افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فروش کالا در آمازون

توضیحات کوتاه :
دنیای امروز به سرعت به سمت آنلاین شدن پیش می‌رود. اکنون بسیاری از کارها بدون نیاز به صرف زمان از طریق اینترنت و به صورت آنلاین انجام می شود. راه اندازی کسب و کار آمازون نیز یکی از این موارد است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4

تعداد امتیازها: 4

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
فروش کالا در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

شاید در گذشته شما مجبور بودید که برای خرید مایحتاج خود یک روز از هفته را خالی کرده و با ماشین به مراکز خرید رفته و اجناسی که نیاز دارید را خریداری نمایید. اما اکنون شرایط به شکلی شده است که شما با گوشی خود و با استفاده از اینترنت تمام چیزهایی که ممکن است به آنها نیاز داشته باشید را خریداری می‌کنید. همین امر نیز سبب شده است بسیاری از افرادی که تمایل دارند کسب و کار خود را داشته باشند به سمت فروش کالا به صورت اینترنتی رو بیاورند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

شروع کسب و کار پرسود آمازون

دنیای امروز ما به سرعت به سمت آنلاین شدن پیش می‌رود. به طوری که شما تمام کارهایی را که یک زمان باید برای آن وقت گذاشته و انرژی زیادی را صرف آنها می‌کردید تا به نتیجه برسند را اکنون از طریق اینترنت و به صورت آنلاین انجام می‌دهید. شاید در گذشته شما مجبور بودید که برای خرید مایحتاج خود یک روز از هفته را خالی کرده و با ماشین به مراکز خرید رفته و اجناسی که نیاز دارید را خریداری نمایید.

اما اکنون شرایط به شکلی شده است که شما با گوشی خود و با استفاده از اینترنت تمام چیزهایی که ممکن است به آنها نیاز داشته باشید را خریداری می‌کنید. همین امر نیز سبب شده است بسیاری از افرادی که تمایل دارند کسب و کار خود را داشته باشند به سمت فروش کالا به صورت اینترنتی رو بیاورند. اما مسئله‌ای که آنها باید در نظر داشته باشند این است که بستر فروش مناسب و گسترده‌ای را انتخاب کنند که برای آنها سوددهی بالایی داشته باشد.

 

فروش در آمازون

 

بزرگ‌ترین سایتی که در زمینه خرید و فروش آنلاین فعالیت می‌کند، سایت آمازون است. این سایت در سال 1994 توسط جف بزوس، مالک این شرکت تأسیس شد. در ابتدا تنها محصولی که در آمازون به فروش می‌رسید، کتاب بود و این فروش تنها توسط خود جف بزوس صورت می‌گرفت. اما به مرور زمان و با گسترش فعالیت این کمپانی، محصولات دیگری نیز در این سایت به فروش رسیده و افراد می‌توانند به عنوان فروشنده شخص ثالث در آن فعالیت داشته باشند.

آمازون به تازگی شرکت Wholefoods را نیز خریداری نموده و قابلیت خرید و فروش محصولات خوراکی را نیز به سایت خود افزوده است. در حال حاضر بیش از 2 میلیون فروشنده شخص ثالث در این سایت مشغول به فعالیت می‌باشند و از این طریق کسب درآمد می‌کنند. اگر شما نیز می‌خواهید به کسب و کار آمازون به شکل جدی‌تری نگاه کنید و در خصوص انتخاب این بستر فروش، تصمیم گیری کنید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. ما نکاتی که شما نیاز دارید برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق در آمازون بدانید را با شما در میان خواهیم گذاشت.

 

فروش محصول در آمازون

 

1. فروشنده شخص ثالث در آمازون

کسانی که در سایت آمازون محصولات خود را تحت عنوان برند خودشان به فروش می‌رسانند با نام فروشندگان شخص ثالث شناخته می‌شوند. شما نیز اگر می‌خواهید این بیزینس موفق را آغاز کنید باید به یکی از این فروشندگان تبدیل شوید. به همین منظور اولین کاری که شما باید انجام دهید افتتاح یک حساب فروشنده در این وبسایت است. به طور کلی دو نوع حساب فروشنده اصلی در آمازون وجود دارد. این دو حساب عبارتند از:

1. حساب فروشنده فردی
2. حساب فروشنده حرفه‌ای

در ادامه توضیحات مربوط به هر یک از این حساب‌ها بیان خواهد شد.

 

مقاله پیشنهادی: رتبه بندی فروشنده در آمازون

وبسایت آمازون

 

1. افتتاح حساب فروشنده فردی در آمازون

کسانی که این نوع حساب را افتتاح می‌کنند این قابلیت را خواهند داشت که ماهانه 39 محصول را به فروش برسانند. آن‌ها در ازای هر فروش باید مبلغ 0.99 دلار را به عنوان هزینه‌های فروشندگی در آمازون به این شرکت پرداخت نمایند. اما اگر میزان محصولی که قصد فروش آن را دارند بیشتر از 40 عدد باشد، آن‌ها باید یک حساب فروشنده حرفه‌ای را افتتاح نمایند.

2. افتتاح حساب فروشنده حرفه‌ای در آمازون

فروشندگانی که دارای این نوع حساب می‌باشند، می‌توانند هر ماه بیش از 40 محصول را به فروش برسانند. آن‌ها باید ماهانه 39.99 دلار را بابت هزینه‌های فروشندگی در آمازون پرداخت نمایند. اکثر فروشندگان مشغول در آمازون این نوع حساب را به حالت اول ترجیح می‌دهند. چرا که اگر بتوان محصول مناسبی را برای فروش انتخاب کرد، می‌توان در ماه فروش بسیار بالایی داشت و در نتیجه دیگر حساب فروشنده فردی به کار نمی‌آید.

 

فروشندگی در آمازون

 

2. انتخاب محصول مناسب برای فروش در آمازون

گام بعدی که شما باید برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق در آمازون بردارید، انتخاب محصول مناسب است. این مرحله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که همان اندازه که انتخاب یک محصول مناسب می‌تواند شما را به موفقیت مالی در آمازون برساند، داشتن یک انتخاب اشتباه می‌تواند به شکست شما منجر شود. شما باید به شکلی درست و اصولی محصولی که می‌تواند فروش خوبی داشته باشد را انتخاب کنید و از تولیدکنندگان آن محصول بخواهید که آن را برای شما تولید نمایند. اکثر فروشندگان شخص ثالث آمازون، محصول خود را از طریق سایت علی بابا به تولیدکنندگانی که در این سایت حضور دارند، سفارش می‌دهند.

سایت علی بابا بهترین مرجع برای سفارش محصولات به صورت عمده می‌باشد. این سایت در سال 1995 توسط جک ما ایجاد گردید و اکنون بخش عظیمی از تجارت آنلاین جهان تحت تأثیر آن قرار دارد. مسئله دیگری که در این مرحله باید در نظر داشته باشید این است که بتوانید کارخانه‌ای را پیدا کنید که بتواند با کیفیت‌ترین محصول را با پایین‌ترین قیمت ممکن در اختیار شما قرار دهد.

تعداد تولیدکنندگانی که در این سایت مشغول به فعالیت هستند، بسیار زیاد می‌باشد و انتخاب بهترین و مناسب‌ترین فروشنده از اهمیت بالایی برخوردار است. شما اگر بتوانید در این مرحله نیز عملکرد خوبی داشته باشید، می‌توانید امیدوار باشید که بخش مهمی از فرآیند تبدیل شدن به یک فروشنده در آمازون را پشت سر گذاشته‌اید. چرا که هر چقدر هزینه‌های مربوط به تولید یک محصول برای شما پایین‌تر شود، می‌توانید به درآمد و سود بیشتری دست پیدا کنید و به مرور به تعداد محصولات خود نیز بیافزایید.

 

مقاله پیشنهادی: شناخت سایت علی بابا

فروش در وبسایت آمازون

 

3. ارسال محصول از چین به انبارهای آمازون

در مرحله سوم، شما باید تصمیم بگیرید که قصد دارید محصول خود را به چه شکلی برای مشتریان ارسال نمایید. شما می‌توانید از کارخانه دار چینی بخواهید که محصولات تولید شده شما را به آدرس خانه یا انباری که برای این کار در نظر گرفته‌اید، ارسال نماید. در این صورت بعد از ثبت هر سفارش شما باید خودتان تمام فرآیند بسته بندی و ارسال محصول را برعهده بگیرید. اما آمازون برای این موضوع نیز راه حل مناسبی را ارائه داده است.

آمازون سرویسی به نام FBA را معرفی نموده است که تمامی فروشندگان شخص ثالث می‌توانند از آن استفاده نمایند. روش استفاده از این سرویس به این شکل است که شما در ازای پرداخت مبلغ اندکی عضویت این سرویس را خریداری نموده و محصولات خود را به انبارهای آمازون ارسال می‌نمایید. در ادامه تمامی فرآیند بسته بندی و ارسال محصول بر عهده خود آمازون خواهد بود. مبلغی که شما باید برای استفاده از این سرویس به آمازون پرداخت نمایید برای هر محصول متفاوت خواهد بود.

در نتیجه شما باید بتوانید محصولی را انتخاب نمایید که کمترین هزینه را برای شما داشته و بیشترین سود را به شما برساند. بدین ترتیب شما بعد از هر سفارشی که صورت می‌گیرد تنها منتظر می‌مانید تا محصول به مشتری تحویل داده شود و مبلغ پرداختی به حساب شما افزوده گردد. یکی دیگر از خوبی‌های استفاده از این سرویس این است که فروشنده شخص ثالثی که عضویت این سرویس را دارد، می‌تواند از مزایای سرویس پرایم نیز بهره مند شود.

 

فروش کالا در آمازون

 

4. سرویس پرایم آمازون

این سرویس در حقیقت در اختیار خریداران آمازون قرار می‌گیرد. آمازون پرایم در سال 2005 معرفی گردید و در حال حاضر بیش از 100 میلیون عضو دارد. کسانی که عضویت این سرویس را دارند می‌توانند با پرداخت حق عضویت 119 دلار در سال، محصولی که سفارش داده‌اند را طی دو روز دریافت نمایند. فروشندگانی که می‌توانند قابلیت پرایم را داشته باشند، فروشندگانی هستند که محصولات خود را به صورت FBA برای مشتریان ارسال می‌کنند.

مزیتی که آمازون پرایم برای فروشندگان FBA آمازون دارد این است که مشتریانی که قصد خرید با استفاده از سرویس پرایم را دارند، فروشندگانی را انتخاب می‌کنند که این قابلیت را داشته باشند. صرف نظر از تمامی مزیت‌های گفته شده سرویس FBA یکی از دلایلی است که سبب شده 66 درصد از 10000 فروشنده برتر آمازون از سرویس FBA استفاده کنند. برنامه‌ای که آمازون در دستور کار خود قرار داده است این است که زمان تحویل محصول از طریق سرویس پرایم آمازون را از دو روز به یک روز کاهش دهد. در صورتی که این برنامه همچون برنامه‌های قبل آمازون با موفقیت به نتیجه برسد، آمازون به یک شرکت بی رقیب در عرصه خرده فروشی آنلاین تبدیل خواهد شد.

 

کسب درآمد میلیاردی از آمازون

 

تبدیل شدن به فروشنده در آمازون

آمازون یکی از مشتری مدارترین شرکت‌های جهان است که روی ارائه خدمات برتر به مشتریان تأکید بسیاری دارد. به همین دلیل نیز مشتریان این وبسایت غول آسا با اطمینان از آن خرید کرده و روز به روز به تعداد آنها افزوده می‌شود. اما در کنار آن، آمازون فروشندگان خود را نیز فراموش نکرده است و ارائه سرویس مهمی مثل FBA می‌تواند مهر تأییدی بر این گفته باشد.

آمازون در حال حاضر در 13 بازار آمریکا، بریتانیا، آلمان، فرانسه، کانادا، ژاپن، هند، ایتالیا، اسپانیا، مکزیک، برزیل، چین و استرالیا می‌باشد و به زودی فعالیت خود را در سنگاپور نیز آغاز خواهد کرد. وسعت این شرکت نشان می‌دهد که آمازون تا چه میزان می‌تواند بستر مناسبی برای شروع یک کسب و کار قابل اطمینان باشد. کسب و کاری که شما را از زمان و مکان جدا کرده و حتی می‌توانید زمانی که خواب هستید نیز کسب درآمد داشته باشید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که به شکل درستی مسیر آغاز فعالیت در آمازون را طی کنید تا در نهایت بتوانید به یک فروشنده موفق در آن تبدیل شوید.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/selling-goods-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط