تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نگرش و موفقیت | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
نگرش یک ساختار روانشناختی است که فکر و احساس انسان را دربر می‌گیرد و  چیزی جز برداشت فرد از دنیای اطرافش نیست. در حقیقت تصورات، باورها، فکر‌ها و برنامه‌ریزی‌های ذهنی انسان قابل تغییر هستند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 6.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
نگرش و موفقیت | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

نگرش حالتی از ذهن است که با آن روبه‌رو می‌شوید و به جهان نگاه می‌کنید. در واقع ذهنیت بخشی از آن چیزی است که شما را به هدف اصلی می‌رساند و نشان‌دهنده‌ی این است که چگونه شما عمل می‌کنید، واکنش نشان می‌دهید و چگونه احساس می‌کنید. این مقاله نشان می‌دهد نگرش قدرتمند در کنار هدف مشخص و تلاش مستمر به‌طور قابل توجهی بر پیشرفت افراد موفق تأثیرگذار است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

نگرش و موفقیت چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

نوع نگرش، تأثیر  مستقیمی بر موفقیت دارد. نگرش یک ساختار روانشناختی است که فکر و احساس انسان را دربر می‌گیرد و  چیزی جز برداشت فرد از دنیای اطرافش نیست. در حقیقت تصورات، باورها، فکر‌ها و برنامه‌ریزی‌های ذهنی انسان قابل تغییر هستند. این مقاله نشان می‌دهد نگرش قدرتمند در کنار هدف مشخص و تلاش مستمر به‌طور قابل توجهی بر پیشرفت افراد موفق تأثیرگذار است.

 

میلیونرهای نابغه چگونه باورهای خود را میسازند؟

 

تأثیر نگرش بر موفقیت

نگرش حالتی از ذهن است که با آن روبه‌رو می‌شوید و به جهان نگاه می‌کنید. در واقع ذهنیت بخشی از آن چیزی است که شما را به هدف اصلی می‌رساند و نشان‌دهنده‌ی این است که چگونه شما عمل می‌کنید، واکنش نشان می‌دهید و چگونه احساس می‌کنید. نکته‌ی مهم این است که نگرش مثبت یا منفی، هر کدام به گونه‌ای بر موفقیت تاثیر‌گذار هستند. معمولأ نگرش انسان از طریق محرک‌های بیرونی و یا درونی ایجاد می‌شود. به عنوان مثال وقتی جامعه‌ای با فقر، فساد یا جنگ درگیر است، تبدیل به محرکی می‌شود جهت تغییر باور و ذهنیت افراد آن جامعه. حال اگر فرد محرک بیرونی را بپذیرد آن را تبدیل به نگرش می‌کند. از طرف دیگر، محرک‌های درونی هم توسط خود فرد ایجاد می‌شوند و از درون وی نشأت می‌گیرند.

 

مقاله پیشنهادی: تغییر نگرش برای زندگی شاد و موفق | عزت خواه دات کام

نگرش و موفقیت

 

نگرش مثبت ذهنی، موفقیت را رقم می زند

همه‌ی ما می‌دانیم که برای پیشرفت هیچ حد و مرزی وجود ندارد. این انسان است که توانایی تغییر نگرش خود در طول زندگی و در مسیر موفقیت را دارد. اصولاً افرادی که ذهنیت درستی نسبت به موفقیت دارند، در مقابل مشکلات و سختی‌ها، استقامت می‌کنند و تنها به هدف نهایی می‌اندیشند. آن‌ها در بحرانی‌ترین شرایط، دیدگاه قدرتمند و خوش بینانه‌ای به فرصت‌های پیش‌رو دارند و در مواقع ضروری ریسک را به جان می‌خرند تا به هدف اصلی خود دست یابند. انسان‌های موفق هم ممکن است گذشته بدی داشته باشند و دارای محدودیت‌هایی باشند، ولی آن‌ها یاد گرفته‌اند که همه چیز به نگرش آنها بستگی دارد، به اینکه چگونه فکر می‌کنند و باور دارند.

 

نگرش و موفقیت

 

موفقیت یا شکست! کدام را انتخاب می‌کنید؟

بسیاری از مواقع می‌توانید با تصمیماتی که می‌گیرید، میزان موفقیت را تعیین کنید. همیشه این تضمین وجود ندارد که شما به همه‌ی اهدافتان دست پیدا می‌کنید، اما حداقل با ذهنیت درست، فضایی را ایجاد می‌کنید که در آن می‌توانید فرصتی برای رسیدن به اهدافتان را داشته باشید. افراد موفق، نگرش‌های قدرتمند و موفقیت‌‌ساز مانند تمرکز بر موقعیت‌های پیش‌رو و نه مسائل و سختی‌های آن، توجه به زمان حال و آینده، تمرکز بر اولویت‌ها و حصول بهترین نتایج و تمرکز بر حل مشکلات و نه خود آن‌ها را دارند. شما نیز می‌توانید با اصلاح باورها و کنترل ذهنیت، دست‌کم فرصتی برای پیشرفت خود فراهم کنید.

 

مقاله پیشنهادی: دلایل موفقیت و شکست

نگرش و موفقیت

 

نگرش شما انتخاب شماست

داشتن یک نگرش درست و مثبت به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر از پس مسائل و سختی‌هایی که در طول مسیر موفقیت رخ می‌دهند، بر بیایید. این ذهنیت صحیح، نه تنها خود شما بلکه همه‌ی کسانی که اطراف شما هستند و با شما سر و کار دارند را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. مردم بیشتر تمایل دارند به کسانی که دارای ذهنیت قدرتمند و موفقیت‌ساز هستند، اعتماد کنند. زیرا افراد موفق یاد گرفته‌اند کارها و نگرش‌های درست را انتخاب کرده و آنها را به باورهایی تبدیل نمایند که باعث ترقی آن‌ها می‌شود. نگرش مثبت تضمین صددرصد موفقیت نیست، بلکه یک لازمه‌ی اساسی است که باعث ایجاد انگیزه در شما، برای رسیدن به موفقیت حتی در شرایط بسیار دشوار می‌شود. در واقع باور و طرز فکر درست به شما این اطمینان را می‌بخشد که صلاحیت این کار و رسیدن به این هدف را دارید.

 

نگرش و موفقیت

 

نگرش‌ها قابل تغییر هستند

شما هر روز قدرت انتخاب و تغییر نوع نگرشتان را دارید. اغلب افراد تمایل دارند شرایط، نوع نگرش آن‌ها را تعیین کند. تا زمانی که همه مسائل در مسیر موفقیت، خیلی خوب پیش بروند، آن افراد خلق و خوی خوبی دارند و ذهنیت آن‌ها خوش بینانه است. اما همیشه همه چیز خیلی خوب پیش نمی‌رود و شرایط همیشه طبق انتظارات شما نیستند. هر لحظه ممکن است اتفاقی پیش بیاید. در آن صورت چه باید کرد؟ با اینکه مشکلات و سختی‌ها جزئی از مسیر هستند، اما در حقیقت برای رسیدن به هدف و موفقیت، باید در کمال آرامش مسائل را حل کنید و چالش‌ها را پشت سر بگذارید.  این را بدانید که تنها عامل بازدارنده‌ و محدود کننده‌ی موفقیت، در ذهن خود فرد وجود دارد. هنری فورد کارآفرین، مخترع، نویسنده و نظریــه پرداز آمریکایی می‌گوید: "هیچ انسانی وجود ندارد که بتواند بیشتر از چیزی که فکر می‌کند می‌تواند، انجام دهد". تا زمانی که تصورات، افکار و باورهای مثبت در دورن انسان ثبت نشوند، دنیای بیرون او نیز تغییری نمی‌کند و به موفقیت نمی‌رسد.

 

مقاله پیشنهادی: روش‌های تغییر نگرش برای دست‌یابی به موفقیت (بخش اول)

رسیدن به هدف و موفقیت

 

انتخاب نگرش مثبت در مسیر موفقیت، یک روند است

نگرش مثبت، شما را از مسائل و مشکلات احتمالی در مسیر موفقیت محافظت نمی‌کند. در واقع انتخاب ذهنیت درست و مثبت یک روند است. شما آن را فقط یک بار انتخاب نمی‌کنید و اینگونه نیست که انتظار داشته باشید همه چیز از آن لحظه کامل شود و خیلی خوب پیش برود. باید این نکته را به یاد داشته باشید که همه‌ی ما به گونه‌ای رکود، تأخیر، حوادث، نا امیدی، خستگی و ترس را تجربه خواهیم کرد. مساله مهم این است که چگونه شما به این تجربیات واکنش نشان دهید. آیا می‌خواهید اجازه دهید تمام راه‌های مسیر موفقیت خود را تخریب کنید و یا اینکه تصمیم بگیرید که امیدوار و مثبت‌ نگر باشید، تا دوباره در مسیر موفقیت قرار بگیرید؟ حقیقت این است که شما قدرت انتخاب دارید و می توانید با رازهای موفقیت آشنا شوید. با انتخاب یک نگرش صحیح، شما در واقع جذب تجربیات مثبت می‌شوید و احتمال تجربیات منفی را کاهش می‌دهید. ممکن است متوجه شده باشید که هر تجربه اغلب کیفیت تجربه بعدی را تعیین می‌کند و باعث ایجاد یک واکنش زنجیره‌ای در طول مسیر موفقیت شما می‌شود.

تغییر نگرش منفی به مثبت

گاهی اوقات به هر دلیلی دچار افکار منفی می‌شویم و موفقیت را از خودمان دور می‌دانیم. اما یک نکته قابل توجه وجود دارد. افکاری که توسط ما تولید می‌شود در یک چرخه باز تولید قرار می‌گیرد و تعداد آنها افزایش می‌یابد. بنابراین باید در هر کجای راه که هستیم و با هر سطح فکری، این توانایی و مهارت را در خودمان پرورش دهیم و بتوانیم افکار منفی را به مثبت تبدیل کنیم. بنابراین بهتر است انگیزه‌ای برای تغییر نگرش و دیدگاه پیدا کنیم و خودمان را نسبت به آن متعهد بدانیم.

هم اکنون از نگرش قدرتمند برای رسیدن به موفقیت خود استفاده کنید

اگر شما سعی دارید نگرش مثبت‌تری نسبت به موفقیت داشته باشید، نگران سختی‌ها و مشکلات پیش‌رو نباشید. گذشته را رها کنید و تنها به زمان حال و آینده‌ی روشن بیاندیشید. همواره بر بهترین نتایج و پیدا کردن راه حلی برای مشکلات و مسائل تمرکز کنید. پس اگر خودتان و زندگیتان را دوست دارید، از هم اکنون یاد بگیرید که توانایی‌هایتان را باور، راجع به آن‌ها فکر و آن‌ها را در خودتان ایجاد کنید و در نهایت ذهنیت درست و مثبتی نسبت به هدفتان داشته باشید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/attitude-and-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
آرمان گفته:
۰ | ۰

ما خود هم عامل موفقیتمان هستیم هم مانعی برای رسیدن به موفقیت

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما آرمان عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

دیدگاه های شما ما را در رسیدن به موفقیت های بیشتر یاری می رساند. از حضور پر مهر شما در خانواده عزت خواه دات کام کمال تشکر را داریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط