مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راز ثروتمند شدن میلیونرها چیست؟

توضیحات کوتاه :
همه افراد رویاهایی در سر دارند و ثروتمند شدن یکی از آنها است. رویای ثروت تقریباً میان اکثر افراد مشترک است، اما کسب ثروت را راهی سخت و تقریباً غیرممکن می‌دانند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
راز ثروتمند شدن میلیونرها چیست؟

 

خلاصه ای از مقاله

 عده‌ای بر این باورند ثروتمند شدن به تجربه، دانش یا مهارت خاصی نیاز دارد و گروهی دیگر گمان می‌کنند پول، پول می‌آورد. نمونه‌های متعددی را می‌توان در دوران‌های مختلف مشاهده کرد که از این دو دسته مستثنی بوده و تنها با طرز فکر خود به ثروت دست یافته‌اند. افراد موفق بر این باورند که در برابر شرایط، موقعیت‌ها و چالش‌هایی که در زندگی وجود دارد نباید متوقف شد و هرگز نباید در شرایط موجود باقی ماند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رویای ثروت

همه افراد رویاهایی در سر دارند و ثروتمند شدن یکی از آنها است. رویای ثروت تقریباً میان اکثر افراد مشترک است، اما کسب ثروت را راهی سخت و تقریباً غیرممکن می‌دانند. عده‌ای بر این باورند ثروتمند شدن به تجربه، دانش یا مهارت خاصی نیاز دارد و گروهی دیگر گمان می‌کنند پول، پول می‌آورد. نمونه‌های متعددی را می‌توان در دوران‌های مختلف مشاهده کرد که از این دو دسته مستثنی بوده و تنها با طرز فکر خود به ثروت دست یافته‌اند. جف بیزوس بنیان‌گذار سایت غول‌آسای آمازون که اکنون به ثروتی بیلیون دلاری رسیده است، کسب‌وکار را با فروش آنلاین کتاب در پارکینگ خانه خود شروع کرد. اما اکنون در این زمینه رکوردهای خوبی را از آن خود کرده است. افراد موفق بر این باورند که در برابر شرایط، موقعیت‌ها و چالش‌هایی که در زندگی وجود دارد نباید متوقف شد و هرگز نباید در شرایط موجود باقی ماند.

 

راز ثروتمند شدن میلیونرهای نابغه

 

رابرت کیوساکی، اقتصاددانی پیشرو و صاحب تئوری‌های بدیع اقتصادی در دنیا، معتقد است دلیل اکثر مشکلات مردم این است که سال‌ها در مدرسه درس خوانده‌اند اما در مورد پول چیزی یاد نگرفته‌اند. او می‌گوید: "در طول سال‌های تحصیل افراد یاد می‌گیرند تا برای پول کار کنند اما هرگز یاد نمی‌گیرند کاری کنند تا پول برایشان کارکند." در واقع زندگی قابل تغییر است و می‌توان با تغییر تفکر خود زندگی را از حالت سکون و فعلی خود خارج ساخت و به همان شکل مطلوب، تغییر داد. از آنجا که تفکرات مثبت، نتایج مثبتی را به همراه خواهند داشت، تمرکز ذهن بر مسیر کسب ثروت لازم به نظر می‌رسد. در صورتی که به چنین تغییراتی ایمان داشته باشید، اتفاقات خوبی را برای خود رقم زده‌اید و نخستین گام را برداشته‌اید. اما اگر تردید دارید و با شک به آینده نگاه می‌کنید، کمی تأمل لازم است. بدانید که ضمیر ناخودآگاه شما به همان سمتی سوق داده خواهد شد که در ذهن تصور می‌کنید. میلیاردرهای خودساخته به قدرت خود ایمان دارند و به رعایت اصولی پایبند هستند. این اصول، رمز و راز ثروتمند شدن میلیونرها می‌باشد.

 

مقاله پیشنهادی: کسب ثروت به روش رابرت کیوساکی

راز ثروتمند شدن میلیونرها چیست؟

 

راز ثروتمند شدن

خلق رویا

گام نخست در مسیر میلیونر شدن، خلق رویا است. در ذهن خود، همان چیزی را که دوست دارید، تصور کنید. پیوسته در این فکر باشید که روزی به این ثروت دست خواهید یافت. هرگز این احساس را نداشته باشید که رویای میلیونر شدن، رویایی محال خواهد بود. ضمیر ناخود آگاه، مسیر کسب ثروت را برای شما هموار می‌نماید. آنچه لازم است در این مسیر به همراه داشته باشید به صورت اتوماتیک در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در صورتی که خود را لایق ثروت بدانید، کائنات نیز با شما هم راستا خواهد شد. 

تعیین اهداف مالی

زمانی به مقصد خواهید رسید که از قبل هدفی را برای خود مشخص کرده باشید. در این صورت با بینشی که نسبت به هدف دارید، تلاش می‌کنید و بهترین و کوتاه‌ترین راه را برای رسیدن انتخاب می‌نمایید. میلیونرها به علت تمرکزی که بر هدفی خاص دارند، موفق به ساخت امپراطوری‌های خود شده‌اند تمام انرژی و تلاش خود را صرف ترغیب اهداف خود می‌کنند. اهداف افراد موفق گرچه بزرگ به شمار می‌روند اما در جملات کوتاه و ساده خلاصه می‌شوند. میلویونرها همان یک درصد از افراد جامعه هستند که 99 درصد کارهایی را که افراد معمولی حتی به آنها فکر نمی‌کنند، انجام می‌دهند.

 

مقاله پیشنهادی: مهمترین فرمول ثروتمند شدن - ایجاد تغییر بزرگ در زندگی

 

راه اندازی کسب و کاری که عاشقش هستید

برای رسیدن به موفقیت و کسب ثروت باید به معنای واقعی عاشق کاری باشید که انجام می‌دهید. عدم علاقه و تمایل، انگیزه رسیدن به هدف را کاهش می‌دهد. تجارت‌هایی را انتخاب کنید که فارغ از دو فاکتور زمان و مکان باشند. به عبارت دیگر شما صاحب آن باشید اما افراد دیگری آن را اداره کنند. اگر قرار باشد شخصاً به‌طور منظم سرکار بروید، دیگر اسم آن تجارت نیست بلکه شغل است.

صرفاً به یک منبع مالی اکتفا نکنید

ظرف وجودی خود را کوچک نشمارید. انسان ذاتاً دارای استعداد و توانایی‌های بی‌شمار است. قدرت‌های خود را کشف کنید و از آنها در جهت کسب موفقیت خود بهره‌مند شوید. بسیاری از افراد به داشتن تجارتی جدا از حرفه‌شان فکر نمی‌کنند. برای آنکه از نظر مالی در امنیت به سر ببرید، باید به فکر دارایی‌هایی باشید که مولد ثروت باشند. مطمئناً در صورتی که تلاش کنید رشد چند بعدی داشته باشید، اگر در یکی از آنها به مشکل برخوردید، تکیه بر ابعاد دیگر به شما کمک خواهد کرد دچار استرس و اضطراب نشوید و  اعتمادبه‌نفس خود را حفظ نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: گام به گام تا استقلال مالی

کسب ثروت

 

هیچ ایده‌ای را احمقانه ندانید

هر ایده‌ای به ذهنتان می‌رسد را مورد بررسی قرار دهید. برخی ایده‌ها در نگاه اول شاید خنده‌دار و حتی احمقانه به نظر برسند. اما مطمئن باشد دلیلی برای خطور چنین ایده‌ای به ذهن شما وجود داشته است. پس به‌دنبال همان دلایل باشید و تلاش نمایید ایده‌های خود را پروبال بیشتری دهید تا به نتایج شگفت آن برسید. به‌طور مثال ایده هندوانه‌های مکعبی شکل گرچه در ابتدا خنده‌دار بود اما از آنجا شکل گرفت که قرار دادن هندوانه‌های گرد و بزرگ در قفسه فروشگاه‌ها و یخچال‌ها، سخت بود. کارآفرینان ژاپنی به جای آنکه این ایده را با تمسخر کنار بگذارند، مورد توجه قرار دادند و هندوانه‌های مکعبی را تولید کردند. در سراسر دنیا استقبال خوبی از این محصول شده است و به سرعت به فروش می‌رسد. 

ریسک پذیر باشید

اکثر افراد عادت دارند منطقه امنی را برای خود ایجاد کنند تا هراسی از چالش‌های پیش‌رو نداشته باشند. همین که بدانند آخر ماه حقوق ثابتی دریافت می‌کنند و تمام هزینه‌های ماهانه و سالیانه خود را طبق آن تنظیم می‌کنند برایشان کافی است. اما افراد ثروتمند هنر تبدیل درآمد به دارایی را می‌دانند. به عبارت ساده‌تر، باید یاد بگیرید چگونه بخشی از درآمد را پس‌انداز و به سرمایه تبدیل کنید. همین تفاوت در قدرت ریسک باعث شده است که پول برای ثروتمندان کار کند و فقرا، سخت برای پول کار کنند.

مقاله پیشنهادی: ساخت نگرش یک میلیونر در 6 گام - عزت خواه دات کام

در فرکانس افراد ثروتمند قرار بگیرید

در صورتی که اعتقاد داریم ثروت امری ذهنی و طبق باورهای افراد است، لازم است با این باورها بیشتر آشنا شویم. از تجربیات و باورهای افراد موفق ثروتمند استفاده کنیم و ببینم باورهای آنها چه فرکانسی را ایجاد کرده است و آنها را در چه مداری قرار داده است. هرچه مطالعه ما در خصوص این افراد بیشتر باشد، حقایق بیشتری برای ما روشن خواهد شد. متوجه خواهیم شد که کسب ثروت ربطی به جنسیت، سن، تحصیلات، سرمایه اولیه یا ارث پدری ندارد. کائنات به فرکانس افراد پاسخ می‌دهد، به همین دلیل لازم است باورهایی را در ذهن خود شکل دهیم تا در واقعیت به نتایج مطلوب برسیم. 

افزایش یادگیری

برای میلیونر شدن لازم است تفکر افراد میلیونر را داشته باشید. این افراد به دانسته‌های خود اکتفا نمی‌کنند، بلکه همیشه به‌دنبال یادگیری دانش و مهارت‌های بیشتری هستند. همه افراد دارای استعدادهای بالقوه‌ای هستند که تنها در صورتی که پرورش داده شوند، شکوفا خواهند شد. زمان کافی را به یادگیری اختصاص دهید. در عصر حاضر، یادگیری، مسئله پیچیده و دشواری نیست. با دسترسی به اینترنت می‌توان از تخصص، مهارت، دانش و تجربه افراد در سراسر جهان مطلع شد. 

صبر و پشتکار داشته باشید

کسب ثروت یک شبه و اتفاقی نیست. باید تلاش فراوان داشت و شکست و پیروزی را همراه با آن تجربه نمود. با توجه به ضرب‌المثل معروف که هر که بامش بیش، برفش بیشتر، انتظار می‌رود موفقیت‌های بزرگ، چالش‌های بزرگتری را همراه داشته باشند. باید از شکست‌ها درس گرفت و تجربه آموخت تا بتوان بر مشکلات فائق آمد.

 

آشنایی با فرمول ثروتمند شدن

 

غلبه بر موانع پیروزی

حتی با پشت‌سر گذاشتن مراحل بالا، باز هم ممکن است موانعی بر سر راه قرار گیرد و مانع استقلال مالی شود. ترس، بدبینی و افکار منفی را کنار گذاشته و به‌دنبال راه‌حل‌هایی برای مشکلات باشید. شکست برای همه افراد اتفاق می‌افتد. اما آنچه اهمیت دارد طرز مواجهه افراد با موانع است و همین نگرش‌ها، موجب ایجاد تفاوت می‌شود.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-is-the-secret-of-millionaires-wealth
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط