افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

13 نکته مهم برای افزایش انگیزه

توضیحات کوتاه :
شاید برای شما هم در لحظاتی از زندگی پیش آمده که به خاطر نداشتن انگیزه، انرژی لازم برای انجام هیچ کاری را نداشته‌اید. در این صورت احتمالاً دلتان بخواهد یک گوشه بنشینید و هیچ کاری انجام ندهید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
13 نکته مهم برای افزایش انگیزه


خلاصه‌ای از مقاله:

برای دست‌یابی به هر هدفی علاوه بر دانستن مسیر باید با شیوه‌های ایجاد انگیزه نیز آشنا باشید. اهداف شما چه مالی، تحصیلی، خانوادگی و چه کوتاه‌مدت یا بلندمدت باشند، برای رسیدن به آنها باید از انگیزه و انرژی درونی برخوردار باشید. در واقع، انگیزه همان موتور محرکه شما است که باعث می‌شود با دیدن موانع عقب ننشینید و در عوض از آنها به عنوان سکویی برای پرش به جلو استفاده کنید. مطالبی که در این مقاله می‌خوانید، شما را با راه‌های افزایش انگیزه آشنا خواهد کرد.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

چگونه انگیزه خود را بالا ببریم

شما اگر ذاتاً انسان خوش‌بینی هم باشید و بخواهید خودتان را فرد با انگیزه‌ای هم تلقی کنید، باز هم لحظاتی پیش خواهد آمد که با افت انگیزه مواجه خواهید شد. شاید برای شما هم در لحظاتی از زندگی پیش آمده است که به خاطر نداشتن انگیزه، اصلاً انرژی لازم برای انجام هیچ کاری را نداشته‌اید. در این صورت احتمالاً دلتان بخواهد یک گوشه بنشینید و هیچ کاری انجام ندهید. این که دلتان نخواهد کاری انجام دهید، اشکالی ندارد، چون گاهی اوقات بدن به استراحت و بازیابی نیاز دارد. مشکل از وقتی شروع می‌شود که تنبلی و به تأخیرانداختن کارها بر زندگی شما غالب می‌شود. مواظب باشید که این حالت سریع اتفاق خواهد افتاد. در این وضعیت دائماً برای بلند نشدن از جای خود و انجام کارهای مهمی مثل ورزش کردن یا تمام کردن طرح‌هایی که در دست دارید، بهانه می‌آورید. به همین خاطر باید به هر قیمتی که شده است از این حالت دوری کنید. 13 نکته‌ای که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد به شما کمک می‌کند سطح انرژی‌تان را افزایش داده و زندگی خود را دوباره به روال سابق برگردانید.

 

چگونه کسب و کار موفقی راه اندازی کنیم؟

 

1- ذهن خود را آرام کنید

نداشتن انگیزه، باعث تحلیل رفتن انرژی می‌شود و یکی از پیامدهای پایین بودن سطح انرژی این است که کم‌کم در ذهن خود احساس هیاهو و آشفتگی می‌کنید. تمرین ذهن آگاهی، یکی از روش‌های عالی و متداول برای خاموش کردن صدای درونی و آرام‌سازی ذهن است. برخی از فعالیت‌ها مثل مدیتیشن، ورزش کردن، گوش دادن به موسیقی‌های کلاسیک و پیاده‌روی طولانی از جمله این کارها است. هر فعالیتی که به فکر شما فرصت آرام شدن می‌دهد را انجام دهید.

2- با قدرت انتخاب خود انگیزه‌تان را افزایش دهید

قدرت انتخاب، تنها نیرویی در شما است که امکان می‌دهد واکنش خود نسبت به اتفاقات و تجربیات زندگی را در اختیار بگیرید. شما می‌توانید یک زندگی بدون نشاط را تجربه کنید یا زندگی سراسر موفقیت و دستاورد را پشت سر بگذارید. هیچ‌کس دیگری به جز خودتان از چنین قدرت انتخابی برای زندگی برخوردار نیست، بنابراین اگر می‌خواهید انگیزه بیشتری در زندگی به‌دست آورید، از این توان خود برای رسیدن به چنین تغییری استفاده کنید.

 

13 نکته مهم برای افزایش انگیزه

 

مقاله پیشنهادی: چگونه همیشه با انگیزه باشیم؟

3- آدم‌های سمی را از زندگی خود حذف کنید

حضور افراد بدبین و منفی‌باف در زندگی، باعث تحلیل انرژی شما می‌شود. در این صورت فرصت داشتن یک زندگی فعال و پر از انگیزه برای شما به صفر خواهد رسید. بنابراین اطراف خودتان را با افراد مثبت‌اندیش پر کنید. در این صورت کم‌کم متوجه می‌شوید که انرژی شما برای زندگی رو به افزایش است.

4- برای افزایش انگیزه گام‌های کوچکی بردارید

وقتی احساس فقدان انرژی و انگیزه می‌کنید، نباید انتظار داشته باشید که یک دفعه یا در فرصت کوتاهی بتوانید به سطح بالایی از انرژی دست یابید. در حقیقت، نداشتن انگیزه باعث می‌شود که اصلاً ندانید از کجا باید شروع کنید و در نهایت ممکن است اصلاً هیچ تلاشی هم از خودتان نشان ندهید. بنابراین، کلید پیشرفت و رسیدن به هر هدفی این است که هر زمان تنها بر یک گام تمرکز کنید تا این که به هدف خود دست یابید. جنی بلیک در کتاب خود به نام «Pivot»، می‌گوید: «برای تغییر دادن زندگی خود، تنها اقدام بعدی است که اهمیت دارد.» اگر می‌خواهید انگیزه را به زندگی باز ‌گردانید، چند گام یا اقدامی که برای رفتن به جلو باید بردارید را شناسایی کنید و سپس به برنامه خود پایبند باشید و هر زمان یک کار انجام دهید.

 

13 نکته مهم برای افزایش انگیزه

 

مقاله پیشنهادی: 10 کاری که زندگی شما را تا ابد تغییر خواهد داد

5- آنچه را نمی‌توانید تغییر دهید بپذیرید

وقتی سطح انرژی پایین باشد، معمولاً تمرکز خود را بر اتفاقات ناخوشایند زندگی معطوف می‌کنیم. این اتفاقات دشوار و چالش‌برانگیز متعلق به گذشته بوده و نمی‌توانیم آن‌ها را تغییر دهیم. تمرکز بر این رویدادها، باعث کاهش انرژی ما می‌شود و بنابراین تلاش برای تغییر، شرایط زندگی را دشوارتر خواهد کرد. به همین خاطر لازم است حواس خود را معطوف به اتفاقات خوشایند زندگی خودتان کنید و از احساس مثبتی که پیدا می‌کنید، برای پیشرفت استفاده کنید.

6- نسبت به دیگران قدرشناس باشید

به مدت یک ماه، هر روز در برابر لطفی که افراد ناآشنا و آشنا نسبت به شما دارند، سپاسگزار باشید. بعد از یک ماه نیز، دست از این کار برندارید و آن را به یکی از عادت‌های زندگی خود تبدیل کنید. تمرین قدرشناسی و سپاسگزاری، آن هم به صورت روزانه، خوشی و سُرور را به زندگی شما سرازیر می‌کند. به این ترتیب سطح امید و انرژی شما بالاتر می‌رود که نتیجه نهایی آن افزایش انگیزه خواهد بود.

 

13 نکته مهم برای افزایش انگیزه

 

مقاله پیشنهادی: شکر گزاری و سپاسگزاری بزرگترین راز موفقیت

7- کارهایی را انجام دهید که برایتان لذت بخش است

یکی از راه‌های افزایش انگیزه، حذف فعالیت‌هایی است که برایتان ناخوشایند هستند. وقتی احساس می‌کنیم که سطح انرژی‌مان افت کرده است، بیشتر به کارهایی رو می‌آوریم که انرژی منفی زیادی از ما مصرف می‌کند. برای بازگرداندن انگیزه به زندگی خود، بر فعالیت‌هایی تمرکز کنید که شما را به جلو سوق می‌دهند، نه این که تازه باعث ناراحتی شما می‌شوند. به کمک قدرت انتخاب خود، مشخص کنید کدام فعالیت‌ها برایتان خوشاینده بوده و شما را به سمت یک زندگی با انگیزه‌تر پیش خواهد برد.

8- صبور باشید تا انگیزه‌تان بالا برود

شاید این توصیه کمی برایتان عجیب باشد و تصور کنید ارتباطی با دست‌یابی به انگیزه در زندگی ندارد. فراموش نکنید که منظور از صبور بودن «یک جا نشستن و انتظار کشیدن» نیست، بلکه به معنی فکر کردن درباره کارهایی است که به پیشرفت شما در زندگی کمک خواهد کرد. تغییر زندگی یک شبه اتفاق نخواهد افتاد، بلکه یک سفر فردی است که به گذشت زمان نیاز دارد. صبر شما را در مسیر پیشرفت نگه می‌دارد و چشم انداز مثبت و خوش‌بینانه‌ای پیرامون زندگی در شما به‌وجود می‌آورد. 

 

13 نکته مهمبرای افزایش انگیزه

 

9- خودتان و خواسته‌هایتان را بشناسید

تغییر زندگی به تعهد و هدفمندی نیاز دارد. به این معنا که باید بدانید که از زندگی چه می‌خواهید و چرا. این دو فاکتور نقش مهمی در متحول کردن زندگی شما خواهند داشت. اگر خواسته خود و دلیل آن را بدانید، هدف شفافی دارید که می‌توانید بر آن تمرکز کنید. برعکس، اگر مسیر و چشم‌اندازی در مورد زندگی خودتان متصور نباشید، سفر شما برای تغییر، هیچ سمت و سویی نخواهد داشت. در نتیجه به احتمال زیاد تسلیم خواهید شد. اگر معنای زندگی با انگیزه و مثبت را ندانید، پس از کجا بدانید که چه هدفی را برای خودتان انتخاب کنید.

10- همیشه در حال یادگیری باشید

افرادی که واقعاً از انگیزه بالایی برخوردار هستند، از یادگیری مطالب جدید لذت می‌برند. در حقیقت، همین یادگیری است که انرژی را به زندگی آنها سرازیر می‌کند. آموختن، ذهنتان را باز کرده و شما را به فکر کردن درباره چشم اندازهای مختلف به چالش وا می‌دارد. به همین خاطر است که باید از هر فرصتی برای بیرون رفتن از منطقه امن خود استفاده کنید و دائماً در حال یادگیری مطالب جدید و در کنار آن تکنیک‌های یادگیری باشید. به خاطر داشته باشید که زندگی راحت و بدون دغدغه، تنها باعث تحلیل انرژی و انگیزه شما در زندگی خواهد شد.

 

13 نکته برای افزایش انگیزه

 

11- به دیگران کمک کنید

کمک کردن به دیگران، به خصوص به افراد نیازمند، یکی از بهترین راه‌ها برای آوردن انرژی و انگیزه به زندگی است. هر چه بیشتر به دیگران کمک کنید، احساس بهتری در زندگی خود خواهید داشت. مهربانی کردن در حق بقیه، به ویژه اگر تأثیر مثبتی در زندگی آنها به وجود آورد، زندگی خودتان را هم با تغییرات مثبت رو‌به‌رو خواهد کرد.

12- به طور منظم ورزش کنید

فعالیت‌های بدنی، سطح انرژی جسمی، روحی و ذهنی شما را افزایش می‌دهد. همچنین به حفظ مثبت‌اندیشی، خوش‌بینی و امیدواری شما کمک می‌کند. ورزش کردن، کلید حفظ انگیزه حتی در زمان‌های دشوار است. حرکات بدنی در تخلیه انرژی منفی درونی شما نقش دارد. هر زمان که احساس ناراحتی کردید، برای پیاده‌روی در پارک یا حتی اطراف منزلتان از خانه خارج شوید و تأثیر شگفت‌انگیز آن بر خودتان را مشاهده کنید.

 

چگونه با فروش در آمازون ثروتمند شویم؟

 

13- مثبت اندیشی را در خودتان ایجاد و حفظ کنید

هیچ چیز به اندازه تمرکز بر اتفاقات بد زندگی، نمی‌تواند به کاهش انرژی و انگیزه شما منجر شود. قطعاً در زندگی موقعیت‌های دشواری برایتان به وجود آمده است و در مواقعی دچار اشتباه هم شده‌اید. با این حال، دوران سختی مربوط به گذشته است و شما باید از فکر کردن درباره آنها خودداری کنید. در عوض تمرکز خود را بر جنبه‌های مثبت زندگی‌تان قرار دهید. این که وجود چه کسانی یا چیزهایی باعث ایجاد حس امیدواری در شما می‌شود؟ چه اتفاقات خوبی در زندگی شما در حال جریان است؟ با تمرکز بر پرسش‌هایی از این دست و پاسخ دادن به آن‌ها می‌توانید باورهای بدبنیانه نسبت به زندگی‌تان را تغییر دهید و امید و مثبت‌اندیشی را در خود تقویت کنید.

به کار گیری یک یا تمام 13 نکته عملی فوق به داشتن یک زندگی پر از انرژی و انگیزه در شما کمک می‌کند. همین حالا یک نفس عمیق بکشید، یکی از آنها را انتخاب و سفر خود برای رسیدن به انگیزه بیشتر در زندگی را شروع کنید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند داریم و آن مطالعه صفحه پاراسل زندگی است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده آل با تو همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/tips-boost-motivation
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط