افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اصل انتظار

توضیحات کوتاه :
گاهی ما با فکر کردن به اتفاقات منفی آنها را جذب خود می‌نماییم و همیشه از آنها شاکی هستیم. بجای نارضایتی از زندگی، می‌توانیم با تغییر افکار خود، دنیا را تغییر دهیم و اتفاقات خوب را جذب کنیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 7.3k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
اصل انتظار

 

خلاصه ای از مقاله

اتفاقات زندگی نتیجه افکار خود ما می‌باشند. ما در ناخودآگاه خود اتفاقاتی را برای خود طلب می‌کنیم و در واقعیت برای ما اتفاق می‌افتد. سعی نمایید فرکانس ذهنی خود را بر روی امواج مثبت تنظیم نمایید تا اتفاقات خوب و مثبت برایتان رخ دهد. تا زمانی که انتظار اتفاقات خوب را نداشته باشید، آنها هم رخ نمی‌دهند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

اصل انتظار

اصل انتظار هم فوق‌العاده و هم خطرناک است. حالا این اصل چیست؟ قرار است که در زندگی ما چه چیزی انجام دهد، دوست من تا حالا شده که انتظار کاری را نداشته باشید و اتفاق بیفتد، مثلاً شاید به من بگویید که من اصلاً انتظار اینکه تصادف کنم را نداشتم. ولی خوب چرا تصادف کردم، چرا پایم شکست، چرا از سرکار اخراج شدم، چرا از همسرم طلاق گرفتم؟ چرا..... و چراهای خیلی زیادی را از من می‌پرسید. حالا اصلاً باید چه انتظاری از خود، کائنات، اطرافیان و از هر کسی که در این کره زمین است داشته باشید؟ اصلاً این انتظار می‌تواند کاری را عوض کنید یا تغییر بدهد؟ چیزی که اصلاً اتفاق نیفتاده و حالا اگه شما انتظار نداشته باشیدT آیا ممکن است که اتفاق بیافتد؟ من همه این مطالب را  اصل انتظار می‌نامم.

انتظار داشتن

اما این نکته را به خاطر داشته باشید انتظار داشتن یک اتفاق خوب و مثبت می‌تواند شما را به آن اتفاق برساند و شاید این سؤال را بپرسید که من اگر به تمام چیزهای خوب فکر کنم به تمام اتفاق‌های خوبی که قرار است رخ بدهد فکر کنم به تمام چیزی‌های خوبی که فکر می‌کنم خوب هستند و انتظار دارم که رخ بدهد اگر من تصادف کردم و دزد وسایل خانه‌ام را دزدید، آن موقع مشکل از کجا است؟

 

انتظارات شما تا چه اندازه بر روی زندگیتان تأثیر خواهد گذاشت؟

 

انتظارات شما تا چه اندازه بر روی زندگی‌تان تأثیر خواهد گذاشت؟

خوب آیا با خود می‌گویید در این مقوله و فرمول اشکال وجود دارد؟ خوب به خود می‌گویید؛ انتظار داشتم که همه چیز خوب پیش برود و هیچ‌وقت انتظار نداشتم که تصادف کنم. ولی خوب چرا این اتفاق افتاد؟ جواب شما اینجا است اگر انتظار داشته باشید که مواردی خوبی اتفاق بیفتد حداقل خود را برای یک اتفاق و شرایط خوب آماده می‌کنید. وقتی اتفاق بدی می‌افتد قطعاً طور دیگری آماده شده‌اید. چون می‌دانستید که یک حالت خوبی قرار است رخ دهد و در نهایت حداقل چیزی که به دست می‌آورید این است که شما آماده هستید. در اینجا روی سه موضوع مهمی اشاره می‌کنم که باید به آنها تمرکز کنید و انتظار داشته باشید آنها رخ دهد.

 

3 میلیارد کسب درآمد

 

بر روی اتفاق های خوب تمرکز کنید

مورد اول: موردی که باید روی آن تمرکز کنید، از خود باید انتظار داشته باشید که اتفاق‌های خوبی رخ دهد؟ خیلی ساده یک کاغذ بردارید و اتفاق‌های خوبی که دوست دارید برای شما رخ بدهد را بنویسید، تمام مواردی که در ذهن شما است را روی کاغذ بنویسید. در واقعیت دوست دارید که چه اتفاقی بیافتد. همه اینها را لیست کنید و همه آنها باید مثبت باشد، یک جمله به شما می‌گویم. اینکه هیچ‌وقت نباید فراموش کنید: شما دقیقاً شکل آدم‌هایی هستید که بیشترین ارتباط را با آنها دارید. حالا این جمله را برعکس کنید آدم‌های اطراف شما دقیقاً مثل شما هستند. اگر از آدم‌های اطرافتان شکایت کردید، از اینکه چرا مردم دروغ می‌گویند اینکه چرا دزد زیاد شده؟ همه این ویژگی‌ها در خود شما وجود خواهد داشت. گرچه قبولش کمی سخت است، اگر آدم‌های اطراف منفی هستند و یا موفق نیستند، بهایش این است که این موضوع را قبول کنید. تمام آن ویژگی‌ها در شما هم پیدا می‌شود. ببینید دوست من دنیا، دنیای فرکانس است، آدم‌ها کسانی را که شبیه به خودشان باشند، جذب می‌کنند. به همین راحتی اگر می‌بینید اطرافیان غر می‌زنند مطمئن باشید که خود شما نیز یک زمانی غر زده‌اید. زمانی بین دوستان خود حرف‌های منفی زدید، زیاد انرژی نداشتید، حوصله نداشتید و شاید خود شما آدم دروغ‌گویی هستید. وقتی می‌بینید که اطرافیان شما مدام کلاهبرداری می‌کنند، به همدیگر دروغ می‌گویند، پس به دنبال این ویژگی‌ها در درون خود بگردید و اگر می‌خواهید که آدم‌های اطراف شما برای شما آدم‌های خوبی باشند. باید خود شما خوب باشید و رفتارهای منفی را در خود تغییر دهید. تنها با تغییر دادن خود می‌توانید بر روی دیگران هم تاثیر بگذارید و زندگیتان را بهتر نمایید. به همین سادگی همین اتفاق می‌افتد. گرچه سخت است.

 

مقاله پیشنهادی: 14 علامت افراد منفی بین

اصل انتظار

 

نگرش خود را تغییر دهید

در دنیایی که زندگی می‌کنیم دنیای فرکانس است. وقتی که به اتفاق خوب فکر کنید و انتظار داشته باشید که آن اتفاق بیافتد، خوب همان اتفاق برای شما می‌افتد. ببین دوست من، شما زنگ می‌زنید پیتزا فروشی و یک پیتزا سفارش می‌دهید. خوب انتظار ندارید که برای شما قورمه‌سبزی بیاورند، مطمئناً درون مغز خود دارید به پیتزا فکر می‌کنید. پیتزا که رسید به چه شکلی بخورید به چه شکلی سس بزنید و به چه شکلی لذت ببرید یا با آن به چه فیلم و سریالی تماشا کنید. به همین دلیل است که زنگ می‌زنید پیتزافروشی و انتظار دارید که برای شما پیتزا بیاورید. به همین سادگی. اصل انتظار را باید دقیقا در ذهن خود توصیف کنید که چه اتفاقی قرار است بیافتد. چه فردی قرار است که در زندگی شما بیاید. وقتی که مثلاً من فلان کسب و کار را شروع کردم. قرار است که برای آن چه اتفاقی بیافتد، باید لیست کاملی از اتفاق‌هایی که دوست دارید برای شما بیافتد در ذهن، ضمیر ناخودآگاه و همه را باید برای اتفاقی که دوست دارید رخ بدهد را آماده کنید. اگر قرار است که بهترین ماشین را سوار شوید، اگر قرار است پورشه یا فراری یا هر ماشین دیگری  که در ذهن‌تان است، بخرید بنابراین باید خود را آماده کنید، باید گواهی‌نامه رانندگی بگیرید و در رابطه با آن ماشین اطلاعات جمع آوری کنید. از قیمت آن ماشین تا اطلاعات و جزئیاتی که می‌توانید را جمع آوری کنید و از قبل خود را برای آن اتفاق بزرگ آماده کنید. اگر از قبل آماده نباشید ممکن است موقعیت برای شما فراهم گردد و به دلیل آماده نبودن آن موقعیت را به راحتی از دست بدهید.

 

مقاله پیشنهادی: نگرش و موفقیت | عزت خواه دات کام

مثبت بیندیشید

 

بر روی اتفاق خوب برای اطرافیان تمرکز کنید

مورد دوم: که باید روی آن تمرکز کافی کنید، انتظار اتفاق‌های خوبی را برای آدم‌های اطراف خود داشته باشید! به این معنی است که باید تجسم کنید که چه اتفاق‌های خوبی برای آدم‌های اطراف شما بیافتد. مثلاً به دنبال ترفیع برای همکارتان باشید و هرگز به دنبال این نباشید که همکار شما افت کند و شما جای او را بگیرید. این اتفاق نمی‌افتد و این خود شما هستید که پایین می‌آیید و این خیلی ساده است چون دنیا، دنیای فرکانس است. چیزی که برای دوست خود می‌خواهید، برای شما هم اتفاق می‌افتد. وقتی انتظار یک اتفاق خوب برای دوستان خود داشته باشید. همان اتفاق برای شما هم می‌افتد. چون در یک فرکانس هستید و مطمئن باشید اگر در فرکانس شما نباشد. قطعاً از زندگی همان شخص بیرون می‌روید یا آنها از زندگی شما بیرون می‌روند.

نگرش مثبت داشته باشید

نگرش شما نه تنها نسبت به اتفاقات برای اطرفیانتان باید مثبت باشد بلکه در مورد آینده نیز باید نگرش مثبتی داشته باشید. نکته مهمی که وجود دارد باید به این فکر کنید که در آینده اتفاقات خوب و مثبتی برای شما رقم خواهد خورد. از تمام افکار منفی پرهیز کنید. شرایطی را تصور کنید که تمام رویا و آرزوهای شما به واقعیت پیوسته است. در این حالت، حس و حال شما چگونه خواهد بود. مطمئناً از اینکه به هدف‌هایتان رسیده‌اید شاد هستید و لذت می برید. با ایجاد چنین تصورات مثبتی ذهن ناخودآگاهتان نیز فعال شده و شما را به سمت و سویی سوق خواهد داد که بتوانید موفقیت های بیشتری را کسب کنید.

چگونه ضمیر ناخودآگاه خود را کنترل نمایید؟

ببینید دوست من ذهن مانند یک فضای بازی است که این تحت کنترل شما است. که چه اطلاعاتی وارد آن کنید. اگر مدام خود را با مجلات و شبکه‌های اجتماعی و اخبار این که در کجا جنگ است، سرگرم شوید. چه اتفاق‌های وحشتناک افتاده، وقتی که این اتفاقات را در ذهن و ضمیر ناخودآگاه مرور می‌کنید، این اتفاقات می‌افتد و یعنی اینکه شما دارید این اتفاقات را به ذهن ناخودآگاه خود می‌دهید. ضمیر ناخودآگاه شما هم اصلاً دقت نمی‌کند که این اتفاقات برای بقیه افتاده یا خیر. مثلاً در فلان کشور یا هر جایی اتفاق افتاده خیر! اینها را قبول می‌کند و حالا چه چیزی را به شما پس می‌دهد. همان اطلاعاتی که به آن دادید را به شما پس می‌دهد. این اتفاقاتی که وارد کردید به قانون اصل انتظار شما می رود. پس بدون اینکه بدانید انتظار اتفاقات بد را دارید، به همین علت است زمانی که فردی سکته می‌کند و دو روز قبل می‌شنود که دوستش سکته کرده و می‌گوید که چرا سکته زیاد شده، دوست من سکته زیاد نشده این فرد سکته را جذب کرده است. گرچه نمی‌خواسته است که اتفاق بیافتد ولی سکته اتفاق می‌افتد. اگر ندانید و آگاه نباشید در فرکانسی قرار می‌گیرید که اتفاقات بد برای شما خواهد افتاد. همیشه اطلاعاتی که به ذهن خود وارد می‌کنید. سعی کنید انتخاب شده از بین اطلاعات مثبت و خوب باشد. چون این اطلاعات به صورت ناخودآگاه وارد ذهن می‌شود و برا اساس اصل انتظار در زندگی آن را جذب می‌کنیم و در زندگی اتفاق می‌افتد.

 

اصل انتظار

 

در مسیر زندگی بر روی اتفاقات خوب تمرکز کنید

اصل سوم : به اتفاق‌های خوبی فکر کنید که می‌توان در مسیر زندگی شما رخ دهد. به مسیری فکر کنید که بهترین‌ها برای شما رخ دهد، بهترین پیشنهاد به شما داده‌شود، بهترین شغل را به شما پیشنهاد کنند، با بهترین آدم‌ها آشنا شوید، در بهترین رشته‌ها تحصیل کنید، بهترین کسب و کار را دنبال کنید، با خود اینگونه تجسم کنید که من فردا که روزم را شروع کردم. بهترین اتفاق برای من می‌افتد. من ایمان دارم و مطمئنم که هر کسی که وارد زندگی من می‌شود. آدم مثبتی است. به من کمک می‌کند و من به اهدافم می‌رسم، هدفدار، هم فرکانس و هم جهت با من است ، یک زندگی ایده‌آل را برای خود بخواهید. انتظار بهترین‌ها را برای خود داشته باشید. زندگی همان چیزی را به شما می‌دهد که از آن انتظار داشته باشید. دوست من امیدوارم که بتوانید این سه اصل را در زندگی خود بکار بگیرید و به موارد مثبت و خوبی فکر کنید و قطعا و مطمئناً در زندگی شما اتفاق می‌افتد.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله اصل انتظار در افراد برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/اصل-انتظار
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
محبوبه گفته:
۰ | ۱

سلام .همه اتفاقات چه خوب و چه بد ما خودمون سمت خودمون جذب می کنیم. باید مواظب افکارمون باشیم.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بدین وسیله از ابراز لطف و محبت شما به تیم عزت خواه دات کام تقدیر و تشکر می‌گردد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
سارا سواری گفته:
۰ | ۰

سلام عالی بود .....
من چطوری میتونم کسی را دوست دارم جذب خودم کنم؟؟ایاا امکان داره با کمک ضمیر ناخودآگاه خودم کسی را دوست دارم بسوی خودم بیارم؟

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز

امیدوارم شاد و سلامت باشید

شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

به شما پیشنهاد م یشود از طریق تکنیک تصور خلاق به مکان هایی و کارهای مشترکی که دوست دارید با ان شخص داشته باشید فکر کنید و یا به زندگی ای که با او میخواهید فکر کرده و ان را تصور کنید. شما باید باور کنید که پذیرش و حضور ان شخص در زندگی شما امکان پذیر است و لیاقت زندگی با ان شخص را دارید و خود را هر لحظه با ان شخص ببینیند و از لحاظ ذهنی منطقه ای را برای ان شخص قرار دهید و این را باور کنید. با تکرار این کار کم کم زندگی شما و باورهای شما در جهتی قرار می گیرد که به رسیدن به ان شخص منتهی می شود. برای تمرین این تکنیک نیز می توانید از خیلی کارهای ساده شروع کنید مثلا مثل اگر او در زندگی شما بود با او به کجاها می رفتید و چه کارهایی را انجام می دادید؛ حتی چه غذاهایی می خوردید و چه تفریحاتی انجام می دادید.... موفق باشید

پاسخ

مطالب مرتبط