افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

14 علامت افراد منفی بین

توضیحات کوتاه :
افراد منفی بین در دایره ارتباطی ما قرار دارند و گاهی دور شدن از آنها غیرممکن به نظر می‌رسد. اما شما به عنوان شکارچی موفقیت نباید اجازه دهید این افکار و عوامل بر زندگی شما چیره شوند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
14 علامت افراد منفی بین

 

خلاصه ای از مقاله

 افراد منفی بین در دایره ارتباطی ما قرار دارند و گاهی دور شدن از آنها غیرممکن به نظر می‌رسد. اما شما به عنوان شکارچی موفقیت نباید اجازه دهید این افکار و عوامل بر زندگی شما چیره شوند. برای هر فکر منفی که به سراغ شما می آید در عوض چهار فکر مثبت ایجاد کنید تا بتوانید کنترل شرایط را به عهده بگیرید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

افرد منفی را از زندگی خود دور کنید

فاکتورهای عدم اعتماد به نفس، افسردگی، اضطراب و احساس تنفر یک ترکیب سمی را می‌سازند. شاید تعجب کنید که چگونه یک فرد با این همه عوامل منفی می‌تواند زندگی خودش را ادامه دهد. بله این افراد منفی بین در دایره ارتباطی ما قرار دارند و گاهی دور شدن از آنها غیرممکن به نظر می‌رسد.

اما شما به عنوان شکارچی موفقیت نباید اجازه دهید این افکار و عوامل بر زندگی شما چیره شوند. برای هر فکر منفی که به سراغ شما می آید در عوض چهار فکر مثبت ایجاد کنید تا بتوانید کنترل شرایط را به عهده بگیرید.

در ادامه می‌توانید 14 نشانه افراد منفی را متوجه شوید و ببینید چه چیزهایی موجب تقویت آنها خواهد شد. متوجه خواهید شد چرا افراد بسیاری از منفی بودن خودشان اطلاعی ندارند و به همین دلیل به خودشان و دیگران آسیب می‌رسانند. این علائم هشدار دهنده به شما نشان خواهد داد چگونه می‌توانید خودتان را از مهلکه افکار منفی نجات دهید. 

 

مدیریت بیزینس خود

 

1. افراد منفی بین همیشه نگران هستند

این دسته از افراد همیشه حس نگرانی دارند. برخی افراد معتقد هستند که آنچه باید اتفاق بیفتد، اتفاق خواهد افتاد، خواه شما نگران باشید یا نه. بنابراین در لحظه حال زندگی کنید و صرفاً از همین لحظه لذت ببرید.

2. افراد منفی سعی می‌کنند به شما بگویند چه کاری انجام دهید

اگر با افرادی برخورد داشتید که به شما می‌گویند چه کاری باید در زندگیتان انجام دهید، چه خانه‌ای باید بخرید یا باید شغلتان را عوض کنید، شک نکنید که این افراد در دسته افراد منفی‌بین قرار دارند. خودشان از این موضوع آگاهی ندارند اما علامتی است مبنی بر این که به زندگی خودشان توجهی ندارند و در نتیجه راه آسان‌تر را اتخاذ کرده‌اند تا به دیگران راه و روش زندگی کردن را گوشزد کنند.

3. افراد منفی از پنهان کاری لذت می‌برند

اگر در یک مهمانی با فرد منفی‌نگر هم صحبت شوید احتمالاً یک مکالمه و گفتگوی خسته کننده را تجربه خواهید‌کرد. این افراد از اینکه اطلاعاتی را در مورد خودشان ابراز کنند هراس دارند و می‌ترسند ارائه هر نوع اطلاعات بر علیه خودشان به کار برده شود. آن‌ها هیچ وقت به این فکر نمی‌کنند که ممکن است به اشتراک گذاشتن اطلاعاتشان در جهت مثبت استفاده شود. اگر در حین مکالمه و صحبت با دیگران احساس خستگی و بی حوصلگی کردید به دنبال دلایل آن باشید.

 

مثبت اندیشی

 

4. افراد منفی نگر بدبین هستند

شاید شما نیز برخی افراد را در دور و اطراف خود بیابید که به شدت خوش‌بین باشند و در مورد هر اتفاق و حادثه تنها جوانب مثبت را ببینند. اما بالعکس افراد منفی نگر به ندرت می‌توانند نتایج خوشایند و مثبت را مورد توجه قرار دهند. همیشه بر این تصور هستند که همه چیز نادرست و اشتباه است. آیا می‌دانید چگونه باید با افراد بدبین رفتار کنید؟

5. افراد منفی نگر نمی‌توانند خبرهای بد را محدود کنند

افراد منفی عادت دارند هنگام صحبت کردن با طرف مقابلشان عباراتی از جمله؛ «آیا فلان خبر بد در مورد ... را شنیده‌اید؟» مورد استفاده قرار ‌دهند و سپس سعی ‌کنند به جزئیات در آن مورد بپردازند. تراژدی این است که قرار گرفتن در معرض اخبار بد و منفی به شدت فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که ارائه خبرهای مربوط به خشونت، مرگ و میر، جنگ و ... در رسانه‌های اجتماعی موجب افزایش آمار افسردگی، عصبی شدن و استرس در جامعه خواهد شد و نگرش منفی افراد نسبت به زندگی را تقویت می‌کند.

به همین دلیل است که شما باید نسبت به اخباری که در تلویزیون مشاهده یا از طریق سایر رسانه‌ها دریافت می‌کنید، کنترل داشته باشید. آیا این کار سخت به نظر می‌رسد؟ اما اگر قصد دارید مثبت بمانید لازم است این کار را انجام دهید.

6. افراد منفی نگر زود رنج هستند

این گروه از افراد به احتمال زیاد نسبت به نقد و انتقاد زود رنج و حساس هستنند و به درستی متوجه شکایت‌های دیگران نمی شوند. هر حرفی را که به صورت انتقادی به آنها گفته می‌شود، گستاخانه می‌پندارند.

 

مقاله پیشنهادی: افکار منفی و راه های مقابله با آنها | عزت خواه دات کام

دید منفی

 

7. افراد منفی زیاد شکایت می‌کنند

این افراد اهل شکوه و شکایت هستند و تصور می‌کنند که تمام جهان بر علیه آنها متحد شده‌اند. معمولاً خودشان را قربانی آب و هوای بد، رئیس و کارفرمای سخت گیر، بد شانسی و تربیت نادرست می‌دانند. به ندرت، اندکی تأمل می‌کنند تا به سایر فاکتورها نیز نگاهی بیندازند. فاکتورهایی از جمله اینکه انرژی کافی برای رسیدن به خواسته‌هایشان صرف نکرده‌اند، خلاقیت یا نوآوری نداشته‌اند و در جهت اهدافشان سخت کوش نبوده‌اند.

8. افراد منفی هرگز از منطقه امن خودشان خارج نمی‌شوند

آیا می‌دانید منطقه امن ذهنی چیست؟! خارج شدن از این منطقه در نظر افراد منفی‌نگر کاری منفور است. آن‌ها نمی‌توانند با احتمال و امکان ترس، دردسر، چالش یا شکست‌های بیشتر مواجه شوند. بنابراین هرگز نمی‌توانند تجارب جدیدی داشته باشند و محکوم به ادامه زندگی در همان منطقه امن و تاریک هستند.

9. افراد منفی نگر عاشق کلمه «اما» هستند

ممکن است افراد منفی نگر در مورد دستپخت عالی شما نکته مثبتی بگویند یا اعتراضی نسبت به آن داشته باشند و احتمالاً از گذارندن زمان در ساحل یا رستوران لذت ببرند. تنها مشکل این جا است که این افراد صحبت‌هایشان را به کلمه «اما» ختم می‌کنند و در نهایت نکات مثبت را به منفی می‌رسانند. شاید از آنها بشنوید: «رستوران خوبی به نظر می‌رسد اما چرا صندلی‌های فضای بیرون را رزرو نکردید؟» یا «این ساحل دوست داشتنی است اما همیشه شلوغ است».

 

 افراد منفی بین

 

10. افراد منفی از حد انتظار پایین تر هستند و به خواسته‌هایشان نمی‌رسند

عدم موفقیت می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد اما منفی‌بافی یکی از عمده‌ترین دلایل به شمار می‌رود. افراد منفی همیشه بر این تصور هستند که به قدر کافی باهوش یا خوب نیستند. اما تهدید واقعی که موفقیت آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد این است که هوش احساسیشان به خاطر رفتار منتقدانه، سلطه جویانه و پرخاشگرانه آسیب می‌بیند. اگر این افراد اندکی مثبت فکر می‌کردند می‌توانستند کارهای بزرگی را انجام دهند.

11. افراد منفی نگر در مورد پروژه‌های آینده‌شان هیجان زده نمی‌شوند

آیا تا به حال توجه کرده‌اید که افراد منفی‌باف هرگز در مورد طرح یا پروژه‌های آینده‌شان صحبت مثبتی نمی‌کنند؟ در واقع، آن‌ها به ندرت در مورد طرح و برنامه‌های آینده‌شان صحبت می کنند زیرا در بدبختی و شرایط فعلی‌شان محبوس شده‌اند. به عنوان یک فرد مثبت، شما در ذهنتان رویاهایی دارید. مطمئناً برای آینده خودتان پروژه‌ای مشخص کرده‌اید و در مورد آینده چشم اندازی دارید. شما در یک بزرگ راه باز قرار گرفته‌اید و افراد منفی در یک تونل تاریک قرار دارند.

 

14 علامت افراد منفی بین

 

12. افراد منفی باف انرژی شما را نیز از بین می‌برند

این افراد درست همانند یک خون آشام از قدرت انرژی شما نیز کم می‌کنند. از آنجا که نمی‌توانند مولد انرژی مثبتی باشند، توجه، انرژی و زمان شما را نیز جذب می‌کنند.

13. افراد منفی نگر موارد خوب زندگیشان را فراموش می‌کنند

یک فرد منفی باف به ندرت می‌تواند حس شادی، شور، اشتیاق و هیجان را تجربه کند البته زمانی این مسئله اهمیت پیدا می‌کند که در شرایطی که مورد رضایتشان نیست از جمله شرایط کاری، روابط و جایگاه اجتماعی متوقف می‌شوند.

 

فروش موفق در آمازون

 

14. افراد منفی خبرهای خوب را نیز در هاله‌ای منفی قرار می‌دهند

تصور کنید شما هیجان زده هستید که خبرهای خوبی در مورد شغل رویایی و مورد نظرتان، خبر ازدواج یا خرید خانه جدید را به اشتراک بگذارید. اما زمانی که می‌خواهید این خبرهای خوب را به یک فرد منفی بدهید، شک می‌کنید. چرا؟ زیرا می‌دانید آنها در هر حال راهی پیدا می‌کنند که این خبرهای خوب را نیز منفی جلوه دهند. به شما هشدار می‌دهند که مراقب باشید، شما را از خطرات احتمالی آگاه می‌کنند و به شما می‌گویند قبل از هر اقدام یا پذیرش درخواست، خوب فکرکنید.

بهترین راه برای مقابله با افکار منفی این است که سپاسگزار ستاره خوش شانسی خودتان باشید. چراکه شما مثبت هستید و توانسته‌اید بر موارد منفی زندگیتان غلبه کنید. هر چه فردی منفی‌تر باشد شما خوشحال‌تر باشید که همانند او نیستید.

 

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی و فروش تخصصی در آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/fourteen-signs-of-pessimism
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh