آیا فروش در آمازون هنوز سودآور است ؟ مشاهده ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راز موفقیت آمازون از زبان جف بزوس

توضیحات کوتاه :
باید بدانید که هر کدامتان نسبت به چه چیزی شور و اشتیاق دارید و داشتن اشتیاق یک نعمت است. به نظر من همه ما در زندگی به چیزهایی علاقه داریم؛ که ما آنها را انتخاب نمی‌کنیم بلکه آنها ما را برمی‌گزینند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.1k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
راز موفقیت آمازون از زبان جف بزوس

 

خلاصه ای از مقاله

همه ما در زندگی به چیزهایی علاقه داریم؛ که ما آنها را انتخاب نمی‌کنیم بلکه آنها ما را برمی‌گزینند. اما شما باید برای پذیرش آنها آمادگی داشته باشید و در جستجوی آنها باشید. پیدا کردن چیزی که به آن شور و اشتیاق داشته باشید، نعمت بزرگی است چون به زندگیتان جهت می‌دهد، هدف می‌دهد، می‌توانید یک شغل داشته باشید، یک حرفه یا یک رسالت. بهترین چیز داشتن رسالت است و اگر شور و اشتیاق خود را پیدا کنید، رسالت خود را نیز پیدا خواهید کرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

رسیدن به موفقیت از زبان مدیر آمازون

شما باید بدانید که هر کدامتان نسبت به چه چیزی شور و اشتیاق دارید و داشتن اشتیاق یک نعمت است. به نظر من همه ما در زندگی به چیزهایی علاقه داریم؛ که ما آنها را انتخاب نمی‌کنیم بلکه آنها ما را برمی‌گزینند. اما شما باید برای پذیرش آنها آمادگی داشته باشید و در جستجوی آنها باشید. پیدا کردن چیزی که به آن شور و اشتیاق داشته باشید، نعمت بزرگی است چون به زندگیتان جهت می‌دهد، هدف می‌دهد، می‌توانید یک شغل داشته باشید، یک حرفه داشته باشید یا یک رسالت. بهترین چیز داشتن رسالت است و اگر شور و اشتیاق خود را پیدا کنید، رسالت خود را نیز پیدا خواهید کرد و در اینصورت هر کاری که انجام بدهید به آن به شکل یک شغل نگاه نخواهیدکرد. بسیاری از کودکان و همچنین بزرگسالان در طول زمان، شور و اشتیاق خود را پیدا می‌کنند. گاهی عقل و خرد ما  بر این شور و اشتیاق‌ها غالب می‌شوند و این همان چیزی است که باید با آن مقابله کنیم. 

 

مقاله پیشنهادی: سخنان برتر جف بزوس

موفقیت جز بزوس

 

ریسک پذیری، ویژگی بارز موسس آمازون

یکی از وظایف من به‌عنوان رهبر آمازون این است که افراد را تشویق کنم تا جسور باشند. مردم همیشه بر چیزهایی تمرکز می‌کنند که هنوز به ثمر نرسیده‌اند که این چیز بدی نیست. طبیعت انسان است. این عدم رضایت، مقدس است و می‌تواند بسیار مفید باشد. اما بسیار دشوار است که افراد را  به ریسک کردن و جسارت ورزیدن ترغیب کنید. اگر ریسک کنید باید به آزمون و خطا بپردازید و وقتی می‌گوییم آزمون یعنی نتیجه آن مشخص نیست. آزمون‌ها طبیعتاً می‌توانند منجر به شکست شوند. اما چند موفقیت بزرگ می‌تواند چندین شکست را جبران کند. در آمازون پروژه‌هایی مانند AWS، kindle، Amazon Prime، third party seller، همگی نمونه‌هایی از ریسک‌های جسورانه‌ای هستند که موفق بودند و بسیاری از شکست‌ها را جبران کردند. من به جرات می‌گویم که در آمازون شکست‌هایی داشته‌ایم که میلیاردها دلار برای ما هزینه داشته‌اند. اگر به خاطر داشته باشید pets.com، یا Kozmo، یا نرم‌افزار خودم root canal with no anesthesia، همه اینها شکست خوردند اما این‌ها اصلاً مهم نیست. مهم این است که شرکت‌ها دیگر به آزمودن ادامه نمی‌دهند و از شکست استقبال نمی‌کنند. در نهایت در پایان عمر، شرکتشان از روی استیصال به جایی می‌رسد که ریسک‌های لحظه آخری را انجام می‌دهند. همه شرکت‌ها می‌توانند ریسک کنند اما روی موجودیت شرکت ریسک نکنید. من به این نوع ریسک هیچ اعتقادی ندارم. این کار از روی استیصال است. این آخرین کاری است که می‌شود انجام داد.

 

راز موفقیت آمازون و بهترین روش کسب درآمد بدون وقفه

 

چالش استقبال از آینده، راز موفقیت جف بزوس

ممکن است از کار بیکار شوید یا تعادل بین کار و زندگیتان بسیار ضعیف باشد. حتی اگر وقت آزاد زیادی داشته باشید، ممکن است باز هم احساس خوبی نداشته باشید یا حس کنید که انرژی شما تحلیل می‌رود. پس باید بدانید که هارمونی خیلی بهتر است. برای بسیاری از افراد، معنا خیلی مهم است. مردم باید بدانند که کاری که انجام می‌دهند مفید و جالب است. ما به دلیل چالش‌هایی که خودمان انتخابشان کرده‌ایم، می‌توانیم در آینده کار کنیم. برای کسی که علاقمند باشد، کار کردن در آینده بسیار جذاب است. شما باید زرنگ و قوی باشید. باید بتوانید فشارها را تحمل کنید و در عین حال سریع و خلاق باشید. باید بتوانید کارها را با سرعت زیاد انجام دهید. این بهترین دفاع در برابر آینده است. باید همیشه با آغوش باز از آینده استقبال کنید. اگر از آینده فرار کنید، این آینده است که همیشه برنده خواهد شد. هرگز از آینده فرار نکنید. 

 

راز موفقیت بزوس

 

توصیه جف بزوس در خصوص شکست و موفقیت

همه ما در زندگی با سختی و ناملایمات مواجه می‌شویم. من واقعاً شک دارم که هیچکدام از ما کسی را بشناسیم که در زندگی مشکل نداشته باشد. داشتن مشکل چیز بدی نیست. مشکلات به ما یاد می‌دهند چگونه پس از شکست، دوباره از جای خود برخیزیم. شکست همیشه اتفاق می‌افتد. همه ما در زندگی از نعمت‌هایی برخورداریم و می‌خواهیم از آنها استفاده کنیم. اما توصیه من در خصوص مشکلات و موفقیت این است که به جای استعداهای ذاتی، به سختکوشی و انتخاب‌های خود افتخار کنید. مثلاً ممکن است استعداد ریاضی شما قوی باشد و ریاضی برای شما درس آسانی باشد، اما استفاده از این استعداد و رشد دادن آن ممکن است دشوار باشد و نیاز به زحمت زیاد داشته باشد. پس به استعدادهایتان مغرور نباشید چون از قبل به شما داده شده‌اند، می‌توانید به خاطر آنها شکرگزار باشید. شما انتخاب می‌کنید که سخت‌کوش باشید، انتخاب می‌کنید که کارهای سخت انجام بدهید و... این‌ها انتخاب‌هایی هستند که می‌توانید به آنها افتخار کنید. 

کلید نوآوری و ابتکار از دیدگاه موسس آمازون

از آنجا که دنیای ما خیلی پیچیده است، برای مبتکر شدن باید حتماً در حوزه خود خبره باشید. حتی اگر در ابتدای کار خبره نباشید، باید همواره در حال یادگیری باشید تا وقتی که متخصص شوید. اما خطری که وجود دارد این است که وقتی مسلط شدید، ممکن است در دام آن دانش گیر بیفتید. پس مبتکران این توانایی را دارند که در عین حال که با هزاران ساعت تمرین، در حوزه خود خبره هستند، همواره مانند تازه کارها فکر می‌کنند. می‌توانند طوری فکر کنند که انگار همه چیز تازگی دارد، بدون اینکه دانش آنها مانع این کار شود. این کلید نوآوری است و باید آگاهانه و خود خواسته انجام شود. همه ما این توانایی را در خود داریم و می‌توانیم انجام دهیم اما باید آگاهانه باشد به طوریکه به خود بگوییم من در کار خود خبره هستم و در عین حال می‌خواهم آن ذهنیت تازه کار را نیز حفظ کنم. نمی‌توانید یکی در میان قدم بردارید. همه گام‌ها باید یکی پس از دیگری برداشته شود. هیچ میانبری وجود ندارد. اما باید این گامها را با اشتیاق و قدرت بردارید. 

 

مقاله پیشنهادی: ایده و خلاقیت در آمازون

موسس آمازون

 

ویژگی کارآفرین موفق از زبان جف بزوس

داشتن ایده خیلی راحت است اما تبدیل این ایده‌ها به محصولات موفق بسیار دشوار است. این کار مراحل زیادی دارد. نیاز به سرسختی و پشتکار دارد. افرادی که می‌خواهند کارآفرین شوند، نیاز به سختکوشی لجوجانه و در عین حال انعطاف‌پذیری دارند و باید بدانند که چه زمانی لجوج و چه زمانی انعطاف‌پذیر باشند. باید نسبت به رویای خود لجوج باشید در غیر این صورت به سادگی تسلیم خواهید شد. اما در مورد جزئیات باید انعطاف‌پذیر باشید زیرا در راه رسیدن به رویایتان در می‌یابیدکه بسیاری از پیش‌فرض‌های شما نادرست بوده‌اند و باید بتوانید آنها را تغییر دهید. به نظر من محقق کردن یک ایده و تبدیل آن به محصولی که قابل عرضه به مردم باشد به گونه‌ای که زندگی آنها را تحت تأثیر قرار دهد بسیار دشوار است.

پیشنهاد جف بزوس برای رسیدن به احساس رضایتمندی از زندگی

سعی کنید به دنبال ایده‌های مد روز نروید. می‌توانید نمونه‌های آن را در موقعیت‌ها و زمان‌های مختلف مشاهده کنید. یک نمونه آن جنون اینترنت در سال 1999 است. بسیاری از مردم شغل خود را رها کردند تا در اینترنت مشغول به کار شوند. یک نمونه دیگر هجوم مردم به معادن طلا در 1849 است. در آن زمان هر کسی که نزدیک به کالیفرنیا زندگی می‌کرد مثلاً حتی اگر پزشک بود شغل خود را رها می‌کرد و به خیل جویندگان طلا می‌پیوست. این کار هرگز نتیجه نخواهد داد. حتی اگر طبق معیارهایی مانند موفقیت مالی، این کار نتیجه دهد، شک دارم که به رضایت نهایی منجر شود. پس باید با خود صادق باشید. یکی از راه‌ها این است که خود را در 80 سالگی تصور کنید و به زندگی گذشته خود نگاه کنید و ببینید آیا توانسته‌اید حسرت‌های خود را به حداقل برسانید. این کار در مورد تصمیم‌گیری‌های شغلی یا خانوادگی بسیار مفید است.
 من یک پسر 14ماهه دارم. پس بسیار راحت می‌توانم خود را در 80 سالگی تصور کنم تا وقتی به زندگی گذشته خود نگاه می‌کنم از آن رضایت داشته باشم. نمی‌خواهم در 80 سالگی این حسرت را داشته باشم که ای کاش موقعیت‌ها را از دست نداده بودم و رابطه‌ام با پسرم آنگونه که می‌خواستم نیست. یک توصیه دیگر من این است که همیشه دیدتان بلندمدت باشد. در این مورد دیدگاه‌های زیادی وجود دارد. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که باید در لحظه زندگی کنند که من این را قبول ندارم. به نظر من باید به مدت زمانی که در زندگی در پیش روی شماست فکر کنید و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که در نهایت به رضایتتان منجر شود. این برای من بسیار نتیجه‌بخش بوده است. هرکسی باید برای خودش راهی پیدا کند که مناسب خود او باشد. راه‌های زیادی برای رسیدن به رضایت وجود دارد و باید آن راهی را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد.

 

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش‌های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/jeff-bezos-secrets-of-amazon-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
کتایون گفته:
۰ | ۰

سلام
ایکاش یکمم تمرکز رو به سمت شکست های این مسیر می بردید و اینکه بزوس کجاها دچار مشکل شده وچطور تونسته آنها روحل کنه.
سپاس

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما کتایون عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور شما و اطلاع از نظرات شما، عامل انرژی و انگیزه مجموعه ما است تا هر روز تلاش خود را در ارتقاء سطح پشتیبانی و خدمت رسانی به شما همراهان عزیز افزایش دهیم. نظرات شما به اطلاع مسوول سایت ارجاع می گردد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط