موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

شناخت ضمیر ناخودآگاه

توضیحات کوتاه :
عملکرد حافظه ناخودآگاه شما به این شکل است که اطلاعات را ذخیره و در مواقع نیاز بازیابی می‌کند. وظیفه این بخش است، اطمینان حاصل کند که پاسخ شما دقیقاً به همان شکلی باشد که برنامه‌ریزی کرده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 5.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
شناخت ضمیر ناخودآگاه

 

خلاصه ای از مقاله

ضمیر ناخودآگاه مثل یک حافظه بزرگ است و ظرفیت آن عملاً نامحدود است. این بخش از حافظه شما دائماً چیزهایی که برای شما اتفاق می‌افتد را ذخیره می‌کند. قدرت ضمیر ناخودآگاه شما حتی فراتر از آن چیزی هست که می‌توانید تصورش را بکنید. شاید بتوان به جرات گفت که اکثریت افراد در طول روز بر اساس فرمان‌های ضمیر ناخودآگاه خود رفتار می‌کنند. پس به همین دلیل شاید بتوان با شناخت این بخش مهم، گام بلندی را در مسیر موفقیت برداشته و به هدف‌های خود نزدیک‌تر شویم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

تفاوت میان ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که ببینید خیلی از افراد از واژه «خودآگاه» و «ناخودآگاه» به جای یکدیگر استفاده می‌کنند. باید این را دانست که معانی این دو واژه کاملاً متفاوت است. ضمیر ناخودآگاه مثل یک حافظه بزرگ است و ظرفیت آن عملاً نامحدود است. این بخش از حافظه شما دائماً چیزهایی که برای شما اتفاق می‌افتد را ذخیره می‌کند. نکته جالب اینجاست که افراد مسن هم می‌توانند در حالت هیپنوتیزم حوادث مربوط به پنجاه سال قبل را هم به وضوح به یاد بیاورند. به همین دلیل می‌توان گفت که حافظه ناخودآگاه شما تقریباً کامل است و این حافظه خودآگاه شما است، که ممکن است در یادآوری دچار مشکل شود. حافظه ناخودآگاه به‌هیچ عنوان به‌طور مستقل عمل نمی‌کند، بلکه صرفاً از فرمان‌هایی که حافظه خودآگاه شما ارائه می‌دهد، پیروی می‌کند.

 

شناخت ضمیر ناخودآگاه

 

عملکرد حافظه ناخودآگاه شما به این شکل است که اطلاعات را ذخیره و در مواقع نیاز بازیابی می‌کند. وظیفه این بخش است، اطمینان حاصل کند که پاسخ شما دقیقاً به همان شکلی باشد که برنامه‌ریزی کرده است. ضمیرناخودآگاه تمام حوادث، اسامی، مکان‌ها و اتفاقات را در ذهن شما ثبت می‌کند و بدین ترتیب حافظه ناخودآگاه شما را به‌وجود می‌آورد. ضمیر ناخودآگاه شما کانون آرزوها، اهداف و امیال شما هم به‌شمار می‌رود.
قدرت ضمیر ناخودآگاه شما حتی فراتر از آن چیزی هست که می‌توانید تصورش را بکنید. شاید بتوان به جرات گفت که اکثریت افراد در طول روز بر اساس فرمان‌های ضمیر ناخودآگاه خود رفتار می‌کنند. پس به همین دلیل شاید بتوان با شناخت این بخش مهم، گام بلندی را در مسیر موفقیت برداشته و به هدف‌های خود نزدیک‌تر شویم.

 

ساخت ذهنیت یک کارآفرین و شناخت ضمیر ناخودآگاه

 

افراد موفق قادر به کنترل زندگی خود هستند. آن‌ها دارای اراده، نظم و هوش هیجانی هستند و به کمک همین ویژگی‌ها به همان زندگی دست پیدا کرده‌اند که می‌توانند به آن افتخار کنند. دلیل این مسئله هم این است که زمانی را برای برای شناخت عملکرد این حافظه و اینکه چگونه بهترین استفاده از آنها را داشته باشند، صرف کرده‌اند.

رابطه ضمیر ناخودآگاه و قانون جذب

مهم نیست که چه کسی هستید یا در حال حاضر چه شرایطی دارید، زمانی که قدم در مسیر موفقیت می‌گذارید، باید این را به خاطر داشته باشید: به‌عنوان یک انسان، هیچ سقف یا محدودیتی برای رسیدن به امیال و آرزوها برای هیچ‌کس وجود ندارد. همه ما درون خود یک قدرت بالقوه و بی‌حدوحصر را داریم. این را بدانید و با تمام وجود آن را بپذیرید. حال می‌توان گفت که شما یکی از کلیدهای قانون جاذبه را به‌دست آورده‌اید. اما قانون جذب چیست؟ تعداد بسیار کمی از افراد هستند که این قانون را می‌دانند و از تأثیر شگرف آن روی زندگی خود، آگاه هستند. شاید تا همین الان هم شما این قانون را در زندگی خود عملی کرده‌اید اما با اسم و معنای دقیق آن آشنا نبوده‌اید. مطابق این قانون انسان به هر چیزی فکر می‌کند، آن را به دست می‌آورد. افراد بسیاری قانون جذب را دقیقاً معادل همان ضمیر ناخودآگاه می‌دانند. افراد مطابق با قانون جذب به این باور رسیده‌اند که با تمرکز روی افکار مثبت و منفی می‌توانند در زندگی خود به نتایج مثبت یا منفی برسند‌. این باور بر اساس ایده‌ای شکل گرفته است که بر اساس آن مردم و افکارشان هر دو از «انرژی» ساخته شده‌اند و مطابق این گفته که «انرژی‌های مشابه، یکدیگر را جذب می‌کنند» شخص می‌تواند سلامت جسمی و روحی خود را بهبود بخشیده، به رفاه مالی دست پیدا کند یا روابط شخصی خود را در تمامی حوزه‌ها بهبود دهد.

مثبت فکر کنید تا موفقیت به سمت شما بیاید

مدتی است که جامعه به اهمیت مثبت بودن پی برده است و از آن به عنوان کلید اصلی موفقیت یاد می‌گردد. به هیچ عنوان نمی‌توان از آن به عنوان یک مفهوم جدید یاد نمود. دقیقاً می‌توان در بحث‌های مربوط به ضمیر ناخودآگاه و قانون جذب به این مسئله رسید. همانطور که پیش‌تر توضیح دادیم ضمیر ناخودآگاه یکسری افکار یا کارها را ملکه ذهن شما می‌کند، بطوری که به عادت روزانه شما تبدیل می‌شود. حال در نظر بگیرید شما همیشه افکار مثبت را به خورد آن بدهید. این همان چیزی است که برای رسیدن به موفقیت به‌دنبال آن هستیم. مرتب به خودتان بگویید: «من می‌توانم»، «من موفق می‌شوم» و هر روز آنها را با خودتان تکرار کنید. به مرور زمان این جملات مثبت در ذهن شما باقی می‌مانند و شما را به سمت موفقیت سوق خواهند داد.

مقاله پیشنهادی: ساخت افکار مثبت

از قانون جذب برای دستیابی به موفقیت استفاده کنیم

برای هرکس موفقیت معنا و مفهوم متفاوتی دارد. بعضی موفقیت را داشتن روابط خوب، برخی در کسب ثروت و برخی در سلامتی جسمانی می‌بینند.

قانون جذب و داشتن روابط خوب

هر روز ممکن است شما روابط زیادی را آغاز کنید. این روابط می‌تواند در هر حوزه‌ای باشد، روابط دوستانه، روابط عاطفی و همچنین روابط کاری. پس اگر این بخش به‌عنوان یک هدف به‌شمار برود، اتفاق خیلی عجیبی نخواهد بود. نکته مهم اینجاست که شما می‌توانید تأثیر قانون جذب را در تمامی این حوزه‌ها ببینید. تکنیک‌ها و تمرینات زیادی هستند که به کمک آن‌ها می‌توانید اعتمادبه‌نفس، کاریزما و به‌طور کلی تمایلات خود برای برقراری یک رابطه جدید را افزایش دهید. شما حتی می‌توانید به کمک این قانون نیمه گمشده خود را هم پیدا کنید. پس تأثیر قانون جذب را دست‌کم نگیرید.

قانون جذب و کسب ثروت

کسب ثروت یکی دیگر از اهداف معمول در جهان به‌شمار می‌رود. در راستای دستیابی به پول و ثروتمند شدن می‌بایست الگوهای غلط موجود در زندگی خود را حذف کنیم. مطابق قانون جذب اتفاقات مثبت با افکار مثبت به‌دست می‌آیند و البته افکارمنفی هم سبب به وجود آمدن نتایج منفی خواهند شد. پس با یک تصویرسازی صحیح می‌توانید الگوهای جدید را جایگزین الگوهای غلط قبلی نمایید. بعد از این جایگزینی به کمک قانون « انرژی‌های مشابه، یگدیگر را جذب خواهند کرد» می‌توانید در مسیر موفقیت مطمئن‌تر گام بردارید و به جلو بروید.

 

مقاله پیشنهادی: رابطه احساسات و ضمیر ناخودآگاه

قانون چذب

 

قانون جذب و سلامتی

شاید بتوان گفت میزان اهمیت این بخش آنقدر بالا است که سایر بخش‌ها را هم تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. گاهی ممکن است خودمان یا اطرافیان ما آنقدر درگیر زندگی روزمره شویم که سلامتی خود را فراموش کنیم. البته هستند کسانی که مهم‌ترین خواسته در زندگیشان کسب سلامتی و حفظ آن است، اما فراموش کردن آن هم به امری عادی تبدیل شده است. بسیاری از ناراحتی‌های جسمی از ناراحتی‌های روحی نشات می‌گیرند. ترس، نگرانی، استرس و هر نوع افکار منفی می‌توانند ما را به راحتی بیمار کنند. به ذهنتان افکار مثبت تزریق کنید تا مطابق قانون جذب نتایج مثبت هم به دست بیاورید.

آیا ضمیر ناخودآگاه اتفاقات زندگی را رقم می زند؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید که طبق آخرین تحقیقات حدود 96-97 درصد از کل اتفاقات زندگی مربوط به ضمیر ناخودآگاه است‌. زمانی که تصویری را به آن بدهید، دیگر فرقی نمی‌کند که خودتان هم بخواهید یا نه، ضمیر ناخودآگاهتان روی آن تمرکز می‌کند. شما خواب هستید اما ضمیر ناخودآگاه روی تصویر ذهنی شما متمرکز شده است. شما به آن تصویر فکر نمی‌کنید اما ضمیر ناخودآگاهتان همیشه در حال فکر کردن است. شما فقط آن تصویر را در ذهن دارید اما ضمیر ناخودآگاهتان به آن عمل می‌کند. به‌طور کلی باید گفت که تصویرسازی ذهنی قدرت خیلی بالایی دارد. تمام خواسته‌ها و رویاهای خود را به تصویر بکشید.

زمانی که تصویر ذهنی خود را احساس می‌کنید، آهسته آهسته آن را به واقعیت تبدیل می‌کنید. برخلاف سایر مسائل موجود در زندگی، تصویرسازی هیچ محدودیتی ندارد. با استفاده از آن، به هر چیزی که دوست دارید می‌توانید تبدیل شوید. پس فقط کافیست روی تصویر مورد نظر خود متمرکز شوید. اگر دیدگاهتان را تغییر بدهید و قدرت تصویرسازی را دست‌کم نگیرید، نتیجه آن را خواهید دید. شما با فکر کردن به هر چیزی، آن را به دنیای واقعی خود می‌آورید. پس همین الان به این فکر کنید که چه تصویری در ذهنتان است و می‌خواهید به چه چیزی برسید و همان چیز را برای خود تصویرسازی کنید.

با مشاهده برنامه‌های موفقیت و انگیزشی الان وقتشه، گامی به سوی پیشرفت در زندگی برداریم.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش‌های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/understanding-the-subconscious
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
گفته:
۰ | ۰

با سپاس فراوان از شما

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دانیال عزیز 
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

ممنون بابت حضور آکنده از لطف و مهربانیتان در مجموعه عزت خواه دات کام. همراهی شما مایه افتخار ما می باشد.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط