افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ترس را کنار بگذارید

توضیحات کوتاه :
موفقیت زمانی معنا و مفهوم پیدا می‌کند که اجتماعی وجود داشته باشد. شما در تقابل با آدم‌های دیگر می‌توانید به موفقیت برسید. در این مسیر اثر مثبتی از خود بر جای بگذارید و باعث آرامش دیگران شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 3.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
ترس را  کنار بگذارید

 

خلاصه ای از مقاله

گاهی ترس‌ها سدی برای رسیدن به موفقیت می‌شوند و شما را در این مسیر دچار شک و تردید می‌نمایند. تا قدرت مقابله با تر‌سهایتان را پیدا نکنید، موفقیتی هم حاصل نمی‌شود. همه انسان‌های موفق ترس‌هایی در زندگی خود دارند و با شناخت آنها توانسته‌اند بر آنها غلبه نمایند. ترستان را کنار بگذارید و به انسان موفقی تبدیل شوید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

ترس را کنار بگذارید و به انسان موفقی تبدیل شوید

تو بهترین را بخواه تا بهترین شوی.

بخواه تا به تو داده شود.

دوستان خوبم در این مقاله چهار کلید طلائی را برای خوشبختی با شما در میان می‌گذارم. با من همراه باشید. در زندگی با بعضی از آدم‌ها آشنا می‌شوید که فوق‌العاده حس خوبی به ما می‌دهند، آدم‌های بزرگی هستند، کسانی که وقتی با آنها صحبت می‌کنیم. وقتی با آنها بیرون می‌رویم، احساس فوق‌العاده‌ای به ما دست می‌دهد. بعضی از آنها آنقدر بزرگ هستند که به اندازه یک رهبر می‌توانند مردم را راهنمایی کنند. می‌توانند به مردم انرژی بدهند. بعضی‌ها آنقدر قوی هستند که در طول تاریخ می‌مانند. این انسان‌های موفق، دوست‌داشتنی و انسان‌های زیبا، چه ویژگی‌هایی دارند؟ می‌خواهم این ویژگی‌های فوق‌العاده را به شما بگویم چون ما هم دوست داریم دنیای ذهنی خود را و دنیای بیرون خود را به بهترین وجه ممکن خوب و زیبا کنیم تا به سلامتی، شادی و آرامش برسیم و به بهترین و عالی‌ترین فرد  زندگیمان تبدیل شویم.

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک های آرامش واقعی در زندگی از زبان حسین عزت خواه

دنیای ذهنی

 

اصل اول: به اطرافیان خود افتخار کنید!!

دوست من تاکنون پیش آمده کاری را به سختی انجام دهید. مثلاً رشته دانشگاهی که ممکن است کمی سخت باشد یا کار خاصی انجام دهید، احساس کنید که چقدر این کاری که می‌کنید سخت است. چرا بقیه شما را درک نمی‌کنند. بعضی مواقع وقتی از آن حرف می‌زنید که چقدر درس‌ها ممکن است سخت باشد. شغل شما سخت باشد. ساعت زیادی را تمرین می‌کنید. ممکن است که شما خواننده باشید. برای ضبط یک ترک سه الی چهار دقیقه‌ای ممکن است که پنجاه بار به استودیو بروید. بعد از آن بگویید که کار من فوقالعاده سخت است. چرا اطرافیان؛ من را درک نمی‌کنند؟من به شما خسته نباشید می‌گویم و شما را درک می‌کنم. می‌دانم که کار فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهید. ولی این نکته را در نظر بگیرید که دقیقاً آدم‌های اطراف شما هم مثل خود شما هستند. این کار را انجام می‌دهند. آنها هم کارهای ارزشمندی انجام می‌دهند و کارهای آنها نیز سخت است. باید به آنها افتخار کنید.

 

راه اندازی بیزینس پر سود

 

گفتم اول خود شما، یعنی نیاز ندارید به اینکه فکر کنید که اوّل بقیه شما را درک کنند. خیر!!! شما شروع کنید و اطرافیان خود را درک کنید و از آنها ممنون باشید. بابت کاری که انجام می‌دهند. به آنها افتخار کنید که دارند در مسیر هدف خود قدم برمی‌دارند. همین که آنها را درک کنید؛ بیشتر آنها در مورد کاری که دارند. انجام می‌دهند. بپرسید این کار شما و محیطی که برای شما ساخته می‌شود محیط فوق‌العاده ای است.با این کار به دیگران هم یاد می‌دهید که شما را بهتر درک نمایند با پیگیری نمودن کارهای شما، به شما انگیزه بیشتری بدهند.

دومین اصل: به اطرافیان خود عشق بورزید!!

به دنیا و افرادی که در آن هستند عشق بورزید. تا به حال پیش آمده است یک گوشی جدید، یک لپ‌تاپ یا ماشین جدید که می‌گیرید خیلی برای شما هیجان‌انگیز باشد. مدام به دنبال این هستید ببینید که چه امکاناتی دارد. شاید آن شب به خواب نروید. فقط دارید به محصولی که خریدید، به ماشین به گوشی و لپ‌تاپ فکر می‌کنید. دوست من باید در مورد همه آدم‌های زندگی خود همین حس و حال را داشته باشید. در مورد تمام چیزهایی که در تمام طول روز می‌بینید از آدم‌های اطراف خود در مورد رویاها، اهداف و آرزوهای آنها بپرسید. به زندگی‌شان علاقه‌مند شوید. به زندگی تمامی خویشان و اعضای خانواده و همکاران خود علاقه‌مند شوید. اینکه  به چه فکر می‌کنند؟ در چه مسیری قدم بر می‌دارند؟ همین که به دنیا بیشتر عشق بورزید، دقیقاً همین به خود شما برمی‌گردد. آدم‌های اطرافتان به شما هم علاقه‌مند می شوند. همین علاقه‌مندی باعث می‌شود که شما به همین سادگی انگیزه بگیرید. موفقیت همانند زنجیری است که حلقه ‌های آن به هم پیوسته‌اند. زمانی که شما به دیگران کمک می‌کنید به موفقیت برسند، دیگران هم به شما کمک می‌نمایند موفقیت را کسب نمایید و این زنجیره همچنان ادامه پیدا می‌کند.

 

ترس را کنار بگذارید

 

سومین اصل: منبع فرستنده انرژی مثبت باشید!!

انرژی بد دیگران را به خود آنها برنگردانید. یعنی مثل آینه رفتار نکنید. از لحاظ پزشکی ثابت شده که  مغز دقیقاً همانطوری رفتار می‌کند که با آن رفتار شده باشد. اگر فردی سراغ شما آمد. به شما حرف‌های منفی و بدی زد، حرف‌هایی که شما را ناراحت می‌کند، مسلماً حال شما هم بد می‌شود. شما هم می‌خواهید حرف‌های بدتری به او بگویید. یکی از دوستانم به من می‌گفت: وقتی یک نفر در حال  منفی است، من هم کم‌کم شبیه به آن می‌شوم یا حتی بدتر از آن هم می‌شوم. دوست من، می‌دانید من چه راهکاری به او پیشنهاد دادم؟ گفتم در این مواقع با خودکار روی دست خود علامت  ضرب بزنید. به خود یاد آوری کنید. هر وقت این علامت را دیدید. عصبانی و ناراحت هم نشوید. حالا خود شخصیت من اینکه آدم شادی هستم و دوست دارم که بقیه هم شاد باشند. به بقیه انگیزه می‌دهم. نگذارید کسی حال شما را عوض کند. اگه حال فردی که با شما صحبت می‌کند بد است یا مشکل دارد. شما علامتی که به دست خود زدید را نگاه کنید. حق ندارید منفی و بی‌انگیزه باشید. مثل خودش بگویید که دنیا چقدر بد است. بخواهید همه چیز را خراب کنید.

 

مقاله پیشنهادی: 7 راه برای تزریق انرژی مثبت به زندگی

 

با ترس های خود مقابله کنید

 

نه! هرگز شما اینطوری برخورد نمی‌کنید، شما می‌خواهید که انسان زیبایی شوید. اگر هر کسی کنار شما نشست، با شما صحبت کرد، انرژی بگیرد و دوست داشته باشد که شما جزء بهترین افراد در زندگی او باشید که او در زندگی خودش دارد. به آدمی که از صبح تا شب از تک تک ثانیه‌های زندگی‌اش لذت می‌برد. به نکاتی که به شما می‌گویم ایمان و باور قلبی دارم. همین الآن روی دست خود علامت ضربدر را بزنید. نکته اینکه وقتی علامت ضرب را دیدید تبدیل به همان آدمی می‌شوید که دوست دارید. باید همان مسیر را دنبال کنید چون شما تصمیمم دارید که انسان بزرگی شوید. اگر فردی با حال بد و شکست خورده کنار شما آمد. حتی آمد از خود شما بد گفت. شما در مورد صفات خوب او بگویید. فقط یک بار این کار را انجام دهید و  ببینید چه نتیجه‌ای می‌گیرید.

چهارمین اصل: آرزوی خوشبختی برای همه داشته باشید!!

برای اطرافیان خود آرزوی خوشبختی کنید. من چندین سال پیش وقتی داشتم این اصل را توضیح می‌دادم، یکی از افراد در بین صحبت‌هایی که داشتیم، پرسید: چه تفاوتی می‌کند که من برای فلان شخص آروزی خوشبختی کنم یا نه؟ دوست من دنیا، دنیای انرژی است. زمانی که شما از صمیم قلب و تمام وجود بهترین‌ها را برای دوستان خود می‌خواهید، دارید دنیای مثبتی اطراف خود می‌سازید. اولین کسی که از این دنیا بهره می‌برد خود شما هستید. دوست خوبم من زمانی که یک نفر را ملاقات می‌کنم یا با یک نفر جدید آشنا می‌شوم و یا با دوستانم صحبت می‌کنم، چشمانم را می‌بندم و برایش آرزوی خوشبختی می‌کنم. خوشبختی چیزی نیست جز آرامش، سلامتی و ثروت. اگر این سه اصل کنار هم باشند آن آدم می‌تواند  واقعاً احساس خوشبختی کند. من معتقدم تمام آدم‌ها، همه ما باید خورشید خوشبختی شویم. یعنی نه برای خودما ن بلکه باید برای همه آدم‌های دنیا آرزوی خوشبختی کنیم و از صمیم قلب این انرژی که داریم را به تمام آدم‌های کره زمین و کل کائنات می‌فرستید. مطمئن باشید که اولین سودش به خود شما برمی‌گردد و به شما احساس آرامش عجیبی می‌دهد چون شما هیچ چیز بدی را برای بقیه نمی‌خواهید. انرژی‌ از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود و هر چقدر انرژی مثبت بیشتری از خود ساطع کنید مسلما انرژی‌های مثبت بیشتری دریافت خواهید نمود و این جریان انرژی مثبت تاثیر فوق‌العاده خوبی در همه جنبه‌های زندگی شما خواهد گذاشت.

 

مقاله پیشنهادی: انرژی مثبت در زندگی

 

ترس را کنار بگذارید

 

نکاتی در مورد مواجهه با ترس

اگر نگاهی کلی به تمام افراد داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که نمی‌توانیم هیچ فردی را بیابیم که ترسی در زندگی نداشته باشد. شاید نوع ترس یکسان نباشد اما هرکس، ترسی در زندگی شخصی یا حرفه‌اش را تجربه کرده است. برخی از این ترس‌ها ترس از یک جسم یا شی خارجی است و برخی ترس‌ها به لحاظ روحی و عاطفی ایجاد می‌شوند. به طور مثال، شاید برای کودکی یک حیوان کوچک ترسناک باشد اما با بالا رفتن سن، ترس از شکل فیزکی خود خارج شده و بیشتر به سمت ترس‌های روحی گرایش می‌یابد، ترس از شکست خوردن در انتخاب رشته، انتخاب شغل، ترس از نرسیدن به استقلال مالی و ساخت آینده‌ای مطمئن. در این مقاله در مورد مقابله با این نوع ترس راهکارهایی ارائه شد و شما دوست گرامی می‌توانید با بهره بردن از این موارد بر ترس‌های خود غلبه کنید. مسلماً افراد موفق در کل دنیا نیز ترس‌هایی داشته‌اند اما با تقویت مثبت‌اندیشی، ریسک‌پذیری و به کارگیری پشتکار و اراده طعم موفقیت را احساس کرده‌اند.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله ترس را  کنار بگذارید  برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آنها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/ترس-را-کنار-بگذارید
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط