اصل انتظار

  • 2599
  • 1

اصل انتظار

انتظار | اصل انتظار | انتظار کشیدن | انتظار چیست | برای انتظار چه کنیم | با انتظار چه کنیم | انتظار داشتن 

انتظار

اصل انتظار هم فوق العاده و هم خطرناک است. حالا این اصل چیست؟ قرار است که در زندگی ما چه چیزی انجام دهد، دوست من تا حالا شده که انتظار کاری را نداشته باشید و اتفاق بیفتد، مثلاً شاید به من بگویید که من اصلاً انتظار اینکه تصادف کنم را نداشتم. ولی خوب چرا تصادف کردم، چرا پایم شکست، چرا از سرکار اخراج شدم، چرا از همسرم طلاق گرفتم؟ چرا..... و چراهای خیلی زیادی را از من می‌پرسید. حالا اصلاً باید چه انتظاری از خود، کائنات، اطرافیان و از هر کسی که در این کره زمین است داشته باشید؟ اصلاً این انتظار می تواند کاری را عوض کنید یا تغییر بدهد؟ چیزی که اصلاً اتفاق نیفتاده و حالا اگه شما انتظار نداشته باشید. آیا ممکن است که اتفاق بیافتد؟ من همه این مطالب را  اصل انتظار می نامم اما این نکته را به خاطر داشته باشید انتظار داشتن یک اتفاق خوب و مثبت می تواند شما را به آن اتفاق برساند و شاید این سؤال را بپرسید که من اگر به تمام چیزهای خوب فکر کنم به تمام اتفاق های خوبی که قرار است رخ بدهد فکر کنم به تمام چیزی های خوبی که فکر می کنم خوب هستند و انتظار دارم که رخ بدهد اگر من تصادف کردم و دزد وسایل خانه ام را دزدید، آن موقع مشکل از کجا است؟

 

انتظارات شما تا چه اندازه بر روی زندگیتان تأثیر خواهد گذاشت؟

 

انتظارات شما تا چه اندازه بر روی زندگی‌تان تأثیر خواهد گذاشت؟

خوب آیا با خود می گویید در این مقوله و فرمول اشکال وجود دارد؟ خوب به خود می گویید؛ انتظار داشتم که همه چیز خوب پیش برود و هیچ وقت انتظار نداشتم که تصادف کنم. ولی خوب چرا این اتفاق افتاد؟ جواب شما اینجا است اگر انتظار داشته باشید که مواردی خوبی اتفاق بیفتد حداقل خود را برای یک اتفاق و شرایط خوب آماده می کنید. وقتی اتفاق بدی می افتد قطعاً طور دیگری آماده شده اید. چون می دانستید که یک حالت خوبی قرار است رخ دهد و در نهایت حداقل چیزی که به دست می آورید این است که شما آماده هستید. در اینجا روی سه موضوع مهمی اشاره می کنم که باید به آنها تمرکز کنید و انتظار داشته باشید آنها رخ دهد.

 

3 میلیارد کسب درآمد

 

بر روی اتفاق های خوب تمرکز کنید

مورد اول: موردی که باید روی آن تمرکز کنید، از خود باید انتظار داشته باشید که اتفاق های خوبی رخ دهد؟ خیلی ساده یک کاغذ بردارید و اتفاق های خوبی که دوست دارید؛ برای شما رخ بدهد را بنویسید، تمام مواردی که در ذهن شما است را روی کاغذ بنویسید. در واقعیت دوست دارید که چه اتفاقی بیافتد. همه اینها را لیست کنید و همه آنها باید مثبت باشد، یک جمله به شما می گویم. اینکه هیچ وقت نباید فراموش کنید: شما دقیقاً شکل آدمهایی هستید که بیشترین ارتباط را با آنها دارید. حالا این جمله را برعکس کنید آدمهای اطراف شما دقیقاً مثل شما هستند. اگر از آدمهای اطرافتان شکایت کردید، از اینکه چرا مردم دروغ می گویند اینکه چرا دزد زیاد شده؟ همه این ویژگی ها در خودشما وجود خواهد داشت. گرچه قبولش کمی سخت است، اگر آدمهای اطراف منفی هستند و یا موفقی نیستند، بهایش این است که این موضوع را قبول کنید. تمام آن ویژگی ها در شما هم پیدا می شود. ببینید دوست من دنیا، دنیای فرکانس است، آدم ها کسانی را که شبیه به خودشان باشند، جذب می کنند. به همین راحتی اگر می بینید اطرافیان غر می زنند مطمئن باشید که خود شما نیز یک زمانی غر زده اید. زمانی بین دوستان خود حرفهای منفی زدید، زیاد انرژی نداشتید، حوصله نداشتید و شاید خود شما آدم دروغ گویی هستید. وقتی می بینید که اطرافیان شما مدام کلاهبرداری می کنندف به همدیگر دروغ می گویند، پس به دنبال این ویژگی ها در درون خود بگردید و اگر می خواهید که آدمهای اطراف شما برای شما آدم های خوبی باشند. باید خود شما خوب باشید. به همین سادگی همین اتفاق می افتد. گرچه سخت است.

 

اصل انتظار

 

نگرش خود را تغییر دهید

در دنیایی که زندگی می کنیم دنیای فرکانس است. وقتی که به اتفاق خوب فکر کنید و انتظار داشته باشید که آن اتفاق بیافتد، خوب همان اتفاق برای شما می افتد. ببین دوست من، شما زنگ می زنید پیتزا فروشی و یک پیتزا سفارش می دهید. خوب انتظار ندارید که برای شما قورمه سبزی بیاورند، مطمئناً درون مغز خود دارید به پیتزا فکر می کنید. پیتزا که رسید به چه شکلی بخورید به چه شکلی سس بزنید و به چه شکلی لذت ببرید یا با آن به چه فیلم و سریالی تماشا کنید. به همین دلیل است که زنگ می زنید پیتزا فروشی و انتظار دارید که برای شما پیتزا بیاورید. به همین سادگی. اصل انتظار را باید دقیقاً در ذهن خود توصیف کنید که چه اتفاقی قرار است بیافتد. چه فردی قرار است که در زندگی شما بیاید. وقتی که مثلاً من فلان کسب و کار را شروع کردم. قرار است  که برای آن چه اتفاقی بیافتد، باید لیست کاملی از اتفاق هایی که دوست دارید؛ برای شما بیافتد در ذهن، ضمیر ناخودآگاه و همه را باید برای اتفاقی که دوست دارید رخ بدهد را آماده کنید. اگر قرار است که بهترین ماشین را سوار شوید، اگر قرار است پورشه یا فراری یا هر ماشین دیگری  که در ذهن تان است، بخرید بنابراین باید خود را آماده کنید، باید گواهی نامه رانندگی بگیرید و در رابطه با آن ماشین اطلاعات جمع آوری کنید. از قیمت آن ماشین تا اطلاعات و جزئیاتی که می توانید را جمع آوری کنید.

 

مثبت بیندیشید

 

بر روی اتفاق خوب برای اطرافیان تمرکز کنید

مورد دوم: که باید روی آن تمرکز کافی کنید، انتظار اتفاق های خوبی را برای آدم های اطراف خود داشته باشید! به این معنی است که باید تجسم کنید که چه اتفاق های خوبی برای آدم های اطراف شما بیافتد. مثلاً به دنبال ترفیع برای همکارتان باشید و هرگز به دنبال این نباشید که همکار شما افت کند و شما جای او را بگیرید. این اتفاق نمی افتد و این خود شما هستید که پایین می آیید و این خیلی ساده است چون دنیا، دنیای فرکانس است. چیزی که برای دوست خود می خواهید، برای شما هم اتفاق می افتد. وقتی انتظار یک اتفاق خوب برای دوستان خود داشته باشید. همان اتفاق برای شما هم می افتد. چون در یک فرکانس هستید و مطمئن باشید اگر در فرکانس شما نباشد. قطعاً از زندگی همان شخص بیرون می روید یا هم آنها از زندگی شما بیرون می روند.

نگرش شما نه تنها نسبت به اتفاقات برای اطرفیانتان باید مثبت باشد بلکه در مورد آینده نیز باید نگرش مثبتی داشته باشید. نکته مهمی که وجود دارد باید به این فکر کنید که در آینده اتفاقات خوب و مثبتی برای شما رقم خواهد خورد. از تمام افکار منفی پرهیز کنید. شرایطی را تصور کنید که تمام رویا و آرزوهای شما به واقعیت پیوسته است. در این حالت، حس و حال شما چگونه خواهد بود. مطمئناً از اینکه به هدف هایتان رسیده اید شاد هستید و لذت می برید. با ایجاد چنین تصورات مثبتی ذهن ناخوداگاهتان نیز فعال شده و شما را به سمت وسویی سوق خواهد داد که بتوانید موفقیت های بیشتری را کسب کنید.

چگونه ضمیر ناخودآگاه خود را کنترل نمایید؟

ببینید دوست من ذهن مانند یک فضای بازی است که این تحت کنترل شما است. که چه اطلاعاتی وارد آن کنید. اگر مدام خود را با مجلات و شبکه های اجتماعی و اخبار این که در کجا جنگ است، سرگرم شوید. چه اتفاق هایی وحشتناک افتاده، وقتی که این اتفاقات را در ذهن و ضمیر ناخودآگاه مرور می کنید، این اتفاقات می افتد و یعنی اینکه شما دارید این اتفاقات را به ذهن ناخودآگاه خود می دهید. ضمیر ناخودآگاه شما هم اصلاً دقت نمی کند که این اتفاقات برای بقیه افتاده یا خیر. مثلاً در فلان کشور یا هر جایی اتفاق افتاده خیر! اینها را قبول می کند و حالا چه چیزی را به شما پس می دهد. همان اطلاعاتی که به آن دادید را به شما پس می دهد. این اتفاقاتی که وارد کردید به قانون اصل انتظار شما می رود. پس بدون اینکه بدانید انتظار اتفاقات بد را دارید، به همین علت است زمانی که فردی سکته می کند و دو روز قبل می شنود که دوستش سکته کرده و می گوید که چرا سکته زیاد شده، دوست من سکته زیاد نشده این فرد سکته را جذب کرده است. گرچه نمی خواسته است که اتفاق بیافتد ولی سکته اتفاق می افتد. اگر ندانید و آگاه نباشید در فرکانسی قرار می گیرید که اتفاقات بد برای شما خواهد افتاد. همیشه اطلاعاتی که به ذهن خود وارد می کنید. سعی کنید انتخاب شده از بین اطلاعات مثبت و خوب باشد. چون این اطلاعات به صورت ناخودآگاه وارد ذهن می شود و برا اساس اصل انتظار در زندگی آن را جذب می کنیم و در زندگی اتفاق می افتد.

 

اصل انتظار

 

در مسیر زندگی بر روی اتفاقات خوب تمرکز کنید

اصل سوم : به اتفاق های خوبی فکر کنید که می تواند در مسیر زندگی شما رخ دهد. به مسیری فکر کنید که بهترین ها برای شما رخ دهد، بهترین پیشنهاد به شما داده شود، بهترین شغل را به شما پیشنهاد کنند، با بهترین آدم ها آشنا شوید، در بهترین رشته ها تحصیل کنید، بهترین کسب و کار را دنبال کنید، با خود اینگونه تجسم کنید  که من فردا که روزم  را شروع کردم. بهترین اتفاق برای من می افتد. من ایمان دارم و مطمئنم که هر کسی که وارد زندگی من می شود. آدم مثبتی است. به من کمک می کند و من به اهدافم می رسم،  هدفدار، هم فرکانس و هم جهت با من است ، یک زندگی ایده آل را برای خود بخواهید. انتظار بهترین ها را برای خود داشته باشید. دوست من امیدوارم که بتوانید این سه اصل را در زندگی خود بکار بگیرید و به موارد مثبت و خوبی فکرکنید و قطعا و مطمئناً در زندگی شما اتفاق می افتد.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله اصل انتظار در افراد برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/اصل-انتظار

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
سارا در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ گفته:
۰ ۰ | ۰

سلام عالی بود .....
من چطوری میتونم کسی را دوست دارم جذب خودم کنم؟؟ایاا امکان داره با کمک ضمیر ناخودآگاه خودم کسی را دوست دارم بسوی خودم بیارم؟

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز

امیدوارم شاد و سلامت باشید

شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

به شما پیشنهاد م یشود از طریق تکنیک تصور خلاق به مکان هایی و کارهای مشترکی که دوست دارید با ان شخص داشته باشید فکر کنید و یا به زندگی ای که با او میخواهید فکر کرده و ان را تصور کنید. شما باید باور کنید که پذیرش و حضور ان شخص در زندگی شما امکان پذیر است و لیاقت زندگی با ان شخص را دارید و خود را هر لحظه با ان شخص ببینیند و از لحاظ ذهنی منطقه ای را برای ان شخص قرار دهید و این را باور کنید. با تکرار این کار کم کم زندگی شما و باورهای شما در جهتی قرار می گیرد که به رسیدن به ان شخص منتهی می شود. برای تمرین این تکنیک نیز می توانید از خیلی کارهای ساده شروع کنید مثلا مثل اگر او در زندگی شما بود با او به کجاها می رفتید و چه کارهایی را انجام می دادید؛ حتی چه غذاهایی می خوردید و چه تفریحاتی انجام می دادید.... موفق باشید

پاسخ

مطالب مرتبط