افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

توانایی ذهن در رسیدن به موفقیت

توضیحات کوتاه :
موفقییت حاصل تلاش و پشتکار فردی است. مسیر رسیدن به موفقیت تنها با داشتن یک ذهن سالم و هدفمند هموار می‌شود. امروزه داشتن یک ذهن ایده‌آل برای همگان ثابت شده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 11

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
توانایی ذهن در رسیدن به موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

توانایی ذهن در رسیدن به پیروزی‌ها و شکست‌های زندگی را نمی‌توان نادیده گرفت یا آن را یک موضوع بی‌ارزش شمرد. امروزه داشتن یک ذهن ایده‌آل برای همگان ثابت شده است. حقیقت ذهن انسان با توفیق‌ها و ناکامی‌های روزمره او ارتباط بسیار تنگاتنگی خواهد داشت. در این مقاله بیشتر با ارتباط میان قدرت درونی و پیروزی‌های خود در زندگی آشنا می‌شوید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

توانایی ذهن در دستیابی به موفقیت

موفقییت حاصل تلاش و پشتکار فردی است. مسیر رسیدن به موفقیت تنها با داشتن یک ذهن سالم و هدفمند هموار می‌شود. توانایی ذهن در رسیدن به پیروزی‌ها و شکست‌های زندگی را نمی‌توان نادیده گرفت یا آن را یک موضوع بی‌ارزش شمرد. امروزه داشتن یک ذهن ایده‌آل برای همگان ثابت شده است. حقیقت ذهن انسان با توفیق‌ها و ناکامی‌های روزمره او ارتباط بسیار تنگاتنگی خواهد داشت. همراه ما باشید تا بیشتر با ارتباط میان قدرت درونی و پیروزی‌های خود در زندگی آشنا شوید.

 

آموزش فروش در آمازون

 

ذهن چیست و چگونه عمل می‌کند؟

ذهن همان احساسات، تخیلات و باورهای انسانی است که موجودیت فیزیکی و قابل لمسی ندارد اما بیشترین تاثیرگذاری را بر عملکردها و رفتارهای فرد خواهد داشت. ذهن و مغز هر دو یک عضو واحد هستند که با توجه به عملکرد خود از هم متمایز می‌شوند:

  1. هرگاه صحبت از ادراک و تصمیمات به میان بیاید، در حقیقت به ذهن انسان مربوط می‌شود.
  2. هرگاه صحبت از فیزیک و وجود بشر شود، موضوع بحث مغز انسان است.

حقیقت بزرگ این است که ما در بیشتر مواقع تحت کنترل ذهن خود هستیم. درست زمانی که غرق در گذشته شده و با مرور خاطرات دوران کودکی لبخند به روی لب‌هایمان آورده می‌شود، ضمیر ناخودآگاه ذهنمان ما را تسخیر کرده است. در واقع بعضی از تصمیم‌گیری‌های ما نیز از ناخودآگاه ذهن ما نشأت می‌گیرد. البته این مسئله به‌طور قطع با مدیریت ذهن بر طرف خواهد شد و شما می‌توانید کنترل همه چیز را در دست بگیرید.

مدیریت ذهن چیست؟ چگونه می‌توانیم ذهن خود را مدیریت نماییم؟

مدیریت ذهن یعنی رسیدن به ذهنی آرام و متمرکز که اکثر ما از آن محروم هستیم. دستیابی به موفقیت با داشتن مدیریت ذهن، کاری راحت و مطمئن است. ذهن انسان بسیار پویا بوده و در هیچ چهارچوبی قرار نمی‌گیرد. ذهن به‌طور مداوم در حال تکرار یک سری از افکار است که اگر این افکار مثبت باشند درب‌های موفقیت برای شما باز شده و شما می‌توانید با تلاش و برنامه‌ریزی به کامیابی دست پیدا کنید. اما اگر افکار منفی در ذهن شما در حال تکرار باشند، تنها نگرانی و استرس شما تشدید شده و شما هر روز از رسیدن به هدف خود دور خواهید شد. با مدیریت افکارتان و کسب توانایی دور کردن افکار منفی، می‌توانید به قله سعادت و کامیابی دست یافته و طعم خوش رضایت همیشگی را بچشید. بنابراین به افکار منفی نه بگویید و هرگز از نه گفتن نترسید. ذهن خود را پذیرای افکار و کلمات مثبت قرار دهید تا لحظه‌به‌لحظه و گام‌به‌گام به موفقیت نزدیکتر شوید. سعی کنید از قدرت تخیل ذهن خود استفاده نمایید. پیروزی خود را تصور کرده و از آن لذت ببرید. آیا می‌دانید که ناخودآگاه ذهن شما قدرت تشخیص واقعیت‌ها از تخیلات را ندارد و نمی‌داند که اتفاقات درون ذهن شما یک واقعیت در زندگی روزمره شما می‌باشند یا یک رویا؟ پس به قدرت ذهن خود در رسیدن به موفقیت ایمان آورده و آن را باور کنید. خودتان را دوست داشته باشید تا زندگیتان سرشار از موفقیت‌های کوچک و بزرگ شود.

 

مقاله پیشنهادی: مدیریت افکار و ذهن در زندگی (بخش اول)

رسیدن به موفقیت

 

نکاتی که به شما در زمینه مدیریت ذهن کمک می‌کنند:

  1. سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید.
  2. افکار خود را از منفی به مثبت تغییر دهید.
  3. برنامه داشته باشید و در برنامه خود، هدف‌هایتان را اولویت‌بندی کنید.
  4. پشتکار داشته باشید و با انگیزه بالا تلاش کنید.

تأثیر انگیزه در کسب موفقیت

انگیزه یکی از مسائل مهم دیگر است که باید برای دستیابی به پیروزی داشته باشید. برای هدفتان انگیزه کافی داشته و تأثیر آن در زندگی خود را بررسی نمایید. شما باید مزایای انگیزه را در ذهن خود پررنگ کرده و حس لذتی که بعد از دستیابی خواهید داشت را بارها برای خود تجسم کنید. شاد باشید و اشتیاق خود را در مسیر دستیابی به هدف از دست ندهید تا ذهنتان همیشه پرانرژی و پویا عمل کند.

قدرت شکر گزاری

شکرگزار باشید. قدر نعمت‌های خود را بدانید و سعی کنید برای نداشته‌ها و شکست‌ها از واژهای منفی و ناسپاسی استفاده ننمایید. ناشکری کردن شما را از مسیر کامیابی خارج خواهد کرد. شاید همین داشته‌های کوچک که برایتان عادی شده و شما متوجه وجود پرارزش آنها در زندگی خود نیستید، برای فرد دیگری یک آرزوی بزرگ و دست نیافتنی باشد. آرزویی که شاید به سال‌ها تلاش و همت عالی نیاز داشته باشد تا به دست بیاید. پس قدردان بوده و هر لحظه سپاسگزار نعمت‌های کوچک و بزرگ زندگی خود باشید.

موفقیت افراد با برخورداری از ذهن قوی

بعد از کنترل ذهن و پیدا کردن توانایی حذف کامل افکار منفی، شما توانسته‌اید به یک ذهن قوی دست پیدا کنید.

1. تحمل سختی‌ها به کمک ذهن قوی

ذهن قوی این قدرت را به شما می‌دهد که مشکلات و سختی را با آرامش پشت‌سر بگذارید. چرا که شما برای آینده خود هدف بزرگ‌تر و مهم‌تری را در نظر دارید و رسیدن به آن اهداف برای شما از هر چیز دیگری لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

2. با یک ذهن قوی موانع را کنار بزنید

دستیابی به یک ذهن قدرتمند به شما کمک می‌کند تا از هر مانعی که بر سر راه شما قرار می‌گیرد پند گرفته و از آن برای بهبود شرایط استفاده نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: از بین بردن محدودیت های ذهنی

توانایی ذهن در رسیدن به موفقیت

 

3. مزایای ذهن قدرتمند

داشتن یک ذهن قدرتمند، قدرت عمل و ریسک‌پذیری شما را بالا برده و روی اعتمادبه‌نفس شما تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

4. شناسایی همه جانبه مشکلات و رفع آنها

با این کار قدرت تشخیص شما در شناسایی و برطرف کردن مشکلات بالا رفته و مسیر حرکت به سوی اهداف برای شما هموارتر خواهد شد.

5. کمک گرفتن از گذشته و استفاده از آن در زمان حال

به کمک داشتن یک ذهن قوی، شما می‌توانید از گذشته فاصله بگیرید. تنها کاربرد گذشته برای شما باید استفاده از تجربیات باشد. اینکه بخواهید به خاطر شکست‌های خود افسوس خورده یا بابت موفقیت‌هایتان به خود غره شوید، به هیچ عنوان مسیر درستی نیست.

6. افزایش خلاقیت

شما می‌توانید برای خود بیشتر از پیش وقت بگذارید. زمانی را به داشتن خلاقیت و ابتکار در پیدا کردن مسیری ساده و هموارتر اختصاص دهید.

7. تصمیم گیری بهتر

قدرت ذهن به شما این اجازه را می‌دهد تا مرز بین احساس و منطق را بازیابید و بهترین تصمیم گیری‌ها را برای حال و گذشته خود داشته باشید.

8. جلب رضایت

نگران راضی نگه داشتن افراد مختلف نبوده و از بیان نظر و هدف خود واهمه‌ای نداشته باشید. مهربان باشید و انصاف را رعایت کنید. در نتیجه می‌توانید کنترل ذهن خود را در دست بگیرید قبل از آنکه دیگران این کار را انجام داده و از آن برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند. اگر ذهنتان روی شما مسلط شود، یک خطر بزرگ در کمین شما خواهد بود. پس تمام تلاش خود را به کار گیرید تا بر ذهن خود مسلط شوید.

اراده چیست؟

اراده، نیرویی درونی است که شما را از کوتاه آمدن در برابر مشکلات دور کرده و شما را هر روز نسبت به دیروز مصمم‌تر و استوارتر خواهد کرد. بر روی هدف مشخص شده خود تمرکز نموده و با کمک گرفتن از اراده خود، تنبلی و افکار منفی را کنار گذاشته و موفقیت را لمس کنید.

 

تثبیت باورهای مثبت

 

تأثیر محیط مناسب بر ذهن ایده آل برای رسیدن به موفقیت

شرایط محیطی تأثیر بسیار زیادی در روند دستیابی به موفقیت دارد. به ویژه محیطی که بیشترین زمان روز را در آن سپری می‌کنید، مثل محیط خانه و محل کار. یک محیط مناسب می‌تواند روی انگیزه و اشتیاق فرد برای شروع کردن یا ادامه دادن یک کار مشخص تأثیر بگذارد. پس، از این مسئله مهم هرگز غافل نشوید. شرایط مناسب و ایده‌آل در محل کار می‌تواند به طرز شگفت‌انگیزی شما را به سمت موفقیت پیش ببرد. دقیقاً در شرایط عکس، یک محیط ناسالم و بیمار می‌تواند مانع پیشرفت و دستیابی‌ شما به اهدافتان شود. مسئله دیگری که باید بدانید این است که داشتن شرایط مناسب در منزل نسبت به محل کار مهم‌تر و موثرتر باشد. چرا که شما با خستگی و بی‌قراری‌های طول روز به آن محیط قدم می‌گذارید و قرار است در آنجا تسکین و آرامش پیدا کرده و انرژی لازم را کسب نمایید. ترکیب رنگ‌های مناسب، تهویه مطبوع، تنوع در چیدمان و نوع وسایلی که استفاده می‌کنید عواملی هستند که روی قدرت ذهن شما اثر می‌گذارند. سعی کنید عملکرد خود را در پایان هر روز بررسی نمایید. به قدرت بخشیدن به نقاط قوت و کمرنگ کردن نقاط ضعف خود فکر کنید. بازدهی عملکرد خود را در مدت‌های خاص مثلاً به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه بررسی کنید تا از تعداد اشتباهاتتان کم شده و به مرور به پیروزی و رسیدن به اهداف خود نزدیک‌تر شوید.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب‌وکار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-ability-of-mind-to-gain-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط