موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نکاتی که برای شروع بیزینس آمازون باید بدانیم (بخش دوم)

توضیحات کوتاه :
بیزینس آمازون یکی از کسب‌وکارهای آنلاین است که این روزها طرفداران بسیاری دارد. راه‌اندازی بیزینسی که فارغ از المان مکان و زمان درآمد دلاری داشته باشد نیازمند یادگیری و کسب اطلاعات است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 1.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
نکاتی که برای شروع بیزینس آمازون باید بدانیم (بخش دوم)

 

خلاصه ای از مقاله

در بخش ابتدایی مقاله «نکاتی که برای شروع بیزینس آمازون باید بدانیم» موارد مربوط به فروش کالا در آمازون، در قالب پنج پرسش و پاسخ به آنها ارائه شد. در بخش دوم، موارد مهم دیگری که برای فروشندگی در آمازون باید بدانید را مطالعه می‌کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آنچه در مورد فروش در آمازون باید بدانید

بیزینس آمازون یکی از کسب‌وکارهای آنلاین است که این روزها طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد. راه‌اندازی بیزینسی که فارغ از المان مکان و زمان درآمد دلاری داشته باشد نیازمند یادگیری و کسب اطلاعات مربوطه است. در بخش ابتدایی مقاله «نکاتی که برای شروع بیزینس آمازون باید بدانیم» موارد مربوط به فروش کالا در آمازون، در قالب پنج پرسش و پاسخ به آنها ارائه شد. در بخش دوم، موارد مهم دیگری که برای فروشندگی در آمازون باید بدانید را مطالعه می‌کنید.

 

 

سؤال ششم: چگونه بیزینس آمازون با وجود هزینه‌ها می‌تواند همچنان پرسود باشد؟

هزینه‌های کسب‌وکار آمازون زیاد است از جمله خرید محصول، شیپینگ، مالیات و پرداخت سهم آمازون. اعدادی که در این بیزینس مشاهده می‌کنید بسیار بزرگ و درصد سودی که در انتها به حساب شما واریز می‌شود بسیار کم است.

به‌همین خاطر بسیاری از افراد می‌گویند چرا اصلاً باید به سراغ چنین کسب‌و‌کاری بروند یا چرا آمازون را باید بیزینس خوبی به‌حساب آورد. برای پاسخ به این سؤال کمی به عقب باز می‌گردیم. فرض کنیم شما بخواهید بیزینس فروش کالای فیزیکی برای خودتان داشته باشید. مثلاً یک فروشگاه در شاپیفای می‌سازید و مثلاً می‌خواهید گردن‌بند بفروشید. این کالا را یا خودتان می‌سازید یا از چین می‌خرید. هر کدام از این دو سناریو می‌تواند به پیش برود.

نکته این است: زمانی که تصمیم گرفتید این کالای فیزیکی را بفروشید، باید مبلغ زیادی را صرف ارسال کالا به دست مشتری کنید. به تعدادی کارمند برای ارائه خدمات به مشتریان و پاسخ‌دادن به تماس‌ها و ایمیل‌ها نیاز دارید.

یک گروه دیگر هم برای کنترل تراکنش‌ها نیاز دارید: یعنی پول‌هایی که به حسابتان وارد می‌شود، محصولاتی که بازگردانده می‌شوند. از طرفی لازم است یک وبسایت قوی نیز برای فروش محصولات خود بسازید و محلی را هم برای انبار محصولات در نظر بگیرید و انبار را نیز بیمه کنید، چون ممکن است اتفاقاتی از قبیل آتش سوزی و ... برای انبار پیش بیاید.

از آن مهمتر شما به مارکتینگ قوی هم نیاز دارید. مثلاً شما یک وبسایت به نام «xyz.com» ساخته‌اید و هیچ‌کس از وجود آن اطلاعی ندارد. به‌همین خاطر باید هزینه زیادی را برای هدایت ترافیک به آن در نظر بگیرید. پس باید هزینه چنین مواردی را هم در نظر بگیرید.

 

مقاله پیشنهادی: هزینه های فروشندگی در آمازون

شرکت آمازون

 

  • آمازون بهترین پلتفرم فروش کالا

حال اگر شما وارد آمازون شوید، 80 درصد این کارها را می‌توانید به آمازون بسپارید. آمازون انبار دارد و کالاهای شما را که به صورت عمده‌ فرستاده‌اید باز می‌کنند و بعد از ثبت سفارش توسط مشتری برای او ارسال می‌کنند، به تلفن‌ها پاسخ می‌دهند و مشکلات مربوط به پرداخت را حل می‌کنند.

این کارها اصلاً ساده نیست و کسانی که قبلاً وبسایت شخصی داشته‌اند مزایای فروش در آمازون را به خوبی درک می‌کنند.

مثلاً ممکن است 100 دلار به واسطه خرید محصول از سوی مشتری وارد حساب شما شود اما 100 درصد مطمئن نیستید که این محصول تأیید شده است و شاید واقعاً تأیید نشده باشد و شما آن محصول را پست می‌کنید و سپس پول آن به‌دست شما نمی‌رسد.

قضیه پرداخت پول محصول پیچیده است اما آمازون آن را برای شما راحت کرده است.

قضیه انبار را نیز برای شما حل کرده است. این شرکت میلیون‌ها دلار صرف هوشمندسازی انبارهای خود می‌کند تا همه هزینه‌ها کاهش یابد. با همه این اوصاف، آمازون بهترین پلتفرم برای کسانی است که قصد فروش کالای فیزیکی دارند، چون از این همه دردسر رها می‌شود.

به‌علاوه، آمازون مشکل زمان را نیز تا حد زیادی حل می‌کند، چون شما به‌عنوان صاحب یک کسب‌وکار باید از پسِ حل همه آنها بربیایید، در نتیجه ممکن است در این راه موفق نشوید. شما یک روز باید محلی را برای انبار در نظر بگیرید، روز بعد باید افرادی را برای پست کردن سفارش‌ها به اداره پست بفرستید و غیره.

اگر سفارش‌های شما در حد یک یا دو قلم کالا باشد، این کار امکان‌پذیر است اما اگر مثلاً 20 یا 30 سفارش دریافت کنید، کار شما دیگر سخت خواهد شد، چون باید محصولات را بستهبندی کنید، سوار ماشین کنید، به اداره پست بروید، آن‌ها را یکی یکی پست کنید.

بارکدها و tracking IDها را به خانه بیاورید و مراقب باشید که با یکدیگر اشتباه نشوند، آن‌ها را وارد وبسایت خود کنید. پس شما با چندین و چند دردسر مواجه خواهید بود. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که آمازون بهترین پلتفرم فروش کالا است.

 

نکاتی  برای شروع بیزینس آمازون ( بخش دوم)

 

  • هزینه‌های کسب و کار آمازون

البته باید کمی منطقی قضیه فروش در آمازون نگاه کنید، یعنی هزینه‌های فروشندگی در آمازون را هم در نظر بگیرید و آن را جزوی از این بیزینس بدانید. مبالغی را که آمازون از فروشندگان دریافت می‌کند، صرف همین کسب‌وکار می‌کند.

اگر کمی با قضایای انبارداری و اتفاقاتی که ممکن است برای یک کارگر در یک انبار بیفتد، آشنا باشید، هزینه‌های دریافتی آمازون منطقی‌تر به‌نظر خواهد رسید.

مثلاً ممکن است کارتنی روی کارگر سقوط کند، او از آمازون شکایت کند و میلیون‌ها دلار غرامت دریافت کند. پس لازم است این موارد را در نظر بگیرید و آنها را منطقی قلمداد کنید.

کسب‌وکار آمازون در مقیاس بزرگ، سود بسیار زیادی خواهد داشت و شما می‌توانید به صورت نامحدود این بیزینس را بزرگ کنید.

یعنی محدودیتی نیست که حتماً درآمد خود را به 100 هزار دلار برسانید و به این مشکلات برخورد کنید، اما اگر درآمد بیزینس شخصی شما به 200 یا 300 هزار دلار رسید، لازم است که انبار خود را بزرگتر کنید. یعنی باید دوباره سیستم‌سازی کنید و کل اجناس خود را به‌جای بزرگتری منتقل کنید.

در کسب‌وکار آمازون، دیگر نباید نگران این مسائل باشید و می‌توانید بیزینس خود را تا بیلیون‌ها دلار گسترش دهید و نیازی به جا‌به‌جایی کالاهای خود هم نخواهید داشت.

شما اصلاً نمی‌دانید که محصولتان کجا است و چه زمانی به دست مشتری می‌رسد، چون آمازون سریع تمام این کارها را برای شما انجام می‌دهد. آمازون پولی را هم که از شما دریافت می‌کند صرف این سیستم یکپارچه‌ای می‌کند که طی این 25 سال ساخته است.

 

مقاله پیشنهادی: توصیه هایی برای کسب درآمد از آمازون در سال 2020

نکاتی که برای شروع بیزینس آمازون باید بدانیم ( بخش دوم)

 

  • جف بزوس فروشندگی در آمازون را راحت کرد

همانطور که اشاره شد اگر شما یک یا دو محصول داشته باشید، خودتان آن را پست می‌کنید. بینانگذار آمازون هم خود به این شکل شروع کرد، یعنی کتاب‌های سفارش داده شده را شخصاً بسته‌بندی می‌کرد، در صندوق عقب ماشین قرار می‌داد و به اداره پست می‌برد.

او تمام این سختی‌ها و رنج‌ها را تجربه کرده است و بنابراین به‌دنبال راهی بوده تا فروش محصول را راحت‌تر از قبل کند. از جمله کارهایی که وی انجام داد استفاده از ربات در انبارهای آمازون و راه‌اندازی سیستم «fulfillment» بود.

اگر به‌دنبال کسب‌وکاری هستید که اصلاً هزینه‌ای نداشته باشد، نباید اصلاً به سمت بیزینس بروید. اگر قصد راه‌اندازی یک رستوران را هم داشته باشید، باید هزینه‌هایی را پرداخت کنید.

اگر بیزینس شما حتی تاکسیرانی هم باشد، باید مبلغی را برای بنزین، تعمیر ماشین، پرداخت خسارت ناشی از تصادف‌های احتمالی بپردازید. در آن شرایط، صرف چنین هزینه‌هایی برای شما عجیب نخواهد بود.

در کسب‌وکار آمازون هم اگر مبلغی را برای انبارداری می‌پردازید، نباید ناراحت باشید، چون همانند هر بیزینس دیگری، باید حاضر به پرداخت هزینه‌هایی باشید.

یک فروشنده هوشمند باید بتواند هزینه‌های کسب‌و کار خود را به درستی ارزیابی کند و تا حد ممکن جلوی هزینه‌های اضافی را بگیرد و آنها را کم کند و به‌دنبال راهی برای افزایش فروش خود باشد تا زمانی که اعداد درآمدی او آنقدر بالا باشد که بتواند سرانجام به استقلال مالی دست یابد.

 

فروشندگی در آمازون

 

سؤال هفتم: اگر محصول در آمازون به فروش نرسید چه باید کرد؟

در این رابطه به چند نکته باید اشاره کرد: محصولی را به انبار آمازون بیاورید که از فروش بالای آن تا حد زیادی مطمئن باشید. در دوره آربی به‌طور کامل روش‌های پیدا کردن محصول مناسب با استفاده از نرم‌افزارها و فرمول‌های موجود آموزش داده شده است.

حال می‌رسیم به سناریویی که اجناس شما به فروش نرسیده است و شما می‌خواهید آنها را تبدیل به پول کنید. همانطور که می‌دانید این اتفاق ممکن است برای والمارت، بِست بای، تارگت و سایر فروشگاه‌های بزرگ در آمریکا و کانادا هم رخ بدهد.

آن‌ها محصولات فروخته نشده را به سایت‌هایی منتقل می‌کنند که کار liquidation انجام می‌دهند. شما در آن سایت‌ها اعلام می‌کنید که مثلاً 500 میکروفون، یا 200 لامپ دارید و قیمتی هم برای فروش آنها اعلام می‌کنید.

این سایت‌ها بر اساس سیستم مزایده کار می‌کنند، یعنی مثلاً یک نفر 300 دلار برای خرید آنها پیشنهاد می‌کند، نفر بعدی 400 دلار، نفر دیگر 500 دلار. بنابراین فروش آن به صورت مزایده‌ای صورت می‌گیرد تا جایی که دیگر کسی قیمت بالایی پیشنهاد نکند و شما محصولات خود را به کسی که بیشترین پیشنهاد را ارائه کند، می‌فروشید. این یک راه است.

روش دیگر این است که اجناس خود را از انبار آمازون خارج کنید و کم‌کم دوباره به انبار بفرستید و بفروشید. راه سوم برای فروش محصولات فروخته نشده این است که مارکت‌پلیس‌های دیگر مثلاً Ebay را امتحان کنید.

در آنجا می‌توانید می‌توانید کم‌وبیش فروش داشته باشید یا در همان منطقه‌ای که زندگی می‌کنید در زمانی که جشن‌های همگانی مثل کریسمس برگزار می‌شود، در بازارهایی به نام «کریسمس مارکت» یک میز بگیرید و محصول خود را بفروشید و سرانجام این که فروشنده معتبری را از طریق همین سایت‌های liquidation پیدا کنید و محصول خود را برای فروش به آنها بدهید.

 

شروع فعالیت در آمازون

 

سؤال هشتم: برند استاد عزت خواه در آمازون چیست؟

افراد بسیاری اعم از دانشجویان دوره آربی یا دیگران این سؤال را از استاد عزت خواه پرسیده‌اند. ایشان برای رفع ابهام دانشجویان آربی، از صفر مطلق، همه مراحل فروش محصول را از ابتدا تا انتها به دانشجویان معرفی کردند تا به این ترتیب به آنها نشان دهند که یک بذر را از صفر می‌کارند و به جلو می‌برند.

ایشان راه‌حل مشکلات احتمالی پیش آمده را در ویدئوها آموزش دادند. به این ترتیب دانشجویان متوجه می‌شوند که فروشندگی در آمازون یک مسیر مستقیم و راحت نیست و با مشکلات و چالش‌هایی هم در این راه مواجه خواهند شد و ممکن است همه چیز آن طور که آن‌ها می‌خواهند پیش نرود.

این مورد اتفاقاً برای یکی از محصولاتی که در دوره آربی معرفی کردند رخ داد ولی استاد عزت خواه همه این موارد را به صورت قدم‌به‌قدم آموزش داده‌اند از جمله پیدا کردن محصول، انتخاب کارخانه، مذاکره با سازندگان.

در نمونه آزمایشی آموزش داده شده، اجناس از چین به آمریکا رسید، محصول ریویو یا نظر اول و دوم را دریافت کرد. ایشان تک‌تک این مراحل را به دانشجویان آربی نشان داده‌اند.

 

مقاله پیشنهادی: شناخت بهتر سایت آمازون و علی بابا

بیزینس آمازون

 

استاد عزت خواه به دلایل مختلف برند اصلی خودشان و اجناسی که دارند را معرفی نمی‌کنند: دلیل عمده و اصلی آن حفظ امنیت  لیستینگ ایشان است. چون ممکن است برخی علیه برند و کار ایشان اقدام کنند که در سطوح حرفه‌ای، رقبای بزرگ انجام می‌دهند.

رقابت و مالیات از جمله موارد دیگر است. استاد عزت خواه دلیل مهم دیگری هم برای معرفی نکردن برند خود دارند: سرمایه‌گذارانی که با ایشان کار می‌کنند، همیشه خواسته‌اند که اطلاعات مربوط به برند و محصولات محفوظ باقی بماند، به این خاطر که وقتی به سطوح بالاتری از کسب‌و کار می‌رسند، سطح رقابت‌ها شدیدتر خواهد شد که از نظر استاد عزت خواه رقابت سیاه نام دارد.

بنابراین بهترین استراتژی برای این که در این کسب‌و‌کار ضربه‌ای از رقبای خود نخورید این است که نگذارید به نام برند شما و اجناسی که می‌فروشید یا قرار است بفروشید پی‌ببرند.

استاد عزت خواه برای دانشجویان آربی صفر تا صد فروش یک محصول در آمازون را به صورت عملی آموزش داده‌اند اعم از انتخاب محصول، انتخاب لوگو، رونمایی از محصول، دریافت ریویو و غیره.

 

کمپانی آمازون

 

سؤال نهم: محتوای دوره آربی چیست؟

دوره آربی به صورت تصویری و قابل دانلود بر روی سیستم یا لپ‌تاپ است. این دوره به صورت دی‌وی‌دی یا کتاب نیست و هر زمان که قوانین یا شرایط جدیدی برای فروش محصول در آمازون پیش بیاید، این دوره به‌روز رسانی می‌شود. آپدیت دوره آربی به صورت مداوم انجام می‌شود.

 

رموز راه اندازی بیزینس پر سود

 

سؤال آخر: آیا دوره آربی پشتیبانی دارد؟

بخش مهمی از دوره آربی، پشتیبانی آن است. به این علت که در این مسیر ممکن است اتفاقاتی تنها برای یکی از فروشندگان پیش بیاید، در نتیجه لازم است پیشنهادهایی به آن شخص داد. بنابراین وجود پشتیبانی صددرصد لازم است. بدون پشتیبانی نمی‌توان موفق شد.

استاد عزت خواه هر روز به‌دنبال قوی کردن هر چه بیشتر بخش پشتیبانی آربی هستند. مسلماً این بخش ضعف‌هایی هم دارد اما چشم‌انداز استاد عزت خواه این است که این بیزینس هر روز بهتر از روز قبل شود، تیم قوی‌تر شود و پشتیبانی بیشتری به افراد داده شود.

فرآیند پشتیبانی از طریق ارسال تیکت صورت می‌گیرد. اعضای تیم از راه واتساپ با دانشجویان صحبت می‌کنند و در صورت نیاز از جزئیات کار آنها باخبر می‌شوند.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند.جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

بخش اول مطلب را در مقاله نکاتی که برای شروع بیزینس آمازون باید بدانیم (بخش اول) بخوانید.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/tips-start-amazon-business-part2
برچسب ها
بیزینس آمازون
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط