مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

شناخت بهتر سایت آمازون و علی بابا

توضیحات کوتاه :
شناخت بهتر سایت علی بابا می تواند فرصت های زیادی را به شما نشان دهد. علی بابا یک بستر مناسب برای خرید و فروش کالای فیزیکی به صورت عمده است که میان خریداران و فروشندگان ارتباط برقرار می‌کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3.75

تعداد امتیازها: 4

 • 2.3k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
شناخت بهتر سایت آمازون و علی بابا

 

خلاصه ای از مقاله

شناخت بهتر سایت آمازون تنها با مقایسه این شرکت با گذشته دور خود امکانپذیر است. اگر با تاریخچه شرکت آمازون آشنایی داشته باشید، احتمالاً اطلاع دارید که این شرکت همواره سودآور نبوده است. در فاصله سالهای 1994 تا 2003، سودآوری این شرکت بسیار ناچیز بود. اما در اکتبر امسال، سرمایه شرکت به 793.35 میلیارد دلار رسید. آمازون چگونه توانست به این میزان از درآمد برسد؟ در اینجا حقایقی در مورد این شرکت بیان می‌کنیم که ممکن است همه از آنها اطلاع نداشته باشند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

شناخت سایت علی بابا

 سایت علی بابا یک بستر مناسب برای خرید و فروش کالای فیزیکی به صورت عمده است که به بهترین نحو ممکن میان خریداران و فروشندگان ارتباط برقرار می‌کند. این شرکت در سال 1999 توسط جک ما، مدیرعامل این شرکت، تأسیس گردید.

مدل تجاری منحصر به فرد سایت علی بابا

علی بابا خدمات را به طور عمده به شرکت های کوچک و افراد ارائه می دهد. این یک فرصت تجاری منحصر به فرد را تعریف می کند که نیروهای تولیدی شرکت های کوچک را رها می کند و گزینه های متنوع تری برای مصرف کنندگان ارائه می دهد.

همه سه تجارت اصلی علی بابا بر ارائه خدمات به شرکت های کوچک تمرکز دارند. با تمرکز بر بنگاههای کوچک، تعداد زیادی از کالاها در دسترس طیف گسترده ای از گروه های مصرف کننده هدف قرار می گیرد.

 

فروش در آمازون

 

مدل سود غیر متعارف در شرکت علی بابا

سایت علی بابا به جای دریافت هزینه برای خدمات در بازاریابی و پشتیبانی فنی هزینه می گیرد. این امر به یک سهم بزرگ و قدرتمند از بازار متشکل از مشتریان وفادار کمک می کند.

سود علی بابا عمدتا از طریق تبلیغات و پیشنهادات کلمات کلیدی حاصل می شود که 57٪ از کل سود را نشان می دهد. دومین منبع مهم سود (نمایندگی 25٪) از خدمات فنی مبتنی بر داده های بزرگ رفتارهای مصرف کننده حاصل می شود.

با حذف هزینه های متوسط و اجازه ثبت نام رایگان به فروشندگان، علی بابا توانست عادت معاملات آنلاین را در بین مشتریان چینی ایجاد کند. در حال حاضر، سیستم عامل Alibaba بیش از نیم میلیارد کاربر ثبت شده را نشان می دهد. 

پشتیبانی از خدمات برای جلب رضایت مشتری

پیشنهادات خدمات علی بابا یک فضای خرید راحت و تجربه مثبت مشتری آنلاین را فراهم می کند و منجر به مشارکت بیشتر کاربر می شود. سایت علی بابا مجموعه ای از خدمات پشتیبانی را برای اطمینان از رضایت مطلوب مشتری از طریق کمک به فروشندگان جهت برقراری تعامل مثبت با خریداران ارائه می دهد.

برخی از این خدمات پشتیبانی شامل:

 • ارائه آموزش آنلاین تجارت برای فروشندگان
 • معرفی سیستم برنامه نویسی ویژه برای مدیریت تعداد زیادی از فروشگاه ها در سیستم عامل
 • توسعه ابزار ارتباطی فوری خود برای تبادل ارتباط بهتر فروشنده و خریدار و بازپرداخت آن است.

از هر محصولی با بازپرداخت ظرف هفت روز تکمیل شود. این خدمات پشتیبانی به ایجاد معاملات بیشتر کمک می کند. این شرکت مزیت‌های زیادی را در مقایسه با دیگر سایت‌هایی که در این حوزه مشغول به فعالیت می‌باشند دارد.

مهم‌ترین این مزیت‌ها ارائه قیمت مناسب، داشتن تنوع بالا در اجناس تولیدی توسط تولیدکنندگان و احترام به سلیقه و نظر خریداران می‌باشد.

به طوری که یک خریدار می‌تواند این اطمینان را داشته باشد که جنس مورد نظر او دقیقاً مطابق با نظرات و خواسته‌های خود ساخته و تولید شود. نکته دیگری که باید درباره علی بابا به آن اشاره کرد این است که زمانی که شما قصد فروش محصول خود در آمازون را دارید، می‌توانید این امید را داشته باشید که جنس شما با استفاده از سرویس FBA آمازون مستقیماً از کارخانه تولید کننده به انبارهای آمازون فرستاده شود.

این اتفاق برای کسانی که می‌خواهند کسب و کار آنلاین خود را از راه دور مدیریت کنند، یک اتفاق بسیار مهم و دلچسب به شمار می‌رود. تعداد بسیار زیادی از فروشندگان فعال در سایت آمازون با استفاده از این سرویس محصول مورد نظر خود را به کمپانی‌های حاضر در سایت علی بابا با قیمتی مناسب سفارش می‌دهند و محصول خود را در آمازون به فروش می‌رسانند.

برای کسی که می‌خواهد در کسب و کار آنلاین آمازون به موفقیت خوبی دست پیدا کند، همکاری با کمپانی علی بابا می‌تواند نقش کلیدی را ایفا کند.

حقایقی جالب در مورد آمازون

اگر با تاریخچه شرکت آمازون آشنایی داشته و شناخت بهتری از سایت آمازون داشته باشید، احتمالاً اطلاع دارید که این شرکت همواره سودآور نبوده است. در فاصله سالهای 1994 تا 2003، سودآوری این شرکت بسیار ناچیز بود.

اما در اکتبر امسال، سرمایه شرکت به 793.35 میلیارد دلار رسید. آمازون چگونه توانست به این میزان از درآمد برسد؟ در اینجا حقایقی در مورد این شرکت بیان می‌کنیم که ممکن است همه از آنها اطلاع نداشته باشند.

 

شناخت بهتر سایت علی بابا

 

در آمازون همه چیز اتوماتیک است

کارها در آمازون به صورت اتوماتیک انجام می‌شوند. مراکز ارسال و توزیع آمازون با کمک ربات کار می‌کنند. از اکتبر امسال، صد هزار ربات در انبارهای آمازون در سرتاسر جهان به کار بسته‌بندی و برداشتن بسته‌ها از قفسه‌ها پرداخته‌اند.

استفاده از ربات‌ها در انبارهای آمازون باعث شده که هزینه‌های آمازون به میزان 20 درصد کاهش یابند. جف بیزوس در سال2012، مبلغ 775 میلیون دلار را صرف خرید کارخانه تولید ربات Kiva نمود.

صبر عامل موفقیت آمازون

در سال 1997 که آمازون تبدیل به سهامی عام شد، اگر یک سرمایه‌گذار دو سهم از سهام آمازون را به مبلغ 18 دلار برای هر سهم خریداری نموده باشد، اکنون آن شخص سرمایه‌ای بیش از 21 هزار دلار تنها برای دو سهم دارد.

این نکته مشخص می‌کند که اهمیت صبر در شرکتی مانند آمازون چقدر زیاد است و مدیران این شرکت نیز به همین اندازه باید صبور بوده باشند تا اکنون به این میزان از موفقیت برسند.

حقوق بیزوس چقدر است؟

حقوق بیزوس در سال 2017 برابر با 81 هزار و 840 دلار بود. این رقم معادل حقوق متوسط یک مدیر در بخش فناوری اطلاعات است. البته لازم به ذکر است که جف بیزوس 17 درصد سهام سایت آمازون را در اختیار دارد که طبق گزارش فوربز، سرمایه او در اکتبر امسال به 135.7 میلیارد دلار رسیده است.

اهمیت سرورهای آمازون

اگر سرورهای آمازون در محیط خرده فروشی آنلاین به خوبی کار نکنند، هیچ نتیجه خوبی، به ویژه از لحاظ مالی، رقم نخواهد خورد. طبق تخمین‌ها، در سال 2013 که سایت آمازون به مدت 40 دقیقه از دسترس خارج شده بود، شرکت ضرری معادل 4.8 میلیون دلار، به عبارتی 120 هزار دلار در دقیقه تجربه نمود.

صرفه جویی در شرکت آمازون

اگر فکر می‌کنید که دریافت یک قاب عکس به عنوان هدیه از سوی شرکتتان یک مزیت خوب به حساب می‌آید باید بگوییم که شرکت خصوصی نرم‌افزاری Asana، ده هزار دلار کمک هزینه برای دکور دفتر به کارمندان خود ارائه می‌دهد.

اما بر عکس این شرکت، در وبسایت آمازون، کارمندان حتی ناهار مجانی هم دریافت نمی‌کنند و بهتر است در کشوهای خود یک چراغ قوه داشته باشند. دستگاه‌هایی که به طور خودکار خوراکی می‌فروشند، چراغ ندارند تا در مصرف برق صرفه جویی شود.

جلسات مدیران در آمازون چگونه است؟

ممکن است کارمندان نیاز داشته باشند که مهارتهای آفیس مایکروسافت را بلد باشند اما نیازی به بلد بودن پاورپوینت ندارند. آمازون در جلسات خود اجازه استفاده از نرم‌افزار نمی‌دهد.

بلکه کارمندان باید در ابتدای هر جلسه، به مدت 30 دقیقه در مورد موضوع جلسه و محتوای آن مطالعه نمایند. همچنین آنها باید محتوای سخنرانی خود را به صورت نوشته روی کاغذ ارائه دهند.

ارزش کتاب در سایت آمازون

در سال 1994، زمانی که آمازون اولین حضور خود در خرده فروشی آنلاین را تجربه نمود، با فروش کتاب آغاز کرد. تاکنون، بخش فروش کتاب آمازون بیش از 20 دسته موضوع اصلی و 150 موضوع فرعی را در بر می‌گیرد. پرفروش‌ترین آیتم‌ها هنوز هم کتاب و لوازم الکترونیکی هستند.

 

مقاله پیشنهادی: فروش کتاب در آمازون

شناخت بهتر سایت آمازون

 

مزایای خرید از آمازون

برای خرید نیازی به بلند شدن از جای خود ندارید. رسالت آمازون این است که به مشتریان این امکان را بدهد تا در هر زمان و هر مکان بتوانند خرید خود را انجام دهند. راحتی خرید، تنها مزیت رقابتی آمازون نیست.

به طور متوسط، محصولاتی که در آمازون به فروش می‌رسند، نسبت به دیگر خرده فروشان مانند والمارت ارزان قیمت‌تر هستند.

اصل اساسی شرکت آمازون

"این بخشی از شغل من نیست". شما در آمازون این جمله را از کسی نمی‌شنوید. در این سازمان مشتری مدار، همه، حتی خود جف بیزوس، را ملزم می‌کنند در هر دو سال، دو روز را در قسمت خدمات مشتریان کار کنند.

این برنامه بر اساس این اصل مهم در آمازون بنا نهاده شده است که فرآیند تصمیم گیری را "ابتدا با مشتری آغاز کنید و سپس به عقب بروید".

در سپتامبر امسال، کمپانی آمازون تبدیل به دومین شرکتی شد که سرمایه بازار آن به یک تریلیون دلار رسید و قیمت سهام آن از آستانه 2050.27 دلار رد شد. آمازون تنها پس از یک ماه، پس از اپل به این میزان سرمایه رسید.

آمازون برای اولین بار در 15 ماه می سال 1997 وارد بازار سهام شد که در آن زمان هر سهم این شرکت به قیمت 18 دلار به فروش می‌رسید. اگر شخصی هزار دلار سهم در سال 97 خریداری کرده باشد، در سپتامبر امسال ارزش سهم او به 1.1 میلیون دلار رسیده است.

 

کسب درآمد دلاری

 

برخی نکات جالب در مورد آمازون

 • در مراحل اولیه آغاز به کار آمازون، جف بیزوس به همراه همسرش مکنزی و تنها کارمند شرکت، شل کاپلان، جلسات خود را در کتابفروشی بارنز و نوبل نزدیک به محل زندگیشان برگزار می‌کردند. قبل از اینکه جف بیزوس نام آمازون را روی شرکت خود بگذارد، نامهای دیگری برای آن در نظر گرفته بود که شامل Cadabra (گرفته شده از Abracadabra است که یک ورد جادویی است ) و Relentless بود. اما وکیل بیزوس او را قانع کرد که کلمه Cadabra اصلاً جادویی به نظر نمی‌رسد و بیشتر شبیه واژه cadaver (به معنی لاشه ) است. هر چند Relentless هم به عنوان نام شرکت انتخاب نشد اما بیزوس آنقدر به این کلمه علاقه داشت که نام این دامنه را خریداری کرد و اکنون اگر وارد وبسایت Relentless.com شوید، شما را به وبسایت آمازون هدایت می‌کند.
 • در روزهای اولیه، شرکت آمازون به عنوان یک شرکت سهامی عام، یک وبسایت حراجی را همراه با رقبایش در تجارت آنلاین راه اندازی کرد. روزی که آمازون این وبسایت را راه اندازی کرد، ارزش سهامش در بازار بورس به میزان 8 درصد افزایش یافت.
 • قبل از اینکه گوگل سرویس "Street View" را معرفی کند، آمازون موتور جستجوی خود به نام A9 را در سال 2004 راه اندازی نموده بود که یک پروژه به نام Block View را معرفی نمود. Block View یک دفترچه آدرس مجازی بود که به کاربرانش امکان می‌داد آدرس مکان‌های مورد نظر خود و نحوه رسیدن به این آدرس‌ها را روی این نقشه مجازی پیدا کنند.
 • سرویس AmazonSmile کاربران را قادر می‌سازد با خرید از smile.Amazon.com از مؤسسات خیریه انتخابی خود حمایت کنند. بنیاد AmazonSmile نیم درصد از درآمد حاصل فروش از کالاهای AmazonSmile را به خیریه اختصاص می‌دهد.
 • Amazon Flow که یک اپ واقعیت مجازی است می‌تواند میلیون‌ها محصول را از جعبه دستمال کاغذی گرفته تا جلد کتاب شناسایی کند. با استفاده از این اپ، کاربران نیازی به حفظ کردن فهرست خرید خود ندارند چون با استفاده از این اپ می‌توانند عکس این محصولات را در تلفن خود داشته باشند. این اپ، با همکاری با اپ آمازون، می‌تواند محصولات را برای کاربر پیدا کند و بدون تایپ یا اسکن کردن بارکد، آن محصول را خریداری نماید.
 •  آمازون در حال ایجاد یک سیستم تحویل کالای پیشرفته است که با استفاده از پهپاد، سفارشات را در کمتر از نیم ساعت به دست مشتری می‌رساند.
 • زمانی که آمازون تازه شروع به کار کرده بود، هر بار که مشتری سفارشی ثبت می‌کرد، زنگی در شرکت به صدا در می‌آمد.
 • تعداد کارمندان آمازون در سرتاسر جهان برابر با 563 هزار نفر است که از جمع تعداد کارمندان گوگل، فیسبوک و علی‌بابا بیشتر است.
 • اولین کتابی که در آمازون به فروش رسید، "مفاهیم سیال و قیاس‌های خلاقانه" نوشته داگلاس هافستادر بود.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/find-out-more-about-amazon-and-alibaba-website
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط