مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

توصیه هایی برای کسب درآمد از آمازون در سال 2020

توضیحات کوتاه :
شاید بپرسید آیا برای راه اندازی کسب‌وکار فروش کالای فیزیکی در آمازون دیر نیست؟ آیا پلترفم فروش شخص ثالث آمازون دیگر اشباع نشده است؟ آمار و ارقام نشان می‌دهد کسب درآمد از آمازون هنوز هم ممکن است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 10

  • 1.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
توصیه هایی برای کسب درآمد از آمازون در سال 2020

 

خلاصه‌ای از مقاله: 
آیا برای فروشندگی در آماوزن دیر نشده است؟ آیا بازار آن اشباع نشده است؟ آیا بیش از اندازه فروشنده در وبسایت آمازون حضور ندارد؟ برای تحلیل درست و پاسخ به این سوالات، نیاز به یک سری آمار و ارقام می‌باشد. برای بررسی هر بیزینس و فهمیدن این که آیا زمان مناسبی برای ورود به آن بیزینس هست یا نه، باید گزارش‌های مالی سالانه آن را ملاحظه و به مواردی از این دست توجه کرد: آن بیزینس چه نوآوری‌هایی داشته است، چه چشم اندازی در آینده دارد و در سالی که گذشته است، چقدر درآمد داشته است. در بخش اول و دوم این مقاله قصد داریم پاسخ این سوالات را به شما بدهیم.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

موفقیت آمازون به روایت اعداد
آمازون پیشگام نوآوری در کسب و کار
درس مهم جف بزوس برای همه کارآفرینان
چرا آمازون یکی از بزرگترن شرکت‌های دنیا است
 

موفقیت آمازون به روایت اعداد

آیا در سال 2020 می‌توان وارد این کسب وکار شد یا اینکه بیش از اندازه اشباع شده است؟ آیا فرصت دیگری برای پیشرفت در این بیزینس نیست؟ آمارهای زیادی از کمپانی آمازون ارائه شده است که به برخی از آنها اشاره می‌شود: 1/49 درصد ازفروش کل کالای فیزیکی در دنیای اینترنت برای وبسایت آمازون است. رتبه دوم 6/6 متعلق به eBay است که قابل مقایسه نیست.

 

 

آمازون نزدیک به 50% بازار را در آمریکا گرفته است. رتبه سوم متعلق به اپل می‌باشد که 9/3 می‌باشد. بعد از آن والمارت است. همه این آمار می‌تواند نشان بدهد که آمازون در این رقابت سنگین با چنین کمپانی‌های غول‌آسایی، در رتبه اول است. eBay با اختلاف خیلی زیاد در رتبه دوم قرار دارد. بعد از آن اپل و مابقی کمپانی‌ها هستند. بیشترین محصولاتی که فروخته شده است، در قسمت الکترونیک بوده است که حدود 44% می‌باشد. بعد از آن لباس و کفش و جواهرات با حدود 43% وادامه محصولات مختلف دیگر. در سال 2018 آمازون حدود 2 میلیون فروشنده فعال داشت و در سال 2019 تعداد آن به حدود 3 میلیون نفر رسیده است. با این میزان، درآمد این تعداد فروشنده‌ها چقدر افزایش داشته است؟ آیا آنقدر پتانسیل دارد؟ اگردقیقا تعداد فروشنده‌های 2 میلیون و 3 میلیون را بر درآمد هر سال تقسیم کنیم متوجه می‌شویم که حدوداً به یک اندازه بین فروشنده‌ها پول تقسیم می‌شود، با این تفاوت که یک درصد خیلی جزیی زیادتر وجود دارد. نکته قابل توجه این است که اگر تعداد فروشنده‌های آمازون از سال 2018 تا 2019 رشد کرده است، میزان خرید از طریق خریدارها هم رشد کرده است در نتیجه این نشان می‌دهد که کمپانی آمازون پولی را که به دست می‌آورد، برای نوآوری کمپانی خود صرف می کند.

 

مقاله پیشنهادی: آمازون خلاق ترین کمپانی عصر حاضر 

توصیه هایی برای کسب درآمد از آمازون در سال 2020

 

آمازون پیشگام نوآوری در کسب و کار

اگر خواستید مطمئن شوید یک کمپانی یک، دو یا پنج سال دیگر وجود دارد و آیا می‌توانید جزو سیستم آنها شوید یا حتی به عنوان کارمند در آن شرکت کار کنید، باید به این توجه کنید که چقدر درآمد خود را برای نوآوری در بیزینس خرج می‌کند و چقدر را از بیزینس بیرون می‌کشد. کمپانی آمازون، همچنان بعد از 26 سال، درصد زیای از درآمدش را برای بیزینس خود سرمایه‌گذاری می‌کند. حال چه از لحاظ انبار‌سازی، روش‌های مختلف تبلیغات و  یا ربات‌سازی. اتفاق بزرگی که افتاد این بود که آمازون ارسال کالا را از دو روز به یک روز کاهش داد. یعنی شما در آمریکا هر جنسی را که سفارش دهید، حداکثر بعد از 24 ساعت تحویل داده می‌شود. کار خیلی سختی بود. آمازون برای این کار باید انبارهای بسیار زیادی می‌ساخت، روش‌های پستی را قوی‌تر می‌کرد و مرکز بسته‌بندی و ارسال کالا را ارتقاء می‌داد. آمازون، این کار را می‌کند، چون می‌خواهد در این رقابت برنده شود. یعنی حالا که به این میزان درآمد رسیده است، سعی نمی‌کند همان را نگه دارد و یا پولی از آن خارج کند. 

 

مقاله پیشنهادی: عجایب کمپانی آمازون 

توصیه هایی برای کسب درآمد از آمازون در سال 2020

 

درس مهم جف بزوس برای همه کارآفرینان

جف بزوس انسان نابغه‌ای است، چون تا جایی که بتواند در همه صنعت‌ها و بیزینس‌ها نفوذ می‌کند، تا اگر یکی از آنها ضعیف شد، با دیگری بتواند آن را جبران کند. کمتر مدیری را  می‌بینید که به این شکل به فکر آینده باشد. بعضی از افراد وقتی به 1، 2 یا 10 میلیارد دلار می‌رسند، هیچ نقشه و چشم اندازی برای آینده ندارند. در عوض می‌گویند من خودم به ثروت رسیده‌ام، چرا باید برای بیشتر از این مقدار تلاش کنم. عده کمی در دنیا هستند که این کار را می‌کنند. آنها کسایی هستند که واقعاً عاشق بیزینس خود هستند، زیرا دیگر پول برایشان مفهومی ندارد. برای جف بزوس هم پول انگیزه‌ای نیست، آن هم برای ثروتمندترین فرد روی کره زمین.

درآمد آمازون در سال 2019 به 280 میلیارد رسیده است. وقتی یک کمپانی بزرگ می‌شود  مثلاً می‌رسد به 100 میلیارد، تغییر دادن آن به 110 میلیارد کار بسیار سختی می‌شود، ولی وقتی یک کمپانی ارزش 5 میلیونی دارد اگر بخواهد آن را دو برابر کند و 10 میلیون شود، خیلی راحت‌تر است . وقتی به نوک قله می‌رسید، این اختلاف خیلی کم می‌شود. مثلاً وقتی قهرمانان دو و میدانی المپیک را ببینید، مثلاً در دوی 100 متر اگر در 8 ثانیه رکورد می‌زند رکورد بعدی او 7 ثانیه و 58 صدم ثانیه است و در میکرو ثانیه با هم رقابت می‌کنند. در رده‌های بالا، رقابت خیلی تنگ و کار خیلی سخت می‌شود. بنابراین برای کمپانی‌ها سخت است که نموداری شبیه این داشته باشند، یعنی نموداری که از سال 2004 تا به امروز، رو به رشد باشد و در اوج قرار داشته باشد. خوشبختانه آمازون توانسته است این کار را بکند و در خیلی از بیزینس‌ها هم نفوذ کرده است و دارد جای پای خود را حداقل برای 5 سال آینده واقعا سفت می‌کند. یعنی برای 5 سال آینده، خیال همه فروشنده‌ها راحت هست که آمازون جای خود را در این رقابت محکم کرده است.

مقاله پیشنهادی: کسب درآمد از آمازون 

توصیه هایی برای کسب درآمد از آمازون در سال 2020

 

چرا آمازون یکی از بزرگترن شرکت‌های دنیا است

ارزش آمازون بیش از 1تریلیون دلار بوده و جزو کمپانی‌های تریلیون دلاری شده است. نکته مهم‌ این است که آمازون در سال 2019، رکورد 109 میلیون عضو پرایم را دارد. یعنی 109 میلیون عضوی که پول عضویت به آمازون پرداخت می‌کنند که فقط بتوانند خریدار باقی بمانند. این 109 میلیون نفر، بصورت میانگین، سالیانه 1400 دلار از وبسایت آمازون خرید داشته‌اند که آنها را می‌توان به عنوان مشتری‌های اصلی، محکم و طرفدار آمازون در نظر بگیرید. اصولاً هم این افراد، کسانی هستند که گزینه اولشان خرید از آمازون است.

90% افراد، یعنی از 10 نفر 9 نفر، قیمت را در آمازون چک می‌کنند و چه بسا اگر قیمت آن خوب باشد، یعنی با قیمت مغازه فرقی نکند، 100%  خرید آنلاین انجام می‌دهند. به این خاطر که حوصله ندارند به فروشگاه بروند، بگردند و نهایتاً محصول مورد نظر را پیدا کنند، جای پارک پیدا کنند، هزینه بنزین بدهند، وقتشان را هدر بدهند. اصلا شاید بروند در آن فروشگاه و آن محصول را پیدا نکنند. در نتیجه ترجیح می‌دهند به صورت آنلاین از آمازون بخرند. البته صحبت ما در مورد مردم  آمریکا است که  109 میلیون آنها عضو پرایم هستند واین عدد می‌تواند خیلی امیدوارکننده باشد چون حداقل این است که به صورت 100%، 109میلیون مشتری، منتظر محصول شما هستند. ارزش سهام  آمازون به 2043 دلار در یکسال رسیده است. هر سهم آمازون دقیقاً 2043 دلار می‌باشد.

 

رموز راه اندازی بیزینس پر سود

 

با بررسی سهام یک‌ سال گذشته آمازون می‌توان متوجه شد چه اتفاقی درسهام آمازون افتاده است و  اینکه آیا در این یک ‌سال رشد داشته است یا خیر. دقیقاً در چنین روزی، هر سهم آمازون 1640 دلار بوده است و در حال حاضر، 2043 دلار می‌باشد. اگر حتی طرفدار خرید سهام باشید، خرید سهام آمازون می‌توانست برای شما سودآور باشد. با این حال نکته‌ای که از این موضوع استنباط می‌شود این است که آیا روند رو به رشدی از یک سال پیش تا به امروز داشته است یا نه؟ و یک سؤال خیلی مهم آیا وارد شدن به بیزینس آمازون در سال2020 وارد شدن به نوک قله این بیزینس است؟ 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/tips-make-money-amazon-2020
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط