افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نگاهی به درون انبار آمازون

توضیحات کوتاه :
آیا تاکنون فکر کرده‌اید سفارشات مشتریان آمازون، چطور سریع و با دقت تقریباً صد‌درصدی به دست مشتریان می‌رسد؟ عملیات سریع و فوق العاده، عامل حسن شهرت شرکت در ارائه خدمات به مشتریان است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
نگاهی به درون انبار آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

عملیات سریع و فوق العاده شرکت آمازون در خصوص ارسال کالا، ستون اصلی آمازون و عامل حسن شهرت این شرکت در ارائه خدمات به مشتریان است. در این مقاله نگاهی به درون انبار آمازون خواهیم انداخت و با رموز موفققیت او در این زمینه بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آشنایی با نحوه فعالیت انبارهای آمازون

آیا تاکنون فکر کرده‌اید که سفارشات مشتریان آمازون چطور اینقدر سریع و با دقت تقریباً صددرصدی به دست مشتریان می‌رسد؟ عملیات سریع و فوق العاده شرکت، ستون اصلی آمازون و عامل حسن شهرت این شرکت در ارائه خدمات به مشتریان است. با نگاهی به درون مرکز FBA آمازون در سن برناردینو واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا متوجه نکات زیر شدیم:

 

کسب درآمد میلیاردی با آمازون

 

  • این مرکز، ویژه کالاهایی است که اندازه کوچک و متوسط دارند.
  • مساحت این مرکز معادل 28 زمین فوتبال است.
  • بیش از 2500 نفر به طور تمام وقت در اینجا مشغول به کار هستند.
  • 14 میلیون کالا از این مرکز ارسال می‌شود.
  • این مرکز، قدیمی‌ترین مرکز FBA آمازون در کالیفرنیا است.

این مرکز به نام ONT2 شناخته می‌شود زیرا نزدیکترین فرودگاه به آن Ontario است. عدد 2 هم معرف این است که ONT2، دومین مرکز FBA ساخته شده در این منطقه است. در این قسمت، مراحل برداشتن، بسته بندی و ارسال سفارش را به ترتیب برایتان شرح خواهیم داد.

استفاده از کامپیوتر، کار برداشتن کالا از قفسه‌ها را آسان کرده است. کامپیوترها با دادن مسیر به افرادی که کار برداشتن کالا را به عهده دارند، راندمان کار را افزایش داده‌اند. در انبارهای پیشرفته، دیگر نیازی به راه رفتن در انبار نیست و ربات‌ها، قفسه‌های محصول را به فردی که کار برداشتن را انجام می‌دهد، نشان می‌دهند.

 

وبسایت آمازون

 

مرحله برداشتن کالا در انبارهای آمازون

این جا، همانجایی است که اقلامی که سفارش می‌دهید از موجودی شما انتخاب و برداشته می‌شود و از طریق نوار نقاله به ایستگاه بسته بندی ارسال می‌شود. این فرآیند در ابتدا کاملاً غیر قابل باور به نظر می‌رسد. اقلام موجود در انبار در محل‌های به ظاهر تصادفی انبار می‌شوند. مثلاً در یک بخش ممکن است، عروسک‌های پارچه‌ای، بازی ویدئویی، نوشیدنی پروتئینی و چند قلم جنس بی‌ربط دیگر در کنارهم باشد. آمازون به درستی نام این جا را «انبار تصادفی» گذاشته است.

در انبار ONT2، افراد با یک دست، چرخ دستی بزرگ را هل می‌دهند و با دست دیگر، اسکنرهای دستی را نگه می‌دارند. اسکنر به فرد می‌گوید که نوبت برداشتن کدام کالا است و کجا می‌تواند آن را پیدا کند. بارکد خوان سه نوع بارکد را اسکن می‌کند و فرد دیگر می‌تواند با اطمینان، جنس را بردارد.

این سه نوع بارکد عبارتند از: بارکد موجود بر روی چرخ دستی بزرگی که کالا در آن قرار می‌گیرد، بارکد موجود بر روی قفسه‌ای که کالا در آنجا قرار گرفته است و بارکد موجود روی خود کالا. تا زمانی که این سه نوع بارکد به طور دقیق و کامل اسکن نشود، فرد نمی‌تواند کار برداشتن محصول را ادامه دهد. وقتی این سه بارکد به درستی اسکن شدند، اسکنر دستی اعلام می‌کند که نوبت برداشتن کدام محصول است. این محصول ممکن است جزئی از همان سفارش باشد یا نباشد. 

 

انبار آمازون

 

مرحله بسته بندی کالا در آمازون

بعد از پرشدن چرخ دستی بزرگ، آن‌ها را روی نوار نقاله می‌گذارند. نوار نقاله آن را با سرعت به ایستگاه بسته بندی می‌برد. در آنجا سفارشات جهت ارسال، بسته بندی می‌شوند. در این ایستگاه‌ها، دو محل در نظر گرفته شده است، یکی برای سفارشاتی که شامل تنها یک محصول است و دیگری برای سفارشاتی که شامل بیش از یک محصول هستند.

برای سفارشات تک محصولی، کامپیوتر به دستگاه بسته‌بندی کننده اعلام می‌کند که جعبه متناسب با اندازه جنس را بردارد و محصول را بسته‌بندی کند. در این مرحله هم بارکدهایی هست که نشان می‌دهد محصول در جعبه درستی قرار داده شده است.

اگر سفارش شامل چند محصول باشد، بسته بندی کننده، ابتدا کالاها را در سبد مرتب می‌کند و به چرخی که چند قفسه دارد می‌برد، به این ترتیب اقلام هر سفارش با هم در یک گروه قرار می‌گیرند. اگر سفارش حاوی مواردی باشد که افراد مختلفی آنها را برداشته باشند، ممکن است توسط چرخ دستی‌های مختلفی آورده شوند. کامپیوتر و فرآیند اسکن، همه چیز را سازماندهی می‌کند.

مرحله ارسال کالا در آمازون

سفارشات پس از بسته بندی روی نوار نقاله گذاشته شده و به ماشینی به نام SLAM منتقل می‌شوند. این دستگاه، جعبه‌ها را یک‌به‌یک اسکن می‌کند. بعد برچسب مخصوص حمل برای آنجا ایجاد و بر رویشان چسبانده می‌شود. هر جعبه‌ای که در این خط حرکت می‌کند، وزن می‌شود و با وزنی که برای هر محموله در نظر گرفته شده است مقایسه می‌شود.

اگر وزن، نادرست باشد، جعبه به طور خودکار از خط حمل کالا خارج شده و جهت بررسی به ایستگاه کنترل کیفیت فرستاده می‌شود. همچنین در صورتی که برچسب محصول اشتباه باشد، مأموران فوراً خط را متوقف کرده و مشکل را حل می‌کنند. اپراتورها، به سرعت موضوع را به یکی از دو کاربر مسئول چسباندن بر چسب که در خط فعالیت می‌کنند اطلاع می‌دهند، بنابراین تا آمدن تکنسین و راه اندازی دوباره کار، خط متوقف می‌شود.

از این قسمت به بعد، مقصد و شرکت حمل‌کننده‌های کالا (سرویس پست ایالات متحده یا شرکت پستی آمریکا) مشخص می‌شوند. جعبه‌ها تا رسیدن به در انبار روی نوار نقاله قرار می‌گیرند. در آنجا، کارگران جعبه‌ها را به کامیون‌هایی که برای حمل کالا آمده‌اند، منتقل می‌کنند.

 

مقاله پیشنهادی: آموزش نحوه فروش کالا در سایت آمازون

نگاهی به درون انبار آمازون

 

سرویس FBA آمازون

آمازون در سال 2006، سرویس FBA خود را راه اندازی کرد که در نوع خود کاملاً بی سابقه بود. در این روش، فروشندگان آمازون می‌توانستند از شبکه وسیع و بزرگ FBA آمازون برای نگه داری، برداشتن، بسته بندی و ارسال سفارشات مشتریان خود استفاده کنند. همه این کارها با یک قیمت مشخص انجام می‌شد و بنابراین محلی که کالا به آن ارسال می‌شد بر هزینه حمل کالا تأثیری نداشت.

به گفته مایکل کراکاریس، یکی از مؤسسین شرکت: «آمازون در حقیقت کار قیمت‌گذاری را برای شرکت‌های پشتیبان طرف سوم متحول کرده است. امروزه دیگر مراحل FBA با یک قیمت مشخص انجام می‌شود. قبل از این، هزینه بسته‌بندی و ارسال کالا کاملاً غیرقابل پیش بینی بود». مایکل کراکاریس در ادامه می‌گوید: «فروشنده‌ها باید هزینه دقیق ارسال کالا را بدانند. این قیمت نباید مرتباً تغییر کند.

امروزه شرکت‌های سنتی پشتیبانی طرف سوم، بر مبنای منطقه‌ای که کالا به آن ارسال می‌شود و وسیله‌ای که برای این کار استفاده می‌کنند، هزینه‌های مختلفی بابت دریافت کالا، مدیریت سفارش، نگهداری و ارسال نهایی آن دریافت می‌کنند». اگر هزینه‌های بسته بندی و ارسال کالا برای هر سفارش متغیر باشد، در نتیجه سود خریدار در هر سفارش نسبت به سفارش بعدی کاملاً متفاوت خواهد بود.

در صورتی که انبار یا پشتیبان طرف سوم در ساحل شرقی قرار داشت، سفارشاتی که به مشتریان در کالیفرنیا ارسال می‌شد، هزینه بالایی را بر شرکت تحمیل می‌کرد و تأثیر نامطلوبی بر حاشیه سود آن فروش به جا می‌گذاشت. 

FBA آمازون، الهام بخش شرکت‌های دیگر

آمازون، بیش از ده سال پیش، الگوی قیمت گذاری بر خدمات پشتیبانی و ارسال کالا را متحول کرد. از آن زمان به بعد، بازرگانان به خاطر قابل پیش بینی بودن هزینه‌ها در این سرویس، آن را در سطحی گسترده استفاده کردند. آن‌ها حتی با FBA، سفارشاتی که از نقاطی غیر از آمازون دریافت کرده بودند را ارسال می‌کردند. مهم‌ترین مزیتی که استفاده از FBA داشت این بود که محصول، مشمول سرویس Prime می‌شد.

در این حالت، آمازون ضمانت می‌کند که محصول را ظرف دو روز از زمان پردازش سفارش، به دست مشتری برساند. اعضای آمازون پرایم که جمعیت آنها اکنون به 100 میلیون نفر رسیده است از این سرویس بسیار راضی هستند. به گفته کراکاریس: «کل وبسایت آمازون حول سرویس پرایم گردانده می‌شود. سایر بازارها نیز سعی می‌کنند سفارشات مشتریان را با همین سرعت و به طور رایگان به دستشان برسانند».

او در این زمینه به گزینه eGD شرکت eBay اشاره می‌کند که طی آن فروشنده به خریدار ضمانت می‌دهد کالا را ظرف سه روز یا کمتر به او تحویل دهد.

 

موفقیت در فروش آمازون

 

در این مقاله با مراحل مختلف ارسال کالا در انبارهای آمازون و شیوه‌هایی که تضمین کننده ارسال درست کالا به دست مشتری است (سیستم بارکدخوان) آشنا شدیم. همچنین دیدیم که استقبال بالای مشتریان و سودآور بودن این سرویس برای آمازون، سایر شرکت‌ها را هم به فکر استفاده از آن انداخته است.

در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید می‌توانید در دوره‌های آربی شرکت عزت خواه دات کام شرکت کنید. در این دوره از صفر تا صد فروش در آمازون به علاقه‌مندان ارائه شده است. مطالب دوره آربی توسط استاد حسین عزت خواه برای فارسی زبانان تهیه شده است.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فروش تخصصی در آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-warehouses
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط