ترس را کنار بگذارید

  • 1502
  • 0

ترس را کنار بگذارید

ترس چیست | ترس را به کنار بگذار | به آدم موفقی تبدیل شو | معنی ترس | مقاله ترس | راه مقابله با ترس | مفهوم ترس |  آدم های موفق نمی ترسند | ترس مقابل موفقیت 

ترس را کنار بگذارید و به انسان موفقی تبدیل شوید

تو بهترین را بخواه تا بهترین شوی.

بخواه تا به تو داده شود.

دوست خوبم در این مقاله چهار کلید طلائی را برای خوشبختی با تو در میان می گذارم. با من همراه باش. در زندگی با بعضی از آدمها آشنا می شوید که فوق العاده حس خوبی به ما می دهند، آدمهای بزرگی هستند. کسانی که وقتی با آنها صحبت می کنیم. وقتی با آنها بیرون می رویم، احساس فوق العاده ای به ما دست می دهد. بعضی از آنها آنقدر بزرگ هستند که به اندازه ی یک رهبر می توانند مردم را راهنمایی کنند. می توانند به مردم انرژی بدهند. بعضی ها آنقدر قوی هستند که در طول تاریخ می مانند. این انسان ها موفق، دوست داشتنی و انسان های زیبا، چه ویژگی هایی دارند؟ می خواهم این ویژگی های فوق العاده را به شما بگویم چون ما هم دوست داریم دنیای ذهنی خود را و دنیای بیرون خود را به بهترین وجه ممکن خوب و زیبا کنیم تا به سلامتی، شادی و آرامش برسیم و به بهترین و عالی ترین فرد انسان زندگیمان تبدیل شویم.

 

دنیای ذهنی

 

اصل اول: به اطرافیان خود افتخار کنید!!

دوست من تاکنون پیش آمده کار سختی انجام دهید. مثلاً رشته دانشگاهی که ممکن است کمی سخت باشد یا کار خاصی انجام دهید. احساس کنید که چقدر این کاری که می کنید سخت است. چرا بقیه شما را درک نمی کنند. بعضی مواقع وقتی از آن حرف می زنید که چقدر درسها ممکن است سخت باشد. شغل شما سخت باشد. ساعت زیادی را تمرین می کنید. ممکن است که شما خواننده باشید. برای ضبط یک ترک سه الی چهار دقیقه ای ممکن است که پنجاه بار به استودیو بروید. بعد از آن بگویید که کار من فوق العاده سخت است. چرا اطرافیان؛ من را درک نمی کنند؟من به شما خسته نباشید می گویم و شما را درک می کنم. می دانم که کار فوق العاده ای انجام می دهید. ولی این نکته را در نظر بگیرید که دقیقاً آدمهای اطراف شما هم مثل خود شما هستند. این کار را انجام می دهند. آنها هم کارهای ارزشمندی انجام می دهند و کارهای آنها نیز سخت است. باید به آنها افتخار کنید.

 

راه اندازی بیزینس پر سود

 

گفتم اول خود شما، یعنی نیاز ندارید به اینکه فکر کنید که اوّل بقیه شما را درک کنند. خیر!!! شما شروع کنید و اطرافیان خود را درک کنید و از آنها ممنون باشید. بابت کاری که انجام می دهند. به آنها افتخار کنید که دارند در مسیر هدف خود قدم برمی دارند. همین که آن ها را درک کنید؛ بیشتر آنها در مورد کاری که دارند. انجام می دهند. بپرسید این کار شما و محیطی که برای شما ساخته می شود محیط فوق العاده ای است.

دومین اصل: به اطرافیان خود عشق بورزید!!

به دنیا و افرادی که در آن هستند عشق بورزید. تا به حال پیش آمده است یک گوشی جدید، یک لپ تاپ یا ماشین جدید که می گیرید خیلی برای شما هیجان انگیز است. مدام به دنبال این هستید؛ ببینید که چه امکاناتی دارد. شاید آن شب به خواب نروید. فقط دارید به محصولی که خریدید، به ماشین به گوشی و لب تاب فکر می کنید. دوست من باید در مورد همه آدمهای زندگی خود همین حس و حال را داشته باشید. در مورد تمام چیزهایی که در تمام طول روز می بینید از آدمهای اطراف خود در مورد رویاها، اهداف و آرزوهای آن ها بپرسید. به زندگی شان علاقه مند شوید. به زندگی تمامی خویشان و اعضای خانواده و همکاران خود علاقه مند شوید. اینکه  به چه فکر می کنند؟ در چه مسیری قدم بر می دارند؟ همین که به دنیا بیشتر عشق بورزید، دقیقاً همین به خود شما برمی گردد. آدمهای اطرافتان به شما هم علاقه مند می شوند. همین علاقه مندی باعث می شود که شما به همین سادگی انگیزه بگیرید.

 

ترس را کنار بگذارید

 

سومین اصل: منبع فرستنده انرژی مثبت باشید!!

انرژی بد دیگران را به خود آن ها برنگردانید. یعنی مثل آینه رفتار نکنید. از لحاظ پزشکی ثابت شده که  مغز دقیقاً همانطوری رفتار می کند که با آن رفتار شده باشد. اگر فردی سراغ شما آمد. به شما حرفهای منفی و بدی زد، حرفهایی که شما را ناراحت می کند، مسلماً حال شما هم بد می شود. شما هم می خواهید حرفهای بدتری به او بگویید. یکی از دوستانم به من می گفت: وقتی یک نفر در حال  منفی است، من هم کم کم شبیه به آن می شوم یا حتی بدتر از آن هم می شوم. دوست من، می دانید من چه راهکاری به او پیشنهاد دادم؟ گفتم در این مواقع با خودکار روی دست خود علامت  ضرب بزنید. به خود یاد آوری کنید. هر وقت این علامت را دیدید. عصبانی و ناراحت هم نشوید. حالا خود شخصیت من اینکه آدم شادی هستم و دوست دارم که بقیه هم شاد باشند. به بقیه انگیزه می دهم. نگذارید کسی حال شما را عوض کند. اگه حال فردی که با شما صحبت می کند، بد است یا مشکل دارد. شما علامتی که به دست خود زدید را نگاه کنید. حق ندارید منفی و بی انگیزه باشید. مثل خودش بگویید که دنیا چقدر بد است. بخواهید همه چیز را خراب کنید. 

 

با ترس های خود مقابله کنید

 

نه! هرگز شما اینطوری برخورد نمی کنید، شما می خواهید که انسان زیبایی شوید. اگر هر کسی کنار شما نشست، با شما صحبت کرد، انرژی بگیرد و دوست داشته باشد که شما جزء بهترین افراد در زندگی او باشید که او در زندگی خودش دارد. به آدمی که از صبح تا شب از تک تک ثانیه های زندگی اش لذت می برد. به نکاتی که به شما می گویم ایمان و باور قلبی دارم. همین الآن روی دست خود علامت ضربدر را بزنید. نکته اینکه وقتی علامت ضرب را دیدید تبدیل به همان آدمی می شوید که دوست دارید. باید همان مسیر را دنبال کنید چون شما تصمیمم دارید که انسان بزرگی شوید. اگر فردی با حال بد و شکست خورده کنار شما آمد. حتی آمد از خود شما بد گفت. شما در مورد صفات خوب او بگویید. فقط یک بار این کار را انجام دهید و  ببینید چه نتیجه ای می گیرید.

چهارمین اصل: آرزوی خوشبختی برای همه داشته باشید!!

برای اطرافیان خود آرزوی خوشبختی کنید. من چندین سال پیش وقتی داشتم این اصل را توضیح می دادم، یکی از افراد در بین صحبت هایی که داشتیم، پرسید: چه تفاوتی می کند که من برای فلان شخص آروزی خوشبختی کنم یا نه؟ دوست من دنیا، دنیای انرژی است. زمانی که شما از صمیم قلب و تمام وجود بهترین ها را برای دوستان خود می خواهید، دارید دنیای مثبتی اطراف خود می سازید. اولین کسی که از این دنیا بهره می برد؛ خود شما هستید. دوست خوبم من زمانی که یک نفر را ملاقات می کنم یا با یک نفر جدید آشنا می شوم و یا با دوستانم صحبت می کنم، چشمانم را می بندم و برایش آرزوی خوشبختی می کنم. خوشبختی چیزی نیست جز آرامش، سلامتی و ثروت. اگر این سه اصل کنارهم باشند آن آدم می تواند  واقعاً احساس خوشبختی کند. من معتقدم تمام آدم ها، همه ما باید خورشید خوشبختی شویم. یعنی  نه برای خودما ن بلکه باید برای همه آدمهای دنیا آرزوی خوشبختی کنیم و از صمیم قلب این انرژی که داریم را به تمام آدمهای کره زمین و کل کائنات می فرستید. مطمئن باشید که اولین سودش به خود شما برمی گردد و به شما احساس آرامش عجیبی می دهد چون شما هیچ چیز بدی را برای بقیه نمی خواهید.

 

ترس را کنار بگذارید

 

نکاتی در مورد مواجهه با ترس

اگر نگاهی کلی به تمام افراد داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که نمی توانیم هیچ فردی را بیابیم که ترسی در زندگی نداشته باشد. شاید نوع ترس یکسان نباشد اما هر کس، ترسی در زندگی شخصی یا حرفه اش را تجربه کرده است. برخی از این ترس ها ترس از یک جسم یا شی خارجی است و برخی ترس ها به لحاظ روحی و عاطفی ایجاد می شوند. به طور مثال، شاید برای کودکی یک حیوان کوچک ترسناک باشد اما با بالا رفتن سن، ترس از شکل فیزکی خود خارج شده و بیشتر به سمت ترس های روحی گرایش می یابد، ترس از شکست خوردن در انتخاب رشته، انتخاب شغل، ترس از نرسیدن به استقلال مالی و ساخت آینده ای مطمئن. در این مقاله در مورد مقابله با این نوع ترس راهکارهایی ارائه شد و شما دوست گرامی می توانید با بهره بردن از این موارد بر ترس های خود غلبه کنید. مسلماً افراد موفق در کل دنیا نیز ترس های داشته اند اما با تقویت مثبت اندیشی، ریسک پذیری و به کارگیری پشتکار و اراده طعم موفقیت را احساس کرده اند.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله ترس را  کنار بگذارید  برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/ترس-را-کنار-بگذارید

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi