موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نکاتی که برای شروع بیزینس آمازون باید بدانیم (بخش اول)

توضیحات کوتاه :
راه‌اندازی یک بیزینس سود‌آور دلاری رویای افراد زیادی است. توجه به پتانسیل بالای آمازون بهترین ایده را مشخص می‌کند و می‌توان با فراگیری دانش و اطلاعات لازم برای فروشندگی در آمازون اقدام کرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.5

تعداد امتیازها: 2

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
نکاتی که برای شروع بیزینس آمازون باید بدانیم (بخش اول)

 

خلاصه ای از مقاله

 شروع فروشندگی در وبسایت آمازون نیازمند در اختیار داشتن دانش و اطلاعات کافی است. از این رو  در این مقاله قصد داریم بخش اول پرسش و پاسخ با استاد عزت خواه پیرامون کسب‌وکار آمازون را به شما تقدیم کنیم تا با اطلاعات کافی وارد این بیزینس شوید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

نکاتی برای فروش در آمازون

راه‌اندازی یک بیزینس سود‌آور دلاری رویای افراد زیادی است. هر روز با پیشنهادات و ایده‌های بسیاری مواجه می‌شویم اما کدام گزینه بهترین راه است. مطمئنا توجه به پتانسیل بالای آمازون بهترین ایده را در اختیار ما قرار دهد اما شروع فروشندگی در وبسایت آمازون نیازمند در اختیار داشتن دانش و اطلاعات کافی است.

از این رو قصد داریم بخش اول پرسش و پاسخ با استاد عزت خواه پیرامون کسب و کار آمازون را به شما تقدیم کنیم تا با اطلاعات کافی وارد این بیزینس شوید.

 

درآمد دلاری

 

سؤال اول: دو لیست از کشورهای مورد تأیید آمازون وجود دارد. تفاوت این دو چیست؟

زمانی که کسی بخواهد در آمازون به‌عنوان فروشنده ثبت نام کند، دو لیست وجود دارد که یکی از آنها به لحاظ جغرافیایی است. یعنی جایی که افراد به‌عنوان فروشنده باید زندگی کنند را مشخص کرده است و در لیست دیگر، بانک‌های مورد تأیید آمازون درج شده است که این شرکت از طریق آنها بتواند به فروشندگان پول پرداخت کند.

به همین خاطر تعداد لیست‌ها دو عدد است. حال افرادی که کشور محل زندگی‌شان مورد تأیید آمازون است اما نام بانک آنها در لیست مورد تأیید آمازون نیست می‌توانند به واسطه طرف سوم به آمازون وصل شوند.

این دو لیست همیشه در حال به روز شدن است و اصولاً به تعداد آنها اضافه می‌شود نه این که کم شود، مگر این که بنا به سیاست آمازون، کشوری از لیست آمازون خارج شود. بنابراین برای شروع کسب‌وکار آمازون باید کشور محل زندگی خود را در این لیست پیدا کنید.

این لیست در سایت عزت خواه دات کام قرار داده شده است که می‌توانید در آنجا هم ببینید. حال گزینه سوم: اگر کشوری که در آن زندگی می‌کنید در آن لیست نیست، راه‌حل‌هایی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 

مقاله پیشنهادی: توصیه هایی برای کسب درآمد از آمازون در سال 2020

نکاتی که برای شروع بیزینس آمازون باید بدانیم

 

سؤال دوم: منظور از third party ،hyper wallet و pioneer چیست؟

آمازون برای ساده‌تر کردن کار فروشندگانی که قوانین بانکی کشورشان پیچیده‌تر است، به جای این که با تک‌تک کشورها یا بانک‌ها مذاکره کند، این کار را به یک شرکت بزرگ واگذار می‌کند. وظیفه این شرکت هم بررسی حساب‌های بانکی است و در واقع نقش یک پل ارتباطی میان آمازون و فروشنده را ایفا می‌کند.

شرکت‌های hyper wallet و pioneer چنین نقشی را بر عهده دارند. یک فروشنده از کشورهایی که قابلیت اتصال به چنین شرکت‌هایی را دارند، باید قوانین آن‌ها را مطالعه کند، نزد آنها ثبت نام کند و یک کد id دریافت کند و آن را به وبسایت آمازون وصل کند.

سؤال سوم: چطور می‌توان بیزینس آمازون را از کشورهایی که مورد تأیید آمازون نیستند شروع کرد؟

اگر نام کشور محل زندگی شما یا حساب بانکی که در آن کشورها دارید مورد تأیید آمازون باشد، کار شما بسیار ساده است. در این صورت به راحتی می‌توانید در وبسایت آمازون ثبت‌نام کنید و بیزینس خود را شروع کنید. اما اگر در کشورهایی مثل ایران زندگی می‌کنید، قضیه کمی متفاوت خواهد بود.

بهترین توصیه‌ای که در این رابطه می‌توان کرد این است که وارد وبسایت عزت خواه دات کام شوید و با تیم پشتیبانی صحبت کنید، چون بنا به شرایط و موقعیت هر کاربری پیشنهاد متفاوتی به او داده می‌شود. به عبارت دیگر دادن پشتیبانی فرد به فرد کمک بیشتری به افراد خواهد داد.

 

نکاتی  برای شروع بیزینس آمازون

 

سؤال چهارم: پرداخت مالیات فروشنده به آمازون به چه شکلی خواهد بود و میزان آن چقدر است؟

از آنجا که همه افراد تخصص لازم در زمینه حسابداری را ندارند، صاحب هر شرکت، فروشگاه یا هر کسب‌وکاری در هر جای دنیا لازم است حتماً یک حسابدار داشته باشد. چون شغل حسابدار همین است و با قوانین مالیاتی آشنا است. مثلاً کسی که در آنتاریوی کانادا زندگی می‌کند، باید بر اساس قوانین آنجا مالیات بپردازد.

بر این اساس، یک فروشنده تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار ندارد. در نتیجه وجود یک حسابدار تأثیر بسیار زیادی دارد و می‌تواند شما را از پرداخت بیش از اندازه مالیات نجات دهد.

البته منظور از این گفته این نیست که شما نباید مالیات پرداخت کنید، بلکه چون بعضی مواقع دانش و اطلاعات شما کمتر است، مالیات بیشتری پرداخت می‌کنید. این در حالی است که با وجود یک حسابدار در کنار خودتان، مالیات کمتری پرداخت خواهید کرد.

کسب‌وکار آمازون هم مانند سایر بیزینس‌ها و چه بسا بسیار بهتر از آنها است. یکی از دلایل آن این است که بسیاری از بیزینس‌هایی که کد مالیاتی دارند، حداکثر می‌توانند 30 تا 40 درصد مالیات پرداخت کنند ولی در بعضی از ایالت‌ها حداکثر مالیات پرداختی 15 درصد است که در مقایسه با یک پزشک که شاید 49 درصد باشد یا فروشنده املاک کمتر است، چون کد مالیاتی این دو شغل متفاوت است.

 

مقاله پیشنهادی: مالیات درآمد از آمازون

 شروع بیزینس آمازون

 

حال می‌رسیم به پاسخ این سؤال. در آمازون عنوانی به نام «sales tax» وجود دارد. یعنی شما مالیاتی را بابت فروش یک محصول باید پرداخت کنید. اگر مثلاً شما محصولی را در نیویورک به قیمت 15 دلار می‌فروشید و مالیات آن 2 دلار باشد، این رقم به صورت اتوماتیک به قیمت محصول اضافه می‌شود.

یعنی محصول به قیمت 17 دلار به فروش می‌رسد اما 2 دلار آن باید به ایالت مربوطه پرداخت شود. آمازون خود این مالیات را محاسبه می‌کند. همچنین وبسایت‌هایی وجود دارند که در زمینه محاسبه مالیات می‌توانند به شما کمک کنند.

وبسایتی مانند «taxjar.com» از این جمله است. به طور کلی مالیات قضیه‌ای پیچیده است و بنابراین هر شخصی خود باید به‌دنبال پیگیری این موضوع باشد. هر ایالت امریکا یا کانادا قوانین متفاوتی در مورد پرداخت مالیات دارد.

 

 بیزینس آمازون

 

  • مالیات بر درآمد در آمازون

مورد بعدی مالیات بر درآمد است. یعنی مالیاتی که بابت دریافت درآمد از آمازون باید پرداخت کنید بر اساس محل زندگی شما محاسبه می‌شود. مثلاً اگر فروشنده‌ای ساکن کانادا باشد و در مارکت پلیس آمریکا محصول بفروشد، مالیات درآمد خود را باید به کانادا پرداخت کند.

حال این فرمول را در زندگی و کسب‌وکار خودتان بررسی کنید. به توصیه استاد عزت خواه نباید حداقل هنگام شروع کسب‌وکار آمازون نگران پرداخت مالیات به این شرکت باشید.

زمانی که فروش شما به رقم بالای 20 هزار دلار رسید می‌توانید به دنبال کسب اطلاعات درباره آن باشید و بعد یک شرکت یا LLC ثبت کنید و به‌دنبال یک حسابدار حرفه‌ای برای رسیدگی به کارهایتان باشید.

با این حال اگر از همان روز اول به‌دنبال داشتن حسابدار باشید و بابت آن هزینه پرداخت کنید، مانند این است که هیچ خانه‌ای نساخته‌اید، اما به‌دنبال خرید مبلمان برای آن هستید.

 

مقاله پیشنهادی: تاکتیک های فروش در آمازون(بخش اول)

وبسایت آمازون

 

سؤال پنجم: کدام محصولات فروش بیشتری در آمازون دارند؟

تا پیش از این هیچ کدام از نرم‌افزارهای انتخاب محصول وجود نداشتند و انتخاب محصول بر اساس حدس و گمان صورت می‌گرفت، اما امروز خوشبختانه وجود این این نرم‌افزارها همانند هر وسیله دیگری مثل گوشی، لپ‌تاپ، ماشین‌های هوشمند و غیره که باعث راحت‌تر شدن زندگی ما شده‌اند فرآیند انتخاب محصول را برای ما ساده کرده‌اند.

این نرم‌افزارها اطلاعات را برای ما طبقه‌بندی می‌کنند. مثلاً می‌توانید در آن به‌دنبال یافتن محصولی باشد که قیمت آن بیشتر از 20 دلار و کمتر از 50 دلار باشد و نتیجه را به شکل مورد نظر خود محدود کنید به این خاطر که 12 میلیون محصول در آمازون وجود دارد و شما باید بتوانید از بین آنها محصولی که می‌خواهید را پیدا کنید.

استاد عزت خواه برای پیدا کردن محصول فرمول‌هایی را در نظر گرفته‌اند. مثلاً محصولی که انتخاب می‌کنید نباید در ابعاد بزرگ باشد، وزن زیادی داشته باشد یا شکستنی باشد. هر کدام از این موارد یک دلیل دارد.

مثلاً اگر شکستنی باشد ممکن است حین حمل‌و‌نقل بشکند یا ممکن است هنگام قرار گرفتن در قفسه‌های انبار آمازون بشکنند.

انتخاب محصولات الکترونیکی هم توصیه نمی‌شود، چون ممکن است تا رسیدن به کارخانه سوخته باشد یا شاید مشتری 5 روز تا یک هفته بعد از خرید محصول آن را خراب کند و بخواهد کالای خراب شده را بازگرداند.

 

کمپانی آمازون

 

  • بهترین محصولاتی که برای فروش در آمازون می‌توان در نظر گرفت؟

بهترین محصولات آن‌هایی هستند که قابلیت گیفت یا هدیه دادن داشته باشند. به این خاطر که وقتی محصولی را به کسی هدیه می‌دهید، طرف مقابل نمی‌گوید: «من این هدیه را دوست ندارم و به جای آن چیز دیگری به من بده.»

به این ترتیب refund rate یا نرخ بازگرداندن این شکل از محصولات بسیار پایین خواهد بود. چون پیش یک نفر دیگر است. راه دیگر برای انتخاب محصول مناسب این است که فروش در آمازون را به‌صورت دراز مدت در نظر بگیرید.

به این معنی که سعی کنید محصولاتی را برای فروش در آمازون انتخاب کنید که بتوانید در درازمدت مدل‌های دیگری از آن را هم بفروشید یا کاملترش کنید یا یک ست از آن بسازید. مثلاً سه عدد از آن را در یک بسته بندی قرار دهید، کاری که بقیه فروشندگان انجام نداده باشند.

مثلاً اگر محصول شما خمیردندان است، می‌توانید 3 عدد از آن را در یک بسته بفروشید. مثلاً یک عدد از آن برای کودکان باشد، یکی سفیدکننده باشد و دیگری هم یک خمیردندان معمولی و همه این‌ها در قالب یک بسته به‌فروش برسد.

در این صورت شخص می‌تواند برای خرید سه محصول یک بار هزینه حمل‌و‌نقل پرداخت کند یا آن بسته را با قیمت پایین‌تری خریداری کند. شما هم در عین حال سه خمیردندان می‌فروشید.

پس لازم است کمی نگاه خود را در کسب‌وکار تغییر دهید و به‌صورت دراز مدت به قضیه نگاه کنید و برای خودتان خط بسازید.

 

نکاتی که برای شروع کسب و کارآمازون باید بدانیم

 

  • محصولاتی که در آمازون می‌فروشید باید به هم مربوط باشند

به این خاطر که مثلاً اگر محصول شما ماگ باشد، می‌توانید در آینده آن را با طرح‌های متفاوت عرضه کنید و در نتیجه برند بسازید. در مقابل اگر محصولی عرضه کنید که فقط یک عدد باشد، محصول بعدی شما با آن کاملاً بی‌ربط خواهد بود و نمی‌توانید به راحتی برندسازی کنید.

افرادی که در کسب‌وکار آمازون فعالیت می‌کنند، می‌دانند که بعد از یکی دو سال فروش موفق تصمیم می‌گیرند که تعداد محصول خود را افزایش دهند و برای این کار خوب است که محصولات به هم مرتبط باشند، چون شما قبلاً برای اکانت خودتان فیدبک‌هایی گرفته‌اید و آن را را قوی‌تر کرده‌اید.

در نتیجه اگر محصولات به هم ربط داشته باشند، درصد موفقیت شما افزایش خواهد یافت. البته محصولاتی مثل خمیردندان را نمی‌توانید با پرایوت لیبل یا برچسب خصوصی وارد انبار آمازون کنید، اما اگر به صورت عمده‌فروشی یا whole sale کار می‌کنید، این کار شدنی است.

در حالت عمده‌فروشی، شما به‌عنوان فروشنده آمازون سراغ کارخانه‌ای می‌روید که خمیردندان می‌فروشد و تعداد زیادی از آن را می‌خرید و در اکانت همان فروشنده زیر لیستینگ او می‌فروشید و حتماً باید اجازه و رسید از آن کارخانه دریافت کنید، چون آمازون این رسید را از شما می‌خواهد.

مثلاً اگر شما خمیردندان «colgate» خریدید، زیر برند همین تولیدکننده محصول را می‌فروشید. به این روش فروش، whole sale گفته می‌شود، اما روشی که عمدتاً برای فروش محصول در آمازون استفاده می‌شود، پرایوت لیبل است.

یعنی مثلاً اگر شما ماگ می‌فروشید، لیبل خودتان را بر روی آن درج می‌کنید. عمده‌فروشی یا whole sale هم یک روش است.

 

چگونه می تواند در آمازون کسب درآمد داشت


در این مقاله به برخی از پرسش‌های متداول درباره کسب‌وکار آمازون پاسخ داده شد. از جمله موضوع کشورهای مورد تأیید آمازون، روش فروش محصول از کشورهایی که در لیست آمازون نیستند، انتخاب محصول پرفروش و غیره. ادامه این پرسش و پاسخ را می‌توانید در مقاله بعدی بخوانید.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

ادامه مطلب را در مقاله نکاتی که برای شروع بیزینس آمازون باید بدانیم (بخش دوم) بخوانید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/tips-start-amazon-business-part1
برچسب ها
بیزینس آمازون
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط