به یاد داشته باشد. شما یا هر کس دیگری در زندگی هیچ حق از پیش تعیین شده‌ای ندارید و اگر شما به دنبال داشتن یک زندگی خوب هستید، باید خودتان تلاش کنید و آن زندگی را برای خودتان بسازید.

 

مقاله پیشنهادی: راه های کاهش استرس در محل کار و دلایل آن - عزت خواه دات کام

نقش استرس در زندگی

 

3. افرادی که خودشان را با همه چیز وقف می‌دهند

معمولاً بیشتر افرادی که در اطراف ما حضور دارند، در این دسته بندی قرار می‌گیرند. این افراد با هر محدودیتی که برایشان تعیین شود، خود را وفق می‌دهند. آن‌ها هیچ رؤیایی ندارند که به دنبال آن بروند و هیچ کاری برای تغییر وضعیت فعلی خود انجام نمی‌دهند. این دسته از افراد مثل ربات‌ها زندگی می‌کنند. از خواب بیدار می‌شوند، 40 ساعت در هفته به کاری مشغول می‌شوند که از آن متنفر هستند و سپس به خانه می‌روند و دوباره می‌خوابند.

آن‌ها این کار را هر روز تکرار می‌کنند. خیلی از افراد این شرایط را دارند و با آن کنار آمده‌اند و این اتفاق بسیار خوبی است. اما اگر فردی می‌خواهد به دنبال رویاهای خود برود، نمی‌تواند با داشتن یک زندگی متوسط و از پیش تعیین شده به آنها دست پیدا کند. بنابراین زمانی که به یک کار مشخص مشغول هستید، در کنار آن باید تلاش کنید تا کسب و کاری را راه اندازی نمایید که شما را به رویاهایتان نزدیک‌تر می‌کند.

در نهایت شما می‌توانید کاری که هر روز آن را انجام می‌دادید را رها کرده و با علاقه و اشتیاق کار مورد نظر خود را دنبال کنید.

 

نقش استرس در موفقیت

 

4. افرادی که بیش از اندازه اهل گردش و تفریح هستند

این دسته از افراد کسانی هستند که از 7 روز هفته، حداقل برای 5 روز آن برنامه تفریحی دارند. بودن در کنار این افراد می‌تواند خیلی سرگرم کننده و جذاب باشد. اما مراقب باشید! آن‌ها می‌توانند شما را از مسیر دستیابی به رویاهایتان خارج کنند. البته شما نباید از این جمله برداشت اشتباهی داشته باشید.

همه ما به زمانی برای استراحت و رسیدن به آرامش نیاز داریم اما این زمان نباید آنقدر زیاد شود که کل زندگی ما را تحت تأثیر خود قرار دهد. زمانی که تفریحات به اولویت اول شما تبدیل می‌شود، تمرکز شما از اهدافی که دارید برداشته می‌شود و مطمئناً این چیزی نیست که شما به دنبال آن باشید.

 

فروش در آمازون

 

5. افرادی که همیشه دچار شک و تردید می‌باشند

افراد شکاک می‌توانند خیلی راحت رویاهای شما را از بین ببرند. زمانی که شما رویاهای خود را با آنها در میان می‌گذارید، آن‌ها اولین کسی خواهند بود که به شما می گویند ایده‌ای که در ذهن دارید مناسب نیست یا اینکه نمی‌توانید به آن دست پیدا کنید. آن‌ها همیشه بر این باورند که شما باید یک شخص خاص باشید تا بتوانید به یک موفقیت چشمگیر دست پیدا کنید.

این طرز فکر برای کسی که به دنبال رسیدن به رویاهای خود است، می‌تواند ناامید کننده باشد. بنابراین با شناسایی افراد بدبین و شکاک در اطراف خود می‌توانید در آینده به موفقیت‌های قابل توجه دست پیدا کنید. از طرف دیگر، داشتن کسانی که همواره شما را حمایت و پشتیبانی می‌کنند نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. این افراد در زمان‌هایی که انگیزه شما کم شده یا در حال از بین رفتن است، می‌توانند با تشویق‌های خود در زمینه حفظ آن به شما کمک کنند.

بنابراین اطراف خود را با افراد حامی پر کرده و از کسانی که شما را ناامید و دلزده می‌کنند دوری نمایید. این کار می‌تواند نقش بسیار مهمی در موفقیت شما چه در زندگی و چه در محیط کار ایفا کند.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/role-of-stress-in-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط